Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TomS

večerné obchodovanie NQ posledné týždne je hooodne o nervoch ale i počas týchto dvoch týždňov sa dali nejaké obchody spraviť, len PT nad 5 bodov je dosť zriedkavý. Cena skor skáče hor-dole v kanále, prípadne spraví jeden výrazný pohyb a potom už nič. Takže buď rád, že si bez obchodu ako by si mal nabrať zopár SL, trpezlivosť a disciplína sú tu naozaj potrebné. Tiež dúfam, že nový kontraktný mesiac už to bude výživnejšie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, jsem stále začátečník a chtěl bych se zeptat. Obchoduje te NQ, které se pohybuje poměrně dlouho doubu v úzkém pruhu? Nebo vyčkáváte an silnějí signál? Popřípadě to řešíte obchodováním jiných trhů? Pohyby my přijdou poměrně malé, né že mě jakožto začátečníkovy (testuji) to nestačilo, ale např. u strategie DT/DB mi to slušně mate hlavu, nicméně, když si najdu silnou SR úroveň, ve které se trh pohybuje, zatím skoro nezklamal. Nicméně svíce jsou vysoké a výdělky nízké což snižuje RRR. Zajímal by mě nároz ostatních.

Děkuji za jiný pohled na věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny obchodující tento trh.
Chci se zaptat kolik vám průměrně tento trh vydělává za měsíc při intradenním obchodování.
Prosím napište vaše odhady kolik by mohl vynášet. (tato diskuze tu už proběhla)
Jde mi o vaše skutečné profity, z Live popřípadě Paper Tardingu, na 1 kontrakt.

Podle mých zkušeností se dá celkem bezproblému (pokud neni špatné období) získat kolem 1000$.
Zatím jedu Paper Tarding od Ledna a v Dubnu chci začit naživo.

Ptám se z toho důvodu abych měl představu kam až se mohu dosta.

Děkuji moc za odpovědi. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem Chci se zeptat, na jednu situaci jak by jste ji řeřily a jestli vůbec. V dnešním trhu NQ a to v kolem 17h. Obchoduji korekce ale tato situace se mi zdá nejednoznačná. S pohledu mého OP je vpořádku ale mám problém ji vzít protože je podle mě moc blízko denního high. Jde o situaci označenou modře s pattern 0/v100 do longu. Obchoduji na simu a poslední dobou cca 14 dní mám velmi málo bchodů a taková promarněná příležitost zamrzí. předem díky za vaše komnetáře s pozdravem RED.

15719

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Redlister

Ahoj, jsem začátečník také na sim., jelikož obchoduji odpolední hodiny, tak jsem toto řešil také. Pro mne bylo nebrat do High dne, potencionálně malý zisk a vysoká možnost zastavení či obratu. na CCI malý průraz.
Osobně jsem z volume 1000 přesedlal na volume 2000 (zkouším), tak jsem měl potencionální vstup na CCI méně výraznější. Budu muset dále koukat do grafů.

Nicméně, bylo by hezké zobchodovat. Také mám potencionálních obchodů málo od přestupu na NQ 06-11.

Je to můj pohled a jelikož koukám do grafů druhý měsíc dost možná není zcela relevantní.

Chci se zeptat ty strategie máš naprogramované v NT? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Redliste: Ja také jedu na NQ Sim ale na 2min grafu. Já také dnes neudělal žádný obchod, viz. příloha. A jsem na to hrdý jelikož už pomalu zvládám blbej pocit z žádného obchodu a nevstupuji emotivně jen proto abych nějaký obchod udělal. Když to tak vezmu tak mi stačí cca 15 obchodů za měsíc abych udělal slušný zisk. Což odpovídá 0,75 obchodu na den. A držím se pravidla "lepší žádný obchod, než ztráta" Když se koukám na tvoje vstupy (poznýmky v grafu) tak mě napadá jedna věc "Příliš unáhlený". Nevím zda jsi četl knížku "Kompletní průvodce uspěšného finančníka"? Tam Petr píše kapitolu "Pice Action". Kde je velmi dobrá definice swingu. Pokud se budeš tímto pravidlem řídit (nebo velmi podobným, dle tvého uvážení) tak se vyvaruješ zbytečným vstupům. A dále tam jsou velmi zajímavé doplňky k protitrendovým pattrenům. Já osobně jsem si stanovil pravidlo že prvních a posleních 15min seance nevstupuji do obchodu. Což by ti sice těsně ale odfiltrovalo tvůj vstup hned na zažátku. Toto jsem zavedl jelikož zpravidla na zažátku obchodování je trh velmi rozlítaný (vyrovnává Gap) a dává spoustu falešných signálů. A na konci trh ztráci sílu (Volume) a opět tu vznikají signály které se ale nakonec nerozjedou a zůstanou v chopu jelikož všichni odcházej na oběd. Jestli ti můžu doporučit tak přejdi na pomalejší timeframe. Zbavíš se tak šumu který na rychlém TF vzniká. Já měl velmi podobný problém. Také jsem začínal na Vol1000 pak 1500. Vol2000 bylo už moc pomalé. Z důvodu roztěkanosti jsem přešel na min garfy (nejdřív jsem v nich neviděl žádné swingy a oproti Vol garfům byly takové kostrbaté, ale teď mi seděj skvěle). První byl 3min ale tam jsem měl sotva jeden signál za seanci. 1min byla velmi podobná vol1000 (hromada šumu) a teď (2měsíce) jsem na 2min a cítm se zde velmi dobře. ať se ti daří :o)

15721

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravím všechny

Děkuji za vaše komentáře.

Fid - stím unáhleným obchodem máš pravdu, když jsem tento obchod evidoval tak jsem si zapsal stejný komentář "příliš unáhlený" asi protože jsem po otevření seance přemýšlel nadtím že jsem již cca 10 dní neudělal obchod, což mě vrhlo do první né úplně 100% situace pro vstup. Knihu mám a díky za tip nastuduji.

Ladousek - Indikátor zobrazující potencionální vstupy v grafu se jmenuje AAAFinWin a je k dispozici na Finančníku v sekci Ninja Trader ve spodní části stránky "Doplňky pro NinjaTrader, indikátory, " Já sem jsi ho lehce upravil ve scriptu a funguje i na NT.

Mnoho úspěchů všem traderům..

S pozdravem RED :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Redlister Jestli taky mohu okomentovat, tak se přidám. Stejný problém jsem řešil včera taky. Měl jsem to na 1 minutové grafu a objevil se mi v tomto místě signál 2V. Ale nebyl úplně ideální. Ty V nebyly tak jasné a navíc paty seděly dost vysoko nad nulovou linkou CCI. Mé pravidlo v takové situaci zní, že čekám na trošku víc volatilní úsečku, která razantně zaútočí na SR, která tam je. A ta nebyla, takže jsem obchod nevzal. Já nevím, ale osobně zase nepreferuji stopku obchodování, když je trh na HIGH nebo LOW dne. Spíš vyčkám, jak se zachová trh. Dost často se totiž stává, alespoň co jsem vypozotoval, že trh právě tuto oblast prorazí, pak udělá test ze druhé strany (shora/ze spodu) a odrazí se do původního směru. A to bývají pak zajímavé obchody. Ale musí být znát ta razance... Honza

15728

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...