Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.6


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Měl jsem problém s novou verzí nešlo mi posouvat limity a stoplossy ,změna sice se provedla ,ale až po restartování. Taktéž po prodeji mi tále běžely součty párů jako by se nechumelilo. Dnes jsem nastavil v Možnosti internetu - utajení- možnost: Nízká, a hle ono to funguje. :o)) dva podbradky.R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
rad by som sa spytal tych, ktori funguju na VT LIVE pri obchodovani sprav, ktory sposob obchodovania pouzivaju pocas sprav.
Zatial som prisiel na nasledujuce sposoby:
1. Otvorim pozicie pred vyhlasenim sprav.
a) Otvorim pozicie obomi smermi, tu nespravnu potom zavriem po potvrdeni trendu.
b) Mam "nastudovanu situaciu" a som presvedceny o tom, ze trend pojde mojim smerom, otvorim teda len jednu poziciu. Ak som trafil je ok. Ak nie, poziciu zatvorim so stratou a pokracujem sposobom 3.

Doplnujuce otazky:
I. V pripade, ze nastavujete pri otvarani pozicie STOPLOSS, nastavujete ho tak vysoko, aby vam neuzavrel poziciu uvodny vykyv ceny s naslednym utiahnutim STOPLOSS na normalnu hranicu ?
II. Alebo nastavite STOPLOSS na klasicku hodnotu +- 25 pips, ktore ale niesu spustene cenovym vykyvom.
III. Alebo nastavite STOPLOSS (v pripade spravnej pozicie) rucne po vyhlaseni dat, resp. uzavriete poziciu rucne (v pripade zle odhadnutej pozicie).

2. Tesne pred vyhlasenim sprav (10 min.? **) nastavim EntryStop Buy, resp. EntryLimit Sell prikazy v okoli ceny pred spravami.

Doplnujuce otazky:
I. Obe entry nastavujete tak, aby nebol prikaz spusteny uvodnym cenovym vykyvom ?
II. Alebo CMS tieto entry nespusta vzhladom na nestalost ceny v uvode ? A teda entry si pocka kym sa trend rozbehne jeho smerom ?

3. Manualne otvorim poziciu po vyhlaseni dat, povedzme na tretom/stvrtom bare na 1M grafe, ked je jasny trend.

Doplnujuce otazky:
I. Davate trader's range pri otvarani pozicie ? Ak ano, tak aky ?
II. Dari sa vam takymto sposobom vstupovat do pozicii ?


Nechcem sa bavit o konkretnych cislach v pripade STOPLOSS a zadanych ENTRY, zaujima ma len vas principialny nazor a hlavne skusenosti. Na zaklade studia reakcii trhu na tie najhlavnejsie udalosti sa obchodovanie na FA baze javi ako pomerne zaujimava vec. Avsak podla nazorov na roznych forach si niesom isty, ci niesu tym najslabsim clankom v pripade tohto obchodovania prave brokeri a ich sviznost.

No a nakoniec este jedna poznamka, viem, ze na tuto temu sa uz hovorilo tuna na Financnikovi (presiel som asi vsetky vlakna tykajuce sa tohto) a vybadal som, ze situacia s brokermi sa neustale vyvija a momentalne sa mi zda, ze je na VT ako take menej staznosti.

Vdaka za vas cas a nazor.
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL: Mám demo účet u CMS a dnes se mně už podruhé stalo, že se mi zavřela pozice na hodnotě SL, který jsem zadal. Problém je, že této hodnoty cena nedosáhla!!!! Na mé maily z CMS nereagovali. Jsem si vědom, že jde o demo, ale co když se to stane i live?
Máte někdo podobnou zkušenost?
BOML

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy
něco (způsob vstupu z mého pohledu) jsem tady už dával dříve, ale doplním na co se ptáš...ale dvěma slovy to nejde..:-)



Doplnujuce otazky:
I. V pripade, ze nastavujete pri otvarani pozicie STOPLOSS, nastavujete ho tak vysoko, aby vam neuzavrel poziciu uvodny vykyv ceny s naslednym utiahnutim STOPLOSS na normalnu hranicu ?
II. Alebo nastavite STOPLOSS na klasicku hodnotu +- 25 pips, ktore ale niesu spustene cenovym vykyvom.
III. Alebo nastavite STOPLOSS (v pripade spravnej pozicie) rucne po vyhlaseni dat, resp. uzavriete poziciu rucne (v pripade zle odhadnutej pozicie).

Stop Loss zadávám podle situace na trhu a většinou tak 20-30 pips - podle měnového páru...příkladně u cable vyšší u eura nižší....otvírám (bez entry) jen jednu pozici ve směru, opačnou nikdy...následně sleduji pivoty a indikátory a pokud je signál, že jsem vstoupil špatně jdu od toho. Jedna zásada - vyloženě špatně odhadnutý vstup je signálem pro výstup a vstup v opačném směru...vše ručně...

Doplnujuce otazky:
I. Obe entry nastavujete tak, aby nebol prikaz spusteny uvodnym cenovym vykyvom ?
II. Alebo CMS tieto entry nespusta vzhladom na nestalost ceny v uvode ? A teda entry si pocka kym sa trend rozbehne jeho smerom ?

Poslední dobou spíše vyčkávám co udělá trh (moc důležité zprávy) a u jiných zadám entry podle pivotů (pokud to jde). CMS má v podmínkách, že u významných zpráv je limit 15 minut před zprávou můžeš ještě entrovat, pak už ne - jak kdy podle významnu zprávy.. Pokud prokazatelně máš zadanou entry pozici (poznamenat si číslo tiketu) a tato není zrealizována, je to na reklamaci. Každý vyložený "fundamentální entrař" to ale řeší různě - kolaga kolegy..:-) z Toronta...má údajně monitor posety entry limitními vstupy (a nejen entry stopy) a jen kontroluje co je a co není realizováno a co je na čase případně odstranit...Ty entry limity zadává podle svých pivotů a bez ohledu na data.., není prý výjimkou, že má na pěti párech najednou i dvacet "spících" entry příkazů..:-)..Dříve jsem tady popisoval i techniku double entry, někomu se to taky osvědčilo..Je to indi vindi..

3. Manualne otvorim poziciu po vyhlaseni dat, povedzme na tretom/stvrtom bare na 1M grafe, ked je jasny trend.

Doplnujuce otazky:
I. Davate trader's range pri otvarani pozicie ? Ak ano, tak aky ?
II. Dari sa vam takymto sposobom vstupovat do pozicii ?

TR zadávám 3-5 pips, zase podle druhu párů...Nikdy nemůžeš říct, že po třetí, čtvrté minutě je už jasný trend...ten se může ještě i 2x otočit..na 1 min. grafu je podle mne dobré vstupovat tak na 5-6 svíčce a vyčkat 15-20 svíčku, kde se obvykle dostavuje ochlazení a "tápání" trhu a trh se pak opětně rozeběhne..i když to není vždy pravidlem...
SID



Link to comment
Sdílet pomocí služby

jano Napsal:
-------------------------------------------------------
> Prosím Vás ako sa počítajú úroky pri držaní
> pozície cez noc? Vždy som si myslel, že sa to
> počíta ak mám pozíciu otvorenú s jedným minilotom:
> úroky uvedené v tabuľke/10. No asi to tak nebude.
> Je možné, že pri jednom mini na usd/jpy mi cez noc
> odrátali 4,2 USD, keď "úrok pro prodej" je -14?
>


Pokud jsi drzel pozici pres vikend, tak se ti ve stredu pocitaji trojnasobne uroky. (za sobotu, nedeli a stredu...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovan:

Pozíciu som otváral v stredu 10.11., držal som ju až nasledujúci víkend.
z 10.11. na 11.11.2006 zo stredy na štvrtok som mal odrátaný úrok -4,2 USD, čo zodpovedá trojnásobku ako píšeš,
z 11.11. na 12.11.2006 mi už odrátalo úrok správne t.j. -1,4 USD, a rovnako aj po ďalšie dni až do včera 16.11.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lidicky, prosim o radu... pripadam si jako dementoza, ale nemohu na to prijit...
V okne "Otevreni pozic pro vsechny ucty" jsou jednotlive sloupecky... "listek, mena1, mena2, mnozstvi..." atd.
Jejich usporadani mi nevyhovuje a chtel bych ho zmenit, tzn. mit je na jinem miste, napr. "mena1, mena2, listek, mnozstvi... a tak". Diky za info...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...