Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky


Mé příspěvky jsou jenom kousek výše - pro shrnutí - jsem totální začátečník. Mám pročteno a prostudováno velkou spoustu literatury a to včetně PSYCHOLOGIE obchodování. Dokonce jsem se po jejím studiu cítil jako "vyrovnaný" trader. Po absolvování semináře u jedné společnosti mne překvapili otevřením demo účtu na jeden měsíc. Podotýkám, že jsem se ještě nestihl dostat k přípravě a backtestování nějakého jednoduchého obchodního plánu. Ten se teprve začínal "rodit" v mé hlavě. Nicméně jsem to zkusil - vždyť jsou to demo doláče, co se může stát!? Navíc jsem předsi četl psychologii obchodování a vím na co si mám dát pozor.
Rychle jsem si naplánoval vstupní strategii - opravdu jednoduchou, výstupy podle všech zásad risk managementu a vlítl jsem do komodit. Zkušenější už se culí, protože ví, jak to dopadlo. Ne že bych přišel šmahem o 40 tisíc demo doláčů - vše co jsem první týden ztratil, jsem druhý týden vydělal, třetí týden opět něco ztratil, a čtvrý týden se vrátil na půvocní. Povedlo se mi i pár hezkých obchodů.
Ale povedlo se mi také totálně porušit všechny dobře nastudovaníé zásady psychologie obchodování. Když jsem ztratil - začal jsem si vymýšlet důvody pro vstup do obchodů - viděl jsem "supr" trendy, které se ve skutečnosti okamžitě po nákupu otočily. Chtěl jsem obchodovat rozhodně přes noc a držet pár dnů, ale stejně jsem deodolal a skončil někdy naněkolikaminutových obchodech (na 2 minutových grafech). Prostě jsem to nevydžel, když jsem otevřel platformu a podle mého plánu se nenaskytl žádný vstupní signál. Hned jsem byl na minutovém grafu a "mastil " příkazy jako o závod.
To ani nemluvím o tom, že se mi povedlo "zapomenout" nějaké čekající příkazy a večer zavřít platformu a do druhého večera prodělat 800 USD, aníž bych o tom vědel.
Proč to tak podrobně píšu? Kolegům začátečníkům mohu velmi vřele doporučit - když si myslíte, jak jste teoreticky připraveni - zkuste si demo účet, ještě po dobu vašeho studia, ještě než se vrhnete na paper-trading. ten měsíc dá víc než rok studia a proděláte jenom demo peníze. Pak se můžete zastavit, přemýšlet jak na tom opravu jste a opět se vrhnout do přípravy, ale již cíleně. Třeba do psychologie, jako já
;)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Konci rok 2010 a ja jsem po prvnim mesici v zivem obchodovani v plusu 500$ a uz nepochybuji, ze to dokazu.

Muj pribeh zacina v roce 1996!!!, kdy byla mym prvnim zamestnanim v Praze (jsem z JC) asistentka ve firme, ktera odkupovala akcie z kuponove privatizace. To me privedlo k trhum, dokonce jsem se pokousela udelat maklerske zkousky. Bylo to jedine zamestnani v mem zivote, kdy jsem se kazde rano doslova tesila do prace.
Asi si to nedokazete dost dobre predstavit, zvlaste ti drive narozeni, ale byl tu *prales* , obchodovani po internetu byla science fiction, neexistovaly zadne knizky a vetsina otazek u maklerskych zkousek byla ze zakonu o financnich institucich starych par mesicu. (td)

Presto zpetne vidim, ze v te dobe se rozhodlo o me budoucnosti. Pote jsem prosla mnoha misty ucetnich, sekretarek, asistentek, stala se ze me dokonce Mgr. prava! Zivot me ale jakoby ode vsech techto *nespravnych* cest postupne odvadel, az jsem pochopila, ze pro me existuje jen cesta tradingu.

V kvetnu 2006 jsem objevila Financnika. 4 roky mi trvalo sehnat kapital na fundovani uctu a rezervu na zivobyti, behem teto doby jsem backtestovala a papertradovala....a dnes muzu rict, ze stojim na zacatku. :)

Je mi 36 let, ziji v Italii, nasetrila jsem si dost pro zacatek a tak uz svou mysl soustreduji jenom na trading. Prvni mesic v live jsem si osahala real a ziskala naprostou duveru ve svuj OS....je vynikajici ;) ...ne proto, ze bych neutrpela ztraty, ale proto, ze ho dokazu dodrzovat a pritom mam klid na dusi.

Muj cil? Od kvetna si posilat 1000$ mesicne na ucet, navysovat kontrakty, uplatnovat MM a skoncit rok 2011 s peknym profitem...a pritom zit klidny, duchovne bohaty zivot :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kacka.e:

Gratuluji a smekám. Jen buďte opatrná, abyste nebyla příliš optimistická, ale co Vám budu vyprávět, máte více zkušeností jak já. Chtěl bych se jen zeptat ohledně těch makléřských zkoušek, pokoušela jste je dělat a neudělala nebo udělala? A co vám to přineslo?

Přeji, abyste každý měsíc uzavírala podobně jako poslední :)

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kacka.e

taky gratuluju k hezkému výsledku pro prví měsíc, nicméně po jednom měsíci bych ještě neměl přehnaná očekávání na další měsíce, sám sem si vyzkoušel, jaký to je, když se po prvním live měsíci v zisku najednou "něco zvrtne" a pak to s tebou začne mávat, určitě tě čeká ještě dlouhá a složitá cesta v postupu dál a to, jak se ti bude systém obchodovat poznáš hlavně po přidání dalších kontraktů. držím palce a přeju úspěšné obchody a pevnou ruku v dalším roce

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji panum Honzovi a Davidovi za podporu.

Premrstena ocekavani snad nemam, naopak spise bojuji s malym sebevedomim. Podvedomi je mrska a proto se snazim pohlizet na vec optimisticky.

Ono je to tezke....kdyz nemate jasna ocekavani, nemate konkretni cil a to psychice nepomaha. Ja jsem si sestavila tabulku ocekavani mesic po mesici, vizualizace totiz mozek a podvedomi vyborne naprogramuje...Podle realnych vysledku ji budu aktualizovat....a ze to treba chvili bude skripat? Nic se nedeje, uz jsem zazila horsi veci.

Take jsem si poridila kocicku...asi se budete smat, ale zviratko mi ohromne pomaha zbavit se emoci a nabiji me pozitivni energii...kdyz jde trh proti mne a citim napeti a nutkani predcasne vystoupit, proste jen na chvili odejdu od monitoru pomazlit se s kocickou a hned je mi lip :)

Pro Davida:
Maklerske zkousky jsem se pokousela delat jen jednou v r.96. Stalo to tehdy 2000 kc a nebylo to jeste rozdelene na kategorie jako dnes. Udelala jsem je na 70%, k uspesnemu zvladnuti tehdy stacilo 80%. Byla to sama definice ze zakonu plus minimum technicke analyzy, vypocet zisku z obchodu...a to bylo vse. Makleri z nasi firmy tvrdili, ze kazdy poradny makler tu zkousku dela alespon 4x :D
Takze jsem ji neudelala a dale jsem se o to nepokousela, protoze jsem pochopila, ze maklerem se clovek nestava, protoze udela MZ, ale protoze umi realne obchodovat...a to jsem v te dobe jeste neumela...nejak me desila predstava, ze pujdu do kancelare RM Systemu, tam podam obchodni prikaz a pozitri se pujdu zeptat, jestli se vyplnil :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny
Jsem jenom obyčejný člověk, strojař, co od své budoucnosti hodně čekal, ale málo jí obětoval. Je mi 32 let a po důkladném zhodnocení své situace a svých schopnoností i neschopností, jsem se rozhodl věnovat se forexu.
Stránky finančníka jsem objevil (asi jako většina) náhodou. Potřeboval jsem kurzy měn, nebo tak něco.
Nechci moc psát o sobě. Jenom chci tvůrcům finančníka z celého srdce poděkovat. Dávají lidem totiž to, co dává málokdo: novou šanci vydat se jinou cestou, šanci něco dokázat a něčeho dosáhnout, ale hlavně nám dávájí šanci udělat něco pro ty, na kterých nám záleží. Nezanedbatelný je samozřejmě i osobní rozvoj. Zažil jsem dost na to, abych zhodnotil žebříček svých priorit a přišel jsem na to, že já osobně nechci moc. Moc toho chci pro své blízké.
Dovolte mi krátkou úvahu. Říká se, že zdraví je na prvním místě. Ja říkám, že to tak vůbec není. Sice se to tvrdí, ale...
I lékař který vám to řekne, to zároveň sám popírá, když místo péče o své zdraví (procházky, masáže, relax a pod.) chodí do práce, mezi nemocné lidi, doufajíc, že pokud náhodou onemocní tak si léčbu za vidělané peníze zaplatí. A dělá to takhle drtivá věršina populace. Včetně mě.
Ale teď je tady něco, co mi dává možnost změnit všechno: sebe, svou situaci i svůj život a život své rodiny. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Taky se pridam a neco malo o sobe prozradim.

Asi v 10ti letech jsem zjistil, ze chci svuj zivot zasvetit pocitacum a zhruba o 2 nebo 3 roky pozdeji jsem pri 14ti dennim jazykovem pobytu v Anglii zjistil, ze chci zit v zahranici. Potom jsem behem stredni skoly (obchodni akademie) prisel o znalost nemciny, ale naucil jsem se zaklady programovani (pri cemz jsem se utvrdil v tom, ze tohle je moje poslani) a psat na stroji :). Dneska bych na OA znovu nesel (pokud bych nebral v uvahu vsechny lidi, co jsem tam potkal a vsechnu srandu, co jsem si uzil hackovanim skolni site), urcite bych si vybral nejaky technicky obor jako treba elektrotechniku (prece jenom hardware se stal v urcite dobe taky mym konickem), ale tehdy to bylo spis o uspokojeni touhy rodicu poslat me na nejakou "prestizni" skolu (ano, taky jsem se u toho ted usmal). Na stredni jsem take objevil kouzlo alkoholu a lehkych drog a prestal jsem hrat profesionalne hokej (coz jsem povazoval za obrovsky projev rebelie a byl jsem na sebe patricne hrdy). Potom jsem se vydal na Masarykovu Univerzitu v Brne (fakultu Informatiky), jenom proto abych si v prvnich dvou semestrech vyplytval veskere volitelne predmety, ktere me zajimaly (Unix, C++, Operacni systemy, systemy souboru atd.). Kdyz jsem zjistil, ze dalsi 4 semestry bych se mel ucit ciste teoreticke veci, ktere nemaji s pocitaci nic spolecnyho, ze skoly jsem odesel a pres nechut rodicu jsem se rozhodl dokazat jim, ze k uspechu zadny diplom potreba neni.

Dnes ziju sedmym rokem ve Svycarsku, pracuju jako "localization software engineer" v jedne US MidCap firme a uz pomalu pocitam, kdy odtud budu moct odejit a venovat se vyhradne tradingu. K tomu jsem se dostal diky kamaradovi, kterej me odkazal na financnik. Moje prace me opravdu velice bavila a financni ohodnoceni je taky zajimave, ale posledni dobou uz misto programovani uzitecnych Perl skriptu spis ctu a pisu emaily, delam baby sittera cinanum a nemam vubec pocit, ze by za mnou zustavala nejaka odvedena prace, takze jaksi chybi motivace.

Momentalne se venuji pozicnim strategiim, ID budu muset nechat na pozdeji, az na to bude cas (kazdopadne se do toho chci casem pustit, abych si taky nastavil psychologicke zrcadlo). Live jsem zacal obchodovat ted v unoru (zhruba po roce a pul od objeveni tohoto serveru), takze uvidime, jak se to bude vyvijet. Moje cile v tradingu jsou opravdu obrovske, protoze mam pomerne dost konicku a mam hrozne rad boy's toys jako auta, lode a letadla, takze potrebuju opravdu hodne volneho casu a opravdu hodne financnich prostredku. S tim, ze mam samozrejme rodice, kteri jeste porad asi do jiste miry veri, ze dostanou od statu nejaky duchod...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

tieto otazky sa opakuju dost pravidelne :) a myslim ze dotazujuci asi ani necaka nejaku konkretnu odpoved, skor mi to pripada ako take hecovanie. Ja osobne na nu mozem odpovedat celkom presne: zatial nic. Robim vsak vsetko preto, aby som za rok mohol povedat nieco ine, nie teda konkretne cislo,niesom blazon, ale aspom to, ci sa dokazem tradingom uzivit alebo nie. Podobna otazka by aspom mne osobne prisla zmysluplnejsia ako sa pytat na konkretne peniaze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozno autor otazky chce vediet ci sa tradingom oplati zaoberat. JE to ako s podnikanim, tam tiez hned nebudes zarabat miliony eur, ale neje to nemozne. No trading oproti podnikaniu zavysi uspech v nom na tebe, v podnikani na mnozstvu externych vecii preto sa tiez venujem tradingu, okrem ineho a som odhodlany v nom uspiet.

At sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger Napsal:
-------------------------------------------------------
> to nemyslis vazne tuto otazku?

Ano, myslím to naprosto vážně, nechci se nikoho dotknout, ale mě přesto zajímá, zda někdo dokázal vydělat peníze, jsou tu lidé, kteří mají profil pár let, tak mě zajímá, jak na tom jsou, na tom nevidím nic špatného. To, jestli se vyplatí tradingem zabývat, si chci právě vyvodit na základě faktů (čísel), nikoliv jen z příspěvků, kterým nechybí notná dávka entuziasmu..

freeman: díky, já také zatím 0 kč

stranger: tvé odhodlání ti neberu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Capricorn: Je to velmi dobra otazka, ktoru si dal, ale odpoved zial na nu nedostanes. Tiez som sa kedysi zaujimal o percentualne rocne zhodnotenia uctov traderov z tohoto fora a nedostal som skoro ziadnu odpoved na to, co som sa pytal.
Tento prispevok pisem len preto, aby si sa tu s touto otazkou necitil taky osamoteny, ako ja kedysi (a zopar ludi predomnou), ked sa tu davali podobne otazky.
Moje zhodnotenie od roku 2005 som uz tu uvadzal rok po roku, toho casu som v 6% zisku za cele toto obdobie.(nemyslim p.a. zisk ale absolutny)
Jeden cesky znamy trader, ktory robi aj skolenia o tradingu v inom fore uviedol svoje zhodnotenia v rokoch 2006-2008 a boli radove 10-15% p.a. Roku 2009 mal iba 5% zisk v roku 2008 25% zisk.
Trading robi od roku 2001.Viac neuviedol.
Mozno sa ti tie vynosu mozu zdat male, ale porovnaj si to s terminovanymi vkladmi a potom to uz nie je tak malo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...