Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj mahrlo:

Som rad, ze si dal o sebe vediet a ze si to este nevzdal ;) Ja som zmyslal a obchodoval rovnakym sposobom, ako ty, ale ak ti mozem poradit, skus sa zamerat na obchodovanie v trende a nie protitrende, ver mi, viem o com hovorim! Dostal som tolko krat na hubu, ze som to na istu dobu vzdal a momentalne obchodujem len trendove obchody. Ty si cakal short, ked ja som uz bol vonku, davam screen do vlakna ES, ale tu obchodujem prerazenie a to ti neodporucam, lebo pokial nepoznas scalperske zony, tak ta vyskalpuju aj 5 krat, kym vystrelia hore...Odporucam ti napozerat korekcie a do nich sa pokusit hladat vstupy, najlepsie do prvej korekcie....

Nech sa dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Mydlo SK,

ohľadne obchodovania do trendu máš pravdu, tiež mám takéto obchody radšej. Snažím sa však obchodovať to čo práve vidím v grafe a včera večer ten priestor do trendu moc nebol. Takže som riešil protitrend, ale cena sa motala viac menej na mieste. Mal som teda dve možnosti, buď sa na to vykašlať a neobchodovať alebo to skúsiť. Pre mňa je teraz priorita príprava na obchodovanie, to znamená pripraviť si miesta vstupu a prípadne výstupu už pred samotným obchodovaním. Skrátka nebrať obchodovanie ako náhodu, ale naučiť sa hladať nejaké súvislosti, preto beriem včerajšok ako 50% úspešný. Vstup som si naplánoval v podstate správne a neskončil som v mínuse :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mahrlo: přiznám se, že mám docela problém obchodovat do trendu. Řekněme, že bylo maličké otevírací rozpětí a trh se rozjel do swingujícího uptrendu. Poslední high dne je nejvyšší a já dostávám signál 0v na korekci do trendu. Problém nastává v tom, že bych měl mít profit target (podle RRR atd.) NAD posledním nejvyšším high. Mám docela problém "uvěřit" trendu, že zrovna v tomto bodě tvorba nového high neselže a nevytvoří se formace 1-2-3 apod a trh můj PT nezasáhne. Jak řešíš tohle? Vstupuješ do obchodu, kde profit target je ve "vzduchoprazdnu"? Já se snažím vyhledávat obchody, kde PT umístím např. na open dne, poslední high/low apod. Prostě hledám záchytný bod, ale mám pocit, že trend je od toho "aby se do něho vlezlo a buď půjde výš nebo ne". Díky za názor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tomas262,

keby som poznal odpoveď na tvoju otázku, tak dnes nemrznem v SR :). Problém je v tom že obchoduješ určitý systém na základe testov a v nich by si mal nájsť odpoveď. Konkrétne ako sa správajú jednotlivé paterny povedzme pri H-L dňa, či už cena trenduje nejakú dobu a preto je predpoklad korekcie, či sú vo výhľade nejaké reporty.............Môžeš brať samozrejme paterny i mechanicky a nepozerať naľavo- napravo, ale zasa musíš mať trh otestovaný a veriť tomu čo robíš. Ja osobne umiestňujem PT do oblastí S/R úrovní a sledujem ako trh swingoval a kde mala cena v minulosti určité "problémy" preraziť. A toto sa snažím určiť už pred samotným obchodom lebo keď som to v minulosti riešil až po vstupe tak som bol z toho hroznme nervózny a akurát som si potom vyčítal, že som skončil moc skoro alebo naopak neskoro. Tak je na tebe či ti vyhovuje vystupovať na základe MAE/MFE alebo ti sedí niečo iné, to sa musíš rozhodnúť sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešný večer bol na NQ v znamení TR. Od 20:00h sa cena motala v strede TR čo mne nedávalo priestor na vstup. Vstup som plánoval na hranách TR, takže dnes bez obchodu. Preto dávam len screen pre info ako to dnes vyzeralo. Uvidíme čo bude budúci týždeň, či sa cena vráti do kanálu, alebo príde k prerazeniu.

14700

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj mahrlo:

CG-cka zakreslujes pekne ;) chcem len este k tomu, co si pisal o planovani PT, SL..pred vstupom je to nevyhnutnostou vediet PRESNE po kolko dolarov si ides prvym, druhym....kontraktom. Kolko trh, ktory sledujes da tak povediac "na isto" 1-2 body....kam umiestnis PT po prvy kontrakt, druhy do logickej oblasti, kedy posunut SL na BE....MM musi byt dokonaly....Inac nerozmyslal si nad tym obchodovat ES-ko? Je pravda, ze je to drahsi trh, ale tie pohyby ked prepocitas na dolare, tak to vyjde na "stejno" a s tymi SL je to velmi podobne... Rozdiel je ale v tom, ze SE-ko tyka na tick presne, krasne drzi TL, je lepsie citatelne, ak by si do toho zapojil Market Profil, aj podla neho sa da krasne obchodovat...Len ti davam chrobaka do hlavy ;)

Nech sa dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

[bold]lucifer66 [/bold]

skusam backtestovat FinWin na e-mini NQ a je to ako na hojdacke. Skusam to na TF = 3 min. Najlepsie mi vychadzaju signaly, kde sa prekrizi EMA34 a EMA 204 smerom do trendu. Vtedy sa mi dari vychytit dlhy pohyb smerom hore(v pozicii long). Ale stale ma to taha viac k posudzovania trhu podla Supply / Demand, i ked FinWin mi dava velmi vela, a urcite to, ze ho neviem dobre pouzivat je moja chyba. Skus si stanovit presne casove rozmedzie, napr. 15:00 - 18:30 a v tom si stale najdi nejaky presny pattern, ci uz na cci14,50, alebo na cenovom grafe. Ale ja som absolutny zaciatocnik a nedari sa mi vobec, takze tolko vypovedna hodnota mojho prispevku.

Vela zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

raztos: ahoj, tím křížením myslíš tohle? (viz. obrázek). Už jsem si toho všiml dříve, ale když autoři psali mezi EMA nebchodovat, tak jsem to ignoroval. Včera jsem se ale rozhodl, že to otestuju, protože trh má v této fázi docela potenciál jít nahoru, ale musí mít evidentně sílu prorazit nahoru. Když už je EMA 34 nad 204, tak je už ty "velké" pohyby většinou finišují ... P.S. opačně pro short to taky vypadá dobře, ale jak píšu - musí být evidentní síla a dobrá struktura swingů

14937

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...