Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To honzasek.

Osobne by som posunul na be+1 a pockal ci trh prerazi swing do smeru trendu. Vsetko je to vsak o Tvojom obchodnom plane a ako to mas natestovane. BE+1 je niekedy dvojsecna zbran. Urcite sa Ti mnohokrat stane, ze Ti cena trafi BE+1 presne na tick a neskor bude pokracovat tvojim smerom :) Inokedy zasa BE+1 bude hrat v Tvoj prosech. Ako som uz napisal, testuj, vyhodnocuj, pozoruj .... :)

Tiez sa nepovazujem za tradera-mazaka.

Daniel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zeptám se všech, kdo by mě mohli nastínit situaci na burze, konkrétně na E-mini NQ ohledně pozičního obchodování. Jakmile vstoupím do trhu nákupem kontraktu mezi 22.15 - 15.30, broker mi zadrží poziční margin a já můžu nadále ovládat kontrakt v platformě, nic jiného se nemění že ? Vrácení marginu proběhne ihned po uzavření pozice. Říkám to tak správně ? Jde mi o to, že pokud zapomenu v ID z trhu zmizet, nebo to pro mě bude nevýhodné vzhledem k razanci trhu, chtěl bych mít jistotu, s čím vším můžu počítat, když budu držet pozici přes noc. Díky za případné informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marxtone
Já se domnívám, že se ti pouze zvedne Margin na ten ,, noční" a na strankách svého brokera by ses měl dočíst kolik to dělá na kontrakt.
Já mám napřiklad denní margin 400 US/ kontrakt a na noční je to kolem 2000/kontr. Ale stejne v rámci ID jsem ješte nikdy nedržel nic přes noc, takže blíže neporadím.
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marxtone
Měl by jsi mít vyšší komise a margin. Ale je třeba také počítat s rizikem vytvoření gapu proti otevřené pozici a u některých brokerů (já třeba infinity) jakmile je přerušeno spojení zamrzne platforma a nelze nic dělat jen volat, což při tvém spánku půjde asi trošku hůře :-).
Nejlepší bude, když se zeptáš přímo svého brokera, ten by ti měl zodpovědět tvé otázky 100%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Chtěl bych se zeptat jestli nedošlo ke změně na trhu nasdaq pokud se nemýlim tak by měl mít zkratku NQ a v NT mi nejde ani 3-10, 6-10, 9-10 mam tam maximálně 3 dny i když nastavuju zpátky 90dní a v roce 09 mi nejde taky 09-09, 12-09. Jinak 06-09 jde celej a jiný indexy jdou taky v pohodě :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím Vás. 3.měsic již jen paperuji a stále si všímám snižující se volatility v těchto měsicích. Obchodování se mi zdá rizikovější.
Chtěl bych se vás zeptat kdy třeba končíte své obchodování ? Určitě neobchodujete až do vánoc... ( jednou jsem zde četl o tom i nějaký článek, ale bohužel ho už nemohu najít.)
Moc by mě zajímal váš nazor a zkušenosti v těchto období ..
Předem díky. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak si projdi ty vanocni mesice, ja bezne pracoval tak do 20.12. a rek bych ze i do teto doby se obchodovat da. zacit kolem 15.1. mi prijde uz taky OK. to snad dulezitejsi je umet neobchodovat pri naznaku ze by trh mohl jit do chopu, nez treba prestat v nejake urcite datum, si myslim. kazdopadne, pokud na vanoce naplanujes dustojne prazdniny, nemuze se nic stat:)

jinak taky jsem resil volatilitu prazdnin a tak, ale vse ted smeruju do umeni neobchodovat pokud je sebemensi naznak chopu... je to tezke a rek bych ze to je zaklad profesionala.

hodne zdaru vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Ahoj, predne nejsem trader mazak ale obchoduji snad celkem uspesne nejaky cas ostry ucet. Myslim si ze je skoda ze jsi v tomto pripade nastavil PT na vrchol swingu, protoze je to nadherna ukazka otoceni na tzv."flipu". Perfektne jsi nacasoval vstup, ale na tvem miste bych do obchodu po prorazeni vstoupil znova, idealne zustat a pritahnout vice SL a posunout PT na nejakou dalsi starsi vyssi resistanci. Ja osobne nekdy prave cekam se vstupem po signalu FinWin az na podobne prorazeni ktere jsou obvykle velmi slusne vydelecna. Osobne se snazim vystupovat pokud jsem v profitu az na treti svicce ktera jde proti mne pri klesajicim CCI (pri long). (Ale nekdy samozrejme take vymeknu drive :-)). Mimochodem mne samotnymu zacal FinWin obstojne fungovat az po propojeni s Price Action - vstupuji pouze po price patternech resp prorazeni prislusnych resistanci ci supportu, ktere dokazi jasne identifikovat a FinWin mam jako potvrzujici signal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tradery, jsem zacatecnik a plne zamestnany clovek. Zivim se jako programator coz mi muze byt misty uzitecny. Kazdopadne nemam tolik casu abych backtestoval absolutne "rucne" v excelu. Ninja Trader ma velmi slusne programovaci schopnosti a tak jsem zkusil si strategii naprogramovat a vyladit. Ucelem bylo pouze zrychleni backtesu nikoli programovani samocinne strategie. Vzal jsem pro tento ucel pattern BigV finwinu a naprogramoval jeho obchodovani na NQ VOL 2000. Testovane obdobi je cca 15 mesicu historickych dat nazpet (9:30 - 16:30 denne). Musim rict ze me prekvapuje vysledek, jedna se ciste o mechanicky test presto je equity podle me slusna.

14153

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...