Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj echeck, mnoho úspěchů v novém roce! Samozřejmě obchoduji, už jsem se nemohl dočkat, ještě ten svátek 2.1. k tomu :-) Pokud se můžu vyjádřit k tvým obchodům, tak ten první je bohužel opět hrozně pozdě. Navíc NQ se dolů vůbec nechtělo a to byl signál, že síla do shortu může být vyčerpána. Druhý obchod - takových mám plnou složku. Vezmeš první obchod - SL - sakra nevyšlo, dalších 10 min číháš na sebemenší náznak - teď už to vyjde, to zlomím a vstupuješ impulzivně na stejné ceně a znovu SL. Psychika na dně, v lepším případě končíš den, v horším pokračuješ a snažíš se to dohnat. Mně ten tvůj obchod přijde víc impulzivní než logický a jako lepší vstup bych to neviděl. Ale je to čistě můj pohled, protože si moc dobře pamatuji, jak dlouho mi trvalo emočně se vzpamatovat z předchozí ztráty. Jinak soukromě tomu říkám fenomén druhého obchodu a je to velmi zajímavé psychologické téma ke zkoumání. A netýká se to jen ztrát, ale i zisků, druhý obchod prostě dává zabrat. Přikládám svůj dnešní vstup na NQ. Je to zase můj diskréční přístup se základem v IM divergencích. Long jsem vzal, protože NQ zůstával oproti ostatním indexům silnější (všimni si EMA na jednotlivých indexech). Silná long úsečka v 15:50 ukázala, že to s tím shortem nebude tak žhavý, následovalo makro, takže jsem čekal na vývoj a nezadával limit. Následná korekce a vývoj na ostatních indexech mi potvrdil vstup. SL jsem neumístil ideálně, ale 5 bodů se mi riskovat nechtělo a chtěl jsem mít alespoň nějakou pojistku proti skalpování. A ještě jedno psychologické okénko :-) - vyznačený PT1 zadávala moje chamtivost - prostě 10 bodů od vstupu k předchozímu high a nazdar. Na PT2 jsem přenastavil vzápětí poté, co jsem vyhodnotil situaci na vyšším tf a na ostatních indexech - pořád zůstávaly relativně slabší oproti NQ a k testování předchozího high v 15:37 nemuselo dojít. Nakonec ani PT1 nebyl úplně mimo, ale šel jsem pro pravděpodobnější profit. Ať se daří Skap "Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

18148

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnes pouze 1 obchod. Sice EMA 100 ukazovala na vyšším TF long od 15:30, ale byl porušený kanál, tak se mi to jako long moc nezdálo. cca 15:40 - 17:25 podle mě šel trh do strany, brána proto protitrendová divergence na S/R v 16:29 do shortu. V 17:25 trh prorazil kanál do longu, na vyšším TF stále nad EMA, na nižším TF hledám divergenci do trendu. Našla se jedna, ale ta CCI divergence vypadala titěrně nebral bych.

18150

18151

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Gratuluji k opět úspěšnému obchodu, fakt paráda!

To, že byl NQ od začátku obchodování slabší a dolu se mu moc nechtělo jsem také viděl. Jemu se dolu nechce už od začátku roku, zatímco ostatní trhy dolu jedou. Spekuloval jsem nad tím, že tyto trhy budou chtít vyplnit novoroční gap, a i proto jsem dnes do shortu vstoupil na YM a NQ jsem nechal být. Samozřejmě to je to širší hledisko pohledu na trh, pro vstup je jistě důležitá situace na 3min grafu. Dnes jsem měl prostě výpadek, který mívám často, a zobchodoval jsem co bych v backtestu nevzal, což mě štve a na tom se snažím pracovat. Druhý vstup byl jak říkáš z velké části impulzivní, navíc když mám v plánu 1 obchod za den a to se mi ne vždy daří dodržet.

Co tě vedlo k tomu, že si vstoupil v podstatě takhle "dokonale" hned při open/close svíčky? To že má ta svíčka delší knot a má tendenci se vracet up nebo tam máš nějakou S/R úroveň?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Původně jsem byl také připravený na YM, ale když jsem viděl hned po otvíračce na NQ tu 160 USD long úsečku, tak jsem přesunul pozornost sem.

Jak jsem psal v předchozím příspěvku, tak první signál byla silná long úsečka v 15:50. Uvažoval jsem o limitu v oblasti kolem 2316, abych se vešel do rozumného SL kolem 3 bodů. Kvůli makru jsem ale limit nezadával a hned v 16:03 krátce po close vstoupil marketem o tick níž. Posledním impulzem ke vstupu bylo srovnání ostatních indexů, kdy jediný NQ nedokázal uzavřít úsečku u svého předchozího low, takže pro mě jednoznačně vstup v oblasti, kde existuje zvýšená pravděpodobnost, že se trh otočí a půjde long, nebo dožene ostatní indexy short a půjdu ven na SL. Na tomhle se snažím stavět svoji výhodu v trzích a to, že to zrovna takhle hezky vyšlo, bych neviděl jako dokonalost vstupu, ale trochu štěstí, protože jsem kvůli vyšší volatilitě na NQ očekával možnost skalpování nižších hodnot a nedošlo k tomu a SL nebyl úplně ideálně posazený.

Pokud míváš často tendenci vstupovat impulzivně do dalšího obchodu krátce po SL, tak doporučuji fyzicky si zabránit sahat na počítač, tzn. odejít 2 metry od monitoru a zkusit se uklidnit. Pokud to nepomáhá, tak raději přestat a vypnout grafy. Z dlouhodobého pohledu se ti to určitě vyplatí. Jakmile jsem začal aplikovat a skutečně dodržovat pravidlo jednoho obchodu denně, tak se spolu s psychikou úplně stejně zklidnila i equity křivka a kvůli ní na burze jsme ne? :-)







Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap: Včera jsem poměrně dost přemejšlel o IA divergencích, pač mi to furt tak nějak nesedělo. Pak jsem si tak nějak srovnal to cos mi řikal a napadlo mě konečně jak bych to mohl dobře obchodovat. Je to z veliké části podobné tomu tvému přístupu, takže dnes to začnu backtestovat a uvidím. V rámci toho jsem dnes zobchodoval tento obchod: Vstup: Po otevření trhů opět nebyl NQ příliš nakloněn jet dolu, motal se spíše u open dne, zatímco ostatní jeli dolu poněkud výrazněji a YM a TF dokonce až ke svému low dne. Tím pádem jsem čekal na příležitost vstupu Long na NQ. V podstatě skoro stejná situace jako včera. Poté co trhy YM a TF dorazili k low dne, nastal odraz a dlouhá long svíčka, což mě utvrdilo v tom, že by vstup do long mohl přijít. Poté nastal retest dosavadního low, ale ani jeden trh neměl sílu nové low vytvořit. Vytvořila se svíčka s dlouhým knotem, což pro mě byl signál pro vstup. Chtěl jsme vstoupit na 2339,50, ale v tu chvíli se svíčka vrátila ještě výše a uzavřela se. Tak jsem vstoupil market na close svíčky na 2341. SL tím pádem nebyl ideální. Nastavil jsem ho na 2338. PT jsem nastavil na 2347. Měl jsem tendenci ho nastavit výše, ale nakonec jsem zůstal u téhle hodnoty. Tento obchod se dnes odehrál výjimečně na SIMu, pač to nemám ještě doladěný do konce. Hlavně ty vstupy. Vstoupil jsem poměrně pozdě. Něco mi řiká, že si zobchodoval to samé jako já, ale s daleko lepší vstupem, co? :)

18166

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck, super! Tohle může být cesta, jak začít s protitrendovými obchody a dostávat se do trhu dříve než doposud. Určitě zkoušej a trénuj na simu dál, divergence nejsou záležitost na týden. Mně se divergence líbily hned od začátku, co se na finančníku objevily a už mě to nepustilo a pořád se učím.

Jinak já jsem se dnes s trhem moc nepotkal a končím bez obchodu. NQ si zase jel po svém a velmi dobře jsi postřehnul tu podobnost se včerejškem. Ten obchod co jsi vyznačil jsem nevzal z těchto důvodů:

- v 15:48 jsem kvůli nesoustředěnosti promeškal vstup, to mě vždycky trochu rozhodí a nějakou dobu trvá, než to v sobě zpracuji (méně než 15 min to není)

- za loňský rok mi pátek vycházel jako nejztrátovější den v týdnu (hlavně kvůli psychice, snaha dohnat ztráty, zvýšit zisky), takže pokud se mi příležitost úplně nezdá, tak se v rámci zachováni psychické pohody přes víkend do ničeho nehrnu

- včera byl ten signál čistší, byla víc evidentní síla NQ long a ostatní indexy nebyly v takovém souladu jako dnes. Všimni si, že u low jsou si svíčky na všech indexech velmi podobné. Pro potvrzení obchodu podle IM analýzy potřebuji vidět alespoň na jednom trhu nějakou odlišnost proti ostatním a to dneska nebylo evidentní, takže jsem obchod nechal plavat beze mě.

Pěkný víkend

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"


Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pátek jsem měl první vstup potvrzený IA divergencí, viz obrázek. Můj oblíbený setup, silný OPEN DRIVE na 3 trzích a 4. trh markantně diverguje. Je upozorním, že IA divergence je jen dodatečné potvrzení v mé obchodní metodologii. Doufám že nikdo nevstupujete bezhlavě jen na základě divergencí.

18185

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zury >> Když jsem prozkoumával vlákno o IA divergencích člověk by málem dostal pocit, že stačí obchodovat na základě toho (viz. např. obchody od Ladaryho). Otestované to sice nemám, ale obchodovat jen na základě IA divergencí bych měl taky strach.

To Tvoje 2bR jsem bral taky, trh šel od 14:30 pěkně do shortu, DIV na CCI, velký prostor na PT. Jsem zvědav jak zafungují IA divergence jako filtr.

Hezkou neděli všem.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky: hezky ti to vyšlo. Mohu se zeptat, co tě vedlo ke vstupu zrovna na této úsečce?

zury: Já se hlásím :-) Vstupuji "bezhlavě" na základě divergencí a zatím mi tato strategie funguje nejlépe. Jen bych pro úplnost dodal, že bylo úplně jedno, jestli jsem obchodoval Finwin, PA, nebo divergence. Problém byl vždycky právě v té "hlavě", takže ve chvíli kdy jsem na tom začal pracovat se výrazně zlepšily i výsledky. Přirovnal bych to k hubnutí - principy jsou velmi jednoduché a dlouho známé, existuje nespočet přístupů a fyzických aktivit a přesto velmi málo lidí dokáže skutečně zhubnout. Pokud si to ale dokážou srovnat v hlavě, skutečně disciplinovaně dodržovat pravidla a makat, tak je jedno jestli jezdí na rotopedu, plavou, nebo běhají. Jinak budu samozřejmě velmi rád za každou informaci o tvém přístupu a nové myšlenky.

Remarque: strach jde obvykle ruku v ruce s nedostatkem informací a zkušeností. Já mám třeba strach obchodovat Rosse, který se tady na fóru hodně řeší. Ale chci tento přístup v budoucnu prozkoumat blíže a věřím, že mě strach z přibývajícími zkušenostmi rychle opustí.

Hodně dobrých obchodů v dalším týdnu.

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap >> Nedostatek zkušeností mám, to určitě. Ale ten strach, zejména u protitrendových divergencí je zapřičiněný tím, že jsem tohle jel live a celkem dost prodělal. Zkrátka jsem si je otestoval půlroku zpět, vycházelo to jakš takš plusově, založil si účet a v jednom longovém dni pořád na divergencích cvakal do shortu. Prostě blbé pako :-)

Pak jsem zkoušel čistou PA, to mi taky extra nešlo. Teď se především učím určit trend (nic světoborného, jen za pomocí trendlinek) a pak do daného trendu (měl by být hezký kanál) vstoupit na divergencích co se objeví na CCI a pak vystoupit na konci swingu při hezkém RRR. Nejsem moc zastáncem indikátorů, ale moje melancholická povaha prostě potřebuje mít nějaký jasně určený vstupní bod.

Ale jinak máš samozřejmě pravdu, strach je hlavně zapříčiněný nedostatkem zkušeností.

Nevím ty IA divergence znám 2 dny, těžko soudit, ale i kdyby se vstupovalo víceméně bezhlavě, tak by to snad vycházet mělo. Vstup je smysluplný a když bude hezké RRR alespoň 1:3, tak v 25% se snad člověk trefí :-) Jen po tom, co jsem celé dva roky něco backtestoval tomu moc nevěřím :-)

Hodně štěstí s tím Rossem :-)

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...