Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 rad jak najít čas na trading při zaměstnání


Doporučené příspěvky

Tak velkou odezvu jsem ani nečekal :).

Pracuju na 3 směny jako Kontrola kvality (nově to přejmenovali na Technika kvality) v jedné německé firmě v ČB. Pracovní doba 6-14h, 14-22h a 22-6h. Problém je jednou za 3 týdny při odpolední.
Bohužel na PC nemáme přístup na internet ani oprávnění cokoli instalovat.
Zatím to na odpolední řeším tak, že sms na mobilu mě upozorní na proražení mého opčního stoplossu a já zmizím o hodinu dřív domu, abych to uzavřel podle plánu na konci obchodního dne. Na mobilu to jde taky, ale jen po jednotlivých stricích. Opční combo příkaz tam nejde udělat.

Opční obchodování je na tom podobně jako poziční. Vstup mám 2x za měsíc. Výstup je pro mě expirace, pokud není zasažen stoploss. Z časových důvodů už asi nic lepšího nenajdu.

Velmi se mi líbí rada ohledně naprogramování AOS a pro mě to bude asi nejlepší varianta (díky gizmo). Počítače jsou taky můj koníček (vedle obchodávíní) a v Excelu se řadím mezi pokročilé. Neumím jen ručně psát Makra a programovat ve VBA. Právě nad programováním VBA jsem nedávno uvažoval i když jen kvůli jednodušším backtestům. Třeba bych se pak mohl pokusit o AOS v Excelu právě přes VBA. Zkusím najít nějaký základní a později pokročilý kurz o VBA. Bude to rychlejší posun vpřed.
Máte dobré zkušeností s nějakou firmou ohledně kurzů VBA? Budu rád, když někoho doporučíte.

Jinak volného času na obchodování mám víc než dost a naštěstí i tolerantní partnerku :).

Díky moc za všechny reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

> Vasek.CB

Snazit se naprogramovat AOS pres Excel a VBA muze byt (aspon pro zacatek) urcite dobra cesta. Tim spis, jestli opravdu potrebujes napriklad jenom hlidat SL a potrebujes tedy spis takovou semi-automatizaci. Propojeni s platformami, ktere podporuji DDE rozhrani (jako TOS nebo TWS), je opravdu trivialni zalezitost.

Ani bych se osobne moc nezajimal o kurzy - budto programovat umis a prechod na VBA bude jednoducha (a mnohdy frustrujici) zalezitost a nebo programovat neumis a kurz by byl nejspis stejne moc kratky na to, aby Te to poradne naucil. Pokud si vygooglujes neco jako "excel vba tutorial", tak Ti to najde hromadu odkazu, od kterych se muzes odpichnout. Pokud Ti to nebude vyhovovat, pak se muzes mrknout po nejakych kurzech (muj skepticky pristup ke kurzum programovani prameni z vlastni zkusenosti ze dobri programatori se zivi programovanim a horsi ho vyucuji :) ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...