Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zřejmě už Nasdaq nikdo neobchoduje, že se tady nediskutuje, tak to dnes opět oživím:-) dnes se trh v pre-marketu opět obchodoval skoro jako vždycky v úzkém rozpětí, ale po 14. hodině velmi lehce překonal S/R 2772, což by mělo způsobit zabývat se myšlenkou, že bychom mohli jít long, v 16:00 mělo být vyhlášeno ISM Non-Manufacturing PMI a pak až do večera nic a to skoro vždy znamená, že trh nabere jeden směr a v tom by mohl pokračovat až do večera 15:35 jsem dostal signál jít long po uzavření býčí svíce 1 bod nad S/R 2778, bohužel to bylo příliš brzo, bál jsem se, že si trh jen tak dělá legraci krátce po otevření a láká mě do naskočení do longu, aby mi vymetl sl, nic jsem neudělal a jen koukal, jak trh velmi mocným pohybem míří k další S/R 2790, řekl jsem si, že naskočím opět 1 bod při uzavření nad touto úrovní, trh se ale vyčerpal a vytvořil 2 korekce, takovou malou micro S/R, při druhém dotyku jsem zakreslil bílou trendovou linku se začátkem na 2776, kterou pak trh respektoval a odrážel se od ní 16:29 uzavřela býčí svíce 1 bod nad S/R 2790, tak jsem tam skočil za market 2791,25 standardně plánuji pt 8 bodů, ale z minulosti jsem si pamatoval, že S/R 2802,50 je přímo magická, proto jsem nastavil pt na ni, bylo to 11,25 bodů, řekl jsem si, že to zkusím trh pak šel mým směrem, ale těsně před 2799 se zadrhl, aby se pak z otevřeného profitu 150 USD pohnul zpátky na 1 tick od mého vstupu, sl jsem neutahoval, věřil jsem svému obchodu při průrazu trendové linky jsem věřil, že trhu v cestě k mému sl stojí ještě S/R 2790, když se EMA20 začala hrozivě přibližovat EMA50, tak jsem začal být trochu netrpělivý, ale nakonec se trh po menší konsolidaci vydal ke S/R 2802,50 a v 17:50 ji pak o pár ticků prorazil, čímž mi nadělil pěkný profit USD 225 poučení z dnešního dne: obchodujte s trendem, pokud není porušen:-) věřte svým obchodním signálům v kombinaci se svojí intuicí neposunujte sl na BE:-)

22219

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol: jasne zda se to trochu jako sazka do loterie, ale zacinam live (jedu druhym tydnem), tak jsem chtel mit system co nejvic mechanicky. No a podle meho systemu (ktery je postaven na prurazu HOpD/LOpD+potvrzeni PSARem) jsem mel signal hned v 15,30. Ty S/R a TL si kreslim jen tak at se vic naucim, v OS je vubec nezohlednuji..(zatim)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zjednodusene receno mi nestaci, ze napr. HOpD prorazi cena, ale cekam, az se nad HOpD ocitne i indikator PSAR (a zaroven musi byt ve spravenm smeru, na stranu long, tedy pod cenou). Vyhnu se tak hodne falesnym prurazum. Vetsinou to neni tak hezky obchod jako dnes, cena mi vetsinou trochu ujede, ale do zacatku jsem chtel co nevjic mechanicky system a funguje mi, takze neni co resit B) jinak PSAR mam hodne rad, pouzivam ho i pro trailing SL, viz. screen, hezky me podrzi v pohybu kdyz nejaky nastane

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Braker,

veľmi pekne! Gratulujem k obchodu a aj k systému - len si udržte dostatočne dlho také naladenie, aké máte teraz a nesnažte sa zlepšovať výsledky systému zapájaním diskréčnej časti príliš skoro - obchodujte mechanicky až budete cítiť, že nemáte problém znášať prepady. A potom si možno uvedomíte, že žiadne diskréčne obchodovanie vlastne ani nie je treba. Tak podobne som začínal aj ja. Včera som zobchodoval pohyb podobne ako Vy, akurát na YM.

Chcem sa opýtať, či vstupujete priamo na 10m grafe?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany: diky moc za odezvu. Presne tak to vidim taky, kdyz to funguje takhle, tak jsem spokojen a nechci se v tom moc stourat. Ted akorat testuju pridani druheho kontraktu, kdyz se trh rozjede mym smerem, zatim to vychazi pekne, ale jeste musim dodelat rok 2012 a poradne zpapertradovat kdyz tam pojedu 2 kontrakty naraz kazdej s jinym pocatecnim SL.
Mate nejake zkusenosti s pridavanim druheho kontraktu? A jeste se zeptam, jestli muzete nejak ze sveho pohledu srovnat NQ a YM, jestli se vyznate i v NQ a ted obchodujete YM.
Abych odpovedel, ano, vstupy jsou na 10m grafu, vyslo mi to v BT nejlip, po vstupu me to nevyhodi na kazde mensi korekci (vstupy nejsou prilis brzo) a cena mi jeste tolik neujede. Pro ucely studia jeste sleduju 4H a 1H, kde kreslim technickou analyzu, ale muj system s ni vubec nepracuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Braker,

mne najviac vyhovuje vstupovat s celou poziciou a odhadzovat kontrakty postupne - teda viac ma zaujimaju rozne sposoby vystupov, resp. mechanicke sposoby riadenia pozicie - nemam skusenost s pridavanim kontraktov do otvorenej pozicie.

NQ som kedysi obchodoval a pri porovnavani mi vysiel vyhodnejsi prave YM. Ten robil mensie korercie po vstupe, vyzadoval porovnatelne velky SL ako NQ, ale zato je casto vydatnejsi, co sa tyka velkosti pohybu. Zaroven mam radsej, ze na YM sa cena pohybuje v celych bodoch, nie v stvrtinach - ale to je inak nepodstatne. To vsetko je samozrejme hodnotenie z pohladu mojho systemu a sposobu obchodovania - inak si myslim, ze oba trhy su skvele do zaciatku.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...