Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Ano, SL mam jinak nastaven na 50 USD. Ten ale projedu jen zcela vyjimecne. Statisticky mam prumerny SL 25 USD.

v posledni dobe se mi dari posuzovat obchody z hlediska zisku a planovat z hlediska ztraty. Na tento obchod jsem si odepsal 25 USD ( to je fixni castka kdyz nastupuji do obchodu na vnitrni strane paternu). Slouzi proti falesnemu prorazeni.
I kdyz musim rici ze kdybych vcera nastoupil klasicky tak jsem udelal lepe. Sice je to o 45 USD mensi potencialni zisku, na druhou stranu ten triangl byl vcera hodne nejasny.
Co mne ale tesi je to, ze proste vim ze mam uz jit live. OS je naprosto primitivni, funkcni, konkretni. Pokud ho dodrzim vydelam. Bude to proste jen boj s hlavou.
A mam jeste velmi dobry pocit z toho, ze se mi podarilo neuhnout z cesty. Zacal jsem s RSI a obrazci a nikdy jsem nepresel na nic jineho. Dokonce jsem se drzel toho, ze nebudu cist jakekoliv chytre knizky abych si nezasekal hlavu. Jen jsem postupne delal obchodovani cim dal jednodussi.

Jinak vcera mne spise mrzi ze jsem neobchodoval predesly signal - ten dvojity vrchol ktery byl jeste byl podporen ukazkovou divergenci a protnutim trend line - tedy trojnasobny signal a to je vetsinou tutovka. Tahle byla za 250 USD coz se moc na YM nestava.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny přítomné,
měl bych prosbu na paní Tatianu, pokud ještě používá platformu Best od Harpoonu, jak byla spokojená s její demo on-line verzí. Snažím se udělat si trochu pořádek ve věci simulace a zkoušení obchodování na různých platformách u různých brokerů. Poprosil bych Vás o zkušenosti s demoverzí Bestu, o klady i zápory a Vaše různé postřehy.

Moc děkuji...
Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Swen,
v live obchodování ti držím palce a je dobře že OS systém máš co nejjednoduší.Pokud ho máš již trochu ozkoušený a otestovaný a věříš si,tak je dobře že jsi zkusil live obchod-je to další zkušenost. Náš OS bych řekl je velmi podobný,ale k vyzkoušení live obchodu se dostanu (pokud to půjde stějně jako teď) někdy ke konci roku-nechci nic uspěchat. Mám i podobný názor na velké množství informací.Zajímám se jen o to co je pro můj systém důležitý a zbytek tak nějak nevnímám.Jediné čemu věnuji dál mnoho času a píle je psychologie-podle mě to je to nejdůležitějíš,protože vše se odehrává jen v mé hlavě.
Přeji mnoho úspěchů a snad na setkání proberem podrobněji naše podobné systémy.

Kahiros
"Můžeš dokázat cokoliv,pokud opravdu chceš a jsi na to psychicky připraven"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kahiros,
diky za podporu a tesim se na pokec.
Jinak k memu OS. Tim ze jedu jen jeden tak je otestovany dobre i kdyz aktualne jedu jeho uz desatou variantu - presneji je uz po desate drobne dilci uprave. No a jak psal Tomas, to najednou poznas kdy uz mas jet live ;-)
V poctate se jedna o to, ze po technicke strance uz nemas co zlepsovat. (hodne nadnesene receno;-) Vis kdy mas vstoupit, kdy vystoupit, co mas v trhu delat. Trh a OS ti uz rika co a jak, napovida ti. Je jen na nas jestli ho poslouchame nebo ho zbytecne zarusime spoustou barevnych indikatoru.
Zbytek je hlava - tedy psychologie. No a psychologii bohuzel nikde jinde nez pri live neotestujes.

hodne uspechu a dobrych obchodu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem právě udělal první plánovany - neplánovaný obchod. Včera jsem otevřel ostrý účet u Harpoon.
Tak jsem si prohlížel platformu. Zkoušel a klikal ... A tak jsem klikl a utíkal za synkem, protože začal šíleně brečet.
Vrátím se, a koukám že mám potvrzený příkaz. No nic. Zadal jsem stop - loss a šel hrát fotbal. ( pro začátek chci dělat poziční obchody a na cukr stejně online data nemam).
A výsledek? Trh šel proti a já skončil na -150 USD na 1 kontrakt.
No představoval jsem si to jinak, ale trenink mi říká, že mě brzo čekají lepší časy, protože 1 neúspěšný obchod už mám za sebou.
"To je život."..
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To AxemanX

K Bestu. Spokojená jsem nebyla já ani bratr. Mě aspoň fungovaly grafy, jemu ani to ne. Platforma každou chvíli (mluvím o ostré, demo je úplně na dvě věci) padala, ukazovaly se tam, kde jsem měla vidět výši svého účtu, nějaká "hausnumera" (bratrovi tam dokonce - na ostré platformě!!! - jednu chvíli naskočil účet asi 800.000 dolarů),
nepomáhal ani refresh, někdy se nechtěly rozběhnout grafy nebo nešly přepnout do jiného TF, naprosto nevyhovující tam je zobrazení indikátorů.

Někdo s Bestem spokojen byl, i takové reakce jsem někde četly, my dva nikoliv. Taky jdeme jinam. Navíc když jsem bezděčně objevila kouzlo intradenního obchodování, Harpoon má na toto komise přímo likvidační. Kolem 18-19 dolarů za obchod. "Projela" jsem tam z neznalosti a taky bezděčně-o tom píšu v jiném vláknu-2stovky, 3 mě stály komise. Rychle pryč!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny diskutujici.
Protoze jsem na tomto serveru i v diskuzich nalezl radu uzitecnych informaci, rad vas na oplatku seznamim se svymi prvnimi obchody.
Podle vseho hodlam udelat vsechny zacatecnicke chyby:
Investuji castku, ktera pro me rozhodne neni zanedbatelna, prave naopak.
Slibuji si od toho vysoke zisky.
Necetl jsem zadne knihy, jen tento server, a z neho poradne jen informace technickeho razu (platformy, typy prikazu, vhodne komodity apod, ostatni jsem se sice snazil, ale vetsinou nedocetl)
Obchodovat budu z PC, kde obe deti pari hry a buhvi co jeste.
Neminim pouzivat stoploss.
Hodlam obchodovat hlavne ropu.

Co si myslim, ze jsou ma plus:
Jsem hrac, pocitam s tim, ze muzu prohrat.
Vim, ze to, ze jsem prodelal vubec nenaznacuje, ze vydelam, ani naopak.
Mam v supliku zvlast harddisk na obchody, z neho bootuji.
V lasce stesti fakt nemam :-)

Uvidim, kdy opravdu zacnu. Penize u brokera jsou. Akorat ze posledni sesup ropy mi o vlasek utekl. Ted nevim, budu vyckavat.

Na zaver jedna kontrolni otazka: jaka je pravdepodobnost, ze v nasledujicim hodu minci padne orel, pokud vime, ze v poslednich 5 hodech padla vzdy panna? O hodech vice vzadu nemame zadne informace.
Ja spravnou odpoved znam a to me naplnuje mirnym optimismem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fugi: Nevím jestli stojíš o reakce jiných, ale myslím, že s dobrým MM funguje všechno, nebo skoro všechno, ale to obchodování bez SL mi do toho moc nezapadá. Když ti spadne net a budeš v pozico vymaže ti to účet. Myslím, že SL v řádu mimo tvýho přístupu není od věci - např. 5000usd (lepší než přijít o 15000 na účtu) Jinak doufám, že se podělíš jak se ti daří. Držim palce..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stop příkazy jsou oblíbenou modlou začátečníku a zkušenými jsou doporučovány, aby se nevymazal účet, to je logické. Určitě mají svůj význam jedině dle stylu obchodování. A protože jej máme každý jiný, není nutné stop příkazy bezpodmínečně prosazovat, nebo je zatracovati. Např. můj obchodní styl vůbec žádné stopy nepoužívá a snad jsem je ani nepoužíval, mimo začátků myslím. Proto, když Fugi Stopy nepoužívá, proč se divit. Ti, co je bezpodmínečně používají, obhajují tuto strategii možnou ztrátou nebo výhodnou cenou nákupu. Ti, co je nepoužívají, obhajují svoji metodu tím, že většina obchodů by byla ve ztrátě, protože by směr proti nim aktivoval stop příkaz anebo by nechytli možný nástup pozice. Každý začátečník si musí vybrat svůj styl a dle toho usoudit, co mu více sedí, jinak je to u obou případů jen cesta do pekel anebo jen takové šmrdlání bud anebo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajik nevím jestli sem tě pochopil.
To je jako říct, že bezpečnostní pás v autě má význam akorát podle stylu jízdy a protože každý jezdíme jinak tak ho není nutné bezpodmínečně prosazovat.

Ať si každej jezdí jak chce, mě to je jedno, ale pás by měl mít každý. Až to někdo do něj prdne, může mu zachránit život. A to že ho někdo trefí není v jeho moci ovlivnit.

Já nikomu nenutím, aby pasoval SL do své strategie, já jenom říkám, že je dobré používat SL jako ochranu před nečekanou událostí. A se strategii to nemá vůbec nic společného. Pokud si někdo myslí, že jemu se výpadek internetu nemůže stát, nebo že samou radostí z obrovského zisku nemůže omdlít (a trh se v jeho nepřítomnosti otočí a vymažemu větší část účtu, než ho pustí z nemocnice), tak je to jako když mi někdo bude tvrdit, že on nikdy nebude mít bouračku, takže pásy nepotřebuje.. :)) Pokud je to tak tak mu tak akorát budu držet palce, peníze bych mu do toho nedal :))

Myslím to naprosto obecně, je to jenom můj názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki, srovnávat stop lossy (dobře, pominu stop order při nákupech) s bezpečnostním pásem se samořejmě nabizí, akorát že u bepečnostních pásů nevidím žádnou výhodu (při řízení auta a pominu-li banality), když si jej nezapnu.
Kdežto nepoužítím SL výhody jsou. A znova zdůraznuji, záleží to na zvolené strategii toho, či daného človíčka(nebudu psát o výhodách používání SL, ty výhody jistě my dva známe). A jak jsi si všimnul, nepsal jsem, že používání SL je špatné anebo, že nepoužívání je spása. Při mé volbě stylu prostě SL nepotřebuji, protože by mně rušily zisk a zvyšovaly ztrátu (subjektivně se domnívám, ověřit to samozřejmě nemohu). Samozřejmě se nabízí pohled, že když jde pozice proti mně a já SL nevyužiji a pozici neopustím(jak ty píšeš výpadkem netu nebo přejetím autobusem), začíná být pozice více a více mínusová. Ovšem, jak asi znáš (předpokládám že si aktivní trader a ne jen papírový, to by pak nemělo cenu diskutovat, protože jsem zjistil, že mnozí papíráci jsou mistři světa a až začnou na ostro, budou vydělávat stovky procent ročně) v obchodování hraje velkou roli , kromě tvého zminovaného MM i značnou část psychika a třeba např. ustát pozici i za cenu mnoha procentního mínusu pozice.Ti, co používají třeba SL, možná tyto situace neřeší, to musíš posoudit sám a řešíš to tím, že vystupuješ z obchodu pod nějakou mez, to je v pořádku.A jaké já vidím některé nevýhody SL ? To ani psát nemusím, znáš je sám a nějaké jsem zmínil v předchozím příspěvku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajik myslím, že si rozumíme. Jenom si nejsem jistý v jedné věci. Já používám SL jako ochraný příkaz pro mnou napsaný důvod a jsem schopen zjistit jeho polohu. Nic víc nic míň. Důvody výstupu mám jiné než dosažení určité hodnoty proti mě.
Byť sem aktivní trader :), tak jsem nepotkal zatím strategii u které by se tahle hranice nedala zjistit (pořád se je co učit). A proto ten příspěvek.
Jinak to je, se stop ordery, v rámci strategie. Ty samozřejmě zavisí na konkrétní strategii, jak píšeš, která je obsahovat nemusí.
Ale obchodovat právě bez toho ochraného SL je zbytečný risk myslím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...