Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

stranger, dve otazky, jestli dovolis

1) jak se ti povedlo narvat to ATR primo do grafu? Prijde mi to prakticke, aby cloveku indikator neukousaval cenne misto na monitoru. Mam tez NT7 ale nepovedlo se mi to nikde najit.

2) pred nedavnem jsi zminoval ze jsi kdysi zkousel dva styly obchodovani, z nichz jeden byl zalozeny na S/R zonach, coz jsi zahy zjistil ze neni styl ktery ti vyhovuje a proto od nej odesel. Na dnesnim screenshotu ale SR zony mas, jestli to spravne chapu tak veskere modre pruhy jsou tez SR zony?

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

detroit to som spominal ako moj prvy system ze bol zalozeny cisto na ZR zonach to som este skusal na meta traderu4
Ale to som nechal o par dni.

SR zony samozrejme pouzivam, povazujem ich za velmi dolezite prvky obchodneho planu.

akykolvek indikator jednoducho ked ho pridas tak kliknes na neho, objavia sa ti take kocky okolo neho a potom chytis jednu z tych kociek a hodis to priamo do cenoveho grafu alebo kde kolvek inde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stranger,
muzu se zeptat ten indikator co mas u cenoveho grafu je ATR jestli dobre chapu.Mohl bys mi prozradit jestli mas tento indikator nejak upraveny, protoze me v zakladu jak je do zony cenoveho grafu nejde vlozit.Nepouzivam NT ale SOLtrader.Pry by to mohlo jit upravit aji pro SOL ale musel bych mit Easylanguage kod.Bylo by mozne se o nej podelit, tedy jestli to mas nejak upravene.
Dekuji.
Jinak ja dnes udelal 11,5 bodu na obdobnym miste jak tvuj posledni vstup...akorad ze jen Demo bo to posledni dobou neni nic moc takze jsem dnes zive testoval nejake veci a dopadlo to spatne az ten posledni vstup byl dle stavajiciho OP ale vzhledem k tomu ze jsem mel 4 spatne testovaci obchody dnes uz jsem Live nesel.Mohlo se z toho pohybu dostat aspon 2 nasob ale na korekci v prostred pohybu me to koplo na posunutem SL.
Kazdopadne by me zajimalo kdy uz se trhy rozhybou v hlavni seanci porad je to bida.

Ať se dílo daří:-)!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit jo v pohode, a ked si si vsimol ja mam ten indikator troska upraveny, ze vzdycki mi aktivitu zvyrazni definovanou farbou v nastaveniach. A zaroven aj vyda zvuk ked z neaktivneho atr stupne na aktivny. Prikladam v prilohe, treba prepisat .jpg na .cs Robil to jeden clen fora stade, velmi mi to pomaha vizualne odlisit aktivitu v ATR indikatore. Je tam jedna chybycka ze nedrzi to farbu a vzdy po obnoveni nastaveni alebo znovu zapnuti NT musim nastavit farbu znova, ale to neje nic strasne co by komplikovalo pracu.

20792

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zigiman Napsal:
-------------------------------------------------------

> Vysvětlíte mi co znamená to edge. Googloval jsem
> si to, ale nějak mi to nezapadá do kontextu.


EDGE je proste a jednoduse vyhoda v trhu. Zkratka system u ktereoho je equity v uptrendu :) Treba nejaka kombinace indikatoru ve spojeni s vhodnym MM, a nebo jiny zpusob jak z trhu dostat konzistentni profit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zigiman edge si ty sam, a tvoje vnimanie trhov, to ti dava vyhodu o proti inym. Je potrebne (ako uz tu furt opakujem dookola) s trhami splynut a najst si pristup ktory bude korenspondovat s tvojimi povahovimi crtami, tym padom budes s trhmi v suladu a nebudes snimi zapasit.

Co to znamena?
Pokial zoberies system FinWin, Woodieho, eliotove vlny alebo dokonca moj system a budes ho obchodovat v surovom stave zarucene prehras. Pretoze nebudes mat v trhu edge. Vsimni si kolko je tu "stazovatelov" ktory zovrali finwin system panov financnikov a jednoducho na nom stracali a chybu automaticky zvalovali na to ze system nefunguje. Lenze tu ide o to ze ani jeden system nebude fungovat v surovom stave bez toho aby sme do neho dali svoje edge teda seba sameho.

Treba pochopit ze edge si ty a nie system ktory obchodujes. AK mas dobry system ktory ma edge tak je to preto ze to edge si do neho vlozil ty, tym ze si si ho prisposobil. Je jedno ci budes obchodovat uz vymyslene systemi alebo si vytvoris novy, tak ci tak do oboch musis dat svoje edge tym ze ich prisposobis svojej povahe.


lucifer66
som u AMP ako fyzicka osoba, to je taky treningovy ucet, na nom mam cca 1900 USD
Hlavny ucet mam inde ale ako firma (kvoli lepses danovej optimalizacii, resp kvoli 0% daniam) tych 20% co usetrim na daniach davam na charitu.
Rozlozeny kapital chcem mat medzi viacerych brokerov, na konci roku budem otvarat aj strikera, paci sa mi praca s panom lembakom. Ale tiez to nebude na fyzicku osobu. To som spomenul len okrajovo, o takych veciach sa na verejnych forach nebavim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...