Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

muj nazor:

futures a podobne - SL nutnosti, nejvetsi mozny SL (ktery ani zadat nemusime) je ten, ze nam broker zavre pozici, kdyz se dostavame do ztraty celeho uctu - da se toto povazovat za SL?

akcie a nektere opce - Neztratime vic, nez za kolik nakoupime - muze byt toto povazovano za SL?

Verim tomu ze akcie se daji obchodovat bez SL - obzvlaste LONGY, pokud uvazime to ze vseobecne jsou akcie rustove

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pete, jasně , že jedu live, jinak bych přeci o SL nediskutoval. Všimnul jsem si, že tento web je spíše zaměřený na futures a indexy, popřípadě Forex. Akcie tu až tak nefrčí, alespon dle příspěvků dle témat, proto chci objasnit, že já dělám jen do akcií,scalping, intraday, swing a long pozice, pouze shorty nedělám, ale to už jsem psal dříve. Bohužel neznám nikoho na forech (toto forum jsem objevil nedávno, jinak znám ještě dvě, co se zabývají seriozně tradingem), kdo scalpuje akcie proto hledám kde se dá. A jak často ? Jsem velmi opatrný a držím se při zemi, nevím, jestli je to dobře či špatně, ale provedu v průměru 3 či 4 uzavřené obchody za den, někdy žádný, jindy 2 x nebo 3 x více. No a jak dlouho ? Asi rok a půl. A co ty Pete, ty jsi na tom jak, co obchoduješ a jak často ? A jsi již ve stavu, kdy ti tvoje metodika vyhovuje ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajik,
svuj prvni zivy obchod jsem udelal 5 mesicu zpet (asi po sedmi mesicich studia futures trhu a obchodovani). Nyni mam za sebou 100 obchodu (50xES, 40xER2 a 10xYM) - cili jenom e-mini a jen intradenne. Ted jedu uz jen ER2, 1 obchod denne - 100% mechanicka pravidla (statisticky overeny pohyb po open). Postupne se stale hledam a poznavam (a nestacim se divit). Nyni se chystam na vetsi programovani OS, cejtim, ze mi tento styl bude sedet.

Osobne sleduji i jine alternativy obchodovani (opce, akcie, etf,...) . Tyto oblasti se zde moc neprobiraji - coz je velka skoda.

Posli mi prosim na mail adresu na ta 2 fora. (tvoje analyzy na jednom z nich obcas ctu - dik ;-) )

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám za sebou první týden live a chtěl bych se podělit o jednu věc, která mě potkala.Během jednoho obchodu, který se otočil proti mě jsem chtěl na konci baru vystoupit za market. V té době jsem byl -80 a S.L. byl 100.Když jsem zmáčknul market v TSIMU tak se ve stejný okamžik trh pohnul a vyhodil mě na S.L.V TSIMU jsem měl uzavřenou pozici, ale aktivovali se oba příkazy - naštěstí mám otevřen I.B. kde se objevil otevřený obchod.Máte někdo podobnou zkušenost případně jak je možné se proti tomu bránit?
To, že jsem porušil plán a neuzavřel okamžitě obchod, ale čekal jsem kam se trh pohne beru jako dobrou zkušenost, která mě stála "jen" 60 US.Opravdu mě to překvapilo.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud takto predem okoncujes pres market obchod, pouzivej tlacitko "Close all positions" - to ti za market uzavre otevrenou pozici a nehrozi, ze si otevres omylem druhou. Moznosti je mnoho - myslim ze to pujde i pres druhe tlacitko mysi,...

Pocitac udelal jen to, co jsi mu rekl - mel bys mu podekovat, ze te tak dobre posloucha ;-)

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Marku,
stop-loss není nic jiného než čakající příkaz typu stop. Ten z principu věci buď uzavře otevřenou existující pozici nebo aktivuje novou. Z tohoto titulu je velmi riskantní uzavírat marketem pozici v okamžiku, kdy již cena "líže" stop - i když to uděláte přes příkaz "close all positions", může se vám stát, že čekající stop se již nestihne stornovat.

Určitě doporučuji:
- uzavírat pozice přes "close all positions"
- neuzavírat pozici v extrémní blízkosti stopu

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

dovolim si jen poznámku ke STOP LOSS:
obchodoval jsem sam a nechal jsem se přemluvit (kdysi) CYRRUSEM a investoval mi v srpnu do ropy, neměl jsem možnost sledovat burzu a broker nenavrhnul SL, a tak jsem diky "profesionalitě" Cyrrusu přišel o dost. proto dle mého bez SL již nikdy (a s Cyrrusem take nidky). tonda (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...