Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pokud by více lidí obchodovalo totožný systém, tak to jako kdybys neobchodoval např. s 1 kontraktem ale s 1000 (a to třeba na trzích, kde bývají v průměru desítky připravených limitů - protistran je problém). Je možné že nedostaneš plnění limitu nebo při vstupu marketem ti cena často uskočí na vyšší ceny.
Dále by to mohlo přilákat pozornost na váš SL. Protože větší suma kontraktů v 1 moment prostě přitahuje pozornost.
Stejně tak je možné, že by trh pak míjel části PT. Protože vás 1000 long by zas bylo 1000 potenciálních prodejců na jedné ceně - to samý jako při vstupu.
Takže dělit se o svůj systém může být nebezpečné. ALE např. když konkrétně tady vyzradím nějaké svoje tajemství, tak předpokládám, že nikdo z vás nebude schopen to doopravdy konzistentně dlouhodobě provozovat, takže to je celkem jedno :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předpokládám, že k finwiňákům se mužou připočíst i obchodníci woodies cci, finwin z něho přece vychází a "fičí" na podobných principech. To už bude celkem velky počet lidí. Ale myslím že na nějakém ESku s obrovským volume to stejně nebude hrát skoro žádnou roli.

A nevíte co způsobuje že trhy, zejména indexy, tak moc kolerují? To je další věc kterou nechápu, co je drží "podobné. Jsou na nich přece zcela jiní obchodníci, indexy vychází z jiných akcii....a vůbec už nechápu jaktože evropské trhy "kopírují americké". Ty akcie z kterých se indexy počítají, jsou přece uplně jiné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je globální svět - globální ekonomika, propojený bankovní systém. Na tom není nic zvláštního. Krize v USA způsobí krizi v EU a naopak - taky to koreluje.

Ikdyž samotné akcie v indexech jsou jiné, tak to jsou všechno akcie. A těm se daří, když se mají lidi dobře - mají peníze na to utrácet za produkty těchto firem. Pokud se začne jednomu indexu dařit, tak existuje předpoklad, že se bude dařit i jiným akciím v jiných indexech. Takže se v jeden moment může stát, že se nějaký index může zdát podhodnocený, tak se začne logicky nakupovat aby se dotáhl a třeba naopak prodávat ta která nějak uletěla - tím to koreluje.

Pro představu, vem si "spotřební koš":
za měsíc nakoupíš tolik jídla, tolik oblečení, tolik elektroniky... pokud se začne zdát, že začneš nakupovat víc jídla než obvykle, tak můžu předpokládat, že možná budeš i víc utrácet za oblečení. Nebo ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týká finwinu a cci tak to může být hodně lidí. Problém je kolik z těchto lidí má pravdu. A ti co s tím umí, tak většinou nevstupujou většinou v místech, kdy ti co tím neumí vstoupí :)
Možná to je slovo do pranice, ale jenom braní cci patternu prostě nefunguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny financniky! Mam za sebou prvni HRUBE backtesty FinWinu a musim rict ze me to dost nakoplo k dalsi praci...Na trhu NQ jsem trhnul vzdy minimalne 1000USD mesicne po odecteni komisi + 1tick slippage. Dostava me na tom fakt, ze se jednalo skutecne pouze o hruby backtest, po kazdem signalu jsem tedy oteviral pozici, 100% mechanicka cinnost. A i tak bych si prisel na velice zajimave penize, jakozto student ktery si vydela maximalne okolo 12 000 mesicne...A kdybych tuto ciste mechanickou cinnost casem delal s 10 kontrakty namisto jednoho...;) Musim rict ze trading si me ziskava...ale snazim se byt s nohama na zemi...Dnes jsem si ze zajimavosti delal nejake propocty a dosel jsem pro me k sokujicim cislum. Kdybych kazdy mesic daytradingem vydelal alespon 1000 USD a pridaval bych kontrakt pokazde kdy mi to dovolilo pravidlo 3% risku, za 2 roky bych byl na 260 000USD se 43 kontrakty. Za tri roky mi vyslo 2 301 000 USD se 383 obchodovanymi kontrakty v poslednim mesici. Mam dve otazky: 1) na kolik je realny vysledek obchodovani za 2 roky? 2) je nejake omezeni s kolika kontrakty se muze obchodovat? Existuje nekdo kdo skutecne daytraduje stovky kontraktu? Prijde mi silenost daytradovat i 100 kontraktu, vzdyt zisky uz budou hodne zaviset na slippage pri kazdem vstupu/vystupu, je to tak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filfe - buďte optimistou i nadále, entusiasmus je skvělá věc, ale buďte zároveň opatrným optimistou, protože u většiny traderů je to jak u Cimrmanů - prvek očekávání střídá prvek zklamání :)
K vašim otázkám a propočtům - zásadním slovem do pranice je právě ono "kdyby". V reálu kdyby neexistuje a pokud dospějete do stádia reálného obchodování, tak budete mít na stole tvrdá čísla a pakliže přežijete několi stovek obchodů, pak teprve si můžete udělat představu o tom, kolik máte šanci při aplikaci nějaké formy position sizingu vydělat a na kolik kontraktů se postupně dostat. Jednoduchá matematika, která vás za 2 roky dovede k miliardářství (tím, že dospějete k obchodování několika tisíc kontraktů), v realitě nefunguje z různých důvodů.

Na to, abyste za dva roky dospěl při 3% risku k 260k USD, byste musel mít opravdu dobrou strategii nebo zcela výjimečné 2leté období, kdy bude trh vašemu stylu obchodování nakloněn. Rozhodně doporučuji po skončení všech testování minimálně půl roku obchodovat pouze nejnižší možný počet kontraktů (pokud neděláte scaling-in a scaling-out, tak tedy 1 kontrakt) a teprve na základě reálných výsledků zhodnotit, jaký risk jste ochoten podstupovat v momentě, kdy začnete navyšovat kontrakty a jakou metodu position sizingu zvolíte.

Omezení na počet kontraktů pokud vím stále existuje, doposud jsem na limity nenarazil a nemyslím si, že je mnoho individuálních traderů, kteří na ně kdy narazili :D Koukal jsem na position limits definované na stránkách CME a mají to v excelovské tabulce, kde jak se zdá, je maximální počet držených kontraktů na NQ 50 000. Ovšem zda to znamená, že tento počet kontraktů může být zobchodován jako jeden příkaz, to netuším. Pamatuju si, že před pádem v roce 2007 jsem jednoho ráno ještě přes začátkem obchodování viděl na ask straně 38 000 ES kontraktů, možná to mám dokonce někde jako screenshot. Všechno se to postupně zobchodovalo a pro mě to bylo jako koukat na napínavý thriller :)

Pokud někdo obchoduje stovky kontraktů, tak se zařídí podle daného trhu. Něco jiného je obchodovat toto množství na EMD a něco jiného na ES. Na ES zvýšenou slippage proti 1 kontraktu pozorovat v naprosté většině případů nebudete, u EMD ano. Ovšem pozor, hloubka trhu je větší, než se zdá z ask/bid nabídky, obvykle je i na EMD při větším příkazu zrealizovaná malá část na první protistraně a zbytek na další, přestože je tam vidět méně kontraktů. Až se dostanete do tohoto stádia, budete si ale pravděpodobně chtít rozložit jeden velký market na několik menších, případně použijete jiných typů příkazů.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych na zdejší zkušenější uživatele drobný dotaz týkající se osobních údajů při vytváření reálného obchodního účtu.

Já si právě chtěl otevřít reálný účet u Admiral Markets a docela mě zaskočil a až vyděsil fakt, kolik údajů jim při vytváření účtu musím poskytnout.

[ital]Jméno-Příjmení-Země-Město-Číslo občanského průkazu-Doba platnosti-Rodné číslo-Adresa-Telefonní číslo[/ital]

Zde je to celkově ještě pochopitelné až na kolonku Doba platnosti OČ.

Poté dále v registračním formuláři následuje jakási podsekce s názvem "Investiční cíle", která nabádá k zaškrtnutí cílu investice-zachování kapitálu, příjem, spekulace, hedging.

Na ni navazuje pak další podsekce s názvem "Investiční zkušenosti", kde jsou "okna" s názvem Akcie, Měny, Futures, Komodity, Opce - zde mám udat od 1 měsíce až po několik let, kolik zkušeností v dané oblasti mám, tato sekce je ukončena požadavkem na doplňující informace a otázkou, přes které brokery jsem již obchodoval.

Následuje další sekce s názvem "Finanční informace", ta je již více zajímavá.
Obsahuje informace jako: Moje finanční údaje jsou v následující měně-Počáteční vklad-Roční příjem-Celkové jmění-Likvidní majetek-Zdroj financovaní.

Vytváření reálného účtu je pak zakončeno sekcí Informace o zaměstnání.
Obsahuje pole jako-zaměstnavatel-adresa zaměstnavatele-moje pozice v práci, vše je ukončeno otázkou, zdali jsem byl posledních 12 měsíců zaměstnán jako profesionální trader.

V dnešní době, kdy se množí všelijaké krádeže identit, obchoduje se s databázemi uživatelů a stále více se nabádá k nesdělování až tolika informací o sobě prostřednictvým internetu či e-mailové korespondence, mě osobně přijdě docela dosti podivuhodné, k čemu potřebuje tento broker tolik informací o mě. Ty základní informace (v mém příspěvku napsané kurzivou) jsou pro mě pochopitelné a zcela jasné, ale ostatní informace, které snad ani pořádně nemají co dělat s tím, že bych chtěl přes tohoto brokera obchodovat, mě dosti odrazují od zakládání si účtu u AM. Ano někteří mohou namítnout, že si některé údaje mohu vymyslet, ale když se pak dole, úplně na konci registračního formuláře podívate, tak tam stojí věta: "Potvrzuji pravdivost a úplnost uvedených údajů a přijímám Obchodní podmínky". Takže by z toho mohly být pak i snad problémy. Máte tedy někdo při vytváření svého reálného účtu třeba u jiných brokerů podobné zkušenosti nebo je to všude stejné? Může mi prosím někdo vysvětlit, zdali má broker na takové až velice podrobné informace z mého osobního života právo? A hlavně, proč mu nestačí pouze základní informace, které jsou snad prioritní. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim , nevim kam to napsat tak to pisu sem

stahnul jsem si FinWin Backtest - trh TF (u osmiho dilu webminare daytrading od A do Z) na vypocitani SL/PT postupoval jsem presne podle navodu a kdyz kliknu na zakladni analyze tak me vyskoci : Run-time error '13' Type Mismatch

Povedlo se me to odstranit vymazanim prvniho obchodu a jeho pole nechat prazdne pak ale kdyz na to klikam tak uz nevyskoci vubec nic , nic se nedeje a v zalozce vysledky neni nic vypocitaneho .

zkousel jsem to uz vsemozne napravit a uz nevim co s tim , prosim o pomoc. Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Michal16:

Co takhle si na vše vyrobit vlastní excely? ;-)
Člověk pak lépe porozumí tomu, co se kde přesně počítá a v případě potřeby modifikace hned vím, co kde změnit (jsme-li autory používaných excelů a děláme vše přehledně a s popisky).

to Skyangel:
Když si zakládáte v bance účet, taky po Vás chtějí základní identifikační informace.
A k "investičním cílům" - pokud byste například měl příliš nízké jmění, nebude Vám dovoleno obchodovat opce atd atd.
Je to "Vaše ochrana", abyste v těch rizikových opcích, futures atd neztratil peníze, takže je při nízkém majetku nesmíte obchodovat :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tom_crz:

Ano, ty základní údaje jsou mi jasné, ovšem v bance si sken Vaší občanky nenechávají (pokud tedy dojdete osobně) a hlavně banka na tom bude se zabezpečením vašich dat mnohem lépe.

Poněkud mě děsí právě to, co je popisované v tomto článku aktualne.centrum.cz/finance/nakupy/clanek.phtml?id=787574 , zvláště ta pasáž v pátém odstavci popisující zneužití zaslání kopie OČ, proto mám i docela strach nějakému brokerovi tyto věci při zakládání poslat. Možná můj strach není na místě a zneužití ze strany brokera nehrozí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...