Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jardo,

diky moc. asi si te pridam na kontakt list. ja po dohode s brokrem a podobne analyze zatim drzim 2xshort @60. ferovou hranici beru jako 50$ ale nejsem si jist, jestli to prave tuhle silnou hranici neprestreli dolu. panuji nazory ze ano. jinak koukam, ze ropu mas zmaknutou, proti takovym se tezko trejduje :-) btw. nejsi jediny co doporucuje 2010-12. kouknu na to a uvidim, margin je dobry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jaroslav Patočka,
Jaroslave, nějak Váš příspěvek v odkaze nechápu.
Můžete vysvětlit o co se jedná? - nejsou to opce o čem píšete - tam není margin a ceny prémií např. CLZ10jsou docela drastické a že by to byly klasické kontrakty se mi nechce věřit, snad nějaká varianta krytýho výpisu nebo warranty ....???? .
Co je to za finanční inštrument - pokud to není tajný, kde se dá rozumě koupit nyní ropa 2012?


Díky
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neříkám, že to nejde, jen v tom nevidím žádnou výhodu. S tím mizivým volume a skluzy v plnění.
Nedokážu si představit někoho, kdo si koupí kontrakt ropy a čeká na rok 2012.
Zkus mě napsat nějakou výhodu proč, když už chci obchodovat ropu, bych měl kupovat CLZ12 místo CLH7 .
(Pokud teda nejsem zhýralej milionář a nevím co s $$$)
Možná mě něco uniká..... nějaký důvod.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je to dobra investice. nepredpoklada se ze ropa se bude v budoucnu drzet tak nizko. ja zas nejdem odbornik na ropu, me se podaril ted short na 60 a s brokrem se domlouvam co dal, delam si analyzy atp. pristi mesic muze byt taky hekticky. nevis jake budou cuty, 15.brezne zaseda OPEC a buh vi co se stane, je ale hodne pravdepodobne, ze v za 3roky bude ropa f*ucking far from 50$. anebo taky ne. o tom je trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tO 911 - předně gratulujim k těm shortům, ale neodpověděl jsi mi.
Toto:
"je to dobra investice"
a nebo
"je ale hodne pravdepodobne, ze v za 3roky bude ropa f*ucking far from 50$. anebo taky ne. o tom je trading"

mě připadá docela srandovní na odpovědi někoho kdo obchoduje ropu a ví o čem je trading.

I tak ať máš příště zase kliku.

Pravda, že jsme mimo téma vlákna.
Sorry

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě jsem dočetl Vaše fundamentální rozbory na ropu a dovolím si krátce přispět do tohoto úsměvného vlákna.
Na Vašem rozboru je zajímavé to, že předkládáte výčet faktorů, které mohou vést k navýšení ceny, ale fundamenty, které mohou poslat cenu dolů nezmiňujete. To je nevidíte ? Nebo o nich nevíte ???

A k Vašemu obchodu : Vy nemůžete počítat pouze s marginem. Vy musíte počítat i s eventualitou , že se trh hne (třeba jen na jeden den-týden-měsíc) 10-20 tis. USD proti Vám a pokud nechcete být vyhozen, tak na tom účtu, budete muset mít 5 let stále 20-25 tis USD. Pokud byste pochyboval , že se to může stát...projděte si grafy...i to se stává. A to, co se Vám snažil naznačit PET , že v trhu s tak nízkou volatilitou , je ta pravděpodobnost divokého pohybu značná, je pravda. No a teď si to spočítejte. V nejlepším případě byste vydělal vašich 25 tisíc, ale až 5 let byste měl "nainvestováno" také 25 tisíc (nainvestováno + umrtveno). Takže , jestli dobře počítám tak nejlepší možný výdělek 20% ročně. Varianty , kdy to nedopadne ani počítat nechci. A s kolikati kontrakty byste do takového hazardu chtěl jít ?

Předposlední technická : s CL H07 opravdu není možné zachitit longový pohyb v roce 2010, ale můžete si takový kontrakt za jednu komisi nechat přerolovat !

Poslední technická : Jestli chcete nakoupit , až trh klesne o 5 USD, tak na té ceně vypište putku. Pokud ta cena skutečně klesne, tak Vám vznikne přímo povinnost otevřít long pozici, ale zůstane Vám do začátku celé opční prémium.

L.

[bold] [/bold] ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...