Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 rad jak najít čas na trading při zaměstnání


Doporučené příspěvky

To mira_k:
Ano, je to pravda jde to dělat vše na 100%, když to někdo dokáže proč ne.
Co si pamatuji, tak odstupné je 2 měsíce výpovědní lhůta + 3 měsíce odstupné neboli dostaneš 5 platů když vypadneš hned (2 +3).
Naprosto souhlasím že úspěch v jednom pomáhá v úspěchu v druhém.
Pokud zisk z trradingu několikanásobně převyšuje zisk ze zaměstnání nevidím důvod proč neodstřihnou zaměstnání, v tomto případě se ale již nebavíme o začátcích tradingu.
Ano, je to pravda soukromé PC nemá v práci na stole nic dělat - [bold]no a co ? [/bold], řeknu ti to takhle mám již třetí zaměstnání, ve všech se věnuji tradingu, a nikdo nikdy neřekl na soukromý notebook ani slovo, tak nevím proč bych se tím měl trápit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

krakra,
samozřejmě v práci můžeš mít cokoli, ale mluvil jsem v kontextu s odstupným, které neni v tomto případě nárokové ... jak sám píšeš o dohodě, musí být oboustranná, tj zaměstnavatel musí chtít ti to dát a pokud te chce vyhodit, protože se flákáš nebo řešíš soukromé věci, tak nevím, jak k tomu bude nakloněn :)

pokud zisk z tradingu násobně převyšuje plat v práci, tak neřeším odstupné a dávám výpověd standardně .. to je ale neni tohle téma :) ty to radíš k článku, který je pro začátečníky, jak si najít další čas na trading, tj pro lidi, jejichž drtivá většina zcela jistě nebude nikdy tradingem vydělávat, tak jim poradíš aby si sami nad sebou vytvořili další bič v podobě absence stáleho příjmu

hlavně tohle všechno jsou zbytečný komplikace a spekulace, nad něčím, co se dá dělat jednodušeji, z běžné práce mít stálý příjem a ve volném čase se věnovat tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ať děláme v zaměstnání cokoli a myslíme to s tradingem vážně, čas si pro něj vždy najdeme. Není to o tom, že musíme, ale o tom, že z přirozenosti žebříčku důležitosti ho máme, aníž si to někdy uvědomujeme.

V článku je problém rosekaný do jednotlivostí. Já jsem šel kdysi cestou jednoho celku. Pro všechny se stává zaměstnání po určité době stále se opakující rutinou, kterou každý dokáže automaticky zvládnout a při tom může myslet i na jiné věci. Samozřejmě, že tato poslední věta nebude platit pro všechny bez výhrady, protože existují i činnosti na kterých je například závislý život lidí, ale pro většinu zaměstnanců určitě platí. Začátek tradingu není o koukání do grafů, ale o udělání si jasna v tom, co opravdu chci a jakými metodami toho chci dokázat. Pak mohu osm hodin pracovat v zaměstnání a při tom současně přemýšlet nad svojí cestou tradingem. Cestou do a ze zaměstnání máme další nepodstatný čas, který můžeme věnovat přemýšlení. Já jsem to takto provozoval dva roky. Trading se pro mě stal důležitý a proto jsem mu věnoval čas, který potřeboval. Najednou jsem zjistil, kolik na něj mám času jen v době zaměstnání a kolik ho jiní dokáží promrhat v nepodstatných debatách o ničem.

Pokud něco dělám, vždy se snažím dát svojí činnosti nějakou nosnou myšlenku, se kterou bych se dokázal stotožnit. Když jsem ji v tradingu našel a dokázal jsem si odpovědět na určité základní souvislosti, nastala doba hledání obchodního systému a jeho nástrojů. I zde se v mém případě nejednalo o koukání do grafů a hledání míst, kde se nějaký indikátor překřížil, aníž bych věděl proč, ale opět šlo o přemýšlení nad logikou stavby indikátorů a hledání toho, co od nich opravdu očekávám. Jednalo se pouze o jednoduchou logiku čísel, kterou jsem se snažil pochopit. Není to nic těžkého a zvládne jí v případě většiny indikátorů každý žák, který dokončil základní školu.


Když jsem toto pochopil, začal jsem kombinovat svojí cestu s realitou burzy. Začal jsem více sledovat zpravodajství a sledoval jsem ekonomické výstupy a jejich vliv na trhy a tím i smysluplnnost mého obchodního systému. Začínal jsem se dostávat z teoretické roviny do reálného života. Již mě nestačil pouze čas v zaměstnání, ale musel jsem ho nalézt i doma a opět jsem ho našel a zjistil kolik ho vlastně mám. Jenom kolik času se dá získat vynecháním sledování televizních nic neříkajících pořadů atd.

Šlo by toho napsat mnoho, ale pokud někdo chce brát trading opravdu vážně, pak si čas vždy najde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


velmi dobry clanok,
presne touto temou som sa zaoberal pred par tyzdnami a od vtedy si nosim do prace vytlacene materialy a v case, ked mam chvilu volna si ich studujem. Stresuje ma to menej ako keby som to mal mat na obrazovke, lebo na tu kazdy, kto vstupi do kancelarie hned vidi.
A este jeden tip na vyuzitie casu jazdy do prace a z prace v aute: na CD som si nahral motivacne a mediatacne texty a tie si kazde rano a poobede v aute pustam. Takto mam pocit ze tento cas nemrham ale vyuzivam pre seba a nevadi mi ani mala zacpa v meste. Volakedy som sa nad kazdym zdrzanim rozculoval. Na CD sa daju pustat aj lekcie z cudzieho jazyka a kopec inych osoznych veci.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to : mira_k : Jsou určité profese v kanclu, kde soukr. ntb nevadí (znám z vlastní zkušenosti), pokud si v práci úkoly plníš a šéf je pak v pohodě, tak nikoho nezajímá tvůj ntb, 100% výkon jistě, ale někdo před náma již vynalezl co to je delegování úkolů a kooperace. Jinak a to hlavně máš fůru času po pracovní době a taky klid. :) Jirka

"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tradingu sa venujem 4 roky, pracovala som na smeny, cez vikendy, neskor som otehotnela a som na MD. Ten kto ma dieta vie, ze casu je este menej ako predtym, ale aj ten cas, ktory mi ostava hlavne v noci (samozrejme unavena ako kon) davam cely do obchodovania . Este pred MD som studovala grafy neustale a vsetky moje hobby (to jest. grafika, foto, tvorba web) som dala na druhu kolaj. Asi mi to ani neuverite, ale vysledky uz KONECNE prichadzaju zrovna v case, ked som maximalne vytazena!!! Je to aj tym, ze nemam na vyber, musim mat stanovene maximalne presne pravidla bez porusenia. Radost z toho, ze sa mi zacina darit je neskutocna, ale zaroven triezva, ,,s nohami na zemi,, . Okrem toho som si zriadila mobilny meta a ked idem s malym vonka, tak sledujem jednym ockom ako sa vyvyja moja pozicia :-). Takze vam prajem vela uspechov a hlavne tu motivaciu, ktora tam musi byt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
s bodem číslo jedna naprosto souhlasím. Každý den si ráno přivstanu a za týden tak našetřím cca 1,5 - 2,5 hodinky času. Používám budík aXbo, který sleduje spánkové fáze. Budí mě každý den o chvilku dřív (max. 30min) a to tak, že hned vstanu a můžu začít pracovat. Rozhodně doporučuji (tu) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra,
nemusí :) (myslím tím jakékoli obchodování live/paper, ne věci v článku) ... den může být hodně dlouhý a když si člověk umí zorganizovat čas, tak je i dost času pustit live data mimo kancl, v klidu .. navíc US indexy se dají v pohodě obchodovat i večer po 20hod. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše, komplikací na počátku je víc než dost, proč si sám přidělávat další. Být u trhů v 15:30 neni žádné dogma, ani povinnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejlepsi prace je je asi IT support a sprava site, kdyz je vse dobre nakonfigoravano tak v podstate je hotovo ve 12 hodin a pak uz je cas na cokoliv neb se resi pripadne provozni veci a je cas na samostudium, z vlastni zkusenosti jsem tri mesice pul dne pracoval a pul dne hral sachy po internetu pak me to prestalo bavit a odjel jsem do sveta delat uplne jinou praci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Morti001,

tak to jsem rada, ze je tady nekdo na MD a zvlada o i pri detech:-) Ja se taky venuju tradingu jen vecer, kdyz usnou deti a to uz mam co delat, abych vydrzela....unava je silny protivnik. Ale dari se mi kazdy vecer studovat alespon hodinku. Nekdy i vice. Do ziveho obchodovani mam jeste daleko, ale snad se tam clovek pomalu propracuje.

ronikacz

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...