Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

Trošku z jiného soudku: jaký máte názor na situaci kolem BP? Jeví se mi to jako hodně dobrá příležitost k nákupu kolem 35USD, kde je pěkný support. Dividenda přes 8% a payout kolem 50%. Podle analytiků se ztráta z katastrofy bude pohybovat cca kolem 20mld USD, což je v podstatě roční zisk spol., takže si myslím, že ji to nijak vážně asi neohrozí. Co myslíte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ještě k průběžnému nakupovaní, v podstatě se jím
> průměruje nákupní cena, čili je tady ochrana před
> jednorázovým nákupem akcie na vrcholu ceny, zase
> na druhou stranu by se dalo nakoupit jednorázově i
> levněji při vychytání dna, ale dno je dost obtížné
> poznat a já to třeba zatím neumím, pokud je vůbec
> možné nějak poznat dno akcie...?

No to je právě výhoda toho pravidelného přikupování. Neřešíte vůbec technickou analýzu a časování vstupu, odhadování dna a vrcholů, trendy atd.... Prostě přikoupíte podle plánu titul, který splňuje v danou chvíli vaše kritéria a je to. Ani nevíte, jak je to osvobozující a bez emocí:-)
A když trhy prudce a rychle padají o desítky procent, pak je asi dobré mít určitou částku v záloze na "mimořádné" přikupování v těchto krizových obdobích, které poskytují ty nejlepší příležitosti. Já mám tento propad nastavený na 20%. Takže když cena akcie klesne o 20% od mé poslední realizované nákupní ceny, pak využiji tento "fond" na mimořádný nákup. Takhle to jde udělat samozřejmě i několikrát za sebou. Tedy pokud ještě budou v tom "fondu" peníze, hehehe:-)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

nagato Napsal: ------------------------------------------------------- > dakujem pekne za rady tie knihy si urcite > precitam , a zhodou nahod ja som z Kosic :DD Díky, pokusím se ten Excel připojit :-). Nejdřív ten slibovaný ohledně screenu dividendových akcií, který může poměrně jednoduše ukázat, které akcie stojí za úvahu pro dlouhodobější dividendovou investici. Sám ho používám pravidelně a musím říct, že mě do lecčehos nepustí a je to dobře :-). Znovu podotýkám, že autor je Dividend4Life. Já bych na to znalostí excelu neměl.

13387

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nagato Napsal:
-------------------------------------------------------
> dakujem pekne za rady tie knihy si urcite
> precitam , a zhodou nahod ja som z Kosic :DD


Pozdravuj kluky na pobočce v Košicích :-). Kontakty najdeš na www.fio.sk. Knížky si určitě přečti, i když nejsou přímo o dividendových investicích, jsou obě super. Jestli můžu říct kacířský názor. Před Grahamem bych preferoval Dana Gladiše. Není to žádná "máčka", ale portfolio manažér nejúspěšnějšího domácího hedge fondu... Tvrdil mi před dvěma lety, že podle té knihy skutečně vybírá akcie do svého portfolia :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley Napsal:
-------------------------------------------------------
> Trošku z jiného soudku: jaký máte názor na situaci
> kolem BP? Jeví se mi to jako hodně dobrá
> příležitost k nákupu kolem 35USD, kde je pěkný
> support. Dividenda přes 8% a payout kolem 50%.
> Podle analytiků se ztráta z katastrofy bude
> pohybovat cca kolem 20mld USD, což je v podstatě
> roční zisk spol., takže si myslím, že ji to nijak
> vážně asi neohrozí. Co myslíte?


Je to všechno otázka. Předně BP mám pořád ve svém portfoliu a prodávat nehodlám. Jednak, jsem díky nákupce, kurzu USD/CZK a didvidendám asi ještě pořád v plusu a jednak mám dojem, že se prozatím nic osudového pro BP neděje. První faktura od Obamy je na tuším 69 mega, což je trošku směšné. Cash a short term investment z posledního earnings BP je 6,8 giga. Free cash flow, které BP vytvořilo za posledních 12 měsíců je cca 9,7giga. ZAdlužení společnosti je podle a také díky CEO nízké. Debt/Equity 19%. Není tedy asi problém financování dluhem. Možné je také prodat některá aktiva společnosti, i když to si myslím není na programu nejbližích týdnů. NAvíc BP oznámil, že neustupuje od financování zastaralých rafinérií v úplně jiné části světa.
Něměl jsem zatím čas na podrobnější rozbor situace, ale BP budu zatím držet a počkám si. Je to cca 10% protfolia, nenám s tím problém.

Disclosure: Jsem LONG na BP :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry ,zasa som to ja a sory ,ze otravujem ale zaujimalo by ma :) ... :

1, s akym min. kapitalom je mozne zacat obchodovat dividendove akcie cez FIO ak niekto tu davnejsie pisal ,ze za 1 obchod je poplatok 10 eur

2, pri dividendovych akciach ,mam to chapat tak ,ze investor zaraba pri raste hodnoty akcie ak sa ju rozhodne predat a zaroven aj tym ,ze je mu vyplacana dividenda ak danu akciu drzi vo svojom portfoliu urcity cas ?


Dakujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...