Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

Standamora tak jsem včera vstoupil do NG-august, dle sezonního předpokadu. Bohužel momentálně nejsem schopen dodržovat denní timeframe, Ninja mi po upgrade neukazuje delší než 60 min. grafy. Takže dodržuji vstupní podmínky na tomto tf. Pattern se naplnil jak podle Williamse, tak i WinFin. Zatím jde obchod dobře. Sl právě posunuji na BE.

16513

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetrPavel
jestli je tvůj problém v tom, že se ti nezobrazují denní grafy mělo by pomoct tohle


Are you using NinjaTrader 7.0.1000.6? If so, I think you're running in to a known issue.
Please:
Right click in your chart and select Data Series.
In the Data Series menu, set the "Session Template" property to "Default 24/7", then click OK.
After clicking OK, data should load.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel:
Netvrdím, že tomu rozumím (obchoduju hlavně spready v Grains a Meats), ale na sezónnost třeba v energiích, měnách ... moc nevěřím. Respektive nějaký vliv tam asi bude, ale může být překryt vlivy mnohem silnějšími, které se sezónností nijak nesouvisejí. Proto kdybych si na ten obchod troufl, sbalil bych hned první nebo druhý den zisk a byl rád, že jsem z toho venku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1
také nevěřím na sezonost u financí, ale u energií prý již nějaká sezonost bývá. Nevím, jsem v této věci nováček, ale v zrninách, masu a podobně určitě sezonnost je. Proto také fungují kalendářní spready. Právě přes spready jsem se začal zajímat o sezonost jednotlivých komodit. Jako spreadař mám zakoupenou licenci u MRCI a zde jsem narazil na sezonní tabulky a grafy u vybraných komodit (podobně jak Standamora). Například u kukuřice, do které jsem dnes vstupoval bylo za posledních patnáct let třináct vítězných obchodů a jen dva ztrátové.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1
ještě dodatek. Z Williamse jsem si zapamatoval, že trend musím mít ověřen nejméně ze dvou zdrojů. Proto beru sezonnost jako ukazatel pravděpodobného trendu a vstupuji na pattern finwinu, takže se nebojím. Teda klepu se, ale jako v každém jiném obchodě. Kupodivu dlouhé obchody zvládám zatím lépe než ty co trvají několik minut.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim: blahopreji k dodrzeni planu. jak jsem se zminoval, ten nat. gas se mi libil, ale dvakrat me vyhodil na zacatku dubna a pak na zacatku kvetna (na medvedim spreadu). Ty swingy ktere to dela jsou presne od tech silnych suportu a rezistenci, od kterych se to uz trikrat odrazilo.. trading range velmi vyrazne, co se mi nelibi, ze dolni suport drzi, dokonce se po nejnizsim low ta low posunula vyse. Plus ta high se take divaji pokazde o par ticku vys. V takovem pripade bych to sel obchodovat prave v momente odrazu od R a prave jak ted byl ten obchod kousek nad tim silnym suportem, tak se mi do toho nechtelo. Jinak velmi by se mi libil obchod, kdy bude sezonni okno, spread bude mit premium a utvori se inverzni trh a k tomu prijde nejaka korekce typu finwin, ZLR, Williams R apod. Ve smyslu toho jak to psal Larry, jak si vybira pozicni obchody. Pokud nekdo vycmuchate, ze se nekde rysuje podobna situace, podelte se. Ukazkova byla bavlna na podzim, kam se nedalo vstoupit pro prilisnou volatitlitu (v ramci mych moznosti), ale treba se to nekdy povede na mene riskantnich futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel
Ale na MRCI (teda jen to, co ukazují free, nemám nic předplaceno) jsem viděl i sezónní obchody na měnách.

Na energiích určitě nějaké sezónní vlivy jsou, ale podle mě jsou (nebo mohou být) překryty jinými vlivy (konflikty v producentských zemích, růst HDP, stav zásob ...), proto bych na sezónnost moc nespoléhal.

Na zemědělských komoditách sezónnost nepochybně slušně funguje, v tom s Vámi souhlasím.
V systému FinWin se vůbec nevyznám, takže z Vašeho screenu nedokážu poznat, jestli je to obchod long nebo short. Četl jsem, že pro kukuřici je nejhorší červenec, tak předpokládám, že short. Toho bych se bál, posledních pár týdnů je pokles výrazný a fundamentálně by měla jít kukuřice spíš nahoru (nízké koncové zásoby, pozdní zasetí, relativně špatný stav porostů). Uvažoval jsem spíš o nákupu s tím, že bych si pozici zajistil put opcí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...