Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všichni,

chtěl bych vám všem poděkovat za příspěvky co tu poustujete, čerpám z nich hodně know-how.
Obchoduji taky nasdaq, zatím jen paper, pomoci PA. zatím si hraju s takovým konceptem že S/R zony vyhledávám na ES ale obchoduji NQ. V praxi to znamená že dostanu signál na ESu a zobchoduji ho ve NQ jelikož ES koreluje s NQ 90 až 95%. Dělám to z toho důvodu, že když sem to zkoumal, tak mě příde že všechny e mini se nejvíc drží ES, že je to vlastně taký výchozí trh a S/R v něm jsou nejvíce respektovane. Možná je to hloupost nevím. Určitě budu rád když se k tomu vyjádříte i ostatní. Dále to dělám z toho důvodu, že ES je pro mne moc drahy a na NQ si můžu nastavit lepší SL.


Dále bych se chtěl zeptat na jakem TF si děláte S/R, já to měním v závislosti v jaké historii jsou ceny v jaké se to odehravá momentálně, ale jak tu už někdo psal, pokud mam vycházet z S/R zon které jsou měsíc staré, tzn. cena dělá měsíční low nebo high, tak je mě to celkem proti srsti. Máte s tím někdo zkušenosti?

pak bych chtěl ještě poděkovat strangerovi za jeho příspěvky. Zkouším tedka různá kombíčka s tím ATR a wedgomi.

Momentálně jsem v práci ale až příjdu domů dám sem ňjáké screeny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldamild
tak sme radi ze sa ti tu paci a ze to tu citas :)

K tomu co si pisal ze vyhladavas na ES signali a obchodujes NQ to je intermarket analyza, ak ta to taha tymto smerom tak si o tom nieco prestuduj tuna na webe (len neviem kde al urciet totu najdes) Sposob ale akym sa to robi je asi troska odlisny ako si popisal ty. Je tu aj vlakno o tom kde chalani davaju svoje obchody. O sposobe ako to robis som este nepocul, ale nic v tradingu neje nemozne a hovori sa ze prave netradicne sposoby maju najvecsiu sancu na uspech. takze ak tomu veris a prinasa ti to vysledky neje dovod to menit.

Ja osobne zaznacujem SR urovne na 60 min grafe, ale tuna je to vzdy diskrecne (ako inak) Ide o to ze ked ceny vytvorila akesi mini sr urovne tak si graf priblizim na 30 min tf a zaznacim aj tie (cena respektuje novsie SR urovne viac ako tie historicke). No a pokial cena sa dostane z ucritej zony a vytvara nove high low tak pouziva, historicke ceny a na nich zaznacujem SR urovne. Aj keby ze mali byt niekolko tyzdnov ci mesiacov stare stale aj taketo sr zony maju vahu pretoze mas tak vecsi prehlad o tom kde sa moze cena zastavit ci dokonca zmenit smer.
je to lepsie ako nemat ziadnu predstavu zbrzdenia ceny. A obchodnici vecsinou maju pamat a cena sa skutocne na tychto zonach zastavi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohldne ještě toho TF, 60 už me příjde trochu proti srsti, že je to moc, cena se behem te doby klidně muže od S/R odrazit 2x. já to dělám spíš tak že si svíce namačkám co nejvíc na sebe abych měl výhled přibližně těch 10 obchodních dní nazpět.

a stranger díval sem se že ty wedge nehledáš furt, na sílu a namoc, zajímalo by mě jak často je obchoduješ, jestli seš schopný je najít v každém obchodním dnu, nebo třeba najdeš 3 wedge za celý týden

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldamild wedge hladam ked konci vyraznejsi swing alebo trend. wedge znaci vycerpanost (teda zuzujuci wedge)
cize v pripade short to vyzerat asi tak ze ide dlhia sviecka short, kratka sviecka long, nejaka to doji, zasa ide dlha sviecka short. Proste ako keby trh posledny krat vydychoval pred tym ako sa obrati.
Treba to prestudovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

"A obchodnici vecsinou maju pamat a cena sa skutocne na tychto zonach zastavi."

ci to nebude tym ze to robia rovnako ako ty :D

ja inak vcera tiez bez obchodu. Crtal sa tam jeden zaujimavy short okolo 17:30, ale nebolo to uplne kosher s mojim planom, a kedze momentalne obchodujem velmi opatrne, zostal som mimo.

Dnes neobchodujem, volby su superfundament :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S volbama bych si moc starost nedelal, vysledky stejne dnes nebudou, na trhy to bude mit vliv mensi nez treba cerveny report jaky mame kazdy tyden. Aspon to si myslim, obchoduju normalne SIM i dnes.

aldamild:

nejake odkazy co by te mohly zajimat

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/intermarket-analyza.html

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pozicni-intermarket-analyza.html

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pozicni-intermarket-analyza2.html

www.financnik.cz/forum/read.php?2,161503,page=1

www.financnik.cz/forum/read.php?2,96441,page=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ty brdo zas takej začátečník nejsem zabyvam se tim uz rok :D mam i cely blog pana podhajskeho prostudovanej.

a vsechny ty odkazy taky, kazdej mesic si vyjizdim na CME jak spolu koreluji trhy e mini v procentech :D

a diskuzi IM analyziu čtu každej den :D každej den zkoumám jak se tam s tim perete :D. U všech me příjde že těch S/R zon tam mate hodně a strašně tlustý... pak semka dám screen jak vidim S/R zony ja. a njaký obchody který s emě povedli. Ale sem furt v práci :D

a třeba zrovna tem divergencím moc nevěřím, hodně se mě stavá že 2 e mini mají namířeno div dolu a jedna nahoru. tudíž spekuluji nad tím že ta jedna bude následovat ty 2 a prd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yamato & stranger:

Podle mě to po volbách pojede s Obamou doleva (Obama je totiž levák - dokonce sedmý levák v řadě na postu US prezidenta za posledních 44let, nepletu-li se). Romney to vezme doprava (ten je zase pravák).

Jen otázka, jak to interpretovat na grafu NQ :D Aby nám levá a pravá dle výsledku US voleb logicky dávala smysl, musíme natočit grafy (monitory) tak, aby časová osa byla vertikální a osa hodnoty grafu byla horizontální. Zde ale nastává statisticko-interpretační problém v tom, že natočením grafů můžeme dosáhnout dvou situací:
a) nové svíčky se budou vykreslovat dole
b) nové svíčky se budou vykreslovat nahoře
Takže pořád je to random walk :D

A pro případ krize doporučuji nákup investičního chleba (ticker CHLB). Po jídle bude vždy poptávka :D

Tak a následujících sto příspěvků musím mít teď vážných, abych tady nebyl za vtipálka a admin mě nesmazal :)

Good luck všem! Tom :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...