Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Důležité myšlenky na téma risku (1/2)


Doporučené příspěvky

Zdravim
V intraday obchodovani si musi clovek polozit mnoho otazek na ktere mu neda odpoved zadny sebelepe prednaseny system. Proste jde o to pochopit trh, vcitit se do skupiny lidi kteri haji sve zajmy at uz to jsou scalperi, insideri, pozicni obchodnici, uplni amateri atd..Kazdy ma v trhu sve specificke misto a o tom kde jsou a co zamysli se da jen predpokladat a ze statistiky dovozovat nejakou malou edge.
Prednaset a psat o tomto specifiku jde az v momente kdy si ho sami na vlastni kuzi projdete tisicema hodin u trhu a kdy jste schopen si rici co ktera usecka na kterou prave koukate znamena a kdo v ni asi obchoduje a tim predikovat budouci vyvoj. potrebujete k tomu samozrejme mnoho dalsich informaci a ne jen jeden monitor./potrebujete nekolik grafu s ruznymi TF, pripravny graf dennich obchodu, nekdy i vyvoj ostatnich indexu ktere ovlivnuji celkovy sentiment daneho trhu a lokality ale i uzemniho celku/. Proste intraday trader je jeden z nejtezsich businessu na svete. Pokousi se o nej miliony lidi ale malokdo dojde az do bodu kdy trhu zacina opravdu rozumet a tim rozumi i sam sobe.
Nverte na zazracne indikatory nebo OS co vas spasi ale verte svemu usili, sve ceste a stale si rikejte ze je to jako vystudovat Universitu a trva to klidne i 5 let.
Co dodat zaverem? Vydrzet a prokousat se tim a najit sam sebe.
Profity jsou potom jiz jen jakymsi hezkym bonusem za tuto narocnou praci.
at se dari Gordon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Diky Gordone, pekne receno. (tu)

Hrozne se mi libi, ze je tady tolik lidi a kazdy zkousi naprosto odlisne pristupy. Ja se zatim na trh divam pohledem novacka a ani zdaleka nedokazu rict, co jaka usecka znamena, kdo se tam snazi obchodovat a proc to lita v urcite chvili ze strany na stranu. Takze v teto chvili jeste potrebuji nejake voditko v podobe indikatoru. Jasne ze je to v podstate na nic. Protoze je to jenom historicka cena prohnana urcitym matematickym vypoctem a pokud ten vypocet clovek zna, tak si z pohledu na cenu dokaze prubeh indikatoru aspon zhruba vyvodit. Ale zezacatku je myslim potreba mit neco, ceho se chytit - jako treba patterny prezentovane Tomasem a Petrem. Aspon ja to potrebuji :-)

Z mych MAE/MFE analyz je ale perfektne videt, ze cim vyssi RRR, tim nizsi uspesnost a naopak. To uz tady bylo take opakovano 1000x. Takze ona je hezka vidina nizkeho risku a vysokeho RRR, ale pripravte se na to, ze to taky muze mit uspesnost 30% a podobne. Bude to vydelavat? S disciplinovanym pristupem urcite. Bude to vetsina lidi schopna obchodovat? .....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nightero,
Pouzivam minutove grafy, a v tradingu jsem teprve v zacatcich...ale ty indikatory a barevne diskoteky uz mam snad za sebou.
Nejlepsi na co jsem doposavad narazil v umeni tradindu bylo Gladiatorovo uceni na jeho Eurex vlakne a ted me velice zaujala VSA analyza, rovnez samostatne vlakno...oboji je na podobnem principu.
Doporucuji.
Proc mam radeji minutove grafy?
Vim kdy usecka konci- bude close a hlavne graf chapu jako 3 promenne:
Cas, pohyb ceny a volume.
Pro moje chapani techto 3 promennych jsou minutove grafy nejlepsi....ted jak jsem se pustil do studia VSA tak ani nevim jestli by to na RGB fungovalo.
Co se tyce zakreslovani TL, tak ty jsou tak individualni ze jejich zakresleni ma kazdy jinak a nakonec je po bitve stejne kazdy nejmoudrejsi kde mely vlastne byt....tady ti neporadim je to o zkusenostech kazdeho tradera a tech ja zase moc nemam. ale zkus si projit rozsahle eurex vlakno a pochopis vyhody min. grafu. Jsou tam informace ktere na RGB nenajdes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě proto, abych věděl, co se děje, se chci zaměřit na PA a nekoukat do indikátorů. Jenže pro vstup do obchodu potřebuju co nejmenší prostor k diskréčnímu posouzení, zda je vstup platný nebo ne. A to právě dost dobře nevím, jak u PA uchopit. Je mi jasný, že všechno se dá zbacktestovat, ale u indikátorů je to "jednoduchý" - když indikátor X udělá Q, vstup. :-)

Ale když se tento článek zabývá riskem, řekl bys mi, na jaký trh se zaměřuješ a s jak velkým SL pracuješ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To JiM36:

toto základní pravidlo znám. (tu)

Jde mi hlavně o to, jak velkou toleranci mám dát trhu při proražení TL do směru trendu. Občas se stává, že trh TL o pár ticků prorazí, ale pokračuje v původním směru - nemám nabacktestováno, spíše lehce nakoukáno. A hlavně, jak vstoupit. Jestli mít STOP příkaz někde u TL nebo počkat na CLOSE úsečky - to pak je ale zapotřebí velký SL.

Jak tak nad tím přemýšlím, asi tyhle otázky nepatří do tohohle vlákna. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nightero: Dal jsem si trochu praci a vytvoril pro sebe jeden studijni screen do budoucna az budu po sobe studovat jak jsem chtel obchodovat kdyz jsem byl jeste zacatecnik... Takhle bych se chtel naucit (a nebo jeste lepe) o jednotlivych useckach a jejich vyznamu premyslet - cist trh. K tomu tvemu dotazu...vstup short na 1752.75...jsem se vyjadril popiskem ve screenu. a potom me prijde velmi blizko ta ST, ktera me rusi dobre RRR (jenom 1:2), zatimco v prvnim pripade to bylo skoro 1:4. :) Uvitam komentare zkusenejsich. (tu)

12465

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...