Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den ,

otazka mozno od aktualnej debaty ale velmi by ma zaujimalo keby mi odpovedali iba ludia kory robia live trading (nieje podmienka :D), co robia v sytuacii ked maju stratovy obchod alebo skvor seriu stratovych obchodov? snazia sa ho dohnat dalsim ziskovym obchodom alebo nie? na cosa zameraju ked maju seriu stratovych obchodov co spravia dalej?

Chcel by som pocut realne nazory od ludi ktory to zazili a vyriesili.

Ja zatial backstujem a mal som seriu stratovych obchodov a nevedel som ako sa mam zachovat. Co spravit aby taka seria prestala?

Aktualne mi to nahlodava psychyku a niesom si isty pri vstupe do pozicie ci to zas nebude len minus, ci vobec robim spravne to co robim atd. :D chcel by som najst riesenie na tento problem aby som bol pripraveny do buducna.

Dakujem :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte ja by som sa chcel opytat, co sa moze stat v live obchode ak nemam spravne nastaveny cas v pocitaci.
To bude len kontrolna otazka.
Stane sa to ze uvidim napriklad aktualnu sviecku na aktualnej cene povedzme 1125,25 ale v skutocnosti ona bude na cene 1125,75 a teda ja si budem mysliet ze som vstupil na 1125,25 ale v skutocnosti vstupim na 1125,75?

vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2stranger:
Nevim jakou platformu pouzivas, ale treba v ninjatrader kdyz mas vypis zbyvajiciho casu do konce baru, tak pri spatne synchronizaci casu neukazuje spravne. Jestli to ma vliv na casovani baru si nejsem jist, cas mam automaticky synchronizovany, takze uz si moc nevzpominam. Nicmene vliv na spravnost aktualni ceny by to nemelo mit.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger

nemyslim si ze je synchronizacia casu az taka dolezita, podstatne su data, ktore do NT prichadzaju,a ci su tieto data to co sa odohrava na burze v realnom case s rozdielom milisekund.

Ide o to ze open a close kazdej sviecky pocas dna v tvojom grafe musi byt presne v sulade s casom burzy (+/- casovy posun) , ak pouzivas kvalitne data, tak tieto data by spolu s aktualnou cenou mali obsahovat aj casovy udaj k tej cene tzv "time stamp". Niektore datafeedy toto obsahuju (zenfire,cqg,esignal) a niektore nie ( IB realtime data) , ktore dalsie neviem, viem len o tych ktore som testoval a pouzival.
Cize s kazdym tickom ide do NT udaj o cene a case tak ako to bolo na burze.

Uvediem priklad na IB realtime datach, tieto data nie su casovo oznacene a preto ninja nevie podla akeho casu ma sviecku vykreslit tak pouzije cas z pocitaca, kedze cas na pocitaci nie je presny, sviecky sa pri tychto datach nevykresluju presne, a pri naslednom reloade su uz v poriadku tak ako maju , pretoze IB backfill je uz casovo oznaceny.

Pri datach CQG ide do NT s kazdym tickom aj cas a Ninja vie resp. je naprogramovany ze ma tento cas pouzit, tym padom mas grafy presne tak ako maju byt a aka je situacia na konkretnej burze. Nasledny reload dat a backfill je totozny s tym co si mal predtym v grafe pretoze data su presne.

Takze na case pocitaca zalezi iba napriklad pri indikatore bar-timer pretoze ten pouziva cas pocitaca a nie cas burzy.
Preto vznika casovy sklz medzi aktualnym close sviecky grafe a casom do konca vykreslenia tejto sviecky v grafe.
Ked si cas nastavis presne podla casu burzy tak ti to pojde dobre, lenze kedze cas v pocitaci raz ide pomalsie a inokedy rychlejsie, treba ho aktualizovat.

Moj zdroj je support oddelenie Ninja tradera, technicka podpora IB a CQG.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevim jak to resi Ninja to je pravda, je mozne ze zrovna u Ninji je to resene jinak, ale treba Infi data obsahuji samozrejme taky timestamp, nicmene se data zobrazuji v zavislosti od nastaveni casu na lokale. At je to jak chce, prilis bych na to nespolehal, a bral jako uzus to... ze synchronizace lokalniho komplu je popravdu dulezita. Notabene se to tu na financnikovi i kdysi probiralo... existuje spousta kvalitnich free synchronizatoru, a je lepsi si nevyrabet zbytecne nejake potencionalni problemy.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m.
velmi pekne rozpisane. dakujem pekne.
Inak pouzivam NT a data CQG od AMP futures.

V kazdom pripade dava to logiku co pises.
lebo ak by som mal posunuty cas o 30 sekund do predu, povedzme ze na burze v usa je prave 15:30:00 a ja by som mal 15:30:30, tak teoretickeho hladiska by som vlastne nevidel ziaden graf, lebo nemoze mi vykreslit sviecku skor ako na burze

Na druhej strane, ak by som mal posunuty cas o 30 sekund dozadu, a na burze by bolo 15:30:00 a ja by som mal v pc 15:29:30 potom by teoreticky mohlo nastat to, zeby burza uz davno otvorila ale u mna na grafe by este bola zavreta.

Haluz ne?
Cize asi naozaj to nemoze vykreslovat rozdiel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...