Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

mikky

To čo bude keď nabehnem na live nemôžem vedieť momentálne ešte dokonca nejdem dlho ani paper. Snažím sa na trh pozerať z kontextu aby som získal cit pre situácie ktoré chcem zobchodovať. Píšem si čo trh robí a čo si myslím že urobí každý deň mi to niečo dá. Každý den urobím chyby no o to mi v tradeingu ide. Baví ma ale skoro každá úsečka čo si myslím že je najpodstatnejšie. Jednoducho podla mna tradeing neni o tom že celý deň čakám na pattern ktorý sa môže a nemusí ukázať týmto sa trader oberá o to hlavné o vášeň pre trh. Ale ako hovoríš je s tým spojené aj to že nemám 100% štatistiky a teda obdobia poklesu budú zaujímavé na psychiku.

Troška som sa rozpísal.

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

**NQ**

Len chcem upozornit ze od 2 MAJA sa zmeni struktura trhu NQ, neviem co to s trhom spravy, moj odhad je nepodstatny ale pravdepodobnost ze sa nieco zmeni je dost velka, nemusi to byt trvale.

Ide o rebalancovanie trhu ie. akcie Apple su v podstate 20% trhu NQ ten pojde dole na cca 12%, MSFT sa zdvyhne o niekolko percent atd.. Jedno rebalancovanie bolo v roku 1998.

link:
online.wsj.com/article/SB10001424052748704587004576243231566493842.html?mod=mktw

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý večer, rád bych se uváděl své screeny obchodních seancí. Za každé info budu rád. Obchoduji Finwin na 3.min timeframe. Bod č. 1. - Trh vytvořil platný signál, ale nebral jsem jej, protože mám napozorováno, že neberu signály po první ,,signální svíčce". Trh se nakonec otočil a vystřelil na long, přičemž přišel platný signál do protitrendu ( zatím to takhle neobchoduji, ale pracuji na tom :)). Bod č. 2 - opět signál, ale příliš volatilní svíčka s close u low dne, a navíc bych nebyl schopen umístit SL nad S/R (riskoval bych příliš mnoho). Obchod jsem proto nebral. Tak zatím

15976

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to blazek:

teraz treba zistit preco si urobil presny opak toho co si mal...

spytaj sa sam seba doslova: Co ma viedlo (co som videl) k tomu co som urobil? Ak to bola chyba kolko ma to stalo?

Takto sa rychlo vyvarujes chyb, najprv ich identifikujes a potom si k nim prilepis aj cenu (negativitu) o kolko si prisiel, ak toto budes dodrzovat rychlejsie sa ti bude darit dodrzovat plan. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja som vcera isiel short na tej formacii hlava-ramena, okolo 18:00. Tiez system hlasil sell (aj ked dost diskrecne), hlava hlasila to bude chop, nakoniec som vstupil tak nemastne-neslane dodatocne, ked som videl ze predosle high drzia. Bol z toho pekny profit, a blby pocit ze to nebolo uplne kosher. Stale vidim ze signaly mam brat bez spekulovania, a stale spekulujem...:(
19:15 dalsi krasny signal na short, ale to uz som neobchodoval :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...