Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.6


Spajk

Doporučené příspěvky

[bold]Čtyři druhy pivotů v jednom indikátoru[/bold] Na vláknech FX probíhala diskuze o pivotech, druzích a jejich využití. Protože mám dojem, že se v tom řada (nejen nováčků) neorientuje a jelikož taky pivoty s oblibou vyyužívám, sestavil jsem jeden indikátor, kde jsou všechny známé druhy pivotů + něco navíc...:-). V základu VT jsou některé pivoty, především klasika a Fibonacci a některé další jsou k stažení na VT fóru. Nikde jsem ale nenašel kumulaci všech známých pivotů v jedné indikaci. Indikátor jsem nazval ASID FOURTIMES PIVOT(4x pivot). Povícero traderů na FX dává přednost intradennímu obchodování, proto jsou to pivoty pro DENNÍ použití. Do indikátoru se dá samozřejmě vložit i další indikace, např. nějaký druh MA s krátkou periodou a podle toho při průrazu hranic i obchodovat. Indikátor obsahuje: 1. Klasika - určení denního pivotu a hranic S/R - možno zvolit na panelu i mezihranice mezi dílčími S a R. Funguje od 10 min. až po 60 min. graf, při běžném počtu svíček 500-700.. 2. Fibonacci - stejně jako u klasiky - Pivot point + hranice stanoveny podle známé Fibonacciho formulky. Funguje stejně jako klasika od 10 min. grafu.. 3. Camarila - pivoty , které jsou dnes hodně módní záležitost. Pivot point je stejný, jako u klasiky, jen další hranice (H a L, odpovídající zhruba S a R) jsou stanoveny trohu jinak, podle algoritmu Camarily. Funguje rovněž od 10 min. grafu. Na grafu jsou první H a první L značeny tučnější křivkou. 4. Manual - doplnil jsem stávající druhy pivotů i o manuál, který snad dost pomůže některým traderům. Výhodou manuálu je to, že si můžeme stanovit vlastní pivoty, už od 1 min. grafů až po např. denní graf.. Cenu zadáme podle svého uvážení a rovněž rozsah (vzdálenost hranic od základní ceny) - např denní průměr (H+L)/2, týdenní průměry, vlastní kalkulační cenu nebo přepíšeme hodnotu stávajícího pivotu - možností je více... Manuál je výhodný i pro tradery obchodující jen v určité hodiny nebo po zaměstnání, v noci..:-) atp., kteří potřebují mít určeny nějaké levely pro průběžné, třeba jen 3 hod. obchody.. Od 10 min. grafů automaticky naskočí (pro orientaci) i hodnota denního pivotu. Volba rozsahu je popsána níže. Obecné: Start pro Pivot Point je předvolen pro běžný obchodní den tj. - 17,00 hod. N.Y = 23,hod. SEČ. Všechny pivot point jsou označeny žlutou barvou, horní hranice R(H) zelenou, spodní S(L) taková růžovo-fialová. U Camarily první H a L jsou zvýrazněny ve stejné barvě. U Manuálu vlastní pivot bílá barva, další stejně jako u R a S. je to koncipováno pro tm.zelené pozadí, uživatelé jiného pozadí si mohou měnit barvičky podle libosti - máte moje svolení..:-). Rozsah u manuálu můžeme volit od jednoho (0,0001) až po např. 100 pips. Nejčastěji bude asi využiván decimální posun např. 10,20,50 pips. Pozor ! u JPY páru musíme volit o dvě desetiny vyšší rozsah (0,0001 u běžných párů odpovídá 0,01 u JPY párů). Na obrázku je jen pro ilustraci dnešní EUR/USD na 10 min. grafu v modu Camarila. Příjemnou zábavu, dobré nápady a tučné zisky s tímto indikátorem - květinové dary s díky odmítám..:-) SID

2341

2342

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mam jednu technicku otazku k zobrazovaniu grafov, resp. k mierke vertikalnej osi.
Ak dam totiz do grafu nejaky pivotovy indikator, ktory mi ukazuje tri hladiny obomi smermi, tak vysledny graf napr. na minutovom, resp. aj 5 minutovom je dost zuzeny. Ak vypnem vertikalny autozoom a nazoomujem si to ako treba, z casu na cas ten graf skoci uplne mimo obrazovku a treba s tym trocha nesikovne posuvat. Je na toto nejaky liek ? alebo skratka vypnut zobrazovanie tych pivotov v tychto kratsich grafoch ?
Dik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Čtyři druhy pivotů v jednom indikátoru...> SID


SIDe,
diky za skveleho pomocnika, ktereho verim vyuzije kazdy zdrave myslici VeTeckar a ten kdo na VT nejede, tak na nej prejde :-). Bud jich tu je malo a nebo to byla ona povestna perla hozena svinim :-), jiz mene povestnym...

Dekujeme :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...