Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lucifer66 Hej no tak vsimol som si ze uz to tu tak nezije jak niekedy ked som tu chodieva, prvyraz.
Ta som rad ze aspon tu to zije, aj ked v podstate sa tu striedaju len casto par ludi, vratane teba
Chcel som tym povedat ze offshore je legalne a najme velmi vyhladavatelne a najme v tejto oblasti biznisu cize tradingu a kapitalovych trhoch (hodil by som tu aj clanok ale bola by to reklama) skus si o tom nieco vygooglit
Mimochodom kazdy jeden broker ti otvori ucet u neho na firmu ktora je v offshore krajine a nemaju s tym problem. Dokonca mi jeden nemenovany broker spominal ze bezne otvaraju offshore firmam. Najcastejsie je to z karibskych oblasti, pretoze tam je 0% dan.

Heslo ako som spominal je "ak uz nieco robit tak legalne". pretoze ludia su **** a aj najlepsi kamarat ta bonzne ked uvidi ze si na urade prace a vozis sa na baworaku, takze ked k tomu dojde aby si dokladoval financnej policii ze mas vsetko v poriadku. Predsa len by bola skoda keby za par rokov co zarobis peniaze si si nemohol uzit lebo budes sediet v base ne? :D

Skus si pohladat na internete ak sa o to zaujimas, je to zaujimave citanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stranger,
mohl bych poprosit jestli bys sem dal odkaz na stranky kde jsi nasel ten tvuj upraveny ATR.Predpokladam ze to byly stranky v cizim jazice a tudiz to neodporuje pravidlum-teda aspon doufam.Zkousel jsem to nejak dostat do SOLu a pak se obratil i na pana Lembaka a problem je v tom ze NT si to vytvari jen pro sebe a kod se neda pouzit jinde.Kdezto kod z Tradestation, Multicharts, SOLu atd. jde pouzit navzajem.
Doufam ze nekde sezenu kod z jineho programu.Nema treba tady ten upraveny ATR jine jmeno ze bych to podle toho zkusil najit?
Diky.Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger jeste jednu poznamku k tvemu screenshotu, mas tam S/R zony siroke az 20 ticku, jestli to spravne chapu. A zaroven prostor mezi zonami nekdy ani ne tak velky jako cela zona. I kdyz kazdy si to ma delat po svem, a fungovat muze lecos (pricemz tobe to zjevne funguje lepe nez vetsine z nas), prijde mi to opravdu dost zvlastni. Ja bych povazoval 8-10 ticku za absolutni maximum velikosti zony, ale to je opet jen muj vlastni pohled...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit no a kukaj jak sa cena pekne odraza od nich co? :) ... Ano mas postreh, takto vnimam SR zony na 60 min a 30 min grafe, a na 3 min su len prenesene. Niektore sr zony su skutocne take vecsie a v zakreslovani mozno pouzivam to troska inak, ale to je moj taky vizualny pohlad na tie SR zony, inak to neviem predat ak by som ti to mal vysvetlit, proste vidim graf a zaznacujem. VEcsinou moje zakreslene zony funguju na 99% a cena ich respektuje.
Este aby som uviedol veci na pravu mieru, nejaky ten cas sa NQ pohybuje v chope, takze logicke ze v chope je tych SR zon ovela viac ako ked je trend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit tak som nieco pre teba naisle, vydoloval smo v starych poznamkach nieco o SR zonach, mozno ti to pomoze. SR úrovne sú miesta kde z nejakého dôvodu sa cena vracia a udiera na to iste miesto. Treba tiež zohľadniť že to nie je žiadna veda číže ten uder nebude vždy na rovnakej cene na jeden tick. Môže byt určitý rozsah napríklad od ceny 2113 až 2117 (tak ako to vidíme na dolnom obrázku 30 TF) Pri označovaní sa snažíme označiť vrchol aj spodok SR úrovne, tak ako je to viditeľné na obrázku

20819

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, samozrejme ze to je zona urcite sirky.. na obrazku konkretne cca 3 body = 12 ticku, to by jeste slo :)

Ja jsem si vcera zacal zakreslovat zony vyhradne na mistech kde cena byla odmitnuta na zvysenem volume, a vypada to ze jsem se trefil do cerneho. Nicmene se mi povedlo najit pouze 4 zony v aktualnim pasmu, a kdyby byvala treba sla cena pod ten silny support na 2632, nevim podle ceho bych obchodoval, protoze tak nizko cena nebyla uz hodne dlouho. A zakresolvat zony podle PA starsi nez mesic mi neprijde zrovna to prave... (i kdyz fungovat to muze). Jak to resis ty, kdyz trh objevuje nova low, nebo nova high? Obchodujes potom bez zon?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K obchodom. u mna to bol dnes jeden velky omyl vzhladom na to co ma caka v stredu s dcerkou som as nejako nemohol sustredit ako som spominal vyssie. 1 obchod - totalne zle prevedeny - opat nesustredenost = zasiahnuty plny SL 4 body 2 obchod spekulacia spravna, vstup prineskoro - Vystup uplne od veci - dneska som vobec nemal obchdoovat Screen v prilohe Sumar: Zisk 4,75 boda Hodnotenie: velmi nesustredene obchodovanie - myslel som si ze som silny. Co samozrejme som, avsak prisiel som na to ze co sa tyka dcerky k tomu sa neviem postavit empaticky ani sa odosobnit ako od ostatnych veci. Ale aj to je doby trening na druhej strane ako sa naucit akusi nepohodu zvladat aj pri tradingu, ked vsetko v osobnom zivote neide ako by sme chceli. Neje to dovod na to prestat pracovat. Usla strata dneska z dovodu nezobrania dvoch obchodoch a blbnutia z dovodu nesustredenosti, pri plnom vedomi a sustredeni potencialny zisk: 1 obchod, 0,25 boda 2 obchod 15,25 boda 3 obchod 24,25 boda celkom: 39,75 boda Nevadi aj zajtra je den

20820

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...