Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Jarda26 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vážení obchodníci a obchodnice,
>
> tímto bych se Vás chtěl zeptat na na jednu
> základní otázku ohledně obchodování měn na
> FOREXU.
>
> Nejdříve se představím. Jsem člověk, který
> uvažuje, že by snad někdy v budoucnu chtěl začít
> obchodovat na FOREXU. Z tohoto důvodu začínám
> studovat všechnu dostupnou literaturu.
>
> A teď můj dotaz. Bude se Vám zdát asi zcela
> primitivní, ale pro mě je zodpovězení této otázky
> zcela důležité.
> Jde při obchodování na FOREXU přijít o více peněz
> než ty které mám na účtu? Tedy přijít o svůj vklad
> a ještě dlužit?
>
> S pozdravem

Ano jde, nejen na FX ale, stejně tak i na ostatních kapitálových trzích, ale neboj se, k tomu může dojít jen opravdu vyjímečně, většinou pokud máš opravdu moc velkou otevřenou pozici společně s malým účtem a trh se vydá proti tobě např. díky obrovské volatilitě při vyhlašování zpráv. Proti tomu by tě měl sice ochránit tvůj margin call, ale pokud je ta volatilita opravdu příliš vysoká např. při zasedání Fedu, rozhodování o úrokových sazbách, když mluví Draghi z ECB nebo pokud jsou výrazně odlišná data z NFP apod. Každopádně určitě se doporučuje mít stoploss někde na jisté pro tebe únosné hranici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny tradery,

našla by se tu dobrá duše, která by mi pomohla rozběhat NT + hist. data?
NT už mám staženo. Podařilo se mi stáhnout i data. Že Zen-fire už neposkytuje free data jsem už taky pochopil.
Přečetl jsem si návod na finančníkovi i další návody a tutoriály vč. HELPu, ale nějak se mi pořád nedaří do NT dostat data.
Pokaždé se mi zobrazí prázdný graf. Dále bych rád pro testovací účely to samé rozběhal na MultiCharts.

Také by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi poskytovateli dat? IQfeed, Kinetick, eSignal, CQG...
Nějak mi uniká pointa..data jsou přeci jedna, jsou stejná a nechápu proč tedy tolik poskytovatelů a jaký je mezi nimi tak zásadní rozdíl, podle kterého bych si toho poskytovatele měl vybírat?

Děkuji,
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím,

Jsem začínající trader, který by se časem rád živil obchodováním na burze. Hra s čísly mě poslední dobou nesmírně baví a mé dvě předcházející povolání se jich taktéž týkaly. V obou sem byl úspěšný ovšem z osobních důvodu sem se rozhodl pro změnu - buď začít podnikat nebo zkusit trading. Po zvážení všech pro a proti sem se rozhodl pro druhou možnost. Mám na to rok a půl, cca 6hod denně času, než budu muset vydělávat "nějaké peníze" tradingem, tak uvidíme. Stáhl sem si manuál týkající se obchodování s komoditami a poctivě ho pročetl, mrkl i na jiné weby - spoustu sem pochopil - ale spoustu mě toho uniká, což je jasné, když se tradingu věnuji 2-3 týdny. Brokera jsem ještě nevybral, aktuálně backtestuju a myslím, že u toho ještě měsíc až dva zůstanu... každopádně, proč tohle všechno píšu... mám dotaz, který mi vrtá hlavou...

Uvedu příklad na konkrétním obchodu z historie

Prosincové zlato (Gold Dec 2014 COMEX)
Datum: 14. červenec 2014
Open: 1342
Close: 1308,1

Zlato jde tedy dolů. Řekněme, že se rozhodnu, poté co je burza uzavřena, prodat/shortovat s tím, že předpokládám, že i další den by mohlo jít dolů. Zadám tedy přes noc (nebo dobu kdy je burza zavřená) příkaz prodat jeden kontrakt zlata.

Následující den 15.července 2014 je to takto:

Open: 1310,2
Close: 1298,5

Rozumím tomu správně, že se zrealizuje příkaz, který jsem dal brokerovi přes noc a prodám při otevření burzy jeden kontrakt prosincového zlata za 1310,2 (nebo hodnotě velmi blízké open)? Následně čekám na konec dne a těsně před uzavřením burzy nakoupím jeden kontrakt prosincového zlata za hodnotu na které se trh uzavře tj. 1298,5 (nebo za hodnotu velmi blízkou close hodnotě). Ve výsledku bych měl mít, pokud sem se takto rozhodl, profit 1310,2-1298,5= 11,7*kurz dolaru cca 20*100 = 23 400,- czk? (mínus poplatky brokerovi samozřejmě)

A teď... kde mám chybu? Nebo lze tuto transakci tak jak sem ji popsal uskutečnit? Nezajímá mě proč sem se rozhodl tak a tak, ale zajímá mě, zda-li je to technicky proveditelné a funguje ten proces tak jak jsem výše popsal. Zda-li tam není nějaký háček...

Děkuji všem za věcnou odpověď a předem se omlouvám, pokuď tam mám nějaké nonsense :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No podle me na to jdeš dost spatne nikdo nevi co se muže stat když je noc a burza je zavrena je lepsi obchodovat pres obchodni hodiny kdybys držel kontrakty preš noc tak bys mel radeji spekulovat v delšim ramci ale to je jen muj nazor.
Ale to nevim jak bude a co u keho je hodnota blizka a hlavne kde ti sedi prikaz jestly v platforme nebo primo na burze.

No ja jsu taky začatečnik oproti ostatnim tak i takova odpoved :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď! Jakou mám vlastně šanci, že stihnu "chytnou" ať již přes platformu nebo brokera tu hodnotu, při otevření/zavření trhu, jež je pak uvedena ve stats? Reálnou šanci?(budu spokojen i když to bude např. namísto 1310,2 jen 1310,0).

Samozřejmě bych pracoval i se SL.

Ještě se tedy zeptám. Pokud tedy mám ten druhý den otevřenou pozici, jak píši ve svém příkladu a čekám na konec dne, kdy chci ten kontrakt koupit zpět (shortuju), tak během toho dne mi to lítá nahoru a dolů a to mi průběžně "užírá" nebo "přidává" peníze z účtu dle hodnoty křivky která je aktuálně,že? Nebo ne a je to řešeno jinak? (nepočítám margin, který mi broker blokne)

Dále by mě zajímalo, zda-li mě broker bude považovat za intraday obchodníka -tj. budu mít menší margin...vždy chci uskutečnit obchod přes noc, resp. za open nakoupit a za close prodat (v ten samý den).

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavoda:
Ahoj, na to aby jsi používal NT platformu, jako brokera měl IB a jel na datech od Kineticku, nepotřebuješ multilicenci.
Ale počítej že zrovna data od Kineticku tě vyjdou od $50 výše. Záleží co všechno potřebuješ za instrumenty.

Neporadil by mi někdo co si můžu dát za další instrumenty k ES, NQ, FGBL, GC, a čtyřem měnovým párům.
Chtěl bych solidní likviditu a ideálně bez rolování, nebo alespoň třeba jednou za tři měsíce. Ne jako CL...
Díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Corwin22: Díky

Právě nastavuji odběr dat u IB.
Mají tu mimochodem i možnost odběru dat level 2. Nevíte jaký v tom je rozdíl? Nemohly by být tyto data pro analýzu volume profilů a hloubky trhů dostačující?

Zvažuji i možnost, aspoň ze začátku live obchodovat přes platformu IB a analýzu trhu provádět na bezplatné NT s free daty od CQG. Náklady prakticky nulové a vypovídající hodnoty o trhu s pluginama např. na analýzu podle Petra - Fims plnohodnotné. Zkoušel někdo tento přístup? Jediný problém je v tom, že data na IB platformě v porovnání součastně na free datech na NT se chvílema liší i o několik ticků. Nechápu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...