Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Jano,
jsem o pouhý rok starší než Vy, takže jsem se o tento problém také zajímal.U zahraničních brokerů je obvykle podmínka min. 21 let.Tuším, že možnost obchodovaní i pro tradery nesplnující toto kriterium zde je, ale hádám, že s nějakými omezeními.Nejrozumnější variantou je podle mého soudu otevření účtu na jméno jednoho z rodičů.Účet samozřejmě můžete fundovat i menší částkou, stačí si vybrat adekvátního brokera(např. AMP).Nemám samozřejmě tušení, jak dlouhé studium tradingu za sebou máte, ale pokud začínáte, tak bych Vám dal často citovanou radu, abyste raději nemarnila čas řešením daní, brokerů atd, ale spíše čas věnovala studiu.

Přeji Vám mnoho úspěchů. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stepanovajana,

Ano, muzete si otevrit ucet, minimum je vetsinou 18 let. Sam mam ucet od 18ti spolecne s nekolika znamymi. Opravdu to neni problem. Urcite to jde u Mirus Futures a Infinity Futures - tech brokeru bude ale mnohem vice. Limity pro otevreni uctu jsou 2 500 az 3 000 USD, takze zacinat s mensi castkou nezli 10 000 USD neni naprosto zadny problem.

S pozdravem deluxe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den chci se zeptat backtestuji Finwin na 3min timeframe trh Emini dow jones a systém mi produkuje velmi málo signálů třeba jen 10 za měsíc, když beru v úvahu Ema34, Ema 204, Finwin CCI signály 2v, BigV a 0/v a do trhu vstupuji na korekcích s tím, že swing musí vypadat tak jako píše Petr s Tomášem ve svých kníhách to znamená 2 úsečky s vyšším low,high a close následovanými 2 úsečkami s nižším high, low a close v případě high swingu a low swingu naopak. Když tohle všechno zahrnu mám velmi málo signálů a průměrný zisk za měsíc okolo 200USD,což se mi zdá hrozné. Výstupuji podle mplay 1-2-3. Nemohl by mi někdo poradit jak mám zvýšit počet signálů a zvýšit ziskovost? Testoval jsem 4 měsíce leden-duben 2011. Vím, že je to málo, ale na hrubý pohled to myslím stačí a evidentně někde dělám chybu. Napadlo mě nevstupovat na přesných korekcích podle autorů webu, ale ihned po utvoření signálu na CCI a v souladu s Ema 34 a Ema 204, zdá se mi to ale krok zpátky. Děkuji moc za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michall89,

Pekny den,

ciste na zvyseni poctu signalu si muzete pridat dalsi trh, snizit TF, nevstupovat na uplnych signalech apod. Nic z toho Vam ale uspesnost/zisk nezvedne. Budete mit jen vic obchodu - jestli budete mit vetsi zisk, bude to dilem nahody. Rekl bych, ze v tomto bode je jedno jakym smerem se pri backtestu vydate, nicmene studujte, ctete neco o tradingu, testovani, jakkoliv muze byt dulezite, je pri tradingu na poslednim miste (alespon pro me).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stepanovajana:

Sám mám 18r, účet ti otvoria vklude musíš síce troška klamať o príjme samozrejme ak nezarábaš už teraz. Ja som otváral asi pred mesiacom a bolo to vpoho schválili mi to do 2 dní. Môžeš si otvoriť účet prakticky od 500usd no to toho vela nenatraduješ. Alebo môžeš otvoriť forex tam sa dá s relatívne malou čiastkou samozrejme nemôžeš čakať tísícky eur z tak malých účtov. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe: Díky za rady objevil jsem na finančníkovi videotutoriály ke flipum, takže se zaměřím čistě na jejich obchodování a uvidím jestli jsou pro mě profitabilní pokud ano přidám k nim zase další taktiku a tímto způsobem bych chtěl postupovat dále dokud nepojedu na kurz Emini 1, který ale bude prý bohužel až v květnu :(.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

vopred sa ospravedlňujem ak otázku smerujem do zlej témy, ale neviem nájsť vlákno ktoré by sa týkalo čisto backtestu.
A vopred ďakujem za váš čas a odpoveď.

Mám NinjaTrader7 s datami od Zenfire (na ktoré sa mi zrovna dnes nedá pripojiť, ale to sem nebudem teraz pliesť).
Narýchlo som si stiahol prvý obchodný denník v Exceli čo som našiel (Martin Kysela, verzia 1.3 6.12.2006).

Ako konkrétne mám robiť backtest ?

Doteraz som to riešil takto, v rámci budovania obchodného systému, prvého obchytkávania si trhov, zoznamovania sa s programom a grafmi..

1. otvorím si historický graf, trh YM, 1min timeframe, vložím dva kĺzavé priemery EMA 5 a 20

2. narollujem si graf tak, aby som mal 15:00 na pravo a ďalej nevidel, postupne klikám šípkou a sledujem vstupné signály

3. keď taký nájdem, zapíšem si do grafu ako vstupnú cenu CLOSE danej úsečky

4. idem ďalej a znova, keď narazím na úsečku na ktorej by som vystúpil, zapíšem do Excelu ako výstupnú cenu CLOSE, ten už mi rozdiel medzi nimi vyráta.

Robím to takto správne ?

Backtestoval som takto 100 obchodov, ale chcem sa v backteste posunúť.
Prejsť na 3min timeframe, výstupy riešiť na základe posúvaného SL.
Neskôr pridať ďalší indikátor.

A tu som sa momentálne zasekol.

Dá sa v NinjaTraderi v historickom grafe nastaviť SL, aby som nemusel pri každej novej úsečke počítať kam by som ho umiestnil ?

Dúfam že som to napísal stručne a jasne, že mi rozumiete.

Napríklad budem na obchod riskovať 120USD, tak ho ,,umiestnim" 120USD pod ,,vstupnú úsečku" a pri pohybe mojim smerom ho postupne posúvať tak, aby som si chránil nadobudnuté zisky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
po dlouhém pasivním sledování jsem se nyní po zvýšení příjmu rozhodl konečně na akciový trh vlétnout také. Mohu Vás, prosím, poprosit o pár rad? Víc než samotný princip investování znám totiž samotné akciové společnosti a kurzy IPO:

a) Pokud chci obchodovat ze začátku výhradně české dividendové tituly, v malém množství, a držet je kvůli dividendě (významný nákup, respektive odprodej jen ve výjimečných případech - nějaké výkyvy trhu) - nejlepší je RM/KOBOS?

b) Viz a) nejlevnější a pokud možná platforma platforma je FIO e-broker, či ještě něco jiného?

c) Abych pochopil poplatky, vypořádávání a vlastně celé fungování RM/KOBOS, je něco, co je vhodné si nastudovat - stránky, nebo ještě lépe kniha?

d) Existuje nějaká stránka/program na "real-time" souhrnné sledování pohybu titulů na RM/Kobos?

e) Mám v plánu měsíčně (=pravidelně) nakupovat za částku cca 2-3k CZK, což jsem si všiml, že často na fóru kritizujete. Tímto chci volné prostředky hned investovat - rozmělnit riziko ceny titulu - a nesyslit je. Nebo je skutečně lepší (kvůli poplatkům apod.) nashromáždit větší částku a následně nakupovat v lotech? Což je zase diametrálně jiná částka ... např. ČEZ je 50ks/lot.

f) Vím, že když mám akcie déle jak 6 měsíců, tak je nedaním. Co ale dividendy? Ty ano? Je mi to zasílané už zdaněné či jak?

Děkuji předem za rady a názory!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

a) - pro malé objemy je to jedno
b) - ano, FIO je "nejlevnější"
c) - ceník poplatků FIO by měl stačit ...
d) - eBroker poskytuje data
e) - ??? vztah poplatky/objem/investovaná částka k dispozici si asi umíte dopočítat sám
(Pro tak malou částku vám ale poplatky zcela zkreslí/potopí jakoukoliv rozumnou kalkulaci).
f) - dividendy CZ titulů dostanete (resp. si je vyzvednete v bance) už po srážkové dani, tj. zdaněné

S pozdravem kbtm

PS : vzhledem k částce bych spíš doporučoval nějaký fond ... nebo US index (SPY/IWM) - dává dividendu + lze koupit u FIO + riziko je už diverzifikované

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...