Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Prosím Vás tých čo tento trh dlhodobejšie obchodujú aké používate príkazy. Poprípade ak obchodujete cez NT DOM tak ako zadávate príkazy lebo. Vstupujem na close úsečky stane sa mi že limit mi nevyplní už pri 1 kontrakte preto chcem niečo robustné aby som vždy bol vyplnený. Stop je pre mna dosť nekomfortný z dôvodu že sa nedá umiestniť pod/nad cenu podla toho či je L/S. Marketu sa zase obávam pre velký slip.

Teda ak mi viete poradiť a podelit sa o skúsenosti budem vdačný.

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis:
mam pocit že jsi vyjmenoval všechny možnosti jak můžes vstoupit. Teď si jenom vybrat.
Já primárně vstupuji přes Limit a pokud cena hodně letí tak použiju market.
Limit má prostě tu nevýhodu že někdy ti ujede vlak. Ale výhoda je že nemáš slip, jelikož já používám dost malej SL (40$) tak si ani jiný vstup moc nemůžu dovolit. Kromě pár vyjímečných situací.

Nic neni dokonalý ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

igis:

Z mojho pohladu vztupovat limitom na close usecky je neprakticke pretoze sa ocakava ze cena pojde tvojim smerom a je velka sanca ze nebudes vyplneny (budes vyplneny na tych co zlyhaju :)). Ak mas minutove grafy mozes vztupit par sekund pred/po vykresleni usecky marketom, ak vies kde bude usecka koncit (RB) si mozes tam len dat stop a mas istotu ze budes vyplneny.
Limit by som pouzil ak by som chcel lovit lepsiu cenu napriklad pri patternoch kde zo statistiky/skusenosti viem ze sa cena este casto vracia trochu proti mne. Toto ale vyzaduje uz nejaku prax a zo zaciatku netreba komplikovat veci, budes sa trapit s omnoho vacsimi vecami nez to ci pouzijes stop ci limit a ci nahodov nedostanes jeden tick slip..

Ak hovorime o NQ tam nejake "velke" sklzy nehrozia ak neobchodujes nejaku divocinu..reporty alebo tak a ani pri 10 kontraktoch. Sem tam sa stane ze dostanem 2 ticky slkz ale to je skor vyminka nie pravidlo. Chcem len dodat ze pouzivat stop prikazy nie market.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky:

Používam 3min takže neviem kde úsečka konči close je pre mna jedna z podstatných súčastí obchodovania takže nemôžem uvažovať že dám pred/po. Nevstupujem ani na základe jasných patternov takže tade cesta pre mna nevedie.

Limit ako taký dám keď sa mi dokreslí úsečka lenže stáva sa že cena proti mne nejde vôbec (stáva sa to málo ale zamrzí)
Neviem kde vstupujem až do poslednej chvíle preto je stop nepraktický lebo akonáhle sa cena len o tick vydá mojím smerom už príkaz nejde zadať. Jediné 100% východisko je market jedine čo hrá proti je slip. Musím to na deme nasledovať.

v diskusii o aktuálnom dianí na trhov som dal v piatok obchod kde mi limit nevyplnilo a tam to bolo pre mna smunté:)

Každopádne vďaka za názor!

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ninja umí vstupovat limitem na Bidu i na Asku, nebo být připravený ťuknout na limitní cenu do DOOMu kde už ale musí být lepší postřeh, nebo pomocí ATM strategie "Chase if touch" a nastavení "Chase limit" na jedna. Ninja si u toho pak pěkně chrochtá a když mu cena ujede tak na to dlabe. Ale někdy je vhodné při nevyplnění pokyn zrušit protože když cena rychle ulítne tak se může stát že to někdo sestřelí, nám se nakoupí, trend otočí, oči vypadnou z důlků a než se vrátěj zpět tak je stoploss trefenej. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky

Vďaka za podnet k zamysleniu len potom už je proti mne zase RRR takže celkovo je tento obchod taký extrém lebo cena išla hneď mojím smerom inak by ma trh vyplnil na limit. Riešim to len kvôli multikontraktom lebo si myslím, že takých 10 by už robilo problém vyplniť.

Vstupy bez indikátorov, variabliné pravidlá, nestanovené SL ani PT všetko podla situácií v trhu, žiadne vopred stanovené pravidlá. Vstupujem tam kde pravdepodobne dochádza k akumulácii/distribúcií od market makerov. princípy VSA (volume spread analysis).

Ideš live alebo paper? Prepáč za tikanie je mi to priemnejšie písať takto.

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikky:

Prepáč vzstupuješ som pochopil ako vstup. Výstupy na SR s minimálnym RRR 1:3. ja plánujem live od leta ked došporím účet a budem si ho môcť aj otvoriť.

Myslím že v tradingu nieje tažká cesta len tie lahšie ja chcem od začiatku vedeť že ked vstúpim som pravdepodobne na strane marketmakerov, na strane kde mám výrazné edge. Skúšal som woodie, eldera, wiliamsa, čisto SR a teraz kombinujem SR s VSA. presne v tomto poradí pri woodiem pred 2 rokmi nadšenie že to je jednoduché elder deto. Pri wiliamsovi som zistil že bez indikátorov je to pre mňa logickejšie. Mám troška iný prístup ako väčšina na finančníkovi čo ma teší čo ma ale neteší je, že ked sem aj niečo pridám tak nedostanem nikdy odpoveď preto sem už píšem iba kvôli takýmto radám ohladom platformy a pod.

Vďaka iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Igis

Já som nemyslel ze takzu cestu lebo nejdes cci. Tazku lebo ako pises nevies dopredu ako bude tvoj vztup vyzerat mas vela volnosti ako interpretovat co robi trh a ako reagovat. Je to tazke vysvetlit a takze pochopit ked este si nebol live. Tým nechcem povedat ze to nebude fungovat len ze to bude tazke vyhladat a správně exekuovat hlavně po nejakom DD..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...