Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Když se dívám na graf CZ11, tak sestupný trend, který začal na začátku června, není z technického hlediska zatím vůbec narušen. Takže to, co vidíme, může být jen korekce předchozího poklesu. Je klidně možné, že po WASDE půjde trh zase limit down. Ale já bych sázel spíš na růst. Po planting reportu to spadlo, protože byli všichni překvapeni nárůstem oseté plochy, ale už se zapomnělo, že výsev byl opožděný (to znamená obvykle nižší výnosy, a vzhledem k opožděné sklizni i pokles konečných zásob), a podmínky nejsou zdaleka ideální.
Každopádně kukuřice mi přijde hodně divoká a i v případě, že trefíte směr, je obtížné tu pozici ustát. Já se prozatím držím spreadů na pšenici, kde letos vidím mimořádnou příležitost, která se nejspíš nebude hned tak opakovat. Jen doufám, že červencový WASDE report tuhle mou představu nenabourá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Momentálně se zdá, že ve sledovaných seasonals je ve hře jedině corn. Prošel jsem si wasde i cot. Zajímavé je, že podle cot report jsou comercial buy/sell = 565,396/780,521 což zvyšuje zájem o sezonní propad ceny. Pokud jde o wasde, moc se v něm zatím nevyznám, ale osázených ploch je snad méně než mělo být?
Zajímavý je názor na to, že jde o korekci v ceně (míním výšeuvedené vyhození na SL), sledoval jsem jak současná cena kopíruje jak patnáctiletý i pětiletý průměr. Tato korekce je v obou zřetelná! Jen já ji neviděl :-(
Takže bych tu kukuřici ještě nezatracoval. Pokud mi někdo chcete přiblížit jak mám rozumět tomu wasde, budu moc rád na mne je tam těch informací příliš.

Abych nezapoměl ve hře je ještě cukr SBV, který by měl stoupat do nebes. (já ho zatím nezkouším, na IB platformě tato komodita zlobí, musím vychytat).
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Červnový WASDE je už daleko a byl přebit reportem z 30.6.2011 o velikosti osetých ploch, kdy se plochy proti WASDE zas výrazně navýšily (platí pro corn, proto ten šílený propad). Červencový WASDE report bude v úterý 12.7.2011.

Pokud jde o WASDE report, já to moc podrobně nezkoumám, stačí mi shrnutí na stránkách Colossea, kde je o každé komoditě (corn, wheat, beans, cotton) 10-15 řádků - aktuální údaje versus údaje z minulého měsíce jak pro USA tak pro svět jako celek. Zpráva se na Colosseu objevuje někdy mezi 15.-16. hodinou našeho času, oficiální report vychází v 14:30.

Obvykle stejně nedokážu odhadnout, jak bude trh na report reagovat. Zdá se, že důležitější než aktuální čísla je relace mezi očekáváním a čísly. Pokud report splní očekávání (ať už byla negativní nebo pozitivní), nic moc se neděje. Pokud je očekáván negativní report a vyjde sice negativně, ale lépe, než se čekalo, následuje propad ceny (a naopak pro pozitivní očekávání). Řekl bych, že se kolem reportu taky projevuje efekt "buy rumor, sell fact" tedy že mnoho obchodníků otvírá pozice na základě spekulací před reportem a když se v reportu spekulace potvrdí, pozice likviduje.To by snad částečně vysvětlovalo, proč se trh po reportu někdy vydá na cca polovinu seance opačně, než by člověk podle čísel čekal a teprve později se otočí do očekávaného směru.

Obchodovat report mi přijde hodně riskantní, je to spíš loterie, kdy ani po tažení čísel nevíte, jestli jste vyhrál nebo prohrál. Reakce trhu na report bývá nečekaná, alespoň z mého laického pohledu. Profesionál, který má víc informací a ví, které jsou důležité, bývá asi překvapen méně často.
Spready jsou mnohem bezpečnější - 30.6.2011 v den reportu, kdy šla pšenice takřka limit down, se spread WU/WH pohnul asi o cent, tedy naprosto bezvýznamně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaugher
ano, možná máte i pravdu. fakt je, že v době, kdy kukuřice tvořila druhý vrchol jsem ještě tuto komoditu nesledoval. A asi bych hned na vrcholu 123 formace nevstoupil. Nicméně, vstoupil jsem na pattern finwinu poté, kdy došlo k protnutí, bodu 2 formace, podpořené gapem a sezonností. Podle mých současných pravidel jsem chybu neudělal. Trend se prostě obrátil. Pokud se podíváte na předchozí stranu, tam je můj vstup ukázán na denním grafu. V současné době sezonnost trvá až do 26. července, kdy už se v minulosti z medvědího trendu vystupovalo. zda se kukuřice ještě vydá na jih uvidíme. Zatím ji sleduji.
Dalšími sledovanými trhy jsou kanadský dolar a soybean oil, které by měli rovněž jít dolů, což zatím nečiní.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kukuřice se nakonec nekonala, ale blíží se další sezonní vstupy.
30-ti leté T-Bonds september - od 29/7 po cca 24/8 býčí trend. 93% úspěšnost z 15 let byl jeden losers. Profity od 156 do 8875 USD.
Dále Eurodolar march-12 od 29/7 výstup 23/8 až 15/9. Úspěšnost za posledních patnáct let 100%. Profity jsou nižší od pár stovek po cca 2500 USD.
Bohužel jedu na dovolenou tak vstup asi prošvihnu.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano vstupy jsou z MRCI, strach nemám, protože samozřejmě počkám na signál technické analýzi, pokud půjde do směru předdefinovaného sezóností. Ovšem asi mi to tentokrát uteče. Ještě jsem koukl na Cot T-bonds jsou zajišťovatelé na severu, a u eurodolaru tam přecházejí, tak to není zas až tak utěšené, no uvidíme.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

vrátil jsem se z dovolené a v mé nepřítomnosti se krásně rozběhl býčí trend u 30-letých T-bonds. Za prvních pět dní udělali 8,83 bodu, což těm, kteří se zůčastnili na patternu 2V finwinu vydělalo před první korekcí krásných 8830 USD. Sám jsem dnes 8/8 v 15:30 vstoupil po korekci a za dnešek jsem v plusu nějakých 4000 a něco dolarů.

16869

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...