Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Viso,

zajímaly be mne (jako začátečníka) některé detaily tvého příběhu - samozřejmě pokud je chceš zveřejnit.

1) jak dlouho a jak inteznivně jsi se "připravoval" na dráhu tradera, než jsi získal odvahu poslat brokerovi peníze.
(Předpokládám, že to nebylo hned 10 tisíc dolarů). Píšeš o mnoha hodinách - mohl bys to vyjádřit třeba v měsících?
Jak moc jsi se věnoval backtestům a papírovému obchodování?

2) opravdu jsi našel vysloveně mechanický systém, který nepotřebuje cit pro trhy? Zatím jsem se totiž několikrát dočetl v článcích zkušených obchodníků (prosím neber to osobně - mluvím o obecných tendencích), že právě programátoři zkouší vytvořit automatický systém, který je "spolehlivě " navede do pozice a "spolehlivě" po maximálním zisku určí přesně moment výstupu z pozice. Právě programátoři však (prý :-) rádi opomenou to, že je nutné si ručním backtestováním a dlouhým zíráním do grafů vytvořit cit pro trh a že v trzích funguje i nějaká psychologie davu, která nejde naprogramovat. Nebojíš se, že tyto dvě důležité věci by mohly ve tvém mechanickém systému chybět?

3) můžeš zde po 2 nebo 3 měsících uvést jak na tom jsi a zda stále věříš ve svůj cíl několikanásobného navýšení účtu za první rok obchodování na Forexu?

Přeji hodně štěstí

Ivan (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

vcera sa stala strasna vec :-D ako nepozorny idiot som siel short nie s 0,01 lotom ale s 1 lotom.. nastastie som si to vsimol a zaplatil iba za spread .. uf.. i tak je to ako keby som predelal 400 bodov (4 x 100) no nic no..
byvam obcas nepozorny a teraz som za to zaplatil

.....
1 je to iba mala suma na mikro ucet.. prirpavoval som sa velmi intenzivne cele leto hoci som sa tomu venoval uz aj pocas skoly, tazko vyjadrit kolko to bolo ale bolo to hlavne skumanie, skusanie a znova odznova..
Kedze je to hodne mechanicky system a funguje uz hodne dlho necitil som potrebu po lete do toho dalej sprtat a ist na papiery, mikro ucet mi prisiel ako spravny krok

2 ako som pisal o tej knihe ktora mi dala inspiraciu... nasiel som urcite patterny na dennom grafe ktore sa daju nezpochybnitelne otestovat.
Prezradim vam jeden pattern, je to vikendovy ........ pokial otvori JPY/USD vyssie v pondelok ako je high piatku ideme short .... jednoduche :) .. uzavreme niekedy behom tyzdna na konci dna ak sme v pluse, ak do konca tyzdna nie sme v pluse uzavreme to so stratou, sl dame daleko podla instinktu.

3 moj prvy ciel je vymazat tu chybu co som urobil :-D .. ale ano verim si.. bud ten ucet predelam alebo ho znasobim, vsak si prepocitaj kolko je 1,2 na dvanastu .. teda kazdy mesiac 20% z toho co je na ucte a to 12 mesiacov .. nie je to nerealne

ozvem sa ked budem mat co povedat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci Vám kazit radost, ale konstantně 20% měsíčně na Forexu je podle mě zcela nereálné. Proč si to myslím? Třeba proto, že jsem procházel řadu forexových systémů, ať už BlackBoxy nebo nějaké "otevřené" strategie a žádná z desítek, které jsem viděl toto prostě neumí.

Buď máte opravdu štěstí na vynikající intuici, nebo si ty zisky prostě namlouváte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj VISO,
s najlepsim vedomim a svedomim ti doporucujem prestat obchodovat na zivo. Takto sa nikam nedostanes, len si to cele znechutis a postupom casu na to asi najskor zanevries, pretoze ked si precitam to co pises, tak ma az pot zalieva:

moj prvy ciel je vymazat tu chybu co som urobil - ciel by mal byt dodrzovat plan a nie mazat chyby. Chyby su a budu, a na to je hlavne paper, ktory si ty preskocil.

uzavreme niekedy behom tyzdna na konci dna ak sme v pluse, ak do konca tyzdna nie sme v pluse uzavreme to so stratou, sl dame daleko podla instinktu

To je mechanicky system? A este na forexe? Mechanicky system musi mat presne pravidla, nie dam SL podla instinktu a este daleko. To je uz diskrecna zlozka a neda sa naprogramovat, tak ja tomu nerozumiem co vlastne mas. Sa divim ze este nejaky ucet mas :)
Nic v zlom, neviem presne pravidla, ani ich vediet nechcem, len som mal potrebu ta na to upozornit a pripadne ti vnuknut myslienku este sa nad tym zamysliet, kym je cas.

Co tak nejaky plan? Kam dam presne SL, kedy vystupujem presne, aky drawdown maximalny mam, aku max stratu som zazil, ako rychlo som bol schopny sa z toho drawdownu dostat a nejaky management?
Sorry ale pride mi, ze stale len pocitas zisky a kolko to je na nase peniaze a zhodnotenie atd. atd. na to prvy rok na zivo uplne zabudni!

Sorry nic v zlom, len som fakt mal potrebu ti to napisat, si mlady mas vsetko pred sebou, mozes sa tym zivit, lebo mas cerstvy mozog sa to vsetko naucit, napozorovat, mas spustu casu len to proste neuspechat, nebit zbrkly a nechciet miliony za mesiac.

Tak sa drz,
Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viso,

přesně co napsal fuxo a xzajíc, (oba již mají nějaké obchody za sebou) jsem ti chtěl napsat taky a to jsem úplný začátečník a poznal jsem do čeho se ženeš.

Podle mého nejsi připravený k obchodování - a tvůj první den mi dává za pravdu. Nespěchej, trhy tady budou i za pár měsíců. Přečti si něco o psychologii obchodování - třeba na těchto stránkách. To by ti mohlo pomoci nedělat takové chyby, jaká se ti povedla s tím 1 lotem. A také tam najdeš něco o cílech obchodování.
A až skončíš s tou psychologií, podívej se na nějaké rady kolem money-managementu. Neplánuj si ani tak měsíční zisky, ale spíše kolik % účtu můžeš (a sneseš) na daný obchod riskovat, nebo dobré rady o umisťování stop-lossů.

Omlouvám se za mé "chytrosti", ale jsi přesně typ obchodníka, kteří jsou ve zmíněných oborech uváděni jak se to nemá dělat, abychom neskončili mezi těmi slavnými 80 % "sponzorů".

Přeji hodně štěstí v dlaších rozhodnutích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,
je mi 15 let a momentálně jsem na 8-letém gymnáziu. Vzhledem k tomu že jsem před rokem začal rozmýšlet o své budoucnosti (napadalo mě podnikání atd.), tak jsem náhodou jsem narazil i na program který nabízel i paper-trade (tehdy jsem o tom vůbec nic nevěděl). Program jsem vyzkoušel a začalo mě to bavit (i když jsem "prodělával"). Vyhledával jsem na Google až jsem narazil na Financnik.cz; přečetl jsem už Komoditní manuál, spoustu různých článků a v neposlední řadě také knihu "Jak se stát intradenním finančníkem". Informace které jsem se dozvěděl mě neuvěřitelně nadchly a už dnes vím že se chci věnovat pouze tradingu na plný úvazek, i když vím že začátky nebudou moc jednoduché. Před týdnem jsem si stáhl NinjaTrader a hodlám se brzy pustit do backtestigu, tak mi držte palce.

David Š. (zebra11)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak vidím, že se tady rozběhla trochu jiná debata. Takže skusím se vrátit k aktuálnímá názvu tohoto topiku :) ..

Jmenuju je se Michal je mě 22 let

Krátce o mě:

Vystudoval jsem Střední školu v Brně, obor informatika, takže nemá nic společné s tím co dělám a o co se zajímám.

Svou první práci si už ani nepamatuju byla to nějaká brigáda :) ... Dnes pracuju jako finanční zprostředkovatel a konkrétně se zabývám pouze o Investice. Střednědobé a dlouhodobé projekty. Právě při této práci jsem se poprvé dostal do styku s grafy. Byla to součást mé práce, jelikož veškeré projekty byli zaměřený právě na konkrétní intrumenty na burze. Na stránku financnik.cz jsem narazil tento rok úplně náhodou. Začal jsem si postupně pročítat články a zjistil jsem, že to může být zajímavá věc. O burze jsem samozřejmě věděl, ale pouze z vyprávění nebo od klientů kolik na tom prodělali :) :) ... Pak jsem se tomu začal věnovat o něco víc než je zdrávo...několikrát jsem si prošel manuál o komoditách, který je mimochodem skvěle napsaný a hlavně srozumitelný. Po přečtení a zkoumání grafů jsem začal hledat software, který by vyhovoval pro Paperování. Zatím skouším indikátory a tvořím si svou vlastní strategii, kterou se pak snažím aplikovat na reálná data na burze. Chtěl bych se tomu samozřejmě někdy věnovat na plno, ale prvně chci vytvořit kompletní obchodní deník a začít se věnovat psychologii v obchodování a správnému money-managementu. Až si budu stoprocentně jistý, že jsem připravený, tak budu hledat kde začít obchodovat na reálných live datech.

To je zatím vše co mě napadlo. :)

s pozdravem

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

celkem náhodně jsem se před více než dvěma lety dostal na server finančník a pak absolvoval pár kurzů (základní + spready). Letos na podzim jsem začal spready obchodovat. Více o mém prvním obchodu a mé cestě k němu jsem psal ve vlákně "Můj první obchod" 6.9.2010. Tam také píši, kolik mě přípravy stály apod. Koncem roku vyhodnotím prvních pár měsíců obchodování a uvidím co dále. Rád bych přidal další kontrakt, pokud to půjde. Zatím obchoduji pouze s jedním kontraktem a zajímají mě LH, LC, W, C, ED, SB, SM (tj. masa, zrniny a ED). Pro mě bylo důležité začít, pak se můžu zlepšovat, případně poučit z vlastních chyb. Samozřejmě je potřeba začít pomalu a opatrně a neriskovat více než je plán. Jinak je mi 39 a jsem jednatele menší firmy. Vzhledem k časové vytíženosti hledám méně náročný způsob obživy.

Dring.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den, jakožto nový diskutující dbalý etiky bych se chtěl představit.
Kdo jsem?
Jsem ten, který jsem. Ale nejsem ten, který tvrdí, že je ten, který je (JHVH), nýbrž jsem jiný ten, který je, než ten, který je nebo byl, respektive není i když tvrdí že je, zatímco já říkám že jsem ten který jsem a proto taky jsem ten, který jsem.

Ostatní údaje o mé osobě nejsou podstatné, protože kromě etiky jsem dbalý i jiných zásad. Doufám, že moje ostatní příspěvky budou konstruktivní a budou hovořit srozumitelněji.

Co dělám?
Na tom prdlajs záleží. Vaše zisky/ztráty vyplývají z toho, co děláte vy.

Proč jsem se rozhodl dočasně zapojit do diskuze?
Rád bych občas hodil do placu nějakou provokativní myšlenku a pokusil se skromně přispět ke zvýšení úrovně informovanosti.

Děkuji za pozornost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Heron:

Díky, že jsi nám řekl, že nám o sobě nic nepovíš. Jenom upozorňuji, že toto není diskuse v nějakém bulvárním webu, za což ostatním diskutujícím děkuji. Předpokládám, že naším cílem není provokování, ale sdílení svých zkušeností a názorů, které můžou někomu pomoci. Určitě zde najdeš hodnotné informace, díky těm, co jsou sdílnější. Trochu pokory by však neškodilo.
Hodně zdaru při obchodování.

Dring.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dring: Děkuji za milé uvítání. Jsem si vědom toho, že pro někoho to mohlo vyznít jinak, než jsem zamýšlel a očekával jsem i nějakou podobnou reakci. Nabízím proto alternativní pohled.

Kdybych o sobě nechtěl nic říkat, tak bych nic neříkal. Někdo, kdo by si položil otázku např. „Co mi chce tenhle člověk svým příspěvkem sdělit, co tím o sobě prozrazuje?“, tak by možná došel k jiným závěrům než ty. Malá ukázka pro inspiraci:

Ze stylu příspěvku jasně křičí „Ahoj, jsem tady a dělám věci jinak než většina ostatních“ - zřejmě to bude nejspíš individualista. Nechce o sobě prozradit osobní údaje a navíc to výslovně zdůrazňuje – asi má rád své soukromí, možná bude spíše introvert, možná to nepovažuje za důležité a jde mu hlavně o to co někdo říká, než kdo to říká – to by vypadalo na racionálně zaměřený typ, který neuznává formální autority ani pravidla, která nepovažuje za opodstatněná. Zdá se, že si rád hraje se slovy, která vypadají komplikovaně, přesto to dává jasný smysl, zdá se je si plně vědom významu slov – zřejmě mu nechybí kreativita a nadhled, je vnímavý k detailům - to by podporovalo domněnku o racionálním typu. Kromě toho uvedl odkaz na JHVH pro lidi, kteří nevědí odkud pochází fráze „Jsem ten, který jsem“ – zřejmě je předvídavý a dokáže si představit, že někdo tomu nebude rozumět, tak mu poskytl vodítko. Kromě toho ze smyslu slov jasně vyplývá, že to nebude věřící – bere si jméno boží do huby nadarmo a ještě výslovně říká, že nevěří v boha. Podívám se, jestli už napsal nějaké jiné příspěvky – ano, několik. Co v nich je – jsou o ničem nebo o něčem, byť mi to třeba k ničemu není, nerozumím tomu nebo mě to nezajímá? Zdá se, že nějaký informační obsah ty příspěvky mají, nejsou vulgární, nejsou samoúčelně provokační – zjevně si fórum neplete s bulvárem a nejspíš tedy tu poznámku že by občas rád přidal provokativní myšlenku míní tak, že chce vyprovokovat někoho, aby používal tu věc mezi ušima i pro jiné účely, než jako věšák na čepici. Zdá se, že mu moc nezáleží na emocích, které ve druhých vyvolává. Co styl jeho příspěvků? A tak dále a tak dále – můžu si udělat hrubý obrázek o pisateli z informací, které mám. Začne se rýsovat osobnost, která podle typologie MBTI spadá nejspíše někam do skupiny INTP/ENTP.
„Jsem ten, který jsem“ – to je to nejobjektivnější, co lze o sobě říci, aniž bych do toho tahal své představy o sobě, nebo cizí představy o sobě. Pro ty co nevědí, nechtějí vědět nebo si to neumí vyhledat, tak těmito slovy se podle bible Bůh představil Mojžíšovi, když se ptal na jeho jméno.

Jinak, naprosto s tebou souhlasím, že pokory není nikdy dost. Neřekl bych ale o sobě, že jsem nesdílný a ubezpečuji tě, že i mým cílem je sdílení svých zkušeností a názorů.

Ještě poznámka k části, co dělám. Doplnil jsem to jen kvůli názvu vlákna. Možná že jsem zvolil nevhodnou formu, ale obsah zůstává – lidi, soustřeďte se na to, co děláte. Vy jediní jste plně zodpovědní za své výsledky, za svůj život. Život je jako zrcadlo – ukazuje vám takovou tvář, jakou mu nastavíte. Mým skromným cílem na tomto fóru je čas od času poukázat na zajímavé věci, souvislosti nebo jiné úhly pohledu, které by možná někdo mohl shledat přínosnými – ne proto, že je říká ten, kdo je stár xx roků, zajímá se o trading yy roků a je/není fultime trader zz roků, ale pro jejich obsah.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...