Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wousatec:

Doporučuju ti, aby ses obrátil na daňového poradce. Žádné diskuzní fórum ti nedá komplexní a zcela relevantní pohled na věc, protože co příspěvek, to názor, navíc nalijme si čistého vína, z pohledů daní je to stále diskuze "amatérů". Profiki sdružuje Komora daňových poradců ČR (www.kdpcr.cz), kde taky najdeš seznam všech DP.

Samozřejmě jako v každém oboru je důležitá selekce. Pokud DP nebude znát pojem futko, margin, páka nebo jak takové obchodování funguje, ani bych neuvažoval o tom, že mi dokáže zpracovat daně. Je nutno hledat, nejlépe když sám obchoduje.

V tom "uzamčeném" vláknu zmiňovaném výše je spousta "nepřesných" informací!!! (td)

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

v tradingu jsem úplný začátečník a prozatím si dávám dohromady informace jak to vlastně celé funguje. Pročítám si články zde na webu a dělám si k ním poznámky.

A chtěl bych poprosit, jestli by mi někdo mohl lépe vysvětlit co je to vlastně ten SWING? V článcích se o něm píše hodně, ale jeho podstatu jsem moc nepochopil a ani po prohledání diskuze či slovníku jsem nic podstatného nenašel.

Díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda3:

swingy jsou "vlnky", které trhy na grafech dělají..jejich definice není univerzální, standardizovaná a každý může swingy určovat trochu jinak..dobře se vám to vžije, pokud si například budete do grafů kreslit přes úsečky (svíčky) čáry tak, jak jde trh nahoru a dolů - tím dostanete takovou cik cak čáru, která bude reprezentovat ony swingy..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny financniky, planuji zacit intradenne s 5000$. Zatim to vypada na trh NQ nebo TF, ted studuji systemy FinWin a WoodiesCCI, brzo se vrhnu na prvni backtesty v NT. Chtel bych se vas zeptat jak realne vidite mesicni zhodnoceni uctu okolo 10-20%.

Samozrejme za predpokladu zvladnuti psychiky, pri kvalitnim MM a zadnem obchodovani mimo OP.

Na zacatku obchodovani live uctu budu mit denni cil okolo 150-200$, tydenni cil 300$ (pokud dosahnu tohoto zisku v danem tydnu, pockam na dalsi tyden, mezitim analyza provedenych obchodu, ladeni systemu a pripadne dalsi backtesty atd.), 300*4=1200$. Nice and easy. Nechci nic uspechat. Stop-loss vidim zatim okolo 100$, PT okolo 200$. To jsou zatim predbezna cisla, uvidime jak se bude darit pri backtestu. Risk na obchod chci drzet maximalne okolo 3%, az bych dosahnul urcite vyse uctu, zvysoval bych pocet kontraktu (2 kontrakty nejdrive s uctem 10 000$)

Thoughts? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filf,
začněte nejdřív s papertradingem. Cíl zhodnotit alespoň 30% účtu s rozumným risk managementem.
Sám pak uvidíte, jaký trh si můžete s ohledem na svůj velmi malý účet dovolit obchodovat a jaké zhodnocení můžete očekávat.
Osobně bych doporučil začít s levnějším trhem a cílit na konzervativnější zhodnocení. Ale to všechno najdete v článcích.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre, dekuji za odpoved.

Levnejsi trh? Prave mam pred sebou vas cerstve vytisteny eBook s vyberem trhu a procitam e-mini indexy. U NQ pisete: "NQ tak představuje jeden z finančně nejdostupnějších a nejméně riskantních trhů pro začínající intradenní tradery." Tez pisete ze NQ se da obchodovat s malymi stop-lossy, radove desitky dolaru. Ja bych SL mel okolo 100%. Vse co jsem napsal mi sedi i s tim co pisete v eBooku o MM a risk managementu, kde mate za rozumny tydenni cil 500$ na kontrakt v trhu TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
Návštěvník

Ahoj vím že to bude znít asi jako stupidní otázka ale pořád hledám odpověd na jednu otázku která mě jako začátečníkovy není jasná a konkretní odpověď by mě velice pomohla.

Prosím nekamenujte mě pokud už zde někdo podobnou otázku dával snažil jsem se ve vyhledávači najít odpověď ale možná nezadávám tu otázku dost správně.

Takže k věci líbí se mi používání svíčkového grafu ale stále nechápu jak je možné že close cena jedné svíčky je jiná než open svíčky následující ( mluvím teď o intradením obchodování s 5 min timeframem) když vše by mělo běžet v reálném čase.

Díky moc za odpověď Xard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pakliže je mezi close a open další svíčky rozdíl, jde s největší pravděpodobností o situaci, kdy v málo likvidním trhu neproběhne v době close baru žádný obchod. Pak se čeká na první obchod v nové ještě nedefinované svíci a teprv až proběhne, stane se tento obchod (opening tick) hodnotou open baru. Což může samozřejmě být jinde než byl closing tick předchozího baru a vzniká tak "gap". Může se taky stát, že v daný bar neproběhne vůbec žádný obchod, pak takový bar může úplně chybět nebo se použije hodnota posledního obchodu a vznikne bar, kde je OHLC stejné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Pravděpodobně se budu s tímto dotazem opakovat (viz. začátek vlákna), ale tato věc mi pořád nejde do hlavy s konkrétními čísly.

Jsem opravdu nováček a zkouším papertrading u +500 na iOS verzi. Vždy, když vstupuji do nějaké pozice, automaticky začínám se ztrátou, která ovšem nekoresponduje s udávanou hodnotou počáteční marže, takže v podstatě nedokážu předem říct, s jakou ztrátou budu začínat.

Zkusil jsem tedy co nejmenší obchod, aby se v číslech co nejlépe orientovalo.
Vstoupil jsem do pozice s příkazem BUY na kontrakt Palladia za 1155,- kč, počáteční marže je udávána 8% a počáteční ztráta byla -36,77,- kč, čemuž úplně nerozumím - proč zrovna tato částka? Nejde mi o začátek v minusu, jen bych moc rád porozuměl těm číslům.

Díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...