Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

tak jsem se rozhodl přidat i svůj "komoditní příběh". Jsem stále ještě studentem na vysoké škole (VŠE v Praze), ale již od svých 15 téměr pravidelně pracuji. Od 18 pracuju v pražské pobočce britské investiční společnosti. Postupně jsem si tam vybudoval pozici a na to, že jsem stále ještě student si přijdu na poměrně dobré peníze. Z polovičního úvazku se celkem v pohodě uživím a ještě přes prázdniny zvládám ušetřit peníze na počáteční kapitál. ALE...

Jako malý jsem si představoval, že budu právník nebo businessman, tak či tak budu vydělávat hromadu peněz, což mě jednoznačně učiní šťastným. Tohle přesvědčení mi vydrželo poměrně dlouho, akorát jsem stále více specifikoval, v kterém oboru budu působit a kde vlastně ty pohádkové peníze získám.

Ne tak zcela dávno, jsem pomalu začal chápat, že lopotění se x hodin v práci denně, a to téměr za jakoukoliv sumu (samozřejmě v rámci možností), není to, co bych si pro sebe zvolil na dalších řekněme 40 let. Pochopil jsem, že nejdůležitější nejsou peníze, nejdůležitější je svoboda, a peníze jsou pouze prostředkem jejího dosažení. Nechci se nikde dřít a lízat pozadí, abych se za několik let dostal s trochou štěstí o stupínek výš a lízal zase jiné zadky. Nechci chodit domů z práce totálně zničený a psychicky vyčerpaný, abych se po 2,5 hodině spánku vzbudil a jel znovu do práce (což se mi bohužel stalo zrovna nedávno). Dumal jsem, jak to tedy dělat jinak.

Naprostou náhodou se mi dostala do ruky kniha "Jak se stát intrad...". Jeden z nájemníků jí nechal v kanceláři poté, co jí vyklízel. Nejprve jsem na knihu koukal velmi skepticky, přecejenom jsem měl v oblasti financí, derivátů, atd. poměrně obsáhlé teoretické znalosti (ty odstupem času považuji spíše za přítěž - a souhlasím v tomto s L.Williamsem :). Ovšem když jsem byl nemocný, vzal jsem si knihu do čekárny, kde se normálně čeká 3 hod, máte-li dost ostré lokty, a do knihy jsem se pustil. Pak jsem ji znovu odložil a dostal se k ní až po rozhovoru se spolužákem, který znal finančníka a jehož názoru jsem si velmi vážil. Přišla tedy nová vlna, kdy jsem projížděl finančníka několik hodin denně, přečetl několikrát manuál a k tomu knihu, jejíž pasáže jsem pak pročítal dále. Abych vyprávění zkrátil, nejprvě jsem se vrhl na WCCI, protože mě lákalo kvalitní zázemí tvořené množstvím traderů, ale popravdě po načtění indikátorů WCCI v Sierra jsem myslel, že budu mít epileptický záchvat, prostě moc barev. Nechtěl jsem se pouštět zbytečně do ničeho nového a tak jsem dal "šanci" FinWinu. Od tě doby jsem pročetl různé kapitoly knihy pánů finančníků ještě několikrát a k tomu Larryho Williamse a teď i Trading Coache. Snažím se vstřebávat informace především k tomu, abych dále rozvíjel "svůj" systém a zbytečně se nezahlcoval informacemi o dalších indikátorech, kterých jsem se musel bezpočet učit i ve škole.

Momentálně jsem ve stádiu backtestu na trhu NQ, na který jsem přesedlal z TF, na který zatím nebudu mít dost peněz. Pokud půjde vše dobře, někdy kolem jara 2012 bych chtěl začít pomalu LIVE. Cíle nemám snad vysoké, ale chci se stát full-time tradere. Svoboda je pro mě prostě příliš důležitá. A proto sem připraven vystačit i s málem, rodinu neplánuju a tak je vše ještě o něco snažší. Je to toho asi ještě mnoho, co by se dalo napsat, ale už takhle jsem to asi přehnal.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Pazzuzzo

Vetsina lidi si mysli, ze chce radsi prevzit zodpovednost za sve ciny a zit svobodne nez se lopotit x hodin denne v praci. Drzim palce, aby jsi se dostal do te mensiny, ktera to opravdu realizuje.

Jenom bych Ti dal jednu radu do zacatku: vykasli se na indikatory a systemy zalozene na nich (jako treba WCCI) a procti si tu treba vlakno, ktere je hned vedle - Time And Sales. Pochop, jak funguje trh, kdo tam obchoduje a proc. V tom vlakne se pise, ze to uz jsou dost advanced metody. Podle me jsou to uplne zaklady a pokud se rika, ze 80% lidi na trzich ztraci, tak je to proto, ze nechapou, co ty zaklady opravdu jsou.

Hodne stesti!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo,

děkuji za reakci. Samozřejmě jsem si vědom možnosti, že skončím tam, kde jsem začal, ale bez startu není cíle. U tradingu citím, že by to skutečně mohlo být ta cesta Neuspěji-li u ID, je zde stále mnoho dalších možností, které mě lákají (spready, opce).

WCCI mi nevyhovuje i z dalšího důvodu, na který jsem narazil až později, a to je předpoklad absence cenového grafu. Popravdě, jsem zrovna dnešní backtesting nakonec strávil "hraním si" s S/R úrovněmi, různými range a Hi/Lo úrovněmi a jsem z toho nadšený ještě teď. Ne, že by to bylo něco nového, ale takhle uceleně jsem to použil poprvé (můj BTesting je možná trošku specifický než jaký je mainstream).

Díky také za tip na Time and Sales thread, určitě si ho pozorně projdu, jsem otevřen novým věcem.

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo: zdravím, budu asi maličko offtopic (snad admin promine), ale co si myslíš např. o PA technikách Joe Rosse apod. Je to založeno na tom, jak skutečně trh funguje (průrazy z value area apod) nebo je to jen jako ty indikátory? Ptám se, protože se v tom jako začátečník pořád ztrácím. Ross mě zaujal, chci mít velice jednoduché a "univerzální" obchodování, ale bojím se, že je to zase jen další odbočka od skutečné podstaty trhů. Zatím si na to prostě nejsem schopen odpovědět, takže budu rád za názor někoho zkušeného :)

Pazzuzzo:
"Svoboda je pro mě prostě příliš důležitá"
Hezky napsáno. Pro mě taky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> tomas262

Obavam se, ze nazor zkuseneho obchodnika nejsem schopen v teto fazi sveho rozvoje poskytnout :). A pristupy Joe Rosse neznam, takze ty taky nejsem schopen posoudit. Ale je tady o nem cele vlakno, tak se pust do cteni a uvidis.

Cim vic toho prectes, tim lip, takze bych se nejakych "odbocek" zas az tak nebal. Spis bych ale poradil, aby jsi se na zadny konkretni smer moc neupinal. Spis jenom cti, snaz se toho najit co nejvic a zasazovat informace do kontextu. Ta spravna cesta se pak kolikrat ukaze sama.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Aby som aj aspon trocha dodrzal pociatocnu schemu z r. 2005
1) co je jeho původní profese
2) jak se dostal ke komoditám
3) co dělá v současnosti
4) jaké má v komoditách cíle
tak: som ekonom, vystudoval som VSE v Prahe. Ku komoditam som sa dostal nahodou - minuly rok ma oslovil 1 zo znamejsich brokerov. V sucasnosti pracujem vo vlastnej firme a mojim cielom je nieze "neprerobit ucet", ale postupne si ´zvyknut´ na obchodovanie tak, aby prinasalo co najviac :)
Okrem prace vo vlastnej firme uz asi rok (od toho oslovenia) aj aktivne obchodujem, a kedze som padol "rovnymi nohami do vody", musel som hned aj naucit plavat - takze tu budem asi raritou: nepresiel som totiz ziadnym papertradom, backtestmi, atd...skratka robil som a robim len naostro.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Indyjones

Mohu se zeptat na výsledky (co dělá účet, poměr ziskových a prodělečných obchodů...)? Zajímalo by mne, jestli ty "přeskočené" fáze - backtesty, papertrading a předpokládám že i nějaká důkladnější teoretická příprava předem - jsou na reálném obchodování znát, nebo jsi to všechno dohnal rychle po otevření účtu? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj
Mě je 37 let,čim roky přibívají tím si v hlavě říkám víc a víc že sem za zenitem nebo tedy na vrcholu ale sešup se blíží. Jsem pouze vyučený měchanik důlních strojů,v té době dobrá investice do vzdělání,ale doba se otočila,nejsem z tech co plakaj jak sem se mohl mít jako horník i když si to občas promítnu,naopak jak sem se dostal k pc našel jsem mnoho možností a zlákala mě grafika 3D , deset let poctivého učení po nocích a cíl být jednou designér mě hnalo v před a povedlo se. Jsem mechanik a designer pro jednu nejsvětovější firmu na hračky,ale i tak jsem stále zaměstnanec který nemůže mít střední věk jak bych chtěl a už vůbec né důchod. Před asi 5ti lety přišla bývalá manželka (účetní) že by chtěla obchodovat na burze.Pro mě to znělo scifi,klasická vize muže který mává papírkama na burze.Internet byl pro mně stále tak pro seznam nebo email a pomalu jsem mu začínal přicházet na chut informativní,žena odešla já zustal sám a vzpoměl jsem si na její myšlenku a tak jsem začal prolézat net,fora. A první kdo mě zaujal byl finančník cz dal mi mnoho ,mohoho.
A je tomu 3 roky co se tomu věnuji jen díky jemu a kdo mi dal popud,světlo a vizi jak trávit důchod a když bůh dá i 40cítku na krku. Nespěchám,kapitál mám malý,ale za 3 roky testů,analíz grafů a stovky hodin pročučených na pohyb se mi stále víc zdaji trhy jednodušší,jistější, snáze předvídatelné a chyb mám méně a méně, nejde mi o to machrovat co by milionářskej třicátník ,jde mi o to být si jistý a zabezpečit si stáří,nevěřím tomuto státu ani pozdrav. A tak si klidně budu testovat další 3 roky ale hlavně si budu jistý. A tak musím poděkovat za prvé manželce a pak (nezlobte se za druhé místo)Finančníkovi. Ale bez těchto dvou bych asi nezačal nikdy. Sice jsem měl před třemi lety sen jak za rok budu "milionář" ale po těch letech jsem přišel na to že není kam spěchat,ty peníze jsou tam stále, stále na naás čekají,nespěchejte, nebo budete dojné kravičky,mějte sen,žene v před a nespěchejte. Mnoho uspěchu přeji všem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vaclav-investicka Napsal:
-------------------------------------------------------
> jinak mně je 23 zajimam se o to asi pul roku hral
> jsem investiční hru investicka.cz dostal jsem se
> na 50 místo z celkovych 30 000 přihlašených,jsem
> vyučeny zamečník bez matury (takže další trubka
> :D ) ted asi od konce července už to mam natvrdo
> první vklad 7000 kč po měsíci dalších 7000 kč z
> prvních 7000 jsem se dostal nejníž na částku něco
> pod 2000 díky špatné strategii asi necelý měsíc
> jsem si našel něco lepšího ale to už jsem si
> vložil na učet těch dalších 7000 nejblíž jsem se
> dostal částce 11 500 ted 8500 zatím jen akcie
> derivaty ještě nemužu dnes jedu do ovy aby mi
> povolili aj deriváty jinak moje akcie vyžívám se v
> silně volatilních seznam mojich akcíí :
> GRIFCO,SOMATIC SYSTEM,VERSO TECHNOLOGIES a TERPOON
> INDUSTRY ale našel jsem si jeden derivatek asi to
> je ten na to počasí jak jsem kdesi slyšel patří
> pod nasdaq jmenuje se C/TRINQ během období celych

> 5 let nejde nad hodnotu 4,5 a nejde pod hodnotu

> 0,3 dost často i v jednom dni dělá rozdíl 2x
> násobný mezi par dnama i 5x násobný likvidita
> vysoka volatilita taky to je muj vyvolenej
> derivatek a lepší snad asi už neexistuje

Nejsi další trubka,říkal jsem si to taky jako zámečník,ale roky plynou a mysl zraje a věř není se za co stydět že jsi řemeslník. Papír není o mozku(sprominutím mládeži) ale dnes má maturu i blbec doslovně. Nechci se nikoho dotýkat prosím. Tak že to že jsi vyučen neznamená blbej a můžu ti říct že já už na to skoro jako 40 cátník koukám tak že jsem rád,sice makám rukama ale už na mě koukaj jako na "pána" co něco umí ,prošeljsem si ovšem i já obdobím okolo dvaceti kdy jsem si říkal jakej sem povl ,jak budu makat v montérkách a mylsel jsem si že na mě kažedej kouká mezi prsty jak když mám na čele napsáno solvína, nen není to pravda, dnes už něco umím,dnes si za mnou přijdou lidi pro radu a to nejsem stařec.A jsem hrdý že mám řemeslo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO ivan.hu:
vysledky su pomerne dobre (ucet cca +100%), pomer 55:36 pre ziskove. Keby som na zaciatku vedel to, co teraz, ten pomer by mohol byt odhadom 70:20.
Zober si, ze 9.-11.11.2011 som len nemohucne pozeral, co sa deje na otvorenych poziciach, pretoze som nevedel zareagovat na "vypredaj" - vtedy som padol z 50 na 18 tis.$. Podobne sa mi stalo cca vo feb. alebo marci t.r. - z 38 znova na nejakych 20-22 tis., hlavne zasluhou par gapov :) .... takze dokladnu teoreticku pripravu len a len odporucam. Tie backtesty a papertrading - neviem...podla seba nemozem radit, kazdy je ina natura a ja to beriem "nejde o zivot, len o peniaze" ;), ale takyto postoj moze ineho pripravit o nervy. Mne skratka vyhovuje testovat "nazivo" a riskovat aj o trochu viac, nez odporucanych 2-5%.
Na dalsej strane, po takomto realnom pouceni som uz nikdy nemal otvorenych viac nez 5-6 pozicii (predtym aj 14-15 !!!), momentalne robim tak s 3-5timi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

zdravím vás,
Jmenuji se Martin, je mi 29 let, profesí stavební technik, pracující v různých oborech.
Současně pracuji jako operátor ve farmaceutické firmě. Ke komoditám mne dovedla náhoda, koupil jsem si jednou někdy v roce 2005 tehdy můj oblíbený časopis Menshealth, kde byl v malém sloupku odkaz a dvě věty na finančník, konkrétně na manuál. Přečetl a od té chvíle jsem finančníka pravidelně otvíral a četl a četl.... bohužel až dodnes.
Nikdy jsem se naplno nezakousl a nezačal budovat nic, o čem se tu píše a právě v roce 2012 bych to chtěl změnit. Mé cíle v tomto odvětví jsou velmi skromná. Chci se odpoutat od nutností chodit do práce, chci mít svobodu, netoužím po velkém majetku chci jen od trhů to, co dostávám dnes od svého zaměstnavatele.

Doufám, že svůj cíl v roce 2012 uvedu v život a že do 3 let budu svobodným. Mějte se M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

25, obchoduju od 18, ale nekonzistentně. teprve před půl rokem jsem najel na nový systém, který se zdá být do dneška slibný. jinak od 19 pracuji full-time v bance, dnes mám na starosti segmentový management. dálkově VŠE (od 20 do 23) bc, dnes studuji part-time US školu... jinak doufám, že zatím budu pracovat tam, kde jsem, protože jsem spokojený. tradingem se snažím zlepšit disciplínu a vytvořit zajímavý polštář na horší časy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim Vas,

Volam sa Tomáš, mam 24 rokov a tradingu sa venujem uz 4 roky. Po tom, ako v zivote niektorych ludi nastane chvila, ked sa zamyslame nad tym, co by som v zivote mohol robit, aby som v prvom rade miloval svoju pracu, mal variabilnu pracovnu dobu a zarabal slusne peniaze, som dospel k zaveru, ze zacnem podnikat. Tuto myslienku som mal v hlave uz v obdobi strednej skoly a kedze ma velmi bavila hudba, tak som sa rozhodol, ze po skole zalozim vlastne radio. Nemusim opisovat, ako sa k tomu stavalo okolie – co uz len taky sopliak moze vediet o tychto zalezitostiach, to nie je pre obycajnych ludi... Ale nepolavil som. Studoval som zakony, pisal maily na urady, do radii, az som ziskal skutocne velmi uceleny pohlad na to, co k tomu podla zakona potrebujem. Isteze v tej dobe som nemal ponatie o pojmoch ako lobing a podobne. Nakoniec vsak zasiahla vyssia moc a bolo mi povedane, ze nie su k dispozicii volne frekvencie a hotovo. Toto som chcel robit po strednej skole, ale rodicia nechceli ani len pocut nieco v zmysle, ze sa nechystam na VS. V tej dobe mi velmi prekazalo, ze ma nenechaju robit si svoje veci, ved som uz predsa „dospely“ (dnes som im za to vdacny).

V kazdom pripade som teda nastupil na VS, kde som sa dostal do vacsieho mesta, do inej spolocnosti ludi. Teraz k vecnej debate „Trading vs. Vysoka skola“. Vsetci mame svoje presvedcenia, a tak poskytnem svoj pohlad na vec. Na VS som zistil ako vsetko postupne a presne zapada do seba a odkryva sa mi zivot predo mnou. Povodne som chcel ist na inu skolu, ale Boh (Osud, Karma, Vesmir) sa postaral o to, aby som bol v spravnom case na spravnom mieste (dnes som velmi rad za VS, pretoze som tam spoznal vela zaujimavych ludi, spoznal som tam skutocnych priatelov a priatelky s ktorymi sme stale v kontakte a podporujeme sa navzajom aj ked kazdy robi nieco ine). Totiz, ked clovek nieco hlada, tak sa situacia vyvyja tak, ze aj ked sa nam to zda zle, nakoniec to dopadne velmi dobre. V druhom rocniku VS som sa dostal k tradingu, ako inak „nahodou“ (zamerne v uvodzovkach, pretoze ja na nahody neverim). Po prvotnej euforii a po tom, ako som zistil, ze bude potrebneho viacej usilia som sa do toho ponoril s vacsim zanietenim. Zacal som studovat psychologiu a velmi ma to chytilo. Presne v tej dobe som zistil o co v zivote ide a co je v zivote najdolezitejsie, ibaze ludia vacsinou prikladaju dolezitost nepodstatnym veciam.
Skusal som testovat rozne systemy a indikatory a vsetko mozne, asi ako kazdy – musel som si najst to svoje. Avsak stale som sa vyhybal S/R urovniam, lebo som im moc nerozumel a ani ma nepritahovali. V roku 2011 som zacal na zivo (boli uz pokusy aj pred tym, ale to bola iba taka nerozvaznost – stratil som tam par stoviek Eur). Takze nazivo som siel v podstate cely minuly rok so systemom postavenym na H&S a DT/DB striedavo uspechy, striedavo prehry – v urcitu dobu sa mi nedarilo a nevedel som prist na to, ze preco, ale kedze som si robil starostlivo zaznamy o obchodoch, tak som prisiel na to, ze 24 obchodov po sebe islo mimo plan! Vdaka Bohu za MM. V kazdom pripade by som na to nebol nikdy prisiel bez obchodneho denniku. Minuly rok som uzatvoril s miernou stratou a to vsetko kvoli obchodovaniu proti planu. Samozrejme boli aj obchody podla planu, co skoncili na SL, ale to ma nestvalo, skor to, ze takmer kazdy obchod proti planu koncil okamzite na SL. A tym okamzite myslim v priebehu par minut po vstupe.

Podme ale dalej. Skolu som skoncil a isiel som sa zahlasit na urad prace, samozrejme aby som nemusel platit poistku. Pracu som nehladal, stale som sa sustredil v prvom rade na trading. Ako to uz v zivote byva, ked clovek nieco nehlada – netlaci na pilu, tak sa mu automaticky zacnu naskytovat prilezitosti. Zijem v kraji z vysokou nezamestnanostou a ludia tu maju problem najst si pracu. Ja som ju nehladal a volali ma do nemenovanej banky, dalej do vyroby robit nieakeho veduceho urcitej skupiny pracovnikov a k mobilnemu operatorovi. Nevzal som ani jednu. No a teraz hadajte ako na toto reagovali niektori znami a rodina? Si sa zblaznil? Ludia sa tu nevedia zamestnat a ty si len tak odmietas pracovne ponuky a este k tomu taku lukrativnu ako je banka a podobne... Nechapali to, darmo som im vysvetloval, ze pokial by som ju vzal, tak by som po celodennej praci uz na trading asi nemal ani chut (tymto chcem vyjadrit velky respekt ludom, co to zvladaju popri zamestnani a este k tomu maju vlastnu rodinu – klobuk dolu), no bolo to zbytocne.

A po tom to prislo. Jedneho dna som sa bol nahlasit na urad a tam mi ponukli absolventsku prax na pol roka na 4 hodiny denne a 190 Eur mesacne. Odmietol som, ale na ceste domov to bolo zvlastne. Poznate taky ten pocit, kedy citite, ze mate pred sebou prilezitost, ktoru musite vziat? Tak to som citil. Vratil som sa a povedal som, ze to beriem. Dovodou bolo niekolko: Zmensil sa tlak na mna, kedze rodicia (hlavne mama) videli, ze nesedim „iba tak“ pri pocitaci, ale ze uz nieco robim (aj ked stale jej prekaza to, ze clovek s mojim vzdelanim robi takuto pracu) avsak ja som spokojny, viem, ze to nie je naveky. Dalej som sa potreboval dostat do urciteho rezimu, kedy nespim do 11:00, ale musim kazde rano vstat o 06:45, aby som bol na osmu v praci. Takze som prisiel do prace, s dalsimi mozno 25 mladymi ludmi a porozdelovali nas na oddelenia. Zo vsetkych absolventov nas iba dvoch dali na najhorsie oddelenie – pomoc v hmotnej nudzi (viete si predstavit) ale to mi nevadi, pretoze je tu jedna dolezita vec – iba mi pracujeme s pocitacmi a tie maju pristup na internet. Inak povedane, ked som si spravil pracu, venoval som sa tradingu – studiu. K comu som dosiel? K tomu, comu som sa cele tie roky vyhybal – S/R urovne. Konecne som to pochopil. Konecne som nasiel „svaty gral“. Vec, ktorej som sa tak vyhybal bola poslednym velkym kusom skladacky do tradingu. Zrazu vsetko zacalo davat zmysel. Zrazu som pochopil, co je to ten cit pre trh. Zrazu je vsetko take jednoduche a jasne. Mal som to pred ocami roky, ale az na absolvenskej praxi som sa k tomu dostal. Dnes uz idem paper so systemom postavenym na Bubbleho metode plus moje nieake vychytavky. Sledujem 240, 60 a 10 minutove timeframy na forexe a vsetko do seba krasne zapada. Objavil som pre mna svaty gral. Od maja chcem ist live a predpokladam, ze kedze som cely minuly rok isiel live, tak to bude pre mna o nieco jednoduchsie.

Na zaver dodam, ze neverte na nahody a vzdy si chodte za svojim snom. Pokial citite z celej duse, ze je to ta spravna cesta, nic Vas nezastavi a jedneho dna sa to podari. A tiez odporucam vsetkym, ktori sa nevedia rozhodnut - chodte na VS. Mate ju zadarmo, este stale ju plati stat o nic nepridete, ziskate len plno skusenosti. Mate pat rokov plno casu venovat sa tradingu a rodicia su tiez spokojni a ubehne to neskutocne rychlo. Neplette si na seba bic! Ked nepojdete na skolu, bude na Vas vyvyjany velky tlak.

Dufam, ze aspon niekomu sa to chcelo citat. :)

Dakujem za tento skvely server, za tuto komunitu obchodnikov a buducich obchodnikov, ktori si vzajomne vypomahaju. Moc do diskusie neprispievam, ale myslim, ze tento prispevok to ciastocne kompenzuje :). Prajem vela uspechov v zivote a neverte na nahody – vzdy smerujete tam, kam mate, aj ked sa zda, ze sa vsetko kazi. Vsetky udalosti v zivote, aj tie zle su absolutne nutne k tomu, aby ste sa dostali k cielu.

Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj vsetkym
kedze v komoditach som absolutny zaciatocnik, tak zatial jedina diskusna tema kde mozem prispiet:-)))
Takze, mam 39r, VS, mam vlastnu firmu, ktora dosahuje ustalene vysledky, ktore postacuju pre pokrytie mojich potrieb.
Komodity bola u mna uplna nahoda, pozeral som film Margin Call a kedze som dany vyraz nepoznal tak som ho vygoooglil...a do piatej rana cital FINANCNIKa:-)))
Potom som sa pozrel na to ako vlastne zhodnocujem svoje volne financne prostriedky...a zistil som ze super machri v spickovych oblekoch v presklenych kancelariach, ktori v podielovych fondoch zhodnocuju moje tazko zarobene peniaze, mi urobili v priemere z 10tis Eur za 10 rokov 6tis. Ked zaratam inflaciu tak to mozem zjednodusit a povedat ze za 10 rokov niekto urobil z mojich penazi zhruba polovicu. Tak som si povedal ze toto dokazem aj sam, a mozno aj za kratsi cas:-))))

A kedze mam rad cisla, grafy, excel, som pocitacovo zdatny a mam pociatocny kapital, tak som si povedal ze to skusim touto cestou. Urcite nemienim zajtra zatvorit firmu, natolko naivny nie som, ale pokial ma komodity budu bavit tak si viem predstavit venovat im par hodin denne.
Co sa tyka psychickej odolnosti, v podnikani som v zaciatkoch stratil viac penazi ako chcem tu na zaciatku investovat a prezil som to bez ujmy na zdravi:-))) Tak snad prezijem aj to ked pride Margin Call:-)))
Takze, skusim a uvidim. Nemienim precitat celu kniznicu o komoditach, info na tomto webe myslim plne postacuje. Teraz vo volnom case citam FINANCNIKa, pozeram historicke grafy v NT, ucim sa ovladat program a cakam na kurz 18.4.
Mimochodom, tiez sa mi zda ze tie grafy si chodia ako chcu, ze ziadny indikator nefunguje a profit dosiahnem len ked si dopredu jednym okom pozriem ako graf pojde:-))) Ale snad sa to nejak postupne zladi:-)

Tolko moj pribeh "Kto som a co robim"...

Prajem vsetkym pekny den.

P.S. podakovanie Petrovi a Tomasovi za to ze si najdu cas a chut odovzdavat svoje skusenosti, robite to dobre. A pre tych co stale hladaju hacik v tom preco to ti dvaja robia a navyse zadarmo...pozrite si Maslowovu pyramidu potrieb...:-)))


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...