Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

zdravím , mam takovy hloupy dotaz , margin je castka ktera se me zablokuje a pak se me po uzavreni obchodu cela vrati ? at je ziskovy nebo ztratovy ? napr chcu vstoupit do trhu YM mam ucet 5 000 zaplatim margin 2 000 prodelam 100 dolaru margin se me vrati a celkovy stav bude 4900 ? nebo kdyz vydelam tak 5100? minus komise teda.

dale margin je pakovy efekt ? to znamena ze cena 1 kontraktu YM stoji nejakou velkou castku ale zaplatim margin treba 1:50 aby jsem mohl koupit 1 kontrakt YM . ale kdyz je jeden pohyb YM 5 dolaru tak se ten pakovy efekt projevi 5x50=250 ? nebo jak to je s pakovym efektem u mini indexu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Michal16:
Ano, čísla ti sedí. Spíše bych ten margin chápal jako blokovanou částku, nikoli placenou.

Ad pákový efekt - pokud je margin na něco roven 100% hodnoty, pak pákový efekt není. Pokud je margin roven 50%, pak si můžeš dovolit za stejné peníze kontrolovat dvakrát větší množství. Tedy to už je pak tvé rozhodnutí, zda se napákuješ.

Příklad:
Držíš třeba long akcie za dvojnásobek velikosti tvého účtu (jsi napákovaný 2:1, margin na akcie je 50%). Pokud by šly na nulu, pak nejen že smažeš účet, ale ještě jednou tolik budeš dlužit brokerovi - v praxi by broker zavřel pozici za tebe ve chvíli, kdy Net Liquidation Value tvého účtu narazí do celkového marginu. Ale tak kdyby to náhodou nestihl, je dobré si to trochu hlídat... ;-) Slyšel jsem o někom, kdo nejen smazal účet, ale dokonce prý brokerovi splácel dluh (vypisoval prý naked opce na VIX v roce 2008).

T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano, margin se ti vrátí po skočení obchodu, bez rozídlu zda je ziskový nebo ztrátový, teda v klasickém obchodě, nejsem si tím uplne jistý pri limitních pohybech, kdy trh preskocí SL a jede dál, tak tipuji, že to broker použije na dokrytí ztráty, ale standardně, v drtivé většině případu je to 100% vratná záloha na obchod

margin nemá s pákou co dělat, tj broker má margin 500 USD na nákup 1 kontraktu YM, takže ti při nákupu 1 kontraktu YM zablokuje právě 500 USD, zisk a ztráta se počítají dle pohybu v bodech indexu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IVI Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim všechny a mam dobrou zpravu.Podarilo se mi
> získat zpet svých 250 usd a před pecenymi holuby
> budu od ted velmi opatrna!!! Kazdopadne,jsem rada
> ze se ZT zachoval cestne a korektne:-)

Každopádně i tak bych být Vámi si našel spolehlivějšího brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak konecne jsem se zaregistroval juhu no po vahani a studovani manualu mi neni vše jasne no ...je toho dost ale tu na timto foru jsem se konecne neco dozvedel a to mne zajimalo jestli kdyz to teda prepizknu a hodne ztratim tim mislim vše jak margin tak všcky penize dejme temu ze zapomenu dat stop loss a spadne internet burza se zavre a ja na druhy den prijdu treba do minusu 1000 dolaru co se bude dit dal diki predem za odpovedi :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mě těch $1000 budete brokerovi dlužit a bude nutné je zaplatit, viz. smlouva mezi Vámi a Vaším brokerem. Každopádně ve většině případů Vás broker zachrání pomocí margin callu. Jediný problém by byl, kdyby byl vyhlašován nějaký důležitý fundament a trh by byl silně volatilní a ještě před MC by jste se dostal do minusu, čili MC by nastal pro Vás v nesprávný okamžik a vyplnil by se až by byl Váš účet v minusu. Proto se doporučuje mít vždycky stoploss a riskovat co nejmenší procento účtu v závislosti na jeho velikosti viz. money management.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Neoznačil by som túto otázku za otázku začiatočníka, ale aj tak to smerujem sem:

ETF nazývané ako QQQ kopíruje akciový index NASDAQ100

Cena QQQ je teraz 84,11 USD

NDX (nasdaq100) je na hodnote 3 446,85

Teraz mi povedzte, ako kompetentní odvodili tú cenu QQQčka ???

Napríklad, pri SPX a SPY je to zrejmé - cena SPY je cca SPX/10 , ale ako niekto dostal z hodnoty indexu 3 446,85 cenu ETFka, ktoré ho kopíruje 84,11 USD ??? Keby to ETFko stálo 344,6USD tak chápem, ale 84,11USD ?????

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zaciatocnik1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> No dnes by mali byť burzy v USA zatvorené. Ako to,
> že sa teraz trhy hýbu ? Predsa každý jeden obchod
> musí byť uzavretý na burze. Ak je burza zavretá,
> nedajú sa uzatvárať obchody. Ako to, že sa ES hýbe
> ?

ES se dnes zavře od 12:00 - 17:00 CST. U nás to je od 19:00 - 24:00h.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

na účtu mám 10.000 USD
nakoupím 10 kusů produktu, kde dopad na marži je 50 za jeden, tedy 10 x 50 = 500
blokováno je brokerem těchto 500, o tuto částku se mě sníží hodnota účtu
jdu dále do ztráty -400, aktuální dostupný margin je 10.000 - 500 - 400 = 9.100, využití marginu roste, v % nebo USD
pokud ztráta narůstá, zpravidla se v nějakém okamžiku aktivuje automatické ukončení pozice, každý broker to má jinak, může to být např. 80% využití marginu
pokud si myslím, že trh se obrátí a já nechci z pozice vystupovat, řešením je nakreditovat účet přes platební kartu, což ale neumožňují všichni brokeři, stihnout se to dá do cca 10 min.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...