Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj Stranger,

Prosim te mohl bych te poprosit jestli bys nemohl postnout nejaky printscreen kde bys trochu popsal jak pises jinde o prvku technicke analyzy "wedge".

Myslim si ze by to spouste lidem pomohlo s nahledem na trh nebo aspon ja bych byl moc rad.
Popripade pokud bys me odkazal na stranky ci material kde bych se o tom docetl vice.

Me se celkem take dari zachytavat trendy v pocatcich, ale mam problem s falesnymi signaly hlavne ted Zari,Rijen, proto bych se rad priucil.

Snad to neni vylozene tve know-how a podelis se o info.

Take bych se rad zeptal jestli to opet neni tajne jakou hodnotu ATR pouzivas.Dle videa jsem si vsiml ze pouzivas jiny TF ale i tak by me hodnota zajimala.

Predem dekuji pokud odpovis, poradis a diky za video.Myslim ze vzdy potesi videt, ze se daji udelat pekne obchody i kdyz muj system nema zrovna nejlepsi obdobi.

Ať se dílo daří:-)!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kouba isteze, bez problemov. Wedge teda klin som objavil len nedavno a musim sa priznat ze je to velmi silny nastroj. Hned mi sadol nakolko moj trading je postaveny na vizualnom pohlade a teda som ho hned zakomponoval do systemu a da sa povedat ze za par hodin naucil pouzivat. Neje to nic tazke. Problem je trocha odlisovat ktory wedge ma vahu a ktory nie (Na to mam ale ine nastroje)
Wedge pouzivam len cisto na casovanie vstupov nic viac.

Predstavte si ze ste v trende, vecsinou kazdy trend sa da spojit wedgom. Wedge vlastne len definuje support a ressistance uciteho pohybu.
Pozname wedge rozsirujuci
a wedge zuzujuci sa.

Rozsirujuci je vidno vecsinou ked prebieha trend, zuzujuci je vidno ked dochadza k vycerpaniu trendu (swingu, high low chopu) Proste to vycerpanie je vidiet takmer vsade.
Vecsinou aj nastava taka situacia ze definujete rozsirujuci wedge a v nom najdete viacere zuzujuce.

Osobne povazujem za silnejsi wedge vtedy ked boli aspon 3 udery na support a 3 na ressistance. Niekedy pracujem s tzv potencialnymi wedgmi kde su len dve uderi avsak s definovanym pravidlom na hladanie prilezitosti, spomocou filtra prilezitosti a naslednej technicky vstupu aj takyto wedge mi dava vahu pri casovani vstupu.

Vstupy na wedge vykonavam vzdy na tej opacnej strane do ktorej spekulujem. Dovod je jednoduchy.
Ak vstupim na spravnom wedgi trh urobi pohyb mojim smerom, nasledne mozem presunut moj SL z fixnej ciastky 80 USD na 20 USD, ako je to vidiet na dneska prilozenom videu v druhom obchode.
Moja pozicia je tak v bezpeci a nemusim prist o 80 usd ale o 20 na jeden kontrakt. preto aj moj RRR je v obchodoch 9:1 pretoze ak trh pretne moj SL vecsinou je to v znizenom stave, tj smiesnych 20 USD ci 30.

na google ked si das hladat matšerialy o wedgi tak najde ich plno, mal som raz jednu stranku kde som cital o tomto nastroji ale tam neje ani velmi co titat, v podstate je to ako trojholnik ci SR uroven alebo 123 formacia, ide o to ze vidis to vsade ale ked sa naucis to spravne pouzivat pomoze ti to velmi.

Co sa tyka videa je to TF3min a perioda atr je 14

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger diky za odpoved.
Ja prave pouzivam TF5 min a periodu 14 tak me zajimalo jakou mas ty protoze se mi zdalo ze se ti vyrazneji zalamuje, tak jsem myslel ze mas treba nizsi periodu.Budu si to muset zkusit jinak nastavit a uvidime jestli vykoukam neco co mi pomuze.Zatim jsem to pouzival jen na urcovani PT a myslim ze uspesne.

Ohledne Wedge budu muset lip zagooglit, protoze jsem to zkusil jen tak na rychlo a naslo me to same kliny atd:-).
Lepe hledat jdu na to a diky moc za odpoved.

Ať se dílo daří:-)!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kouba Vsak to je ten problem, ze wedge tak ako SR urovne su vsade. Ved len ked si vezmes ako je definovana SR uroven, ci trojuhlnik tak namojveru ich najdes vsade. Preto ja im velku vahu nepriklad (Samozrejme SR urovniam ano, ak su spravne definovane dokazu divy)
Mimochodom teraz sa tiez vytvara wedge v trhoch avsak otazkou znie, je platne? priniesol by nieco?
Nazdavam sa ze prinesie zmenu trendu, mam carovnu gulu? to je otazka. ?! :) uvidime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zigiman Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj Stranger,
>
> Jsem začátečník. Koneckonců můj počet příspěvků
> tomu odpovídá. Rozkoukávám se a zkouším první
> věci. Ale jedno vám chci říct. Závidím vám! Ale ne
> negativně, jako většina lidí. Spíše jako mladej
> kluk, kterej má nalepenýho hokejisty nad postelí a
> chce se mu vyrovnat.
>
> PS: Pro ostatní, asi chcete vidět tohle. Můj back
> test. :D
>


Zigiman, nahodou jsi na tom pomerne slusne, aspon mas poctive statistiky a jsi schopny si tu equity nechat vykreslit, coz vypovida o tom ze na to mas, staci jen vydrzet. Narozdil od tebe jsou takovi novacci kteri ani statistiky nevedou (i ja jsem mezi ne patril). Ze ma krivka obraceny sklon, to uz je problem ktery se casem sam srovna, zadny uceny z nebe nespadl.

michal-administrator: Velmi se omlouvam, netusil jsem ze to bude problem, pouzivam zde stejny slovnik jako napriklad v praci ci doma. Budu si na to davat pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger Wrote:

[ital]-Zigiman toto neje nic strasne, svedci to len o tom ze ste si nenasiel tu spravnu cestu, tu svoju, hladajte dalej. [/ital]
Běhěm těch pár tydnů co jsem backtestoval, tak jsem přišel na to, že 1 min. je moc rychlí. Nejsem skalper. Další byl, že 5 minut je na mě moc rychlí. A pak jsem přišel na to vlastně, že to ani nechci dělat full-time. Ale spíš to mít jako zhodnocení peněz. tj. Být spíše swigový nebo dlouhodobý obchodník. Prostě být na hodinovém, 4hodinovém nebo i dokonce denním TF. Prostě co mi sedne z toho nejvíc. Nebýt připoutanej k monitoru každý den od **:** do **:**....

[ital]-Mimochodom kolko ma tento bactesting?[/ital]
Nevím jak to myslíš. Je to backtest Nasaqu. Od ledna do letošního řijna. Krom posledních 2 týdnů ty dodělám zítra. První backtest, nevěděl jsem do čeho se pouštím. TF byl 5min. Obchodní hodiny od 15:30 do 18:00. Indikátor RSI9. Obchodoval jsem překřížení nahoru 70 long/short pak překřížení 70 dolů long/short. To stejné nahoru i dolů překřížení 30 long/short..... Další věci byla SL byl 108$. [ital](Ten jsem střelil jen tak od oka.)[/ital] Zapisoval jsem si den, čas, hodnota vstupu a výstupu, MFE a MAE, a jak můj účet letí dolů.... :D

[ital]-ved uz od zaciatku je vidno ze v nom nemate ziaden Edge, naco pokracujete niekde kde to nefunguje? [/ital]
Přece systémy mají období kdy ztrácí a kdy jsou ziskové. Tak jsem si udělal backtest za posledních 10 měsíců... Vzorek byl okolo 200 obchodů, což mi stačí abych si dokázal, že tudy cesta nevede.... Nevím možná jsem špatně pochopil tvoji otázku...

[ital]-Pri tradingu si polozte dve otazky:
1. Ako sa citim ked obchodujem (bactestujem, paperujem ,replayujem) Zakladom je citit sa dobre
2. Svojim pocitom ktore vas drzia v pohode prisposobte svoj plan.
Dovod? ked sa budete citit pri obchodovani dobre, budu aj take vysledky, znamena to ze ste nasli ten svoj styl.
Ako sa obchodnik citi uz dokazete poznat z nejakeho papera, a dokonca aj bactestingu. [/ital]

K tomu prvnímu bodu, ale i k ostatním. Přesně tohle jsem si pokládal na začátku. Proč na tom 1min. TF se mi nechce backtestovat. A pak, když jsem si to pouštěl live, jsem na to přišel. Moc rychlé na mě. Poté jsem přešel na ten 5 min TF. A po nějaké době to stejné, ale cítil jsem, že je to něco jinýho, než to poprvé. Backtest jsem dělal, ale nutil jsem se do toho.... No a pak když jsem si procházel svoje myšlenky. Tak jsem došel k tomu zhodnocování v delším časovém horizontu....
No a od té doby to dělám rád, protože jsem přišel na to co mi sedí....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Zigiman,
tak o tom to presne je najit si to co ti sedi.Ale take si musis uvedomit ze pokud chces obchodovat pozicne budes taky potrebovat uplne jiny kapital nez pro daytrade a musis na to mit zaludek, protoze ja osobne vedet ze mam otevrenou pozici pres noc tak asi prvni mesice nespim:-).Kdyz si predstavim co to semnou delalo prvnich 10 obchodu tak kdyz to vynasobim drzenim pres noc..grrr:-) fuj.
Ale jak uz psal Deatroid myslim ze mas dobre naslapnute vzhledem k tomu ze si umis systematicky delat zaznamy atd.Nejake to EDGE uz casem urcite prijde.

Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kouba Wrote:

[ital] -tak o tom to presne je najit si to co ti sedi.Ale take si musis uvedomit ze pokud chces obchodovat pozicne budes taky potrebovat uplne jiny kapital nez pro daytrade a musis na to mit zaludek, protoze ja osobne vedet ze mam otevrenou pozici pres noc tak asi prvni mesice nespim:-).Kdyz si predstavim co to semnou delalo prvnich 10 obchodu tak kdyz to vynasobim drzenim pres noc..grrr:-) fuj.
Ale jak uz psal Deatroid myslim ze mas dobre naslapnute vzhledem k tomu ze si umis systematicky delat zaznamy atd.Nejake to EDGE uz casem urcite prijde. [/ital]

Vím vím s tím kapitálem. Hold budu muset se trošku omezit v utrácení a více máknout v práci. :) Jsem pomalejší [ital](i v životě :D)[/ital], proto se mi nejvíce libí ty vyšší časový rámce. To že trh by šel proti mě s tím počítám. Uvidím jaký si vymyslím obchodní plán... Pokud bych měl řádně otestováno [ital](Vypadá to, že jo.)[/ital], tak bych s tím neměl mít problém.

Vysvětlíte mi co znamená to [bold]edge[/bold]. Googloval jsem si to, ale nějak mi to nezapadá do kontextu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zigiman a ako dlho si robil ten backtest teda ako dlho si sa venoval tradingu pred tym nez si prisiel na to ze to co si si vybral ti nesedi?.
Lebo to je presne to co hovorim cely cas, naco si trader vybera nejaky system a hned ho testuje ked vlastne este ani nezhodnotil sam seba. Si zivim prikladom toho, vybral si si intradenne obchodovanie postavil si system stravil si nad backtestom hodiny, dni tyzdne mozno aj mesiace a teraz zistujes ze to neje pre teba pretoze to nekorensponduje s tvojimi povahovimi crtami, sam si povedal ze si pomalejsi a nerobis tak veci rychlo a unahlene. Takze ako intradenny obchodnik by si s tymi grafmi 5 minutovymi zapasil, co si koniec koncov aj potvrdil.
Mozno sa proste tomu neda vyhnut aby clovek sa nevenoval niecomu co nesedi s jeho povahou, ale ja si myslim ze ak as tomu neda vyhnut tak da sa podstatne zredukovat cas ktory budem travit pri "neprijemnej" cinnosti a popri tom budem hladat tu prijemnu ktora mi sadne ako "rit na serbel"

Takze dalej vies sam co mas robit, nevenovat sa intradennemu obchodovaniu ak ti je obchodovat na 5 min grafe rychle a neprijemne.

Pri hladani OP taktiez mysli na svoje osobnostne crty a charakteristiku teba sameho, pretoze toje dalsi krok ktory je podstatny. Teraz si si vlastne vybral povolanie (pozicny obchodnik) teraz si ale musis vybrat spravny nastroj ktorym ho budes vykonavat (cize obchodny plan)

Drzim palce.
Obcas sem napis jak postupujes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hi
stranger este k tomu videu, letmo som ho pozrel, mne fungovalo aj pretacanie, tam ako si mal ten vstup ktory si oznacil za priskory, a potom to slo chvilu porti tebe, tam si mal zadany SL prikaz? alebo si bol pripraveny rucne zastavit? alebo ti to minulo len o paru tiky, ale otazka je .. ze ak by ti to trafilo SL tak by si dalej pokracoval ako? dal by si reverz pozicie? a potom by si hned chytil dalsi SL a znova reverz? alebo by si proste zobral sl... a vstupil by si trocha neskor ked by sa to vyjasnilo?

inac ta tvoja myslienka sa mi celkom paci pri tych wedge ci ako ich popisujes... ze vstupujes na opacnej strane od spekulovaneho prierazu.. ja som obchodoval jeden cas prierazi.. a vstupoval som az 2 tiky po prieraze...cize som bol v obchode v case keby som vstupil na opacnej strane tak by som bol uz v celkom pluse, problem bol akurat ten.. ze som obchodvoal mensie zahustenia ... pri odraze od nejakej sr... a niekedy to proste nevyslo a moj cakajuci stop prikaz pod,nad zahustenim nebol zasiahnuty a trh isiel do opacnej strany.. alebo proste je tu zahustenie bez blizkych vyraznejsich sr zon, tak neviem ze ktorym smerom to prerazi umiestnim jeden prikaz nad jeden pod.. a ono si to uz vybralo... takze to by som mal trocha tazsie vstupovat s tym ze ktorym smerom to pojde... inac aj to ATR pouzidie indikatora je inspirativne... este som stym neoribil...ale je to zauimava myslienka....

tak len ten sl keby bol zasiahnuty ako by si pokracoval mi odpis diki

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66 no urciet tie wenge stoja za blizsie preskumanie. Ci ale budu vhodne na prierazi to neviem nakolko sa na prierazi nespecialuzujem. Aj ked napadla ma uz aj taka myslienka ze ked mi pretne cena SL dajme tomu preto ze prekona wenge ci sa mi neoplati z toho SL urobit vlastne vstupny prikaz do opacnej strany, cize obchdooval by som aj prieraz. Avsak toto nemam odtestovane zatial. K tomu co si sa pytal, ked pretne cena moj zakladny SL ktory je definovany od vstupu vzdy 4 body (co sa stava velmi malo) tak jednodoucho si najdem novu protitrendovu prilezitost. To iste ked pretne mi SL v tzv pozicii "znizenie rizika" cize dajme tomu 1 bod. Aj vtedy si najdem novu protitrendovu prilezitost. Urcite neidem hned reverz, pretoze to by som sa dostal do akehosi takeho nie velmi efektivneho klikacieho sfungu a to by ma stalo dost vela strat. Takze na to si musim dat pozor este aj dneska :) System si vyzaduje absolutnu psychologicku vyzralost tradera, inak to bude vyzerat ako v mojich zaciatkoch. vid screen. (kludne sa zasmejte, ja mam tento screen nacapeny na stene) ze takto as to nerobi. Tento screen znazornuje moje obchodovanie prve dni v live v january ked som zacal. Je to to iste co obchodujem dneska, akuart vtedy som nebol psychicky vyzrali a musel som si najst akusi Easy verziu aby som ju dokazal obchodovat. Az dneska som na tom tak ze dokazem ho bezproblemov obchodovat. Takze ano vidite ze aj stranger sa musel ucit kym sa dopracoval tam kde je teraz Este by som k tym prierazom. ATR je taktiez velmi silny nastroj pri objaveni falosneho prierazu. Tj ked obchodujes prierazi, skus pouzivat aj ATR a troska sa snim pohraj. V pripade prierazu falosneho je vzdy v ATR co najst co ti ukaze ze sa nejedna o pravoplatny prieraz. Funguje to na rovnakom principe ako pri falosnych prierazoch SR zon atd. Pohraj sa s tym a urcite na to prides.

20777

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos Wrote:

[ital]-podle pohledu na ty equity bych řekl, že už systém máš, stačí otočit směr vstupů a upravit pravidla pro výstup. Už mockrát jsem narazil na zmínku o tom, že dělat věci obráceně může mít smysl.[/ital]

Tohle dělám aktuálně. No není o moc lepší. Ztráta víc jak poloviční. :) Tzn. Zase jsem v záporu.... O víkendu to budu mít dokončený a vyhodnocený...
-
stranger Wrote:

[ital]-Zigiman a ako dlho si robil ten backtest teda ako dlho si sa venoval tradingu pred tym nez si prisiel na to ze to co si si vybral ti nesedi?[/ital]
Záleží jak to vezmeme. Už na základní škole jsem slýchával, že akciové trhy jdou nahoru. :) Tenkrát jsem se díval na zprávy a hrál si na chytrého a představoval si jak vydělám miliony. :D Vážněji jsem k tomu přičichnul minulý rok v létě. Stáhl si pár knížek, začal pročítat finančníka, atp... Hrozně se mi líbila ropa, pak forex a nakonec jsem skončil na Nasdaqu. [ital](Jsem technik. Takže technologický index byla jasná volba. :))[/ital] První backtest jsem udělal letos v květnu. Měl jsem po maturitě a kvanta času, tak jsem jej nechtěl někde promrhat v hospodě. Přes léto jsem na to kašlal. Věnoval jsem se jiným věcem, ale četl jsem různý články a tak... No a letos v září jsem se sešel se známým, který obchoduje reál. A od té doby jsem backtestoval...

Backtest jsem prováděl 6-7 týdnů. No od poloviny září. Kompletně jej dodělám tento víkend. Ještě mi chybí ty poslední 2 týdny a vyhodnotit to nějak.... Přišel jsem na to poměrně rychle, že mi to nesedí. Backtestoval jsem, nějak mě to nebavilo a nutil jsem se a tak jsem si to přetočil dopředu a koukal se na trhy jak se hýbou... Totálně mě to nebavilo. A furt jsem tak přemýšlel, až jsem přišel k tomu, že by mě nebavilo sedět u grafů od **:** do **:**.... Ale stále jsem měl nutkání se k tomu vracet. A pak mi došlo, že mě to i baví, ale ne nízký TF, protože jsem pomalejší. :) Snad to dává smysl ta moje evoluce. ;)

[ital]-Lebo to je presne to co hovorim cely cas, naco si trader vybera nejaky system a hned ho testuje ked vlastne este ani nezhodnotil sam seba. Si zivim prikladom toho, vybral si si intradenne obchodovanie postavil si system stravil si nad backtestom hodiny, dni tyzdne mozno aj mesiace a teraz zistujes ze to neje pre teba pretoze to nekorensponduje s tvojimi povahovimi crtami, sam si povedal ze si pomalejsi a nerobis tak veci rychlo a unahlene. Takze ako intradenny obchodnik by si s tymi grafmi 5 minutovymi zapasil, co si koniec koncov aj potvrdil. [/ital]
Souhlas. :)

[ital]-Mozno sa proste tomu neda vyhnut aby clovek sa nevenoval niecomu co nesedi s jeho povahou, ale ja si myslim ze ak as tomu neda vyhnut tak da sa podstatne zredukovat cas ktory budem travit pri "neprijemnej" cinnosti a popri tom budem hladat tu prijemnu ktora mi sadne ako "rit na serbel" [/ital]
Přesně tak. Podle mě je důležitý, aby si to člověk vyzkoušel. Důležitý, ale je aby měl sebereflexi a vypozoroval co ho na té činnosti nebaví. A podle toho něco udělat, aby ho to pak bavilo. Nebo s tím seknout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje obchody dneska: 1 obchod ukazkovy vstup na korekcii s tym ze chytim hlavny trend 2 pokus nastupit do rozbehnuteho trendu, pokus dobry, ale unahleny pretoze som nechcel aby mi usiel trh s pod riti ako sa hovori, pretoze ta orandzova hruba ciara je velmi silna trendova navratova ciara ktora odraza cenu uz par tyzdnov takze nebral som to na lahku vahu. Takze preto taky troska unahlenejsi vstup 3 obchod nastup na breaku, (bol to pokus ktorym som testoval aj obchodny plan opacne tj (ak system nedava ziaden protitrendovy system, preco ho nebreaknut) Pokus to bo ale prvy a posledny aspon na teraz, musim ho prv podrobit testovaniu. Vystup z tretieho obchodu mimo obchodny plan = dovod dieta. Vsimnite si ako cena bojovala medzi topu trendovou navratovou ciarou silnou ressistance (cervena plocha) a potencialnym FLIPOM na urovni cca 2677,25. Necakal som taketo zastavenie trhov, avsak trendovka navratova vyhrala, ako som aj predpokladal. Skoda len ze obchodny plan mi prikazal presunut SL na BE - mohol som byt ucastny toho pohybu dole, moj SL v obchode 2 bol na urovni 2683,25, takze keby som ho nechal tam chytil by som pohyb dole, Ale to by som porusil obchodny plan (co som aj porusil dneska, viac v zaverecnom zhrnuti) celkove skore 11,75 boda Hodnotenie: jeden obchod mi usiel v dosledku svojej nepozornosti, kde som mohol nastupit do toho dolneho pohybu, takze to hodnotim z dneska velmi zle.

20789

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...