Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

ahoj,
jelikož mi google moc nepomohl, nebo jsme si dobře nerozuměli, tak se obracím na vás. Existuje nějaký web, kde bych našel kdy končí kontraktní měsíc a kdy začíná jiný a jaké kontraktní měsíce jsou u různých trhů. Jde mi vlastně jen o NQ a YM, ES, ale pokud by byl seznam více trhu, tak by to určitě využili i jiní tápající. Díky předem za jakoukoliv odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Dobrý den, možná na Vás budu mít velmi stupidní dotaz, ale docela by se mi hodilo udělat si v dané oblasti jasno. Trošku mě mate otevírací doba burzy. Chápu, že kvůli posouvání našeho času, se to vždy mění a někdy je to 14:30 a někdy 15:30. Mění se ovšem čas i v USA? Neexistuje nějaké jednoduché schéma např. od posledního víkendu března do posledního víkendu října burza otvírá v 15:30, ostatní měsíce 14:30? Nebo se to mění ještě častěji v souvislosti s měněním času v USA? Děkuji každému kdo mi tenhle zřejmě triviální problém pomůže vyřešit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fajdo Wrote: ------------------------------------------------------- > Myslel jsem to,že Woodie nováčkům doporučuje > vstupovat 20 sekund před koncem úsečky..A kde se > dá zobrazit tahle hodnota v platfome Ninja > Trader?Myslím to odpočitavadlo. Je to indikator BarTimer. Klikni pravym tlacitkem na grafu, pak Indicators, a pak dvojklik na BarTimer. Musis mit ale presny cas na PC na vterinu, jinak to nebude spravne odpocitavat. Viz: http://www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/synchronizace-casu.html

26013

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, po dlhsej dobe mam dalsi zaciatocnicky dotaz :) Obchodujem na demo ucte, konkrétne XTB a uz viac krat sa mi stala taka vec, ktoru si neviem vysvetlit. Ked nastavím stop loss tak niekedy cena ani nedosiahne uroven stop lossu a vyhodi ma z obchodu. Nemalo by sa tak stat az ked cena klesne (stupne) presne na uroven stop lossu? Moze sa stat ze cena na malu chvilu vyleti smerom k stop lossu, ale tak rychlo ze graf ju ani nestihne zaznamenat? Alebo cim to je? Príde mi to ako dost podstatná vec, musím predsa vediet kde presne mám stop loss stanoveny a kedy ma teda vyhodi z trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím, jsem tu nový a mám jen pár zkušeností. [ital]Asi před třičtvrtě rokem jsem si založil účet u 500plus a jako naprostý amáter jsem to dělal prostě podle citu. Nedosahoval jsem nějak strašných ztrát (tuším na konci to z 500kč bylo 450), ale bohužel jsem nestihl zobchodovat daný počet obchodních bodů a bonus tedy zmizel :(. Byl jsem asi moc zabranej do toho, jak zvýšit úspěšnost a tak :D. I tak jsem udělal asi 300 miniobchodů za ty tři měsíce. Obchodoval jsem jen EUR/USD (je na tom nejmenší provize a tudíž taky nejmín bodů..) a párkrát ropu.
Pamatuju si, že na konci už sem věděl o něco lépe co a jak, ale stejně jsem dělal spoustu chyb např. jsem nechtěl uzavírat obchod ve ztrátě a čekal příliš dlouho. [/ital]
Teď se k tomu chci vrátit tak nějak serióznějš, přečetl sem si tady na webu asi 20článků, ale furt to není ono. Vůbec nevím, na čem mám postavit ten svůj obchodní systém... zda nějaký převzít? např ten woodie's nebo finwin?
PROTOŽE vymyslet od nuly svůj vlastní mi přijde postavené na hlavu, když jako začátečník nemám tušení, jak se trh chová :S

A nakonec bych se chtěl zeptat, zda zjistím už v průběhu přípravy tzn backtestingu a papertradingu, jestli na to mám nebo je to ztráta času. Podle příspěvků tady na fóru spousta lidí ozkoušela úspěšně, ale pak neúspěšně aplikovala ten systém v praxi a musela na to jít úplně od znova atd. Já se bojím, že budu rok něco studovat, pak to nepůjde a už ale nevymyslím nic jiného, páč to třeba převezmu a stejně jako nyný nedokážu vytvořit vlastní systém. Ani nevím, zda nevěřím samotným systémům nebo vlastním schopnostem, ale dokud jsem žádnej systém nevyzkoušel na backtestu či demu, tak mi to celé přijde tak trochu jako hazard. Nejvíc mi to připomíná poker, který sem tam hraju pro zábavu. :)

PS: Nejsem zas takový pesimista, jak to vypadá, jen sem se snažil zdůraznit pouze to, k čemu jsem skeptický
PSS: Času mám při studiu VŠ dost a peníze taky nepotřebuji hned teď vydělávat, takže z dlouhodobého hlediska by se to měla vyplatit tomu dát trochu času. Aspoň doufám. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 123dux: Já teda nejsem nejpovolanější, co by ti měl nějak radit, sám se teprve učím, ale na něco jsem už přišel. Zapomeň na to (někdo tomu říká "svatý grál"), že si prostě přečteš 20 článků, převezmeš nějakej obchodní systém a budeš vydělávat např. 30 000 měsíčně za 2 hodiny práce denně. Asi každej měl tento názor na začátku,protože přece když převezmu obchodní systém, s kterým někdo vydělává desítky tisíc měsíčně, tak přece JÁ musím taky. No realita je jiná :-) Každý (tedy ti chytří) se sice řídí obchodním systémem, kde mají definované jak vstupovat a jak vystupovat, ale systém většinou nebere v potaz osobnost člověka a jeho psychiku. Spousta lidí poté v obchodování dělá chyby, že se nedrží svého systému, udělají rozhodnutí mimo systém - následnou ztrátu se snaží rychle získat zpět, to je celé špatně.

Já bych ti doporučil přečíst knihy Tomáše a Petra, pokud o burze vůbec nic nevíš, tak jsou podle mě solidní základem. Dále si přečti články co tu jsou, přečti si informace o systémech FinWinu, Woodies a dalších. Udělej si vlastní názor. Přečti si informace o úspěšných traderech, tam se taky nedočteš jak krok po kroku vydělávat miliony, ale dostaneš nadhled a nabudí tě to. Doporučuju přečíst knihy a informace z více zdrojů. Tomáš a Petr jsou super, ale musíš si najít cestu sám. Takže číst, číst, číst. Vzdělávej se.

A co se týče té tvorby systému. Můžeš začít s Woodies, udělej si backtesty, sám uvidíš jak ti vyhovuje. Pak zkus Finwin a uvidíš co z něj ti vyhovuje a co ne. Já jsem na začátku tvorby obch. systému a chystám se teď např. na supporty a resistance, které se mi zdají jako naprostý základ. Někdo je nepoužívá vůbec... takže hodlám přečíst vše na finančníkovi, na jiných webech a samozřejmě i ze zahraničních webů. Poté si udělám na tuto problematiku názor a pokusím se ji případně nějak implentovat do svého obch. systému. Je to práce na desítky hodin, ale nehodlám jít do reálného obchodování s tím, že jsem nepřipravenej. Hlavně ale musíš začít, jakkoliv. A taky, sice říkám, ať čteš, čteš, čteš, ale praktická stránka je taky samozřejmě stejně důležitá, takže backestuj backtestuj backtestuj, ale zase nebacktestuj 2 roky .. :-) snad mě chápeš.

Trading hazard? Jistě, pokud někdo k tomu přistupuje jak na ruletě bez žádné disciplíny a systému.. Nezapomeň na to, že riziko si určuješ sám. Člověk co všechny svoje peníze a úspory vrazí do nejistého podnikání - to je podle mě hazard. Stejně jako člověk, co na burze dá 40% svého účtu na jeden obchod.

Tak ať se daří. Sám ještě neobchoduji, ale věřím tomu, že ta dřina a učení zato bude stát.

P.S. Jestli na to máš zjistíš až z reálného obchodování. Pozitivní backtesting a papertrading ti ale dodá sebevědomí

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď dave. Přešel jsem zde na webu k jiným článkům (začal jsem špatně u článků Jak na...)a teď studuji ten Komoditní manuál, kterým by dle mého měl každý začít, protože naučí něco konkrétního (a hlavně základního) a nemluví o příliš obecných věcech, které mě akorát vše komplikují. Už mě to začíná zase víc zajímat :). Jen supporty a rezistance mě teď dost zklamaly (úplně náhodou jsem na ně natrefil dřív než sem četl tvůj komentář). Nevím, zda jsem rezistanci (případně se to dá nazvat i dvojitým vrcholem) špatně určil nebo se trh choval z nějakého důvodu nestandardně. Přikládám screeny: tady je zpětně vidět, jak jsem si to určil na 30min grafu

26407

26408

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...