Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sa2sa: nechodit, jsou to zlodeji. budou po tobe chtit, aby sis nasel klienty, se kteryma bys obchodoval na trhu. cilem je obchodovat s jejich penezma co nejvic, aby klient zaplatil hodne na poplatcich. ta firma se ukryva porad za jine jmena, jz ji nekolikrat vzali licenxi. pokud chces pracovat u brokera, radeji si najdi seriozni firmu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den. Jsem úplný začátečník a kromě pročítání finančníka zkouším jen tak sledovat grafy v Ninja Trader přes ZenFire data. Zatím sleduji jen trh ZW 12-11 (prosincová pšenice). Vím, že u tohoto kontraktu jsou potřeba 4 ticky (každý 12,5 USD) na bod. Uvažuji, že až jednou dojde i na live, tak takovýmto trhem jistě začínat nebudu. Vybral jsem si proto YW (mini-sized Wheat), která je pro mě přijatelnější. Problém je ale v tom, že v Zen fire se mi pro tento kontrakt nenačítají grafy :/....když jsem koukal na stránky www.cmegroup.com , tak průběh grafu je téměř stejný. Můžete mi v tomto prosím někdo udělat jasno, případně odkázat na nějaký článek, který toto řeší? Logicky by cena měla být 5x nižší, ale cenový graf má stejnou uzavírací cenu za den a téměř shodný průbeh? :S díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hejdysss:
Jde o to, že minikontrakt má velikost jen 1000 bušlů (plný kontrakt 5000 bušlů), přičemž cena je udávaná v centech za bušl. Cena je tedy prakticky stejná, jen změna ceny o 1 cent změní cenu kontraktu o 10 dolarů proti 50 dolarům u plného kontraktu. Minikontrakty nesleduju, ale prý je tam podstatně menší likvidita. Druhou nevýhodu minikontraktů vidím v tom, že je nutný větší cenový pohyb pro pokrytí transakčních nákladů obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, můžete mi prosím někdo říct co znamená toto?

Daily Price Limits RTH: Successive 10%, 20%, 30% limits (downside only)
ETH (overnight): 5% up or down

The aggregate position limit in BIG Dow ($25) futures, E-mini Dow ($5) futures and options, and DJIA ($10) futures and options is 50,000 DJIA ($10) futures-equivalent contracts, net long or short in all contract months combined.

Moc tomu nerozumím, nechci překlad, přeložit si to dokážu...jen by mě zajímalo o co jde. Toto je trh, na který se chci pro začatákek zaměřit.(YM)

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hejdyss:

prvni cast se tyka velkych pohybu ceny - pokud se stane, ze cena se pohne v ramci dne o 10,20,30% dolu, tak se na nejakou dobu zastavi obchodovani / to same se stane pokud dojde ke zmene ceny o 5% v premarketu - tady nejenom dolu ale i nahoru.

druha cast se tyka maximalniho poctu otevrenych kontraktu na jednotlivych instrumentech (futures, opcich) daneho trhu - pokud je toto cislo prekroceno, tak burza muze zacit sama likvidovat pozice, ktere jsou pres.

fxchild

ETH - premarket - zalezi na danem instrumentu, ale u emini futures obecne 22:30 az 15:29 ceskeho casu, jeste si to muzes clenit na premarket Japonsko od 22:30 do 8:59 a premarket Evropu od 9:00 do 15:29
RTH - US hlavni obchodni cas, u emini futures napr. 15:30-22:15
Od 22:15 do 22:30 je technicka prestavka, kdy i elektronicke trhy maji zavreno, ale opet zalezi presne na danem instrumentu. Nejlepe si najit specifikaci daneho kontraktu, ktery te bude zajimat, na strankach burzy
Napr. pro ES (emini S&P) je to tady:

www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-sandp500_contract_specifications.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, měl bych dotaz na obchodníky, kteří fungují živě. Najmě teda e-mini futures. Možná to vyzní hloupě, přesto by mě to zajímalo, jelikož s tím trošku bojuji v mých začátcích.

Jaký máte minimální profit margin na kontrakt, pod který jít je už pro vás nepřijatelné? V absolutní hodnotě, tj. například v dolarech. Zdůvodnění není pro mne potřebné. Tenhle dotaz se týče těch, kteří samozřejmě nepoužívají fixní PT.

Za případné odpovědi děkuji, myslím si, že by mi poněkud pomohly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

zajímalo by mě, jak co nejlépe řešit následující modelovou situaci (vytvořenou ve zkušebním účtu bez reálných peněz)

Nákup podílů Erste Group za 67000 s počáteční hodnotou 379,51
Nyní má hodnotu cca 351
Ztráta činí cca 42000

Moje otázka zní, jak byste řešili tuhle situaci vy. Prodat tak, aby byla ztráta co nejmenší (třeba 10000), prodat okamžitě (aby hodnota ještě více neklesla), nebo to nechat s nadějí do budoucna, že jednou se to vyšplhá třeba na 381 a vydělá to cca 2500?

Díky za reakce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zmf:

pochvala za to, že to je jen na paper účtu, kdyby to bylo live, tak už sem ironický :) :)

neporadím ti, co přesně udělat se ztrátou, ale poradím ti, abys nechal zkušební účet účtem a nastudoval si první něco o MONEY MANAGEMENTU v obchodování..jsou různé přístupy, různé strategie MM vhodné pro různé přístupy a strategie obchodování...

taky je dobré přečíst něco o pravděpodobnosti, risku a nejistotě na trzích..do začátku ti to určitě dá víc, než kdybys četl stohy knížek, podle čeho obchodovat (vstupovat)..

až něco nastuduješ, pochopíš, proč jsem ti nechtěl psát, jak bych to udělal já..

PS. konkrétní rada na závěr: při obchodování si "doufání" vymaž z hlavy..tohle tě bude v globále vždycky stát víc peněz, než tím doufáním vyděláš..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zmf:
co to je za podíly když je na nich podstatně větší ztráta než na podkladu?

Dividendy na Ester jsou vzhledem k ceně mizerné takže to chce dobrou židli na vysezení pokud ty podíly s časem neubývají - to by se pak vysedět ani nedalo a židli by mezi tím někdo rozbil.
Kdysi jsem měl Orco když bylo kolem 3000 ale smrklo mi jen 20 Kč divi. Tak jsem řek to teda ne, to musí špatně dopadnout. A šlo to, jak se tomu přestalo chtít jít pravidelně nahoru, hned pryč a pak jsem se k tomu otočil zády.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...