Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Ano, skutecne jsem mel na mysli puvodne 2000 na jeden obchod, nikoliv kontrakt. Zkratka bych zde jen potreboval poradit nejakou opravdu trivialni strategii, na ktere budu pote v makru v excelu zkouset variace 2 klouzavych prumeru. Periody klouzavych prumeru a i RSI budou v jednotkach dnu, napr. 1MA=5dni, 2MA=10 dni. Pote k tomu pridam RSI a opet variace. Zkousim to na historickych datech (10 let). A jaka kombinace se mi ukaze jako nejuspesnejsi, tu pouziji na novejsi historicka data a udelam statistiku. To je cele.

PS: Pavoda, dekuju moc za odpoved :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavoda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Určitě začni tím, že zjistíš jakou má strategie
> úspěšnost a kolik maximálně návazných ztrát může
> po sobě přijít.

Počet maximálně navázaných ztrát v backtestu je VŽDY menší než Počet maximálně navázaných ztrát v reálu. Bacha na to ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mira7 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem,
Nevím si
> však rady s money managementem. Na začátek si
> stanovuji základní kapitál, např. 100 000 $. Ale
> nyní nevím, když mi např. u klouzavých průměrů
> přijde signál, za kolik mám nakoupit a za kolik
> mám později prodat (prodávám všechno). Někde jsem
> se dočetl, že je dobré riskovat na 1 kontrakt max
> 2 % z kapitálu. Myslíte tedy, že je vhodné na 1
> kontrakt dávat vždy 2000 $? Budu vděčný za
> jakoukoliv relevantní odpověd, díky M.
>

Vyhledejte si "fixed fractional position sizing", najdete na webu spousty podkladových a studijních materiálů :) Pokud se tomu chcete věnovat trochu seriozněji, doporučuji publikace od Van Tharpa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft Napsal:
-------------------------------------------------------
> To deluxe
>
> Nemám brokera PLUS500 aj keď začal som tam. Mojím
> brokerom, ktorý používam na backtesting a
> papertrading ( naozaj prepáčte ak to nesmiem
> zverejňovať ) je XTB-Broker.
>
> Samozrejme počítam, že tu komisie sú. Ale
> nerozumiem prečo ak vstúpim do pozície hneď som v
> mínuse až 50 USD a ešte k tomu ďalší pohyb nestojí
> 10USD ale niekoľko okolo 7,5USD. To mi nieje
> jasné.
>
> P.S. Toho brokera používam preto, lebo sú v ňom
> data približne rok do zadu staré, lebo mi ich
> platforma vyhovuje a nieje jej používanie
> obmedzené na mesiac alebo podobne.
>
> Ďakujem za odpovede a rady

zdarec ja som tiež u xtb problem ktory maš je koly spredu ...pri kaťdom obchode musiš počitat s tym že aktivum nekupiš za aktualnu cenu ale o cenu trochu vyšiu ...aktualny spread si možeš najst prijamo v kalkulačke na lavej lište ...po rozkliknuti aktiva maš na vyber male ikonky otvorit graf apod. no a tam je aj kalkulačka kde pekne vidiš kolko zaplatiš maržu aky je spread a pod...vela zdaru...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tato otazka nepatri do tejto temy ale zatial nemožem zakladat nove temy preto pišem tu.. napadla ma jedna myšlienka a nevem či to bude realizovatelne ....takže k tej otazke...kedže trh tvorime mi čiže udavame smer hore alebo dole ....co by z trhom spravilo to keby sme sa dajme tomu 100vka z nas dohodly a kupily naraz jedno aktivum v ten isty čas ....logicky mi to dava zmysel taky že by sa trh posunul vyšie a všedci by sme boli ziskovy ...stačilo by to posunut o par tickov v nejaky den ked je nizke volume alebo pred skončenim trhu okolo 21 :00 aby nas niekto neprebil protismerom ...čo myslite fungovalo by to ?....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Magi - rozešlete milion emailů, že nějaká OTC akcie půjde zaručeně prudce nahoru, ale nezapomeňte si předtím nakoupit :) Pak to možná bude fungovat, není to sice novátorský, ale třeba se ještě nějaký blbec chytne :) Na futures nebo jiných likvidních trzích tohle fungovat nebude. Teoreticky by to mohlo zafungovat na stejném principu. Tj. vy byste musel mít nakoupíno a mít limit vyhazovák o tick nebo dva výše a pak teprve nějak přimět ostatní, aby v ten samý moment kdy jste už na trhu, aby nakoupili. Pak možná by to někdy mohlo vyjít, jednou... možná... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý den, přidám jeden hloupý dotaz respektive 2 ohledně futures trhů: 1) na americké burze se obchoduje od 15:30 do 22:00 , když otevřu graf například TF trhů kdo obchoduje index před totuo dobou respektive co bych musel splnit abch mohl obchodovat pohyby které jsou před 15:30 viz graf 2) noční seance je myšleno od 20:00 - 22:00 nebo ony pohyby před 15:30 -ptám se kvuli definování S/R urovní dle předešlé seance Mockrát děkuju

30154

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Karler:

obchodní hodiny se dělí na "denní" a "noční" seanci..největší aktivita je ve vámi zmíněném úseku (CZ času), ale v dnešní elektronické globální době už se obchoduje prakticky nepřetržitě, tj. je možno obchodovat i před 15.30 CZ času, ale objem obchodů na trzích je výrazně menší, vyplňování příkazů horší apod.

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak poznám jestli dat jsou ticková nebo ne.

1)Je to tak že tickových dat celou dobu dle vybraného Timeframu vidím vykreslování úsečky,
kdežto u normálních dat se úsečka po uplynutí doby definovaného času řekněme ,, z čista jasna objeví"?

2)Ptám se protože se připravuji na back test a chtěl bych mít i rovnou možnost simulovat obchody při přehrávání. Mám SierruCH service pack 3 + chci založit sim. účet u AMP + data Rithmic - pro možnost připojení na data pro back test za poplatek

Mockrát děkuju za názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...