Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> Corwin22 Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ...
> > A kolik je dost obchodů? Je to dle počtu
> kontraktů
> > nebo dle výše zobchodovaných peněz??
> > ...
>
> Dost obchodů je, když na komisích zaplatíš aspoň
> 30$ viz také:
> www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=
> marketData&p=mdata
>
>
Díky za info.

To Pavoda:
Neznám tak detailně IB data. Takže ani neporadím s tím level 2. Co třeba vím, tak mají lepší spread na FX než Kinetick. Trochu zapátrej a najdeš.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
ze zvídavosti bych rád položil otázku pro někoho, kdo se v oboru pochybuje a má kontakty na více obchodníků: jaký je podle vás poměr lidí, kteří s (day)tradingem začali a dokážou se jim dlouhodobě živit, k těm kteří spálili kapitál a museli přestat? přijde mi totiž, že (nejenom zde) je vidět spousta positivních příkladů, ale negativní se trochu ututlávají. při tom musí být těch špatných mnohem větší počet. a bonusová otázka: kolik z vás se dokáže tímto oborem opravdu uživit jako full-time job?
díky za názor!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych Traderov,

zacnem troska poeticky :) asi to tu bolo vela krat napisane, ale aspon touto cestou by som sa chcel autorom serveru financnik.cz podakovat. Myslim ze pre tuto komunitu robia ozaj vela. Takze za mna jedno velke DIK ..

Lets rock n roll

v podstate som absolutny amatere a s tradingom len zacinam, reps. ani nezacinam, ale vzdelavam sa (citaj precital knihu od autorov tohto servru o ID tradingu + preliezol kompletne tento web). Dochadzam do bodu keby by som rad skusil obchodovanie so SIMULOVANYMI peniazmi (predsa len si myslim ze mPlay, ktoreho autory spominaju v danej knihe ma pravdu o prechode simulovane - realne). Takze k jadru veci.

Samozrejme potrebujem poradi s vyberom v brookera + platformy. Bohuzial moje poziadavky su hodne specificke
0.) Rad by som obchodoval komodity systemom ... nieco medzi Woody CCI a FinWin
1.) Broker/platforma musi obsahovat simulovane obchodovanie + prechod do realneho.
2.) Pouzivam sistem linux (NT7, nebezi pod wine, qtstalker je mimo hru kvoli QT ... a tak by som mohol pokracovat)
3.) Casto pouzivam aj MAC
4.) Idealna je online platforma (a brooker ktory ju poskytuje)
5.) Zatial som skusil XTB a ich xStation -> okrem toho ze komisie nahradzaju vacsim Spreadom a nemaju take "portfolio" v ramci komodit, tak mi to pride ako rozumna volba (pls neukamenujte ma... ano ano .. 2x dobre referencie som na nich tuto nenasiel)

Ak poznate pre dane poziadavaky LEPSIE riesenie prosim nevahajte mna poucit
Kazdu radu si nesmierne cenim.
S pozdravom zandar
"Traders 2 traders"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> z4nD4R:
>
> Tvoje požadavky 0.) až 4.) splňuje platforma TWS
> od Interactive Brokers. Ta je k dispozici i pro
> Linux a Mac.
>
> .--------------------------.
> | Patience & Discipline |
> °-------------------------°


na tuto platformu som narazil, nanestastie som sa v nej nevedel ani poriadne zorientovat :( . Nevies o nejakom navode, how to atd?

Btw, kolko je minimum na otvorenie si uctu u IB?

S pozdravom zandar
"Traders 2 traders"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Corwin22

Dobre vediet ze min je 10k $.
Poskytuje IB aj nejake demo, ktore sa da napriklad prepojit so SierraCharts?
Resp. hociktore ine demo prepojitelne so sierracharts? Pretoze rovno zacat s ostrymi peniazmi bez poriadneho osahanie "platformy" mi pride minimalne hlupe.

btw, pytam sa na sierracharts, pretoze som ju rozbehal bo wine.

S pozdravom zandar
"Traders 2 traders"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavoda:
Osobně jsem se s tím nesetkal, zkus jejich znalostní bázi:
ibkb.interactivebrokers.com/
nebo napiš na podporu ticket. Případně live chat.

To z4nD4R:
Je možnost vytvořit si demo account, jestli-že si otevřeš normální account. Že by to šlo jinak nevím, ale mrkni do diskuze o IB tady na finančníkovi, je možné že najdeš, případně napiš a snad bude někdo vědět.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vsetci,
ucim sa obchodovat Woodieho system, avsak nepouzivam Sierra Chart. Co sa tyka indikatorov LSMA, EMA, choppiness index a side winder, tie su zakreslene v grafe CCI, v podobe liniek na hraniciach -/+100 a -/+200, a rozoznavaju sa na zaklade farebnych ciar. Co vsak v pripade, ze ja tie farebne ciary v nastroji nemam? V nastroji, ktory pouzivam je mozne tieto indikatory zobrazit v podobe grafov, ake su v tom pripade hranicne hodnoty? Teda kedy vstupit do obchodu a kedy nie? A ake maju rozsahy, ak EMA (Exponential Moving Average) aky treba dat rozsah? Takisto v pripade LSMA a side winder? :S

Vdaka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všem,
dělám nyní jednu práci, kde mám navrhnout obchodní systém. Používám indikátory (zatím jen) 2 kouzavé průměry a RSI, později je skombinuji. Nevím si však rady s money managementem. Na začátek si stanovuji základní kapitál, např. 100 000 $. Ale nyní nevím, když mi např. u klouzavých průměrů přijde signál, za kolik mám nakoupit a za kolik mám později prodat (prodávám všechno). Někde jsem se dočetl, že je dobré riskovat na 1 kontrakt max 2 % z kapitálu. Myslíte tedy, že je vhodné na 1 kontrakt dávat vždy 2000 $? Budu vděčný za jakoukoliv relevantní odpověd, díky M. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě nepřijde, že by byl Mira7 až tak mimo. Zkusím odpovědět já.
Doporučuje se riskovat na obchod 0,5 - 3, až třeba 5% i 10%, ale to je opravdu jen hodně hrubé. Záleží především na tom, jakou strategii volíš, jak často obchoduješ, co obchoduješ a s jakou úspěšností. Jestli máš tendenci hodně vydělat a podstupovat velké riziko, nebo spíše investovat s nízkým rizikem. U kontraktu si nevolíš za kolik ho nakoupíš. Můžeš koupit 1 - x kontraktů a volit můžeš maximální ztrátu při které se závazku zbavíš. Tím máš jasně definovaný risk na jeden obchod.
Určitě začni tím, že zjistíš jakou má strategie úspěšnost a kolik maximálně návazných ztrát může po sobě přijít. Tato šňůra by ti neměla vymazat, ale ani nijak významně narušit účet.
S účtem 100 000$ riskovat 2000 na obchod je asi v pořádku. Pokud by jsi obchodoval víc než jeden obchod denně, asi by bylo lepší riskovat míň např. 500 - 1000 na obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...