Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

3000 CZK je cca 150 USD. Toto je málo. Za tyto peníze se, viz výše, dá investovat v ČR do nějakého například akciového fondu. Tyto fondy mají typicky minimální částku 500,- Kč.

Tím samozřejmě neříkám, že investovat 3000 CZK měsíčně je nesmysl. Naopak, smysl to má, ale ne do akcií, zkuste opravdu nějaký otevřený podílový fond (pro inspiraci jak vypadají výkonnostně jukněte třeba sem: www.csob.cz/cz/fondy/Akciove-fondy/Stranky/770000001170.aspx).

Mimochodem, většina traderů zde po nějaké době výkonnost fondů tohoto typu individuálním tradingem překoná, tzn. získejte kapitál a můžete to zkusit později ... taky ... sám. Leč ne s 3000 CZK měsíčně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

jsem v začátcích a snažím se dodržovat postup tak, abych neskákal z jedné věci na druhou a na dané téma vždy načerpal co nejvíce informací ( nyní tedy S/R úrovně a DT/DB ). Rád už bych postupně začal hledat tyto formace v grafech ( o což se někdy úspěšně a někdy méně, snažím ). Obě formace bych chtěl hledat na základě předem stanovené úrovně ( horizontální linka v grafu ), ale nějak se mi tato linka nedaří nakreslit na správnou úroveň :-(
Snažil jsem se vyhledat informace na foru, ale většina diskusí už je bohužel pokročilejší nebo jsem prostě nenašel tu správnou odpověď...

Co jsem zkusil :

1. SR úroveň na otevírací ceny - viz. videotutorial na financnik.cz - je mi jasné
2. PIVOT - základní + S1,S2,S3, R1 atd.... vzorec počítám z dat, které jsou na xxxxx.com
Už se mi ale několikrát stalo, že se této úrovně graf v daný den obchodování ( jako pivot používám hodnotu z
předešlého dne ) skoro ani nedotkne, nebo za seanci jenom párkrát protne a dál " jeden zase úplně mimo graf.
To asi dělám něco špatně, je tak ?
3. Již historicky vytvořené SR a hledání jejich opakování - tady bych se rád zeptal, jak dlouho v historii mám hledat -
( intradenní obchodování ) a kolikrát by měla být daná hranice atakována, aby stálo za to ji v aktuálním dni vnímat.
4. Jsou nějaké další metody vhodné pro začátečníka ? Stačí mě jenom trknout, informace už bych si vyhledal sám..


Předem moc děkuji za radu,

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj. Je to asi půl roku co se věnuji tradingu, traduji už trochu i za reálné peníze, se smíšenými úspěchy, ale nevzdávám to. :)
Už několikrát se mi stalo, že jsem zadal limitní pokyn a i když na jeho úroveň cena klesla/stoupla a graf ho protnul tak se příkaz prostě vymazal a žádná pozice se neotevřela.
Mohl by mi někdo prozradit, čím to je? Sem z toho docela zoufalý, ikdyž už mě to několikrát zachránilo. Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roswell:
Jak vymazal? Jestli máš limitní pokyn a uskutečnil se aspoň jeden obchod na ceně o tick lepší, znamená to na 100%, že musíš dostat fill. Vlastně stačí už to, když se realizují všechny pokyny na tvojí ceně (tj. při longu nejlepší bid je na lepší ceně, než máš ten limit).
Jakého máš brokera?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
chtěl jsem založit nové vlákno, ale nemam dostatecne opravneni, tak snad se nebude nikdo zlobit, ze to davam sem.
Jsem zacatecnik, sice jsem procetl par knizek a backtestuji cca 2mesice mini indexy, ale porad mi nejsou uplne jasne zakladni souvislosti obchodů. Prakticky vsechny otazky ohledne technickych analyz jsou zde perfektne popsany (za coz dekuji), ale nikde nemuzu najit elementarni fungovani a zakladni principy obchodu.

1)Futures komoditni kontrakt je jakasi "virtualni poukazka" na odber/dodani daneho mnozsvti napr. ropy k urcitemu datu.
Cena tohoto kontraktu je urcovana [bold]pouze nabidkou/poptavkou [/bold] po tomto kontraktu. Nabidka/poptavka je stimulovana - na zaklade ocekavane ceny v dobe dodani, aktualni prodejni ceny ropy, moznym valecnym konfliktum v zemich bohatych na ropu.. Futures kontrakt tak nejak osciluje kolem aktualni ceny, dle ruznych ocekavani a v dobe dodani s ni splyne (?)

2)emini index - je emitovan nejakou instituci(?) a je to "poukazka" na jeho odber k urcitemu datu. hypoteticky je to nejaka "jednotka", ktera obsahuje prurez akcii dle urcite velikosti/zamereni odvozena z originalniho indexu.
-co ovlivnuje cenu emini?(je mi jasny, ze je to x důvodů-ale myslim ve smyslu, zda je to pouze nabidka/poptavka po nem nebo se cena jeste nejak prepocitava od odvozeneho indexu, ktery se aktulizuje cca kazdych x vterin dle cen jednotlivych akcii (obsazenych v nem)?? tzn. cena futures kontraktu emini se nerovna aktualni hodnote indexu?? (protoze index je aktualni cena prurezu akcii, zatimco futures emini se "odhad" jeho ceny v dobe dodani)
-chapu tedy dobre(?), ze velmi dobre obchodovatelny (a zde casto doporucovany) je TF, ktery se sklada z 2tis. malych spolecnosti a vykyv jedne male spolecnosti tak vyrazne neovlivni cely index a tudiz je odfiltrovan o tyto neprijemne situace (napr. NQ, ktery se sklada z 100 spol.- pri krize jedne se muze krivka pohnout navzdory patternu, ktery je spise zameren na obchodni chovani lidi)


Vim, ze to, co jsem napsal je velmi zmatené a otazky casto nejasné. Pocitam, ze v urcitych souvislostech jsem asi vedle jak ta jedle:-), proto prosim o radu nebo jen komentar. Klidne i doporuceni nejake knizky nebo webu (i v aj)..

Díky moc!






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte.
rad by som vedel odpoved na tuto otazku

- Kedy presne su obchodne hodiny akciovych indexoch, teda konkretne trh NQ?
co si myslim: kedze nasho casu je to 15:30 a cme je chikagska burza a teda je tam rozdiel v casu - 6 hodin je to o 9:30 ich casu? spravne?
USA sa deli na viacere casove pasma. vychodne, zapadne, stredne. a tiez som sa stretol s vyrazom UTC a GTC. cize zacinam byt z toho troska debil. Potrebujem aby ste mi pomohli odpovedou na moju otazku a to by mi mala vsetko objasnit.
Ak chcete pridat nejake dodatocne informacie budem len rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger ja pouzivam tuto stranku www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=64
mozes si tam nahodit akekolvek mesto na svete a ukaze ti aktualni cas v tej zone

cme day session je od 08:30 do 16:15 to je chicagsky cas, v new yorku je vzdy o hodinu viac a na sk 15:30 - 22:15

(tu)

ps: a este som chcel dodat ze chicago je CST - central standard time a new york je EST - eastern standard time

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m. vyborna stranka. troska mi ale vrta hlavou jedna vec ak je chicago CST znamena to posun - 6 hodin, spravne? A hlavne obchodne hodiny obchodovania si napisal koncia v 16:15. tzn ze 22:15 nasho casu by mali koncit, je tak? Ta stranka co si sem dal ale ukazuje ze momentalne je v chicagu 14:41 ale spravne by tam malo byt 15:41 alebo sa mylim?

17965

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger

ja mam momentalne na tej stranke chicagsky cas cca 14:51 co je GMT(londyn) - 6

v londyne je 20:51 - 6 hodin je 14:51 chicago

bratislava je GMT + 1 co je 21:51 cize oproti chicagu +7hodin


napisem to takto

chicago 14:51, new york 15:51 londyn 20:51 a bratislava 21:51

cize koncit budeme o chvilu a to o

chicago 15:15 , new york 16:15, londyn 21:15 a bratislava 22:15


sorry, pomylil som sa s tym casom konca day session v chicagu je to 15:15 a nie 16:15, este raz sa ospravedlnujem

tu je link s prehladom obchodnych session na cme

www.cmegroup.com/trading_hours/equities-hours.html

pozri stlpec open outrcry to je day session



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tenhle odkaz mám od Aje z Mirusu:
worldtimezone.net/index24.php stačí vyťuknout a ještě se to zvětší,
kam svítí a nesvítí slunce je tady:
worldtimezone.net/datetime.html
-zkuste nepropásnout den kdy přechází noční stín ze severu na jih a naopak:).

Aby se to ještě trochu popletlo, tak NQ se jako futures na New Yorskou burzu Nasdaq obchoduje v Chicagu, a Ninja má pro Replay a zřejmě i "denní" přehledy půlnoc podle času v New Yorku. (Až je u nás ráno 6 hodin, tak je dokončen Replay z předchozího dne, kromě pátku, kdy je konec hned se zavřením burzy kdy je přestávka až do jejich neděle kdy u nás hodiny ukážou půlnoc na pondělí). A každá burza má asi oběd jindy;).

Když se přechází letní/zimní čas tak to máme jinak než oni a dělá to v grafech pěkný bordel, takže není na škodu si předefinovat vlastní časovou zónu tak aby se přecházelo stejně s nima a těch pár dní to vydržet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, ako prosim vas funguje ked chcem sledovat trh a zadavat prikazy cez mobilny telefon (alebo aspon sledovat trh).
Ked mam naprikald ucet u AMP a data od CQG. ktoru aplikaciu mi treba stiahnut? Vsimol som si ze napriklad existuje platforma meta trader na mobil. ALe existuje aj ina? lebo meta trader je asi na forex a ja obchodujem komodity.
A taktiez by ma zaujimalo ci sa na tych mobilnych aplikaciach da zapnut aj nejaky indikator.
Viete mi o tom niekto nieco napisat ako to teda funguje?

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...