Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

právě vyšel zde na finančníku zajímavý článek: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/co-si-vzit-z-udalosti-minuleho-tydne.html
Pro nás sezónní obchodníky je velmi zajímavý postřeh o zlatě, jeho pravděpodobnému poklesu. U velkých amerických obchodníků je častý tento postřeh - je něco vychvalováno, že jde nahoru - prodávej! Sám Larry W. jej používá jako jeden z hlavních indikátorů. Pro mne z toho vyplývají dvě věci:
1. ještě stále držím 30.leté dluhopisy. (nyní kontrakt cosi přes 3000) T-bonds jsou spojeny s trendem zlata. Půjde-li zlato dolů půjdou i dluhopisy.
2. pokusit se najít ať již v americe nebo u nás guru, kteří rádi hlásají v médiích svou pravdu (prověřit) a brát jejich názor jako indikátor, že trh půjde opačně. Zmíněný LW tak postupuje. Ale samozřejmě, jako u sezónosti jde jen o jeden z možných signálů. Je třeba, aby se sešli aspoň tři, které nám směr trendu potvrdí. např.: sezónost, přehnaná chvála v novinách a samotný pattern technické analýzy.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlas, fajn článek.

Zlato:

- trend trval bez větší korekce od ceny 1480

- formuje se krásná hlava-ramena

- silná rezistence v oblasti 1720-40

- opce jsou předražené

- tudíž já to vidím aktuláně takto: short call na 1800 po proražení ceny 1720 - premium za vzdálenější měsíc bude okolo 50 bodů.

- scénář 2: zlato se bude dlouho motat na místě, opce zlevní, zvážím nákup opcí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Takže jsem byl dnes vystoupen z obchdou (paper) komodity ZB
Rekapitulace:
Initial i Mantience margin= 2000$/kontrakt
-Vstup naznačený patternem FinWinu "prošvihnu" jsem na dovolené, po návratu zjišťuji očekávaný sezónní trend. Čekám na korekci

9/8 vstupuji dvěma kontrakty 30-letých T-bonds (na grafu bod 1)
10/8 jde o první ziskový open (Williams), vystupuji jedním kontraktem. Zisk= 2656$ (na grafu bod 2)
11/8 zbývající kontrakt dosahuje +5000$, posunuji SL na BE+1000$
18/8 po korekci z 12/8 dosahuje kontrakt opět +5000 a tak posunuji SL na +3000$
19/8 kontrakt dosáhl 8000$, posunuji SL na +5000$, kde zůstává až do konce obchodu. (na grafu bod 3)
24/8 smeten můj SL a jsem "vystoupen" zisk +5000$ (na grafu bod 4)

Obchod trval 13 dní.
zisk z obou kontraktů 2656 + 5000 = 7656$
celkový margin=4000
zisk v procentech 7656 / 40 = 191,4%

Nevím co dodat, jako zelenáč v sezónních obchodech a delších než intradenních, jsem docela spokojen. Poslední den v měsící končí sezónost, tak se ještě zkusím ke komoditě vrátit a zhodnotit závěr.
P
PS: pro mlsné jazýčky!!! při vstupu hned při patternu 2V FinWinu, dosahovalo High dne 19/8 zisk 15000 USD / kontrakt a to už přece jde néééééé :-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych si i troufl. Tomuto obchodu jsem zcela věřil, takže bych do toho live šel. Důvod proč jsem paper, je prostý - účet u amp mi klesl pod 500 a u IB pod 2000, takže čekám až budu moci fundovat.
Přesto věřím, že alespoň pro nás pár, které sezónost zajímá, může být výše popsaný obchod zajímavý. Pár obchodů, které jsem sledoval: canadian dolar, DJ, Nasadaq, nesplnili očekávání. (I když Can.dolar ještě sleduji), Nejvíc zatím věřím v Lumber o kterém jsme psali výše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě se cítím povinen doplnit něco o procentech zhodnocení a o marginu. Uvádím margin 2000, což jsem přepsal ze svých poznámek. Jde o číslo, které bylo uvedeno v Ninja Traderu. V tabulkách IB je uveden margin maintenance 3383, u AMP je m.margin 2970. Zhodnocení by tudíž bylo u IB 113%, u AMP 129%
To jen pro pořádek.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Global Futures má na 30-letých bondech full margin 3713 dolarů. Ale možná, že bude v téhle turbulentní době už vyšší.

Zisk vztažený k marginu je zajímavý údaj. Není asi ten nejdůležitější, ale dám příklad, že např. i u spreadového obchodu se dá dosáhnout srovnatelných parametrů. Na pšenici WU/WH jsem měl zisk přes 1000 dolarů/kontrakt, to při marginu cca 400 dolarů představuje zhodnocení skoro 300%. Háček je samozřejmě v tom, že procenta jsou tak vysoká proto, že je na spready nízký margin, nikoliv proto, že by byl zisk v absolutních číslech tak velký. A Slaughter by jistě mezi svými obchody našel nějaký s ještě lepšími čísly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Slaughter, Paja a Pavel:

zaujal me lumber, ktery jsem ve spreadech sledoval, ale s mym uctem a likviditou trhu jsem si netroufnul. Parkrat jsem daval limit na vstup a nenaplnil se, pri me dovolene by se vyplnil a dosel si pro cca 1500.

pisu ale proto, ze drevo nekdo v prispevku psal, ze na dalsi sezonu zacne byt skupovano po novem roku. nevim kde, ale mam v hlave nejakou poucku ala prislovi, kdyz jsem procital drevo,, myslim ze je to v te bichli od MRCI... neco v tom smyslu, nez napadne snih, mit drevo pod strechou. Takze z toho vyplyva, ze nakup na dalsi stavebni sezonu muze byt uz na podzim, prave diky nizsim cenam se predzasobuji. To jen abych dal trosku negativni argument.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...