Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Vylepšujeme systém přes money-management


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Alec,

ano máte pravdu výsledky mám skutečně ze svého detailního backtestu a demo obchodování a jen částečně z live (na systému ještě stále pracuji). Vím, že uvedené RRR je opravdu vysoké, ale tyto příležitosti v průměru 2x do týdne (někdy méně někdy více) skutečně přicházejí. Obchoduji protitrendové formace na high/low cenového rozpětí na základě kombinace silně diskréčního PA systému kombinovaného s IA. Omlouvám se jestli jsem někoho zmátl.

To Jenal,
děkuji za kvalitní příspěvky.

Ať se daří
Gonza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JenaL: budu se opakovat a napisu to velice strucne, jste borec:) nemam ted cas se sahodlouze rozepsiovat, sleduji trhy a chystam nakupy, ale libi se mi vas diskrecni pristup a pristup k PS, musim rici, ze sam obchoduji neco velmi podobneho, jsem take vizualni typ a hodne sleduji i hodiny denne, co se v trhu deje a jakou dynamiku maji jednotlive patterny a svicky, obchoduji hlavne prurazy a odrazy S/R, casem jsem take presel na vyssi RRR kolem 3 a vice, ale nebojim se obcas obchod ukoncit drive, i kdyz se tim nekdy pripravim o tucne zisky a nekdy zase ne. proste vse diskrecne. podle volatility a likvidity volim pocet lotu, pouzivam take svou variantu fixed risk, ale rozlisuji podle fundamentalni povahy trhu a v soucasne dobe vetsinou tlacim na pilu kdykoliv shortuji a naopak jsem velmi opatrny smerem nahoru, v ramci sveho fixed risk radsi pouziju mene lotu a vetsi SL.......neumim si predstavit, ze bych to co delam ted delal jen v ramci ciste mechanickeho obchodovani, jsem take zastancem toho, ze se to proste musi nakoukat, nektere modely chovani trhu se proste donekonecna opakuji, ale je nutne si to zazit

preji vsem uspesne at uz forexove nebo jakekoliv obchodovani

AndrewD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím, nečetl jsem úplně všechny příspěvky , ale tento způsob je o tom, jak zlepšit výkonnost jen a poze při malé volatilitě trhu, protože při malé volatilitě jsou "malé zisky" - tak přidám kontrakty(mám ale stále kontrolované riziko) a při dosažení rrr1:3 -mám mnohem větší zisk než při jednom kontraktu... naopak, kdyby byla pořád tak vysoká volatilita, že by jsme mohli použít jen jeden kontrakt tak se nic nemění a jedeme systém jako s jedním kontraktem.. pokud se to tu už rozebíralo tak se omlouvám za příspěvek...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.. to samozřejmě.... jen jsem chtěl říct, že článek je s názvem vylepšujeme systém přes money-management a pokud chci něco vylepšit tak v tomto případě systém vylepším jen když jde volatilita trhu dolů, protože pokud jde volatilita dolů- tak při jednom kontraktu a zachování rrr1:3 vydělám mnohem méně peněz a tímto co bylo popsáno v článku vydělám právě v tomto období více... a pokud jde volatilita nahoru tak tam mě zastaví možnosti mého účtu.. prostě př: pokud budu mít takový účet, že budu okamžitě obchodovat 10 kontraktů tak pokud se mi zvýší volatilita tak nebudu obchodovat nebo budu muset ubrat kontrakty...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


JenaL: jako vždy je každý Váš příspěvek velice přínosný - je to zase trochu jiný náhled a o to jde.
AndrewD : mám podobný přístup jako Vy - diskréční a je pravda, že trhy je nutno tzv. nakoukat - žádná zkratka neexistuje, alespoň v mém případě ne. Můj pohled na rthy se začal zlepšovat po nakoukání cca 2000 hod. Možná se tobude zdát pro někoho hodně, ale u mě to tak je.

Ať se daří.

P.J.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...