Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Přeji dobrý den,

to RocketRich :

jen bych se chtěl zeptat - pokud Vás už dnes živí opční trading, co Vás nutí přecházet na intraday ? Není lepší pokračovat ve funkčním tradingu a vyšší zisky (absolutní) zajistit třeba navýšením účtu ?

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to kbtm

Nemyslel sem přejít z opcí na intradenky, ale přidat další oblast tradingu. Samozřejmě že v opcích budu pokračovat dále. O dalším navyšování opčního účtu však už moc neuvažuju. Účet sem zakládal s 5000USD, jakmile to začalo vypadat aspoň trochu optimisticky, tak sem doplnil dalších 7000USD a po opuštění svého zaměstnání sem navýšil ještě trochu dramatičtěji, abych si dále zlepšil svoje manévrovací možnosti co se týče strategií a počtu kontraktů. Takže další krůček je přidání intradenního tradingu. Jedná se spíš o důvod další diverzifikace a další posun vpřed. Zatím přemýšlím, jestli se nejdříve pustit do spreadového obchodování nebo do ID, ale ID má trochu navrch.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,
Jako student posledního ročníku obchodní akademie, jsem hledal způsob jak vydělat hodně peněz prostřednictvím kapitálových trhů. Nevěděl jsem přesně, co všechno do kapitálových trhů spadá, ale narazil jsem na stránku finančník.cz, kde jsem se setkal s pojmem futures kontrakty.

Nejsem tip člověka, který by vše hned zavrhoval jako nefunkční, ale s důvěrou ve své schopnosti, jsem se začal pozvolna seznamovat s tradingem a vidinou sebe samotného jako budoucího full-time tradera. Zhruba od 19 let jsem věnoval čas studiu knih o tradingu a osobního rozvoje. Moje myšlenky se nonstop koncentrovali pouze na trading a osobní rozvoj, nic víc a nic míň. Ještě bych chtěl zmínit, že od útlého věku jsem se věnoval závodní cyklistice, takže ponocování v různých klubech nebyl můj návyk jako většiny lidí, kteří žili okolo mne.
Kvůli obchodování na burzách jsem zvolil studium na vysoké ekonomické škole, kterou jsem záhy po prvním semestru opustil. Neshledal jsem užitečným kvantum předmětů, které neměli příliš společného s mým záměrem.

Zlom nastal od ledna roku 2009, kdy mi táhlo na 21let. Odešel jsem z vysoké školy. Uvědomil jsem si, že bude daleko užitečnější, věnovat se samostudiu toho co konkrétně chci dělat. Začal jsem ještě intenzivněji studovat trading do čehož zapadali i odborné kurzy.

Duben roku 2009 – vítězství ve výběrovém řízení na pozici brokera. Jednalo se o brokerskou společnost obchodující převážně na Pražské burze a na Americké burze NYMEX, takže akcie. Nicméně touha uspět mě donutila během týdne nastudovat cca 3 knihy týkající se akciového obchodování, o kterém, jsem dosud příliš nevěděl, jelikož jsem se věnoval převážně futures.
Euforie netrvala dlouho. Řeknu vám, práce brokera začátečníka je snad to nejhorší povolání, které jsem kdy dělal. Telefonování přes 8hod nonstop, bez pravidelné mzdy. Tím nemám na mysli, že práce brokera je bez potenciálu růst, ale musíte mít ambice stát se skvělým brokerem, což nebyl můj případ. Celé jsem si to představoval jinak, ale jsem vděčný za zkušenost.
Zhruba po měsíci jsem podal výpověď s tím, že tohle není práce pro mě. Celý den strávený v kanceláři, se ztrátou času, který bych mohl věnovat studiu trhů. A tak vše pokračovalo dále s tím, že jsem skončil na úřadu práce se spoustou volného času pro trhy.

Červenec roku 2009 odlet do Velké Británie. Rozhodl jsem se hledat si práci v UK, kde lze vydělat relativně hodně peněz na potřebný kapitál a vše co se tradingu týče. Žiji zde již přes půl roku a vše se vyvíjí slibně.

P. S. Až po zaměření pozornosti a pochopení podstaty money – managementu, RRR a position sizingu, se můj pohled na trading obrátil o 180 stupňů, přestal jsem řešit vstupy a místo toho věnuji několik hodin denně pozorováním trhu (jednoho) abych byl schopen identifikovat situace, kdy může nastat pohyb s RRR ve výrazný prospěch na stranu Rewardu vůči Risku.

Zatím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
taky se teda představim a osvětlim moje cíle celkově.

Jsem studen a je mi 19 let, díky mé mladé nerozvážnosti jsem skončil ze střední školy na učilišti jako čísník (td) po pul roce v celku zábavné praxe jsem se rozhodl že nechci do 60 let pracovat a být vázán ve věčném kole výplat. Začal jsem se zajímat o investování a zaačall jsem po 1. v životě číst to bylo asi před půl rokem. Měsíc na to jsem se při čtení mé asi 3 knihy dostal sem na stránky a začal se zajímat o komodity. Ted jsem rozhodnut a můj neskromný cíl který chci vyplnit pomocí obchodování a investování do nemovitostí ( které mě také velice zajímají ) zní, být do 30 let finančně nezávislí.
(tu) Nyní mám plán po backtestu a snažím se ho testovat papertradingem. A něco kromě investic a obchodování : Zajímám se o Anglický jazyk, bojové sporty( box ), posilování a něžné pohlaví :D. Zatím jsem tedy ve stádiu studia a doufám že se mě a samozřejmě i vám ostatním bude dařit plnit si své cíle. ;) Good Luck (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny "papírové" i "online" tradery,

je mi čtyřicet let. O tradingu jsem se poprvé dozvěděla z internetu před třemi lety. Tenkrát jsem chtěla získat nějaké informace o tom, jak zhodnotit své volné peníze a narazila na tento server. V podílových fondech lze sice peníze zhodnotil, ale jen velmi málo a za velmi dlouhou dobu. Tranding mi připadal více lákavý, atraktivní hlavně tím, že každý zodpovídá sám za sebe.

Za tři měsíce jsem společně se svým manželem absolvovala kurz Základy úspěšného obchodování na komoditních trzích. Po té jsme se trhům věnovali ještě několik měsíců a pak přišla náročná období a trhy jsme museli odložit. Nyní se k nim opět vracím s vírou, že to pro tentokrát bude lepší a již se budu moci tradingu věnovat déle nejlépe pořád:-). Jsem ve fázi backtestu.

Odmaturovala jsem na střední hotelové škole. Poté jsem pracovala v oboru. Po mateřské jsem šla mimo obor a to do "loďařství" - prodej lodí a lodního příslušenství. Nyní je to již patnáct let, co se v tomto oboru pohybuji. Zdá se mi, že jsem tam už hodně dlouho a že bych mohla mít také jiné zaměstnání, díky kterému bych mohla mít více času pro rodinu i pro sebe.

Máme dvě děti 18 a 13 let. Bydlíme ve vlastním bytě. Někdy bychom se chtěji odstěhovat mimo Prahu do vlastního domu.

Cíl v tradingu jsem si stanovila tak, že bych ráda měla nějaký čas stabilní rozumný příjem, který by vylepšoval náš rodinný rozpočet. Po získání zkušeností poctivou prací na vlastním obchodním plánu bych se chtěla posouvat dál. No uvidíme.

Držím nám všem palce ať vytrváme a splníme si své sny.

Díky Tomášovi a Petrovi za tento server, který pomáhá nám všem se zorientovat v oboru, které není v této zemi moc známý.

Bowrider

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,

obchoduju živě od června roku 2008, takže přidám svou krátkou zkušenost. Tyto stránky jsem poprvé otevřela někdy na podzim roku 2007, kdy jsem hledala informace o komoditách. Nejvíce mě asi zaujala možnost ušetřit moře času tím, že lze při stejné činnosti postupně stále navyšovat kontrakty a fakt, že každý má přesně to, co si dokáže z trhu vzít nebo tam naopak nechat.
Je mi 31, práci mám kreativní na volné noze, takže čas na studium trhů není většinou problém.
Začala jsem s komoditními spready. Začátek byl bohužel až moc dobrý, takže po půl roce euforii logicky vystřídal pořádný zářez dolů a třetina vydělaných peněz šla na jednom obchodu zpět do trhu. Byl to samozřejmě obchod mimo plán :-) a ještě jsem ho vylepšila nedodržením SL a reversem pozice, což jinak nikdy nedělám. Prostě zkrat. Na další půlrok pak totální stagnace. A opět zapracovaly emoce: v té době jsem už měla otevřený další živý účet pro obchodování opcí a první obchod šel jako po másle. Takže abych dohnala ztrátu ze spreadů, nenapadlo mě nic lepšího, než další iron condory otevřít hned v hejnu deseti kusů. Index ale padal jak sekera ke dnu a já si myslela, že nebudu mít psychycky problém zavřít to manuálně, jakmile bude čas. Trh byl ale velmi rychlý a můj mozek to odmítal zlikvidovat za horší cenu, než byl plán, asi čekal zázračný obrat nahoru, takže výsledek byl zhruba 2xSL. To se mi zanedlouho podařilo ještě jednou. Pak jsem konečně zredukovala počet kontraktů na 2 a začala používat automatické SL na jednotlivé vertikály.
Prostě běžné chyby začátečníka a přepálený start, snad to někomu pomůže zvolnit krok.
Od té doby dál obchoduju jak spready, které zase přešly do mírného růstu (momentálně za 21 měsíců obchodování celkové zhodnocení účtu o 72%), tak opce IC delta 08, kde se budu ještě dlouhé měsíce vyhrabávat zpět do černých čísel z – 25%.
Od léta taky backtestuju a 2 měsíce papertraduju jeden intraday systém na 1min grafu NQ. Ale to má do živého provozu ještě x měsíců daleko.
Tak všem přeju, ať se daří a upřímné díky pánům Finančníkům!

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych,

ja som studovala na fakulte financii, uz vtedy sa mi velmi nepacilo zapadat do systemu a spolocnosti. Nechcela som ist s prudom. Vdaka nahode, resp. zasahu zhora som sa dostala k spanielskej burze a zacala sa venovat tradingu. Veeeelmi vela uderov pod pas, pochopila som ze bez studia, MM a SL to nejde. Moj system ma silne zenske prvky, neviem sa ohanat iba tabulkou.
Po troch rokoch intenzivneho studia som sa ako tak zastabilizovala a dufam, ze to pojde len k lepsiemu. Nepracujem nikde, co je dost narocne na psychiku (tlak ze musim zarobit a tak) ale akosi som aj to prehltla a nejako neriesim financie.
Mojim cielom je dostat sa uroven absolutnej nezavislosti. Vidim moznosti v sebe aj na trhu, chce to len disciplinu a aplikovat zasady coachingu do zivota. Viem, ze mi je vesmir nakloneny, neustale mi to dokazuje.
K financnikovi som sa dostala skrze mojho znameho. Poznam velmi vela stranok pre traderov, aj spanielskych aj anglicky hovoriacich. No osobne som este nenasla nieco vo formate financnika.cz.
Pre mna the best !!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RocketRich:
chtel bych se zeptat, s jakymi strategiemi jsi zacinal opce, jestli to neni tajne? Ptam se jen z toho duvodu jeslti to pro zacatek byly klasicke IC, tak ty nejak extra ziskove nejsou a jak pises, ze pak ti zacal (vzhledem k tomu 3/4 roku to muselo byt celkem brzo) zacal narustat ucet, tak mi to tam nejak nesedi.. Tak jeslti jsi hned na zacatku volil nejake vice vynosne strategie ci ne.
Kazdopadne je to cesta kterou posledni dobou taky zvazuju. Venuju se tradingu necely rok (defacto ale kazdy den, delam na sebe) a puvodni myslenky zbohatnout co nejrychelji ale hlavne jednoduse, uz me opustili a ted hledam cestu odkud zacit. Zezacatku jsem studoval pouze ID, pozdeji jsem objevil opce, tak jsem se zameril timto smerem a tady uz mam jasno co nejdrive zacit live (jen co trochu spadne ten drahy dolar :) ) a ted jsem navic objevil spready. Takze trochu poskladavam poradi cemu se zacit venovat nejdrive a cemu potom a tvoje cesta je podobna tomu, v jake fazi jsem ted.
Kazdopadne diky focusovi, pavlovi k. a yaxovi uz vim odkud bych na to chtel jit, takze jim za to diky. Momentalne mam ale v hlave celkem zmatek ze vsech tech informaci, tak to musim nechat trochu usadit a pak uvidime...
Tak diky a at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dikon

právě zezačátku to nebylo úplně růžové, protože sem dělal zaráz více strategií (jednak SS, IC, Mliny a Poofy), a díky tomu sem schytal pár ztrát. Dospěl sem k názoru, že takhle to asi nepujde, tak sem se pořádně zaměřil na hlavně na ty kondory, pořádně sem si strategii rozebral, lehce poupravil a udělal hromadu různých testů a vybral to, co pro mě bude nej... po pár obchodech přišel příliv dalšího kapitálu a pak už to nebyl žádný problém. Postupně sem přidal ještě SS a teď pomalinku postupuju vpřed v kalendářních strategiích. Takže můj tip - zaměřit se na IC trošku o tom popřemýšlet, neobchodovat vyloženě strojově a mechanicky, ale zase to moc nepřehánět a zbytečně netlačit na pilu. Pak už jenom zapracovat na psychice a disciplíně a ono se to poddá ;-)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...