Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na co nejlepší exekuce opčních obchodů?


Doporučené příspěvky

radusor: na otázku používání TOS na akademii jsem se už finančníků ptal - nemělo by prý vadit, když přijdeš s jinou platformou. Já jsem se přihlásil i přesto, že zatím zkouším vše dělat v TWS IB. Například IC tam otvírám jako celek na SPY.
All: jaké máte zkušenosti s plněním na SPY
Díky a ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ešte poznámka k výpisom IC po vertikálach: z trade desktu TOS som si overoval ako je to s marginmi a zistil som nasledovné: Margin pre prvú vertikálu systém vezme šírku spreadu. Avšak pre druhú vertikálu, kým je príkaz WORKING teda čaká na vyplnenie, ráta plný margin aj za druhú vertikálu, k spárovaniu dôjde až pri vyplnení príkazu.

Príklad:
1. otváram hornú nohu IC na RUT so strike width 10 bodov (šírka 1 strike), mám teda margin $1000, nohu mám otvorenú aj s týmto marginom
2. otváram spodnú nohu toho istého IC, kým môj príkaz čaká na vyplnenie, na účte sa mi blokuje *ďalších* $1000 za každý kontrakt....
3. príkad z bodu 2 bol vyplnený, TOS urobí spárovanie, mám otvoreného celého IC tj oba nohy, margin $1000

Osobne som toto neskúšal na vlastnom účte, opisujem len v ľudskej reči to čo mi napísali z TOS. Čiže pri otváraní IC cez vertikály na TOS, pozor pri exponovaní celého účtu.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau,

já nejdřív vždy zkouším otevřít celý IC. Pokud nedostanu dobré plnění, tak na to jdu po vertikálách. Vzorek obchodů nemám dost velký na to, abych mohla srovnat, ale jak píšete, taky mi přijde logické, že spárovat vertikálu je snazší a rychlejší, než komplet IC.
Jen bych to nedělala v příliš volatilním trhu, protože pokud otevřeme jednu vertikálu a trh půjde rychle proti nám, směrem k naší noze, tak klesnou delty na druhé vertikále, na kterou ještě příkaz nebyl vyplněn. Takže by nás to mohlo donutit zúžit kondora, pokud budeme chtít dostat dobrý kredit i na druhé straně. Anebo vypsat za horší cenu.
Díky za článek.

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V souvislosti s exekucí opčních obchodů mě napadla ještě jedna věc - jak by asi vyšlo porovnání výpis 1 IC versus výpis např. 10 IC? Je možné dosáhnout lepší exekuce u 1 IC, kde hledám jenom "jednu sadu potřebných kupujících/prodávajících", než třeba u těch 10 IC, kde musím čekat na "10 sad potřebných kupujících/podávajících"? (A je to vůbec tak, že v případě výpisu 10 IC musím čekat na všech "10 sad kupujících/prodávajících"? Nebo se to může vyplňovat postupně?) Předem děkuji za informace / odpovědi :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Mám dotaz ohledně Nat/Mid exekuce přes platformu TWS od IB.
Když jsem na testovaci TOSu zadaval obednavku jiz na hotoveho IC, tak se nabídl " posuvník", kde jsem mohl pohodlně nastavit za kolik chci celeho IC zobchodovat. ( tak jak je to i v članku)

Má otázka tedy je, jestli v TWSku se zobrazuje taky nějaký "posuvník" nebo to musíte skostnatěle sami pošitat a zapsat konkretni cenu ( blízko Mid) pro každou opci zvlášť.
Díky moc :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dotaz na autory tohoto seriálu:

v předcházejících dílech píšete, že se různým strategiím a dalším věcem budeme věnovat v dalších článcích. Tento poslední díl vyšel téměř před dvěmi lety. Byla by škoda, kdyby nepokračoval.

Věřím, že nejen já, ale i spousta dalších ocení, když budete v seriálu pokračovat.

Děkuji,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

to sidth001:

Ano, opce se u IB dá uplnatnit :-)
V TWS nahoře kliknout na Trade -> Option Exercise -> vyberete konkrétní opci a kliknete na tlačítko Exercise.

Jen taková dodatečná otázka z mé strany, pročpak chcete opci "ručně" uplatnit? Ptám se na to proto, že existují případy, kdy se to nemusí finančně vyplatit a cíleného výsledku lze dosáhnout jiným a efektivnějším způsobem než exercise.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

to cyberg:

Co konkrétně ti u TOS nejde? Jde to vyřešit. I paperMoney i live jde určitým postupem realizovat, hledej zde na fóru.

A jinak s tím druhým dotazem na základní kapitál u optionXpress - prosím použij příště google, nebo jim zavolej/napiš a zeptej se. Pokud s těmito základy potřebuješ pomoci zde na fóru, trading bude pro tebe makačka, je třeba být samostatný...

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tím základním kapitálem jsem myslel kolik je potřeba peněz minimálně na otevření účtu, na googlu jsem to nenašel.
U ToS mi nejde se zaregistrovat, chci jenom demo účet a když jim tam vyplním aplication, tak chcou ještě abych jim tam poslal ty dokumenty, ale já u nich nechcu reálný účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...