Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

1) co je jeho původní profese
2) jak se dostal ke komoditám
3) co dělá v současnosti
4) jaké má v komoditách cíle

Zdravím,

tak se taky trošku pochlubím, nemám toho moc, ale v téhle oblasti nikdy cesta nekončí.
Je mi 19let, odmaturoval sem na elektro průmce (IT) a končím první rok na VŠ (Ekonomika a Management) a už to budou skoro tři roky kdy jsem poprvé investoval své peníze. Hodně mě nakopla knížka Bohatý Táta Chudý Táta. Jakoby mi mluvila z duše. Začal sem s pětistovkou. Dnes mám okolo dvou set tisíc ve všem možném. Zcela jsem změnil pohled na peníze - je mi jich až líto utrácet, jsem jak posedlý jejich rozmnožováním. Abych to zestručnil.

K akciím jsem se dostal postupně sám, s infem z novin, jak všechno v krizí padá, tak sem si řekl že by to asi nebylo špatné nakoupit. A hle, už se peníze sypaly. (Pár stokorun). S tím rostl i zájem. Skončil jsem nakonec v US burzách, na kontě plus cca 1000USD. Všechny jsem je investoval do mého malého podnikání, nyní už jsou zkoro zpět a začínám zase pokukovat po trzích. Opět pojedu US akcie, plus chci zkusit indexy s přísně stanoveným a odzkoušeným systémem a money managementem.

Vizi mám hodně velkou, ale tak to má být. Min. pasivní příjem 100 000tis. Kč k živobytí kdekoliv a kdykoliv. Plán mám (diverzifikace od pronájmu bytů, dividend až po trading) Lépe řečeno být finančně nezávislý, cestovat, poznávat, najít si práci kteoru budu dělat proto že chci, né kvůli obživě a další řečičky které asi znáte ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim vsechny. (jsem strasne upsany, asi to bude dlouhe, avizuji rovnou)

Podelenim se v teto diskusi o svuj pribeh prave odpocivam od backtestu, protoze uz dostavam vypadky soustredeni.

Je mi 27 let. Studoval jsem VS v Plzni ekonomickeho smeru, ale studia jsem pojal spise formou prodlouzeni mladi. Nicmene ekonomie me neuveritelne bavi. Pomahal jsem mamce pri rozjezdu zivnosti od nuly a to uz od 12 let. Miluju sledovat jak lidi jedou podle onech nepsanych pravidel a ze zakladni veci jako naklady prilezitosti, mezni uzitek a interakce nabidky a poptavky se daji nasadit na spoustu oblasti bezneho zivota. Skola me prilis nemotivovala, jsem clovekem, ktery je nerad soucasti obrovskeho systemu nerespektujiciho prilis individualitu, snaziciho se napasovat pravidlo pro prumer na jedince. Skolu jsem vsak uspesne dostudoval, je to rezervni plan, titul uz mi nikdo nevezme a jednoho dne ac treba schopny, nechci narazit na tupce, co by mohl byt povysen v praci nade me, jenom protoze tabulky tvrdi ze na vyssi pozici je treba dokoncena skola.

Procitnuti z tak pekneho studentskeho zivota bylo znatelne. Rozhodl jsem se jit pracovat do ciziny a v ramci hesla mezi jednookymi kralem, jsem zacal od nejnizsi pozice na pase a postupne se hrabal nahoru. Fascinace z vyplaty v eurech vyprchala po asi pul roce a ja zacal chapat, ze je treba najit neco, co cloveka bavi. Profesi. Jelikoz jsem mel ze studii dluhy a kazda zmena prace stoji spoustu casu, nemohl jsem se rozhoupat abych soucasnou praci opustil. Pote co jsem se vypracoval od pasu se mi nechtelo odchazet, navic jsem dostal znacne pridano.

Financnika jsem vidal na bannerech pri navstevovani ruznych ekonomickych stranek povsechnych kvalit. Po vecerech sam v cizine jsem procital zpravy z ekonomiky... bavi me to jako relax. Nevim proc,, jednoho dne jsem na ten banner kliknul. Necekal jsem od toho nic. A zmenilo se vse. Novy svet. Nechapu ze jsem to nevidel. (zkousel jsem uz kdysi urcite formy obchodniho planu v kasinech, na kurzovych sazkach, bohuzel i na vyhernich automatech, ale prirozene pravdepodobnosti hraly do karet provozovatelum. Trading tu celou dobu byl a ja o nem nevedel, kde uz jsem mohl byt, vedet to driv.) Myslim, ze rozhodoval manual. Byl tak pekne nenasilne napsany. Byl zjednoduseny, vsichni vime, ze po tom prvnim nadseni prijdou chvile frustrace, kdyz uz to vypada ze tam jste a porad ne a ne, ale to k tomu patri. Nebyt pocatecniho nadseni, asi bych to zavrel a cetl zase ty tlachy na obecnych ekonomickych serverech, ktere nejsou jinak uzitecne nez na ukraceni dlouhe chvile.

a muj plan. Je leto 2010. za rok vypoved. zustane mi financni hotovost na rok zivota bez nutnosti pracovat plus 10 000 USD na intradenni a 15000 USD na spready. Spready uz jedu pres pul roku. Jsou uzasne. Spojenni vseho v jednom. Diverzifikace pres dve nohy, fundamentalni sila, sezonnost a jakasi,, chytrost na zaklade ktere to cele funguje. Spready se mi moc libi, zustanu u nich porad. Ucet jsem z pocatecnich 16 000 dopravil az na desivych 10000. Proc... chtel jsem rychle odejit z prace a tlacil na pilu. Povolil jsem, zacal dusledne nasledovat backtest, ktery delam velmi poctive na spreadech a vytahnul jsem se zpatky na 13000. (z toho 1500 odeslo v prubehu casu na komisich a tisicovka na pozicnich obchodech). Jak cas umozni, chci na poslednich obchodnich hodinach jet intradenni system (delam 12h fyzicky i psychicky narocnou praci, moc energie nezustava). S jednim kontraktem na 5usd dow jones. Ucim se chybama a vim ze si musim se svym obchodnim planem projit drawdownem, tak chci aby to tak nebolelo. Exponovat budu malou cast uctu. risk na obchod cca 1procento. Po pulroce vysledku a vypovedi v praci, budu pridavat. A jako dost lidi tady,,, chci pridat nakonec ucet na opce. Libi se mi,ale za soucasneho stavu nemam dost kapitalu aby me uzivily.

CIL a SEN v TRADINGU:
nechci resit, ze pritelkyne ma pracovni prilezitost tamhle a ja jedu karieru tuhle. S tradingem me misto netlaci. Nejsem narocny na zivotni standard, ale jsem milovnikem volnocasovych aktivit a sportu. Tradingem si chci zajistit hlavne casovou svobodu. Predstava ze jsem v Alpach na mesic na lyzovani a nemusim to na sjezdovku hrotit kazdej den... jooooo .. to je krasa. Projedu rano close ze vcerejsiho dne na spreadech, udelam nove prikazy, umistim stopy,, a jdu na svah. Financne si vyjdu s 2000 USD na mesic. Ode dneska za pet let chci byt na 4000,, vse navic beru, ale neni to muj plan. Pripadny dalsi progres pujde asi na ukor volneho casu.

Preji vsem, at po kruckach dojdou sveho cile a at se nevzdavaji, kdyz tolikrat po ceste upadnou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj, taky přispěju i když mám s psaním zajímavých obsahů trochu problém :) Je mi 26 let a zhruba před 7 lety jsem se rozhodl pro VŠ dopravní - obor dopravní pilot. S naivní představou toho, že to "nějak ufinancuju" nebo mi pomohou rodiče (jako mým spolužákům) jsem se do toho vrhnul po hlavě. Postupen času se však ukázalo, že sehnat milion korun je pro chudého studenta opravdu problém. Školu jsem, ale přesto dokončil s titulem Ing. a na rozdíl od mých spolužáků skoropilotů mám hotovou asi jen jednu třetinu výcviku (soukromý pilot) + skromný nálet a to je díky úžasnému dárku mého strýce. Tato situace, kdy jsem v tom nakonec skončil úplně sám mě donutila začít přemýšlet. Přemýšlet o tom, že se nemůžu spoléhat na rodiče, na školu, na stát a podobně. Tak jsem se začal zabývat tvorbou webu a po 3 letech usilovné práce a učení založil během posledních ročníků studia svou živnost - internetový obchod. Už je to téměř 2 roky, co funguje a musím se přiznat, že na to, že jsem jej rozjížděl téměř s nulovým kapitálem jsem to díky "dřině" ustál a "equity" pomalu roste. Přečetl jsem i pár řádku pana Kiosakyho, ale přiznám se, že tohle "povídání kolem" mě jako člověka technika moc nebere. Rád jdu k jádru věci.

Můj pohled na svět dostal další rozměr poté, co jsme se s přítelkyní rozhodil odcestovat do UK jako au-pair/housekeeper. Shodou okolností jsem se dostal do rodiny investičního bankéře z londýnské City. Z prvu jsem nechápal, co to ten kouzelník vlastně kouzlí, že má barák za 50 mil. a další 2 domečky (resorty) v Keni v Africe a proč čte o víkendu na zahradě TNT a WSJ a jezdí na dlouhé pobyty do NY. V tom okamžiku jsem začal přemýšlet, co to vlastně dělá. Párkrát jsem se s ním o tom snažil bavit, ale prostě jsem nechápal o co jde. Jen si pamatuju jednu zajímavou větu: "Pokud chceš být úspěšný, je důležité nebýt jako tupá ovce součástí davu. Víš co, koukni se na iTrade.com" :). To byly asi mé první známosti se světem trhů. Ale na opravdovou cestu jsem se dostal až po návratu domů po 8 měsících v UK. Ani nevím proč, začal jsem koukat na Z1 TV, kde jsem také viděl dokument o Geraintovi Andersonovi a najednou mi to začalo do sebe zapadat. Londýn .. City .. Akcie .. Komodity. To je byznys! Začal jsem hodně tuhle televizi sledovat a hltal jsem každé slovo, které se tam objevilo. Moje první kniha byla Komodity od Marka Shipmana. Jeho 20 denní klouzavý průměr mě tak nadchl, že jsem se začal zajímat o to, co vlastně všechny ty indikátory znamenají a začal jsem pronikat do tajů TA. Navštívil jsem semináře XTB, což můžu říct sám za sebe mi daly hodně informací do začátku. Ani nevím jak, náhodou jsem narazil na web Finančník.cz a tento okamžik mi pravděpodobně změnil život. Ikdyž to není možná teďka poznat, já to cítím a cítím, že jdu správnou cestou. Rád se učím, miluju, když můžu svůj mozek mučit tou haldou dat a všechno do něj nacpat. Miluju poznání a objevování nových možností. Nesnáším stereotyp, hloupost a omezenost. Jediná má momentální překážka je tedy opět kapitál :)

Pokud se mi má cesta vydaří, určitě znova sednu za knipl s patřičnou hrdostí. S hrdostí, že jsem to dokázal já sám svou vlastní pílí a odhodlaností - splnit si svůj velký sen.

Je zvláštní, že někdy člověku pomohou úplně cizí (díky Tomáši a Petře) a ti od kterých to jakoby nejvíce čeká se k němu obrátí zády.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Toto vlákno je přesně to, co teď potřebuji číst, protože mne to nabíjí novou nenrgií a potvrzuje mi, že mé plány nejsou až tak hloupé a šílené.
Na rozdíl od většiny příspěvků mladých ambiciózních lidí, kteří už mají v tradingu něco za sebou, dovolím si změnit "trend" :)
Je mi 47 let. Jem VŠ, pracuji ve vedení akciové společnosti s obratem 2 mld. Kč (čemuž zdaleka můj plat neodpovídá :S).
Nyní studuji MBA. Právě studium předmětu bankovnictví mne donutilo podívat se na to, proč se mám stále stresovat v práci. Od 23 let řídím lidi - odpovídám za ně, vedu je, řeším jejich problémy, neustále se rozčiluji nad nekonečnou lidskou hloupostí, vyrovnávám se s podrazy lidí, kterým jsem věřil...12 let dělám na stejné pozici, stejnou práci a jsem již druhým rokem čekatelem na funkci ředitele a.s. A stále více si opakuji:" už ne, až ti bude 50 let, všechno změníš!!!"

Druhý impulz jsem dosta od kolegy, který se mi přiznal, že "tošku" zbohatnul na koupi akcií na pražské burze v době největšího "medvěda". Kdyby sehnal víc peněz, zbohatl by víc. To vše bez jakékoliv průpravy, jenom vrozeným citem a sledováním kanálu Z1. Koupil si knihu "Kompletní průvodce..." Moc ji nerozuměl a moc ji nechtěl podrobně studovat, nebavilo jej to, chce "obchodovat" na domácí burze. Přinesl mi ji, abych se do ní podíval. Udělal jsem to a už jsem "jel".

Nyní studuji tuto knihu, koupil jsem si také první díl, studuji materiály na totmo serveru i jinde a pomalu se z toho zmatku v mé hlavě (Forex, komodity, akcie, spready...??? poziční, intradenní....?) rodí plán. Zatím se nedá nazvat obchodním plánem, ale spíše životním plánem: za 3 roky mi bude 50 let - do té doby se chci stát traderem, který si při zaměstnání přilepšuje a vytváří rezervu na pořízení pořádného účtu, finanční rezervu na 6 měsíců bez případných příjmů. Až zjistím, že bych si mohl vydělat to co v práci, chci do toho jít naplno. Tento plán jsem si rozepsal na dílčí etapy (nemoc z povolání :D) a jedu.
(Zatím dva měsíce každý večer věnuji 1 až 2 hodiny studiu, abych zi zvykl na případné večerní obchodování.)

Nedělám to kvůli hmotným požitkům, nechci Porsche ani Ferrari. Nechci dům 85 + 5, nechci ani jachtu. Chci být svým penem, pánem svého času, nechci mít žádné podřízené. A také mne zajímá, zda zvládnu již druhé salto-mortale ve svěm životě, kdy totálně změním "profesi" a zda se dostanu mezi těch 20% obezřetných traderů, kterým zbylých 80% posílá své peníze (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ivan.hu,
myslim, ze to je bezva. Managersky pristup k tradingu/k sobe samemu jako hlavnimu aktivu v tradingu
se musi zurocit a zafungovat. Za 20 prace s lidmi ses musel naucit hrozne moc o tom, jak lidi funguji a jak fungujes ty = bezva naskok do zacatku. Moc preju, at plan vyjde ;-) . BTW "zbavit se podrizenych" je tez moje hlavni motivace ;-)

-- MirkA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konečně jsem se rozhoupal, že se taky představím. Je mi 28 let a bydlím na západě čech. Mám doma ženu, krásného dvouletého syna a jednoho obřího psa (jorkšíra). Během příštího roku se chceme přestěhovat z králíkárny do domečku kousek za městem. Už mě opravdu nebaví ten uspěchaný městský život.

Od svých 8 let se věnuju mému koníčku - IT a nyní v IT pracuju. Moje práce je mým koníčkem a né každý si toto může říct. Baví mě a to je také důvodem, proč mi přechod k live tradingu a opuštění zaměstnání trvá dýl, než je "průměrná doba". Nikam nepospíchám, ale pomalu a jistě postupuji vpřed. Krůček za krůčkem. Mým vlastním tempem.

K tradingu jsem se dostal přes kamaráda, který má jiného kamaráda, "kterej dělá ten forex a každej měsíc si jezdí do Švícarska vybírat statisíce ve svym velkym mercedesu". To mě samozřejmě zaujalo a nadchlo, stejně jako ostatní moje kamarády, kterým to ten jeden vyprávěl.

Vrhli jsme se na "ten forex" s vidinou, že do dvou let už budeme za vodou a budeme vydělávat těch 300 000Kč měsíčně na EURUSD. Asi si každý dokážete domyslet, jak to dopadlo. :D Nebudu se dlouze rozepisovat. Po cca 2 letech jsem zůstal já sám. Ostatní už to vzdali, protože zjistili, kolik to je práce a kolik je potřeba úsilí a přemáhání a studia a další práce a počátečního kapitálu.

Já jsem však pevně rozhodnutý a již i naplno přesvědčený, že chci být traderem a BUDU TRADEREM!

Nyní se naplno zabývám akciovými indexy - E-mini Nasdaq - instradenně na 2 minutovém grafu. Obchoduji Finwin v mojí drobné úpravě (jinak to ani nejde).

Moje cíle jsou krátkodobé a dlouhodobé a jeden takový trošku na ego. Krátkodobě musím našetřit dost peněz na otevření účtu + rok života. Poté opustím moje zaměstnání a budu se věnovat full time pouze tradingu. Cíl tradingu v této době je vydělat cca 2000$ měsíčně. Mým dlouhodobým cílem je vydělat si intradenně takový kapitál, abych jej mohl přesouvat do pozičního obchodování (komodity, opce apod.) s tím, že nakonec mě dostatečně uživí čistě ono poziční obchodování. Můj egoisticko-motivační cíl je vidělat tradingem milion dolarů.

Honza alias "Pribinacek"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

tak já bych se taky ráda představila. Je mi 28let, mám vystudovanou ekonomku a momentálně jsem již 3 roky na mateřské " dovolené". Do práce se vracím příští rok v září a jak se ten čas pomalu blíží stále více a více mnně děsila představa, jak budu managovat pracovní a rodinný život. Jelikož jsem vždy pracovala v zahraniční firmě, pracovní doba byla povinně od 8:30hod do 17hod. A já si nedovedu představit, jak človek zkloubí práci, odvedení jednoho dítětě do jeslí na adrese A a druhého dítěte do školky na adrese B a večer dtto. Plus se jim ještě věnovat a užít si čas s nimi a nezbláznit se z této honičky. A pak to přišlo. V dubnu tohto roku jsem se dozvěděla o forexu od kamaráda sestry, kterému se velice daří. 3 měsíce jsem nedělala nic, jen se mi to furt honilo hlavou a pak začátkem července jsem začala hledat a číst a tak nějak jsem se doklikala k finančníkovi...přečetla jsem hromadu článků a nejenom že mně komodity nadchli, ale přesne jak Tomáš s Petrem psali....človek by byl pánem času a já si už teď představuju jak budu časem pracovat z domova, ráno v klidu odvedu děti, odpoledne je v klidu vyzvednu a večer budu obchodovat.
Momentálně jsem v stadiu čtení článků na finančníkovi...je jich tady tolik, že mé čtení nebere konce. nemám v tom nějaky systém, zatím jenom hltám informace a snažím se pochytit gros celého světa obchodování. Koupila jsem si knižku kompletní pruvodce, kterou se taký prokousávam, ale jde to pomalu. za pár dnů jdu na kurz Začínamé obchodování komodit, ale trošku se bojím, abych stihla nasát dost informací pro to, aby byl kurz pro mně co nejvíc přínosný....

A můj cíl v tradingu...prokousat se prvními měsící a pak snad doufam vydělávat tak, aby jsme mohli žít min. na té samé úrovni jako před mým nástupem na mateřskou dovolenou.

Tak pevně věřím, že se mi to postupem času povede.

Ronikacz :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hmm... takže já:

Původní profesí jsem programátor a dělám to v podstatě dodnes. Obecně jsem se k investování a úvahám okolo peněz odstal právě přes Kiyosakiho, myslím, že to je docela dobrý autor pro začátek. Je mi 37 let.

Cíle v investování? Mno, postupně by měly převážit příjmy z kapitálu nad příjmy z podnikání a pokud se to povede, rád bych podnikání omezil, abych měl víc času na rodinu a tak.

Matematicky řečeno, zhodnocení účtu o 50% - 100% ročně bych považoval za VELMI zajímavé. A vím, že v komoditách toto jde udělat. Takže uvidíme ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ronikacz,

konečně napsal také někdo, kdo je ve stejné začátečnické "fázi" jako já :-) Držím palce a přeji dostatečnou výdrž v prokousávání se tím obrovským kvantem informací.
Já jsem se ještě neodhodlal k absolvování kurzu, jelikož tam nechci jít jako úplně "nepopsaný papír" a chci si vytvořit nějaký základ, na kterém jde stavět - aby ty nové informace nepadaly na holou zem, ale na alepoň malou vrstvičku živin, kde by mohly dále klíčit :-)

Mohla bys po absolvování kurzu popsat na tomto vlákně svou zkušenost s kurzem (nepochybuji tímto o jeho kvalitách!) a tvůj pocit, který získáš? (zda tě to "nakoplo" k dalšímu snažení, nebo naopak odradila záplava nových informací).

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer Ivane,

děkuji za podporu. Já jsem měla taky pocit, že těch nováčků tady moc není. Dojmy z kurzu určitě napíšu. Včera jsem byla v knihkupectví a ctěla si koupit další knížku o tradingu v komoditách, ale řekla jsem si, že ne. Abych nebyla zahlcena informacemi, ale spíš je mohla pěkně vtřebávat. Takže jsem si slíbila další knížku až kompletně prolouskám Kompletního průvodce a vše z této knížky mi bude jasné.

Ale jak se kurz blíží, moje studium nabírá na obrátkách ( něco jako učení před zkouškou). Každý večer se těším až děti usnou a já sednu k PC a budu hltat další informace ( až mám z toho výčitky svědomí).

Včera jsem se tady doklikala na sérií článků o obchodování dle WoodieCCI +tam bylo jedno úžasné 20min video. Doporučuju, nadchlo mně to zase o trošku víc. Měla jsem snad po prvé pocit, že čtu něco, co se dá snadno pochopit.

Hezký večer,
Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,

děkuji za tip na systém i na video.

Zatím se osobně v tom množství systémů a petternů ztrácím, asi jako každý začátečník

Více úsilí jsem teď zaměřil na studium psychologie obchodování. Myslím, že to je gro a když člověk zvládne důkladně "sebe", dodrží základní zásady money-managementu, tak může vydělávat na jakémkoliv obchodním systému a zda pak sleduje jeden nebo deset indikátorů, je jenom věc nátury a toho, jak kdo má rád matematiku a statistiku. A věřím tomu, že se mnoho začátečníků spálí na hektickém studiu, backtestování a následně zbrklém obchodování všech obchodních systému, které jsou schopni na netu "vyšťourat", zahltí se časově i mentálně. Nervičky pracují, špatných obchodů přibývá, peněz na kontě ubývá ... docela si to umím představit a chci se tomu vyhnout. :S

Trochu jsem zvolnil ve studiu teorie obchodování a s vervou jsem se vrhnul na psychologii.
(Zde na tomto serveru jsem si koupil zajimavou elektronickou knihu na toto téma.)

P.S. Myslím, že nemusíš mít výčitky, že večer studuješ trading. Děti ti budou jednou vděčné za to, že mají bohatou mámu :)

Hezký den,
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer všem traderům;)

Tak tady je můj příběh;)Je mi 21,vystudoval jsem obchodní akademii, moje původní a i stávající profese je sport - stolní tenis. Hraji myslím už od 7 let a je to skvělý sport, ale jako ve většině sportech kromě fotbalu, hokeje atd., těžko si člověk našetří tolik peněz aby si mohl dokonce života potom válet šunky ;) Takže dokuď bude zdraví a chuť tak u pingpongu zůstanu a u toho se ve volných časech co to jde věnovat tradingu, protože si myslím a cítím, že to je jeden z nejlepších způsobů jak doopravdy poznat sám sebe a od sportu (psychologie) to nemá také daleko, takže mi vyhovuje, že když se zlepším psychicky v něčem při tradingu, zlepším se o něco i ve sportu, prostě to posune člověka vpřed - podle mě. Jinak ke komoditám jsem se dostal přes tento skvělý server, za který jsme asi určitě všichni autorům panu Tomášovi a panu Petrovi vděční, myslím, že to bylo přes reklamu z Skliku. Objevil jsem to už před asi 3 lety, ale když jsem se o tom s někým začal bavit, tak okamžitě přišlo odsouzení, že v komoditách to nejde, že jsou strašně rizikové atd., že každopádně do toho nejít. Teď už se řídím sám sebou a tomutu byznysu věřím na 100% ;)
V současnosti jsem pár dní od reálného obchodování, již mám za sebou kurz e mini I, který je bomba ;), cca tisíc backtestovaných obchodů a měsíc papertradingu, poslané peníze a do 2 dnů bych měl mít otevřený účet a jdu do toho. Sice jsem teď začal mít před reálným obchodováním, i když jsem byl absolutně sebejistý, strach, ale doufám, že to je součástí toho procesu tradera, a že to zvládnu. Studuju psychologii tradingu téměř každý den a zaměřuji se co nejvíc na tyto části, protože už se vidím jak po pár vydělaných tisicích-nos nahoru atd. ;) Takže se snažím na tom, prostě na sobě pracovat a zkouším to i metodou M.Douglase, ale třeba i nějaké věci z buddhistických idejí atd.
A cíle mám , abych si zatím přivydělal a postupně hodnotil peníze, spíš se snažím o cíl - konzistence než o cíl hodnocený číslovkou. A také cíl - svoboda, finanční i časová. A později mít šanci pomoci jiným lidem.

Tak mi prosím držte palce, já vám je taky všem držím;)

Ahoj a hodně úspěchů

Fanda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojte
velmi pekne sa to tu cita, skusim aj ja prispiet svojim "pribehom"
Volam sa Lukas a mam 26 rokov. Od 19 rokov sa snazim podnikat, zacal som ako drobny zivnostnik kde som bol sam na vsetko. Mojou pracou bolo robit obchodnika (obchodneho zastupcu). Popri sefovani som robil aj obchod a musim povedat ze ma dost chytil, spoznavat novych ludi, robit obchody, cestovat, a prezivat vzrusenie a situacie ktore vam neposkytne ziadna ina praca okrem obchodnika (businessmana) je nieco fantasticke. Neskor som si zalozil s.r.o. cku a opat sa "dalej trapil" s podnikanim. Dokonca moje nasadenie bolo tak vysoke ze som mal minuly rok zdravotne problemy a hrozila mi rakovina a ine znicujuce choroby. Na zaklade tohoto som spomalil (sice bol minuly rok najlepsie zo vsetkych doterajsich, ale co z toho ked som sa skoro dostal do nemocnice) Tak som teda povolil ale zaciatkom tohoto roka 2010 v dosledku svojej neopatrnosti, "povolenia" zanedbania niektorych skutocnosti a naivity som pocitil krach. resp nie pocitil, ale skrachoval som. Prave v tychto dnoch zakladam novu firmu, novu s.r.o.cku a zacinam znova, skusenejsi, mudrejsi, sikovnejsi s plno znalostami pomocou ktorych dokazem vybudovat uspesnu firmu. Zmenila sa ale jedna vec a to moj pohlad na zivot a na svet. Kedysi som robil ako vul a skoro sa zdravotne znicil. Dnes uz na to idem inak. Mojim cielom je zalozit team ludi od obchodnikov, managerov, riaditelov ktori budu robit pre mna.

Ku komoditam, k burze som sa ani neviem ako dostal. Chytilo ma to pred tyzdnom, a stale si dookola opakujem "ako som sa k tomu dostal?" Ale mam jedno odovodnenie. Pred asi mesiacom (v tej najtachsej chvili pri konceni so starou firmou) sa mi dostalo do ruk dvd secret (tajemstvi zivota) v skratke: mozeme mat co kolvek ak si to zacneme predstavovat a verit tomu ze to uz mame. Uveril som tomu, asi mesiac som sa sustredoval na to ze chcem byt uspesny, bohaty, chcem zit fenomenylny bohaty zivot (nie len po financnej stranke) ale aj po financnej stranke. Myslim si ze vesmir (v tom dvd vesmir predstavuju ako dzina z aladinovej lampy ktory splna priania) mi to doprial. Ukazal mi cestu, ako sa dostat a dopracovat k financnej nezavislosti a bohatemu zivotu. Teraz studujem ucim sa, som este len uplne na zaciatku svojej cesty, ale verim smeru ktorym som sa vybral a verim v uspech. Som ochotny pre to obetovat niekolko hodin denne a tak aj robim, chytilo ma to a budem sa tomu aj nadalej venovat, pretoze je to fantasticke zistenie ze nieco take na svete existuje a ze malicke percenta (profity) ktore sa v tom krutia mozem inkasovat aj JA aj VY!

prepacte za chyby, pisal som z Mobilu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

volam sa Michal a vcera som poslal prve peniaze brokerovy, vlastne som si kvoli tomu aktivoval platbu kartou cez net :)

Mam 23 a studujem v bratislave aplikovanu informatiku. Nie je to moja prva skola, tu prvu som pokaslal a kedze som uz nestihal dat prihlasku tak som aj rok rpacoval. Praca bola celkom v pohode casto vlastne aj flakacka ale prachy tiez nic moc a ked prisla kriza tak bol sef aj asi rad ze som sa rozhodol ist znovu studovat.

Moznost investovat a privyrobit si som si uvedomil uz hodne davno ale nejak som to nebral az tak vazne mozno aj pretoze som mal pocit ze to nema zmysel kedze nemam kapital.

Nie som si isty kedy som prvy krat narazil na financnika, mozno to bolo nahodne googlenie mozno odkaz na knizke...

Som rad ze tento server existuje, jednak pre informacie a jednak pre komunitu.

Z kniziek mi dala najviac Dlhodobe tajomstva kratkodobeho obchodu hoci ja idem forex ako programator som si overil co na mojom trhu plati a co nie. Asi sami viete ze toho plati len velmi malo a trh je hodne efektivny.

Po mnohych hodinach studovania a programovania som musel konstantovat ze ak by som disciplinovane nasledoval nejaku strategiu bolo by to fatalne.

Vedel som ze bud najdem nieco co pozna len malo ludi alebo ziskam neuveritelny cit na trh.
Na prekvapenie sa stalo skorej to prve a tak mam hodne mechanicky system.

Chcel by som este povedat ze ked som zaslal tie peniaze mal som gucu v krku, este raz som sa pytal ci som prirpaveny, ale viete... musim zacat ... vlastne je to malo penazi ale pre mna dost.

....
Ciele mam asi vysoke, chcem sa tym nakoniec zivit, ale tak aby som mal v pohode cas napriklad na pracu na polovicny, kedze ma programovanie bavi. Napriklad nedavno som si urobil spamovaci bot na pokec.sk aby som mohol lepsie balit dievcata... haha pre taketo veci sa oplati byt programator, inak povodne som chcel programovat hry.

Ak sa mi podari vacsinu mesiacov zhodnotit ucet o 1-2-3 desiatky percent budem spokojny, ked si to prepocitam tak je to aj niekolkonasobne navysenie na rok..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...