Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahojte, mám tu jeden obchod v rámci Gladiátorovho spôsobu, ktorý tu vytrvalo vysvetloval (díky ti za to :)). Možno je to na niekoho moc "stádové a primitívne", ale funguje to (tu). Cena sa totiž stále motá v nejakom kanále, len ho treba nájsť. A len zopakujem pre mňa v poslednej dobe tak obľúbené : obchoduj menej, zarábaj viac. Učím sa postupne trpezlivosti a snažím sa naozaj si počkať na obchod s pekným RRR, stále je to pre mňa fuška ale oplatí sa :). Tak snáď to niekoho inšpiruje a pozrie sa na graf i z "výšky" :). P.S. Obchody v poslednej dobe moc nedávam, tak tento berte ako ilustračný a nie ako že sa chcem chváliť :), k tomu mám ešte stále ďaleko.

13360

13361

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pridám ešte jeden screen, dnešok bol veľmi štedrý :), ale to len tak bokom. Druhý obchod bol znovu do trendu a vstup na CC pri hrane kanálu. Výstup znovu na CC. Len pre zaujímavosť akú má trh pameť, po mojom prvom obchode sa cena otočila presne na spodnej hrane CG, ktoré mám zakreslené z piatku, žeby náhoda :)? Tak pre dnešok končím a idem sláviť MDD, prajem vám úspešné obchody.

13363

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mahrlo, dobře ses to naučil :-) . Můžeš mi prosím přiblížit techniku vstupu (nebo dát odkaz, jeslti to tu Gladiator rozebíral). Dáš normálně limit na trendline s tím, že to vyjde nebo nevyjde, nebo čekáš na nějaké zabrždení, swing, protisměrnou úsečku nebo něco podobného? Já tenhle přístup taky zkoumám, ale mám trochu problém s tím, jak určím jednak jestli moje trendline je opravdu platná, nebo ne, a pak taky s tím, že trh třeba občas kousek přeleze, vymetl by stopku a pak se teprve odrazí. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil,

čo sa týka vstupu, tak ten som neprebral od Gladiatora, tam som sa ešte nedostal :). Od neho používam hlavne kanály, CG a CC, ktoré sú pre mňa klúčové v rozhodovaní sa, v ktorých miestach vstúpim a vystúpim. Na samotný vstup však používam, a teraz pozor, je to veľké tajomstvo.... :), DT, DB a 2b. Je to podobné ako u danka,kahirosa alebo jenaL-a, ktorí ma v tom inšpirovali. Podmienka je aby sa utvorili na horeuvedených bodoch. Nebudem ti tu rozpisovať na akom TF lebo to si musíš natestovať a nájsť si taký, aký vyhovuje tebe, ja som sa s tým tiež natrápil. Čo je však hlavné a to mám zasa od Gladiatora, sú výstupy, tam by som ti doporučil si pozrieť jeho rady, lebo ak si vieš počkať na vstup, nauč sa byť trpezlivý i pri výstupe :). Inak všetko chce svoj čas, ja som to testoval podomne ako on, obchodoval som si svoje, ale stále som mal pustený i jeden čistý graf na ktorom som sledoval trh a učil sa nájsť tam to pre mňa podstatné. Narovinu, je to zdlhavé a chce to veľa času(ale to si vyžadujú všetky systémy) a dnes už postupne prechádzam z Rossa na Gladiatora.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím priaznivcov NQ, takže dnešok z môjho pohľadu. Na grafe som označil dve situácie, ktoré boli z môjho pohľadu dnes večer zaujímavé. 1. odraz od spodnej hrany CG na 15 min grafe. Na nižšom TF som však nedostal vstupný signál, tak som len sledoval ako cena pekne letí na sever bezo mňa. 2. tu som čakal odraz od hrany kanálu i od hrany CG, vstup som mal potvrdený i na nižšom TF, ale ostatní boli iného názoru, takže SL. Tak zajtra to asi vyzerá na nové posúdenie kanálu :)

13367

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj mahrlo, ten tvůj včerejší 2.obchod jsem taky realizoval a taky me to vyhodilo na SL. Dnes jsem neměl čas tak sem jen mrknul na grafy a uviděl jsem 3U formaci a vzpomněl sem si jak psal gladiátor, že formace musí z grafu křičet, tak sem ji zobchodoval. Vystupoval sem na DB na 3 min grafu, i když výtah jel dále short:-(

13377

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj mahrlo a all, dnes sem taktéž viděl 3U formaci ale spíš 3U formaci v 3U formaci :-)). Všude najednou vidím trojúhelníky asi mi to leze na mozek z toho backtestingu. Takže vstup na pror. 3U ale i TL, výstup na ST,RU (120 usd) z minulosti. Pořád bojuju se zakreslováním kanálů, furt tomu nějak nemůžu přijít na kloub....

13385

13386

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kvetenek,

súhlasím s PavlomK., 3U by som tam tiež nehľadal :). Ja som posledné dva dni kanály zmazal a obchodoval som len podľa CG a CC, trh tieto dni dosť lietal hore dole. Až sa ukľudní tak si tam zasa nejaký "nájdem", ale CC i CG fungovali po tieto dni spoľahlivo :). Inak čo sa týka kanálov, ja ich vyhľadávam na 60 min a viac, tam ti skrátka musí biť do očí, na 3 min grafe ho napríklad už nekreslím, tam mám zakreslené už len S/R na ktorých vstupujem prípadne vystupujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.,mahrlo vím, že to není ideálně zformavaný 3U ale splnilo mi to podmínku 2 doteků na klesající lince se 2 doteky na suportu, a při průrazu odraz od DT( viz screen). Jinak úplná pravidla ještě nemám, pročítám knížku a zkouším a zkouším...něco sem pochytil od gladiho, něco třeba pochytím i od vás :) jinak díky za komenty

13389

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den pánové a dámy, chtěl bych se zeptat zkušenějších traderů, kteří třeba obchodují s pomocí FinWin. Včera jsem udělal obchod na NQ na 10 Rangebar. Ideálně se zakreslila formace Véčka na CCI 50 v oblasti 35 a k tomu i krásné V na CCI 14 a vše bylo podpořeno mým přidaným indikátorem momentum. Směrt Long. Vstupuju do obchodu na close druhé úsečky s tím, že dopředu jsem si naplánoval, že vystoupím na high předešlého swingu, jelikož jsem si říkal, že v tomto místě by se mohl pak vyrýsovat doble top a pak bych mohl ještě zkusit vzít obchod právě na základě double top. Vše jsem udělal, jak jsme si naplánoval, takže jsem vystoupil s profitem 55 USD. Moje otázka tedy zní: Jak by postupoval trader mazák? Zůstal by v obchodě, nebo vystoupil jako já? Pak samozřejmě následoval krásný výstup trh do nebes, ze kterého bych posouváním SL dostal cca 200USD. Předem dík Honza :)

13413

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To honzasek:

Aniž bych byl trader mazák - IDT aktuálně backtestuji svůj přístup - tak můžu poradit jedno: [bold]napoví rozsáhlejší back-test různých druhů výstupů.[/bold]

Jde jen o to si ve výsledku vybrat ten styl, jaký ti bude vyhovovat. Jestliže jsi vystoupil na předem definovaném PT s profitem - dle nastaveného RRR, pak je vše v absolutním pořádku. To že trh šel ještě výš tě může zajímat až právě v tom back-testu pro výstupy.

Trhy dělají denně spoustu pohybů a rozhodně není důležité vybrat všechno, přeci stačí jen "svůj příděl"... 55USD * 10 kontraktů = 550USD -> je to málo na NQ na jeden obchod? :) - samozřejmě při risku k adekvátním účtu.

Tohle je dobrý článek k tématu a určitě se dají dohledat další :)

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/vylepsujeme-money-management.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...