Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 rad jak najít čas na trading při zaměstnání


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

S tim najit si cas zas az takovy problem nemam, to se vzdycky da nejak udelat (jasne, nemuzu u toho sedet cely dny, ale pomalu ale jiste se to posouva dopredu, takze v pohode).

Spis mi posledni dobou v praci uplne chybi motivace. Kdyz uz clovek vidi, ze to obchodovani jde a ze je jenom otazka casu, nez se tim zacne zivit na full-time, tak uz ho vetsinou zamestnani zas az tak nebere. Tim vic v pripade, ze se prace zacina ubirat smerem, kterym se clovek uplne vydat nechtel. No je to boj, ale jeste bude potreba vydrzet...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea279:
Jsem na tom stejně jako ty...
Po celodenní práci v nemocici mám mozek odšťavenej a nejsem schopen se soustředit na trhy.

Nejsem sice PharmDR, ale jen Mudr.IT :D

Osobně jsem to začal řešit tak, že sleduji denní grafy a snažím se spekulovat na to, co trh udělá. Když je více času, chuti a cítím se fit, zobrazím si nižší TF a sleduji, co trh udělal, na jakých úrovních apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
neřešil tu někdo jak obchodovat, když chodí na směny? Já pracuji na 3 směny.
Vím, že daleko lepší řešení by bylo najít si práci bez směnného provozu, ale zkouším to už déle a nedaří se.
Krom toho plánujeme rodinu a nemůžu si dovolit jít s platem až o tolik níž, takže zatím stále jen hledám.
Mé obchodování vypadá následovně:
Jedu živě opce (IC) a pokud je zasažen můj stoploss, tak to zatím řeším přes aplikaci v mobilu.
Uvažuji o malém netbooku, který bych si v práci v případě potřeby napíchnul na klasický monitor.
Moc rád bych začal v budoucnu i některé časově náročnější strategie jako SS a Statistické arbitráže.
Můžete poradit, jak jste obchodování v práci na odpolední řešili vy?
Díky za každou odpověď.
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Vasek.CB

Ja sice na smeny nepracuji, ale pokud obchodujes mechanicke strategie, tak bych rozhodne venoval cas otestovani, jestli nemuzes obchodovani zautomatizovat. Cesta AOS je sice narocnejsi (pro neprogramatora vetsinou zdanlive nemozna), ale pokud mas ve svem okoli nejakeho sikovneho programatora nebo Te samotneho pocitace zajimaji, proc to nezkusit?

Na druhou stranu jako clovek, ktery dela na smeny, mas moznost obchodovat v Tebou zvolenem case aspon nekdy, tak proc toho nevyuzit? Urcite neni potreba u toho sedet kazdy den a trapit se tim, kdyz nejaky den utece - obchodni prilezitosti byly, jsou a budou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vasek.CB

Ahoj Vašku, řešil jsem podobný problém. Na směny sice nepracuju, ale vyřešil jsem to následovně. Postavil jsem systém na vyšší periodu obchodování a to na 8H grafy. Pro mě to znamená být u PC v 7:00, 15:00 a 23:00. Jediný čas, který zashuje do pracovní doby je v 15:00, těch deset minut co potřebuji na shlédnutí grafů se dá při práci v pohodě zvládnout.

Další krok, který jsem musel vyřešit byla platforma. Našel jsem brokera, který podporuje WEB rozhraní platformy, abych do PC v zaměstnání nemusel stahovat žádný program. IT by mi to ani neumožnilo.

Toť asi vše.

Josee

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny rady vypadaj zajímavě, ale mě přijde že tady asi nikdo neřeši, že když se řekne 3 směnej provoz tak asi vašek nebude dělat někde u PC v kanclu...ale prostě na pase někde ve fabrice takže žádný PC a možná ani žádnej mobil...

Jediný co bych poradil já je zkusit obchodovat pozičně...
Ja osobně pracuji od 7 ráno do 8 do večera a v praci ač mám přístup k pc tak se nedokážu soustředit na dení obchodováni, tak jsem začal testovat na demu pozični obchodováni na deních grafech a vysledky nevypadaj zle, jedniný problem je že je potřeba větší kapitál :(.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud člověk chce a myslí to skutečně vážně, tak si čas vždycky najde. Já kromě práce u nás ve firmě mám ještě jeden zdroj příjmů proto abych mohl navýšit kapitál pro obchodování. Momentálně stíhám tak první hodinu odpoledne a poslední hodinu večer. Snažím se tomu přizpůsobit styl obchodování. Mimo obchodní hodiny ještě jedu replay + backtest.

1) Mě pro efektivní využití času na trading pomohlo, že jsem vynechal televizi z denního programu. Člověk by nevěřil kolik má najednou času.

2) O víkendech a o volných dnech vstávám dříve nebo chodím později spát. Nevadí mi věnovat se tradingu celý víkend. Samozřejmě dělám si přestávky a to pravidelné.

3) Mám velmi tolerantní a chápavou ženu ( velmi důležité )

Sice těch rad není 5. Ale toto jsou moje tři základní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LukasD

zkoušel jsi popřemýšlet o forexu? Tam můžeš obchodovat miniloty a od nějakých 3000 EUR se dá už normálně obchodovat a právě na vyšším timefrime.

Josee

PS podle toho co psal Vašek, že může netbook připojit na monitor, tak asi neude stát přímo ve výrobě u pásu:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapy omlouvám se ja jsem hrozný jelito..ja si ten post od vaška četl už včera a nějak jsem zapoměl že ma přistup k pc a dnes když jsem si četl odpovědi tak mě napadlo jen 3. směnej provoz => nemá u sebe pc ( btw docela by mě zajímalo co se jede na 3 směny s PC?)

Jinak k tomu o tom vstupnim kapitálu tak osobně jsem o forexu přemejšlel, ale jedu teď demo na TN7 a zkoušim svuj system napasovat na nižší TF než je dení graf..osobně chci jit na burzu min s 5 000 dolary...takže to snad nějak skoulim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To LukasD:
mě by zase zajímalo komu se to omlouváš? Protože tady nikde široko daleko nikdo takový není. Chlap s tvrdým Ý je baba. Asi máš opravdu pravdu.:)

Na 3 směny může dělat s klidem směnový mistr či směnoví mistři, správci sítě i technici, dokonce i skladníci a mohou mít k mání počítač s přístupem k internetu. I když pravda je, že je dost lidí na to aby se ochotně huntovali jen na směny dvě, dvanáctky a pak měli ale dlouho volno na cokoliv. Takže možná najít si práci s 12-kama?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...