Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 rad jak najít čas na trading při zaměstnání


Doporučené příspěvky

to all: Vztahy mezi rodiči a jejich dětmi jsou specifické, jinak v ČR stále platí vzájemná vyživovací povinnost mezi rodiči a dětmi (vzájemná tzn. nejdříve živí rodiče dokud dítě nemůže, příprava na své budoucí povolání . . . . .což mohou rodiče akceptovat i přípravu na trading :) atp, no a až nemohou alespoň částečně rodiče, nastupují jejich děti). Nepohoršujte se hned je to právní úprava a realita může být případ od přídadu jiná. :) Zdravím Jirka

"Je lépe zapálit svíci než proklínat houstnoucí tmu"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 91
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Mahrlo, dyt jo mas pravdu... ja bydlim sam a najem si platim vicemene z tradingu sem tam jsem pozadu s placenim, ale me tady vubec neslo o to resit me.... a celkove jsem pochopil ze kazdy clovek je na jinem stupni vyvoje a moje prispevky jsou proste nekompromisni a taky dost agresivni, je to moje povaha (ale hlavne je to povaha trhu), ale jak rikam radsi uz moje nazory psat nebudu aby z toho nekdo nemel husi kuzi.... mejte se a diky za podporu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06, kľudne píš ďalej, vôbec nemám problém s tvojimi príspevkami :), len niekedy ich asi nedokážem pochopiť hneď na prvý krát. Tak to bolo i v tomto prípade, stačilo len tvoje malé doplnenie a to mi opravilo môj úsudok :). Tak ti želám nech sú platby pravidelné a nech do tej "normálnej" práce nikdy nemusíš....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 months later...

to radim2:
A můžu se prosím zeptat, co že to obchoduješ?
Vždyť v diskusi k článku Jak dlouho trvá, než se obchodník stane konzistentně profitabilním jsi 3.2.2011 napsal: "to lucifer66: Myslím že se obecně uvádí 70-80% neúspěšných traderů, jestli to chceš konkrétě tak si mě můžeš dát na seznam neúspěšných traderů :-) Tradingem už se nezabývám, není to styl který by mi seděl." :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> lucifer66

Ja jsem cca pred rokem taky delal ID backtesty od 20:00 - 22:00, protoze kvuli praci nemuzu obchodovat hned v prvnich hodinach po otevreni trhu. Nakonec jsem se vydal trochu jinou cestou, ale prilezitosti tam rozhodne byly a jak napsal Radim, trh uz neni v te dobe tak divokej. Pokud planujes obchodovat v jinej cas nez hned po otevreni trhu, tak bys mel rozhodne v tyto hodiny i backtestovat, jinak ten backtest nema moc smysl. Povaha trhu se behem dne meni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radkon:
akcie a opce

to lucifer66:
trading už nedělám, viz radkonův komentář. Jde o čas kdy zadávám pokyny, backesty jsem kdysi dělal po večerech a o víkendech ale k ničemu to nevedlo. Těd už backtesty nepotřebuju, dělám namísto nich finanční analýzy spol. a obchoduju akcie a opce.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Já bych tady dodala ještě jedno, podle mne důležité pravidlo. S tímto článkem osobně sice souhlasím, ale není možné fungovat neustále na plné obrátky. Jak známo, člověk potřebuje k fyzickému i psychickému zdraví tři "nohy stoličky" aby "nespadla" (ta stolička) 1. napl%nující práci (ne zaměstnání, prostě činnost, která jej naplňuje, třeba trading :-)) 2. uspokojivé rodinné vztahy a vztahy s přáteli 3. odpočinek, který má aktivní i pasivní složku. [bold] [/bold]
Pokud budu ráno o půl hodiny dříve vstávat, při obědě si ani neoddychnu, a mozek mi bude pálit pořád na plné obrátky, tak to moc dlouho nevydržím, zvláště, pokud si "nařídím", že nebudu odpočívat ani v neděli. Zákonitá nerovnováha se brzy projeví dost destruktivně. Ono i to nedělní válení je potřeba, protože to je přesně ta forma pasivního odpočinku, kdy na nic nemyslíte, vypnete mozek a necháte ho regenerovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No a ještě jedna věc mě trápí, nebo spíše myslím, že nejen mě. Kdo má zaměstnání, kde nevyjde ze soustředění, tak po nějakých 8-12, nedej bože 12 hodinách je mozek už neschopen dalšího soustředění a prostě odmítne, jakkoli jej nutím, věnovat se backtestům. Jsem magistra farmacie a po celodenní práci v lékárně, kde je každá chyba osudný omyl a je potřeba neustále myslet myslet myslet je pak velmi žádoucí dělat nějakou, na myšlení nenáročnou činnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To nejde říct vrchnímu vedení 6 hodin a dost? Nebo i 4 hodiny a dost? Nehamounit tolik a o práci se rozdělit s někým jiným? Třeba pak získáš poukázku na pracovní úřad a dlouhou dovolenou. Myslím, že baletky jsou na tom hůř (dělit se nemůžou) a do důchodu až v prezidentových letech (70). Jenže ženská bez příjmu a bez chlapa nemá nárok ani na daňový bonus na dítě.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...