Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

[bold]tomas262 [/bold]

Ano, presne toto myslim. Co sa tyka shortu, tam nemam istotu, ale do longu mi dost cast vychadza. Ibaze, ako to napisat...kusok mi vadi, ze sa opieram o schemu indikatorov, teda rozlozenie, sklon tych dvoch EMA, pretoze aj ten je casto opakujuci sa. Hoc mozno argument by bol, ze ak to zaraba a ked to pretestujes povedzme na aktualnych datach, pripadne na paper, tak preco by to malo byt nepouzitelne ? To sa pytam seba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]lucifer66 [/bold]

Skusal som najprv testovat 1 min TF, ale to som zistil, ze je to tak premenlive a ze v tom nedokazem najst ziaden system. Skratka, velmi zive premna. Teraz skusam 3 min. myslim, ze by to mohol byt kompromis medzi psychikou a tiez aj systemom. Momentalne, vsak este len bojujem s tym, ze mechanicky pristup neviem prijat. Viac ma taha k PA a diskretnemu systemu, ale na druhu stranu si myslim, ze pokial vyladis mechaniku, tak by to mala byt potom nieco ako radost obchodovat:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rasto, tomas:

Nemusite obchodovat medzi ema, pozri te sa co sa dialo po EMA cross.

vsimnite si situaciu tomasovom screene ked sa cena dostala cez ema 204 isla hore a potom zase isla k EMA 34/204, v tvojom pripade iba 34. Potom je tam signal 0/V, BigV, 100/V kto to ako nazve je jedno.
Je to malo rizikove pretoze ak si vsimnete medzi EMA sa cena odrazila od EMA 204, bol tam spike presne na nej. Isla zase dolu k vnutornej strane 34, potom cena prerazila 204 isla hore a zase korigovala naspat k EMA 34 a nedosla ani aby urobila flip na EMA204, velmi dobra situacia. EMa cross sam o sebe je dobra situacia.

rasto:

tiez som zacal len mechanicky finwin, no postupom som sa dopracuvavam k sledovani PA s finwin. Teda pozeram na cenu a ak mi vyhovuje a je tam patern finwinu beirem, nezobral by som napriklad 0/v "vo vzduchu" alebo blizko nejakeho supportu.

lucifer:
Testoval som 1min, 2min, 3min, 5min. Zostal som pri 3 min
1min bol na mna moc rychly
2min=3min tam ide asi len o to ze 2min ma viac signalov
5min bol uz moc dlhy pre mna.

Vsetky zarabali. Treba si otestovat vybrat co komu sedi najlepsie. Najprv na paperi alebo aspon replay, dajte tomu tyzden, zistite ci radsej mensi TF ako vacsi alebo naopak. Potom to mozete zbactestovat, asi nema vyznam robit backtest pre 1 min a potom na papri zistit ze je to moc rychle a robim dalsi backtest pre 5 min a zistit ze je to moc pomale (moj pripad). Na druhy stranu budete viac verit systemu ak je otestovany na viacerych trhoch a TFkach.

hodne zdaru,
martin
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hi,
zacal som si to teda trocha skusat na replay ze co mi bude vyhovovat, ked sa to zacalo hybat tak to uz vyzera torcha inaca ko na backteste.
mam otazku tie casove useky jednotlivych usecok, si nejako stopujete, zekedy sa vykresli dalsia usecka aby ste mohli vstupit, alebo je v ninjovy na to nejaky prikaz, ze vstupit do obchodu na close/open?
kym som na dalsiej sviece klikol prikaz, tak u to bolo paru tickou prec, je to bezne ci?
diki
R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hi,

Tomu sa hovori slippage. Je to rozdiel ceny za ktoru chcete vztupit a ceny sa ktoru si bol vyplneny, ak sa ide prikazom market.

V nt sa da nastavit indicator `bar timer´ kde vidite odpocet casoveho useku ak pouzivas casove grafy. Teda ak je len par sekund do konca usecky je velka sanca ze aj prikazom market budes vyplneny na close. Niekedy ani toto nezaberie a vyplnenie je +- tick ci dva za normalnych okolnosti, treba s tym pocitat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať jednu vec. Viem že sa tu dookola opakuje to, že začať by sa malo s minimálnym účtom 5000USD ale chcel by som sa spýtať. Tento trh Nasdaq je trhom pri ktorom SL a PT niesu tak vysoké ako pri iným trhoch (russel) a pod. Je teda nutné aby sa začalo s účtom 5000USD. Viem že čím väčší účet tým je to lepšie ale pre začiatočníkoch, čo chcú postupne a pomaly trénovať svoju psychiku nestačí pre tento trh aj menší kapitál ? Ak áno aký ?

Má niekto skúsenosti a začal obchodovať tento trh s menším kapitálom ako 5000USD ? Poprípade začal niekto úspešne obchodovať s menším kapitálom nejaký iný trh ?

Ďakujem za odpoveď

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marcosoft: Myslim ze odpoved na tuto otazku je mozne nalezt v pravidlech money managementu.
Hlavni duvod pro urcitou vysi kapitalu na zacatek obchodovani je skryt v techto pravidlech.
Money management se sklada z mnoha prvku...ale nejzasadnejsi otazka pred zadanim prikazu BUY/SELL do platformy by pro obchodnika mela znit: Jak vysokou castku riskovat na tento obchod?
Odpoved na tuto otazku neni uplne jednoducha protoze se sklada z opet z nekolika casti:
Preskocim tady jeden dulezity predpoklad: a to je ze tvoje strategie ma EDGE; bez edge je totiz 100% pravdepodobnost ze vymazes ucet.
1. minimalizovat risk 50% drawdownu a vymazani uctu ( cim mensi procento riskuji na urcity obchod, tim mensi je toto riziko)
2. maximalizovat potencialni rust (Kellyho pravidla)
3. Psychologicka odolnost jedince

Pro zjednoduseni... Musis vedet jaky je rozumny SL pro trh NQ a tvoji strategii, potom je dobre kdyz mas startovni kapital rozdelen na 100 dilku. Tzn. pokud ti staci SL 50 USD, potom 5000,- je OK mit na zacatek...riskuj pouze 1 dilek (50) na kazdy obchod a tim minimalizujes riziko drawdownu; nicmene neberes do uvahy bod cislo 2...ale pro zacatek je hlavni ochrana kapitalu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte:

otázka pre tých ktor tento trh sledujú backtestujú alebo idúlive mám problém pri backteste že mesiace 08,09,10 mi vychádzajú úplne podpriemerne prihliadnuc k ostatným neviem ako sa s tým vysporiadať. Jednoducho tieto mesiace vôbec nevytvárali nejaké zmysluplné trend aspon z môjho pohladu teda ak má niekto nejaké postrehy alebo podobne rád si ich vypočujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marcossoft:

K odpovědi by jsi měl dojít sám podle jednoduchého vzorce. A tomu se říká Money Managment.
Z backtestu by jsi měl mit stanoveny SL se kterým chceš obchodovat. A dále si musíš stanovit kolik procent z tvého účtu bude tento SL dělat. Většinou se doporučuje 2-3%. Ale samozřejmě platí, že čím menší % tím je to pro tebe z dlouhodobého hlediska bezpečnější. K tomu bych připočítal nějakou rezervu. Jelikož pokud pár prvních obchodů bude končit na SL, tak okamžitě se ti mění % které riskuješ na jeden obchod.

Já sice zatím neobchoduji Live, ale od nového roku zkouším paper tradeing na tomto trhu.
SL používám 40$ plus 5% komise, takže celkem na obchod riskuji 45$. V risku nechci překročit 2% a tak potřebuji minimálně 2250$. A k tomu jsem si připočítal rezervu ve výši maximální ztráty kterou jsem měl v back testu. Což odpovída šesti obchodům. V číslech to je 6*45=270$ tudíž celkem potřebuju 2520$ na jeden kontrakt.
Dále musíš vzit v potaz minimální výši účtu u tvého brokera a velikost marginu. Aby se ti nestalo že po pár ztrátových obchodech se nedostaneš pod minimalní stav účtu a stále budš mít na margin udalšího obchodu.

Doporučuji ti přečíst články ohledně Money Managmentu na tomhle serveru. To co jsem ti sem napsal je hrubý výtah.

Ať se ti daří :o)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe:

Vďaka za odpoveď samozrejmebolo to myslene pre rok 2010. Pri každom Backteste čo som robil mi teito mesiace narobili problém dôvod neviem musím sa na to pozrieť ešte raz a príst tomu na koreň. Mna tam jednoducho casto vyhadzovalo na BE pritom mám OS ktorý počíta s volatilitou..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fid
SL 40 mas pevny? ci ho niekedy +- upravujes, a aku strategiu ides finwin?
a ako to ide na sime oproti backtestu? planujem tak na dalsi mesiac ist na paper.
ja teraz dokoncujem rok 2010 backtest minutovy TF casovy usek od 15,30 - 18,00 a je to rozne pre mna, niektore mesiace mi idu dobre s mensimi sl pre mensie PT, inokedy mi sli dobre aj s vacsimi sl ale maximum asi 65dolarov SL zisk sa snazim aby bol minimalne aspon jemne pod dvojnasobkom sl, okrem 2v ale tie velmy nepouzivam, ale mal som v bt aj mesiace ked to slo nikde, ja si graf posuvm po minute a dopredu sa rozhodujem ci zoberiem ci nie , tak niekedy sa mi stava ze si nevsimnem nejaky obchod ktory vyjde, tak tie nezapocitavam potom spetne.
uvidim este si potom raz prejdem krizovejsie obdobia a skusim to vyladit, a snad na dalsi mesiac pojdem na demo no...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte ešte raz:

Momentálne sa nachádzam na úrovni keď viem čo chcem testovať lenže mám problém pri BT už som ich robil viacej ale jednoducho na NQ sa mi zdajú tie mesiace až príliš bez hybnosti po akých PT chodíte v NQ 1min napríklad v januári 2010? Proste systém mi funguje výborne máj jún júl keď je to rozpätie silné a aj PT môžu byť vyššie. Ta volatilita mi príde v niektorých mesiacoch až príliš nízka že by bol na nej niekto ochotný obchodovať. Mňa už aj napadajú veci či to nieje chyba v datách alebo pod. NT+ nalodované data zo zenfire.

Vopred vďaka za postrehy a myšlienky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

sprav si statistiku pohybov na denne baze, velmi lahko sa to da zistit, pouzivas NT ak uz mas stiahnuty cely rok chod do historical data manager/edit -->NQ-->last-->day-->prislusny rok. Pravim klikni na grid-->export to excel. Potom si spocitaj HI minus LO dni zistis aky maju denny range, urob to pre viacero trhov a rozhodni sa ktory ti padne lepsie. NQ nieje jediny na svete. Toto je dobre urobit nie len na jeden rok ale par rokov dozadu.

Ked si urobis takuto statistiku potom mas odhad ci bude slaba volalita ci nie, je na tebe ci ten mesiac vynechas ci nie. Je pravda ze je lepsie niekedy len sediet na rukach a cakat..
V datach chyba pravdepodobne nebude, ide o to ze niektore mesiace mat velku volalitu proste nebudu mat, ine naopak budu lepsie. To plati pre vsetky trhy, vsetky TFka.

hodne zdaru,
martin (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...