Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 rad jak najít čas na trading při zaměstnání


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že trading si vyžaduje veľa času, hlavne v začiatkoch, keď Vás to zožerie úplne celého a nemyslíte na nič iné. Je však dôležité si uvedomiť, že okrem tradingu sú i ostatné veci ktorým sa musíte venovať. Ja osobne mám rodinu, manželku a dve deti, ktoré som na začiatku svojho "tradovania" zanedbával a nevenoval som im toľko času ako bolo treba. Preto je dobré si vedieť deň zorganizovať a aj vysledovať momenty, kedy len tak zaháľame a až tie potom venovať tradingu, aby nebol na úkor toho ostatného. Dobrú pomôcku tu pred časom radil focus a ja som sa jej hneď chopil. Každý deň som si zapisoval, čo som v ktorom čase robil a na základe toho som si dokázal zorganizovať svoj deň. Podľa mňa je vcelku jedno kto akú prácu robí(ale pokiaľ nás živí, tak ju hold musíme robiť najlepšie ako vieme), každý má iné možnosti, inú pracovnú dobu, iné rodinné zázemie. Ale viem, že každý má i dostatok voľného - nevyužitého času, v ktorom ak si ho dokáže zorganizovať, tak si nájde miesto i na trading, šport, jazyky i rodinu. Aspom mne sa to konečne podarilo :).

Ivan

Víťazstvo sa dosahuje v milimetroch, nie v kilometroch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za pěkný článek. Přesně tohle zrovna řeším. Teprve začínám ale už je mi jasné, že musím oddělit práci od tradingu. Dělat obojí naráz není řešení - ani jedno pak nestojí za nic. Už jsem začal dřív vstávat. Na webu jsem pořád stejně nebo i víc ale už chodím na jiné stránky, když se rodina dívá na televizi tak často jen poslouchám od počítače. Největší potíž mám s "klidným místem". Doma u rodiny a dětí to přece jenom jde těžko a z pracoviště neprojdu skrz Firewall. Už jsem uvažoval o tom, že si pronajmu kancelář - to by vyšlo na nějakých 300$ měsíčně. Ta kavárna je dobrý nápad, budu to muset vyzkoušet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsetkym,

Som jeden zo zaciatocnikov. Zacal som v Maji 2010 a prvou ulohou bolo nezosypat sa pod tou horou vedomosti, ktore su tu na serveri, na internete, v knihach a nie su v mojej hlave. Ak chcete stravit 2 cele zivoty studiom, trading a jadrova fyzika vam to iste umoznia! naozaj, studnica vedomosti je nekonecna a kde na to brat cas a neklonovat sa?

Pracujem od 0900-1700 (GMT) kazdy den (1000 - 1800 CET) a to su prave hodiny kedy burza zije. Cize tento clanok aj co sa tyka mna, trafil klinec po hlavicke. osobne mam vyhodu tu ze nemam rodinu a mam iba priatelku s ktorou zijem, no aj napriek tomu, nie je to med lizat.

Moje upravy dna od Maja su nasledujuce, zmenil som pracovnu dobu na najskorsiu moznu, cize zacinam uz o 0800 koncim o 1600. Viem, ze by bolo mozne to zmenit tak ze by som dokonca zacinal o 0700. Ale tak daleko zatial nie som a s vynimkami musim na zamestnavatela pomaly. 8 hodin v praci, nasleduje cesta domov - tu sa zastavim, nejak si neviem predstavit ako sa da po ceste sustredit, ked soferujem auto, to sa vazne neda :) teda ak musim rozmyslat aj za dalsich vodicov, to naozaj nie - po 8h praci nasleduje druhy blok - 2h ucenia. od 1730-1800 do 2000. Do tej 2000 sa snazim poriesit a poucit co sa za uplynuly den stalo + nejake backtesty. Playbnack nepraktizujem, pretoze 5x zrychleny priebeh trhu nepovazujem za realny priebeh trhu, iktory by mal simulovat moje pocity v LIVE. o to radsej sa viac venujem backtestom a analyze jednotlivych dni z historie, kde si snazim zobrazovat co ako preco kto kedy a podobne. Po 2000 hodine, 10 hodinach prudkeho rozumoveho zatazenia a po 12 hodinach na nohach psychicky odpadavam.

Viac nezvladam. Proste ak mam zit a zachovat si trochu cloveka v sebe, tak o 2000 vypinam a idem sa bavit s priatelmi alebo si pustim to pomyselne 'nezmyselne zabijanie casu' - Pocitacove hry. Velky respekt k autorovi, ale ci uz je to strikovanie, hackovanie, pocitacove hry, alebo GOLF, to vsetko mozu byt jednym cinnosti povazovane za nezmyselne minanie casu a inym clovekom to moze byt obrovsky dusevny relax a hlavne pauza v intenzivnej mozgovej cinnosti. Je mi jasne ze to v kontexte clanku bolo myslene tak ze ked sa nieco prehana, ale urcite ten kto 8h denne hra na PC alebo pozera TV, rozhodne nechce byt traderom. Preto by som neodsudzoval ziadnu cinnost ktora cloveku prinasa dusevnu ulavu.

Cez vikendy sa snazim potiahnut kazdy den 4 hodinky, nie vzdy sa podari, predsa len mozog otupuje a po 4 hodinach mate polovicnu koncentraciu. Je 10x lepsie ist pokosit travnik pred/za domom a vratit sa spat alebo pokracovat na druhy den.

vedel by som diskutovat aj o tom, ako je mozne cez obednajsiu pauzu backtestovat. ked len priprava a celkove povedomie (priprava na obchodovanie) zabera cas a je nutne poznat situaciu v kontextu, nielen listovat screenshotami. ale to nie je predmet mojho prispevku. kazdopadne cesta sa da najst, nam co denne pracujeme 8-10h to bude trvat dlhsie alebo vyzadovat o to intenzivnejsie nasadenie ale dokazeme to tiez. Kazdy si len musi najst svoju cestu, upravit pracovnu dobu, ci pracovat na polovicny uvazok.



[bold]BONUS pre vsetkych na zaver: [/bold]

Aj ked pracujem ako IT, v praci mam rusno a nepriliz sa dokazem flakat a zasivat. Preto som hladal sposob ako si grafy priblizit tak aby so mnou boli neustale, doma aj v praci. Riesenim je vidiet grafy v praci, ale tak aby neporusovali interne predpisy. Niekto tu navrhol vlastny laptop a GPRS k tomu, co je holy nezmysel, kedze kazda poriadnejsia firma ma politiku zakazu externeho hardveru z dovodu security. Po dlhsom hladani a rieseni nasho firemneho firewallu som nasiel program, ktory dokaze preniknut cez najsilnejsie firewally a dokaze vam na firemnom pocitaci zobrazovat obrazovku produkovanu vasim domacim pocitacom. Cize ano, vzdielana sprava, princip Skype, kedy to prejde povolenymi portami. je to jedna z drobnosti, ktore mozu zmenit celok ohromnym sposobom. nazov programu je [bold]Teamviewer [/bold] a verim ze kazdy si ho uz dokaze pouzit aj sam. Drzme si palce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zollino, i s pritelkyni jsem se rozesel kvuli tradingu... ono i kdyz jsou to pekne chvile tak z hlediska cile (trading) je to ztrata casu...a az se nekam vypracujes tak pak si holku najdes ale o tom sem nechtel mluvit... chtel sem rict jak pises o dusevnim uvolneni, ja sem takto povazoval golf kazdy den jsem toto leto hral 3-5 hodin a rikal sem si jak to perfektne vyplni cas do tradingu kdyz nemam stejne co na praci burza zacina 15:30 a takove kecy, jenze uz me to zacalo stvat vysledky se nedostavovaly a ted zacnes premyslet - delas malo? Reknes si ale ne vzdyt sem cely den na nohach jsem vyrizeny, a ten golf potrebuju na dusevni uvolneni. Ale to jsou vzdy jen vymluvy, jednoho dne jsem se uz fakt nas* i kdyz sem nevedel co budu misto golfu delat tak jsem to ze dne na den zabalil a uz tam nesel, a ejhle od toho dne pracuju na tradingu 7-10 hodin denne a porad mam moc prace, a za pouhe 3 tydny takoveto driny jsem se dostal dal nez za cely rok predtim... takze jestli chces uspet, zadni kamaradi vecer jenom studium (stejne jako pritelkyne - ztrata casu).... Jo a v aute se da naucit celkem hodne, sice ty (vedomi) se na to nemuzes soustredit jak pises, ale podvedomi nenapadne posloucha a uci se i bez vedomi, takze treba nahravky motivacni super vec do auta! :) Jo a ted ten muj prispevek neber vubec zle, jenom takove povidani a nazory... neutocim na tebe :) at se dari !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

viem ze ked chces v tradingu uspet, vyzaduje si to velmi vela studia a tym padom vela casu. Ale ked tak citam tvoj prispevok, tak sa mi zda ze to uz aj trochu prehanas. Ja sa snazim prisposobit trading sebe a snazim sa to urobit prave tak aby som mal viac casu na svoje hobby a na priatelku. Pravdepodobne sa tvojim pristupom stanes uspesnym traderom skor ako ja, len treba zvazit ci ti to stoji zato. Podla mna uplne obmedzit svoj osobny zivot (svoje zaujmy, priatelka, kamarati...) neni zrovna najlepsie riesenie. Ide len o to aby si si vobec nekedy uvedomil, ze uz tradingu nemusis venovat tolko casu a mohol si zacat uzivat zivot. Aby si nahodou v 50-tke nezistil ze si cely zivot stravil iba pred grafmi.

Mozno to tak neni, to ma iba tak napadlo ked som docital tvoj prispevok :)

Vela stastia!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky bych se přidal. Já zastávám názor, že v tradingu stojí zato šlápnout na plyn, dát tomu hodně času, pokud je to možný a pak už to jen uvést do praxe. Cílem je přece úspora času, takže časem se to otočí a začne se sklízet co se zaselo. Ale je fakt, že každý je jiná povaha, a jiná situace, člověk se tím musí nějak prokousat a pokud na tom není fakt špatně, logicky si dopočítá, jaký má možnosti vůči tomu, v jaké situaci zrovna je. Myslím, jakou má práci, co si může dovolit, kolik má času, jestli má rodinu nebo jen přítelkyni, a to zrovna takovou, která je tolerantní a stojí za Vámi .. Ale není to sranda. Už jsem to zjistil taky. Ale pořád se to posouvá dál a to je hlavní. Ale nikdo Vás nepochopí. V okolí nikoho neznám, kdo to dělá a jsem samotný voják v poli jen snad s tímhle serverem a s tím co mám v hlavě a co do ní ještě můžu dostat.

Taky jsem zjistil, že musí klapat hodně věcí, aby se do této profese člověk zapojil a mohl se jí snažit věnovat. Zaměstnání v tom hraje asi také velkou roli. Vypětí během dne, čas a hlavně profese, co vlastně děláte a jakou máte praxi. Ten vstup je asi nejsilnější filtr a filtruje masu lidí od zbytku, co se k tomu alespoň trochu dostanou a když už neuspějí, tak aspoň poznají, o co vlastně šlo..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozejit se s pritelkyni je docela maso ... :S
Ale neverim, ze to bylo kvuli tradingu.
Proste tam uz neco neklapalo dele a trading byla jen zaminka.

Kazdopadne TRADING je cesta samotare. Okoli pro to opravdu nema pochopeni...
TRADERI jsou neco jako skupinka fandu STAR TREK. Ty taky nikdo nechape :D

Můj motor kupředu je VOLNÝ ČAS, více pohody a peněz.
Snažím se (zejména v poslední době) věnovat každou volnou hodinku studiu a backtestům.
Jeste ze muj kamarad ma ten samy zamer a mam to s kym probirat. Je to neskutecna (psychicka) podpora.

Jarda

PS: omluvte tu diakritiku :)) Obcas mi to takhle ujede (ach ty Ajťáci)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle sam pises ze sis tim prosel, jenze ja sem si od zacatku uzival vyhody tradingu ale nic nevydelaval, proto jsem ted u kroku ktery mas ty za sebou, mam cil takto valit do vanoc a potom uz uplne vypustim paper, ty hodiny jsou jenom kvuli 3-5 dni paperu denne, protoze potrebuju nasledovat diskrecni situace.

Psal jsem to hlavne proto, ze je videt i tady i ve vasem okoli, ze vsichni lide selhavaji nebo naprosta vetsina neco dela ale protoze tamhle ma golf, tam pritelkyni, tam praci, a tam odpociva tak nakonec nic nikam nedotahnou. A trading neni zrovna vec kterou by clovek zvladl jen tak hodinu po praci denne.... Ano spready a podobne veci jo ale ne ID. Tady stejne diskutuji stovky lidi a neco si "mysli" ale kolik jich opravdu uspeje? Ja vim ze moje nazory jsou kolikrat extremni ale v tradingu take uspeje jen extremne male procento lidi... A taky to musite brat jako nazor cloveka ktery nema VUBEC zadne zavazky tak proto muzu vse hodit za hlavu a makat....

Mixaj, nahravky mam pres firmu Amway, maji kazdy mesic nove cd, ale staci pohledat na netu takovychto veci je plno i prelozenych napr z USA...

Otazka jestli mi to stoji zato? No kdyby nestalo tak bych to nedelal, diky vzdelani vim co mam delat kdyz chci to a to... no nic jdu se divat na secret at mi ten mozek uplne vymyjou :) mejte se....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06

Prepáč jednu absolútne hlúpu otázku: ale z čoho žiješ ? :)

Lebo sledujem dlhšie čo tu píšeš, a dozvedel som sa také veci, že si nešiel si na VŠ a začal si sa naplno venovať tradingu a popritom šport a tie ďalšie veci.

Ja som na VŠ a toho času mám dosť, a neľutujem, že som na VŠ, lebo uspieť v tomto biznise je asi ako prebojovať sa na majstrovstvá sveta.
(Plus je tu ešte jedna vec: keď človek vidí, že makrá sú negatívne a burza si veselo rastie hore, pretože v USA sa veselo tlačia peniaze, tak mám reálnu obavu, že USA skrachuje, dolár stratí hodnotu atď. :) To sa potom bude obchodovať dosť zle. Robert Kiyosaki pred pár dňami ohľadom toho povedal, že "Myslím, že USA zbankrotujú tak do päť až desať rokov.")

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...