Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

BTommy - netuším, kde a jak palladium obchodujete, u nějakého českého brokera? Že uvádíte hodnoty v Kč. Pokud byste obchodoval Palladium na NYMEX skrze "standardního brokera", měl byste vidět to samé, co při obchodování jiných futures. Tj. Pokud nakoupíte kontrakt PA, aktuálně tedy PAU13, tak se vám na účtě blokne částka odpovídající aktuálnímu marginu, tj. cca 4000 USD (podle vašeho brokera, někteří mohou poskytnout nižší v hlavním obchodování apod.) a ztráta nebo zisk se bude počítat podle toho, kde zrovna se trh nachází ve vztahu k vaší vstupní ceně, tj. počet "ticků" * USD hodnota ticku * počet kontraktů. V případě Palladia je tick 5USD. Samozřejmě obchod něco stojí (poplatky brokerovi), takže když je cena přesně na vašem vstupu, tak vaše P/L v tu chvíli vč. komisí není nula, ale mínus komise, což ve vašem případě může být těch 36,77 Kč, nevím. Pokud jste tick v mínusu, pak je vaše ztráta 5USD + 36,77 Kč atd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honza K. -

Používám PLUS500 aplikaci pro iPad, která ceny automaticky převádí z dolarů na koruny.
Osobně Palladium neobchoduji, byl to jen příklad, na kterém jsem se snažil využít co nejmenších čísel pro ukázku a dotaz, KDE se vlastně bere to mínus na začátku. - Bude to tedy asi ta komise :)

Díky za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BTommy: +500 je dobry mozna tak na testy... ale rozhodne bych pres ne neobchodoval, je to drahe... misto standartniho fixniho poplatku za kontrakt totiz platite tzv. spread tozn rozdil mezi nakupni a prodejni cenou... tozn v pripade, ze trzni cenu mate 1000, tenhle broker vam komoditu proda s nejakym spreadem napr za 1050 = v podstate pocitejte s tim, ze to je castecne poplatek brokerovi za obchod + pripadna slippage (tozn. nakoupite to za horsi cenu nez je trzni i diky nejakemu mensimu pohybu behem toho nez vas prikaz doleti na burzu...) kdyz tak sectete fixni spread ktery vam uctuje broker+ slippage jste vetsinou automaticky v minusu (muze se stat ze dostanete i kladny slippage tozn lepsi plneni nez v okamziklu odeslani pokynu na trh, ale to je ta mene casta varianta :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, měl bych jednu otázku. Přes vyhledávání ve Foru mi to nic nenašlo, takže bych měl být první s tím dotazem.
Můžete mi někdo poradit, zda existuje nějaký seznam "velikosti" kontraktů? (Např.: 1 kontrakt ropy je 1000 barelů) Hlavně Futures kontrakty by mě zajímaly.

Předem díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den!
Jsem naprostý začátečník proto se Vám možná moje otázka bude zdát hodně naivní.Chtěl bych skusit začít obchodovat v demo verzi nebo jak říkáte paper tradingu u těchto společností:Saxo bank,GCI Trading a InstaForex.Nemusím tedy instalovat Vámi nabízené obchodní platformyPodotýkám že pracuji v operačním systému Linux.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oakwood
Tvá otázka je formulována takovým způsobem, že se na ní ani nedá odpovědět.
Věta "Nemusím tedy instalovat Vámi nabízené obchodní platformy" je položena jako otázka??? Pokud ano, tak je třeba si zjistit, zda vyjmenované společnosti používají jejich vlastní platformu či třeba umožňují napojení na externí platformy (Ninja, Sierra, atd..)
Proč ale zkoušet demo zrovna u těchto společností? Je k tomu nějaký důvod? Určitě jsou lepší řešení, která jsou zde na finančníku popsaná v článcích.
Jinak s tím Linuxem může být problém. Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, zda nějaký obchodní sw jede pod Linuxem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrýden!
Chtěl bych Vás poprosit o zodpovězení tohoto dotazu.Jakým způsobem probíhá převod peněz na uživatelské účty brokerskýhc společností a jak dllouho mohou na těchto účtech být než si je převedu na svůj bankovní ůčet?
Myslím tím vydělané peníze na burze.


s díky J.N.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oakwood Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dobrýden!
> Chtěl bych Vás poprosit o zodpovězení tohoto
> dotazu.Jakým způsobem probíhá převod peněz na
> uživatelské účty brokerskýhc společností a jak
> dllouho mohou na těchto účtech být než si je
> převedu na svůj bankovní ůčet?

Zalezi od brokera ale vetsinou se dela "wire transfer" obema smery, pripadne vyber penez poslanim seku postou coz je zdarma (narozdil od wire transfer), nicmene pokud zijes v CR tak tam ti banky asi seky nevezmou. Byt tebou, soustredim se spis na to jak ty penize vydelat, nez na to jak je potom vybirat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
zajímal by mě názor někoho zkušenějšího než jsem já (tedy všech ostatních). Sestavil jsem si plán na základě price action a potřebuji ho otestovat na historickych datech, chci obchodovat e mini trhy NQ, TF, ES, EY.
Nainstaloval jsem si program sierra chart a v budoucnu plánuju založit účet u infinity brokerage. Moje otázka směřuje k historickým datům u sierry, potřebuji historicka tickova data e mini. Takže změním účet z free na 3. úroveň (17,28 GBP per month - protože nyní přežívám v UK ). Budu tedy využívat sierra chart futures backfill data za poplatek 17,28 GBP.
Chápu to správně, že když platím za 3. úroveň, tak mám k dispozici i ostatní data která 3. úroveň podporuje? např. interactive brokers nebo barchart data. Nebo se poplatek vstahuje jen k sierra chart futures backfill data?
A zcela předběžne co si myslíte o spojení sierry a infinity brokerage?
Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

měl bych takovou filozofickou otázku, která mi vrtá hlavou. Co by se dělo s trhem, kdyby všichni účastníci co tam jsou obchodovali finwin tz že by měli podobné vstupy na stejné strany? Kdo by koho obíral o peníze, kdyby všichni spekulovali jedním směrem a nebyla by žádná protistrana?

A myslím si to správně, že všichni kdo obchodují např finwin, vlastně táhnou za jeden provaz a hýbou s cenou jedním směrem?

Mě by zajímalo jestli je možné, že by třeba nějaký obchodní systém přestal fungovat z toho důvodu, že jej obchoduje "až příliš mnoho lidí" nebo jestli je to právě dobře, že jej obchoduje mnoho lidí.


Díky za odpověď,
Sanchez

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SanchezP: Kdyby naprosto všichni obchodovali FinWin, či jiný stejný systém, tak se trh nehýbe, protože ho nikdo neobchoduje, protože všichni čekají na stejný signál, který nepřichází, protože se trh nehýbe, protože ho nikdo neobchoduje.

Kdyby nebyla naprosto žádná protistrana, tak by nebyl ani žádný obchod, protože není od koho koupit. Ti, co by měli otevřenou pozici by měli to, co koupili, bez možnosti se toho zbavit.
Co se děje v reálných situacích, kdy protistrana existuje, ale nestíhá, se můžeš podívat na 6 května 2010.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...