Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtel bych se zeptat, nevite prosim, zda-li existuje nejaka mobilni aplikace pro iOS zarizeni, ktera by umela obchodovat komoditni spready? Nasel jsem pouze:

TradeStation
mobileTWS
MetaTrader 5
Thinkorswim

Bohuzel bez live uctu to nemuzu overit, ptal jsem se na podpore TradeStation a komoditni spready se u nich daji obchodovat pouze na jejich platforme. Nema prosim nekdo nejake zkusenosti? Mam v planu absolvovat webinar o spreadech zde na financnikovi, ale je mi jasne, ze tato informace tam nebude. Dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

opat sa po nejakej dobe hlasim s (ako dufam) pre vas basic question.

Cut long story short: Z mnozstva precitaneho materialu som sa rozhodol, ze je cas sa posunut dalej a vytvoril som 'vlastny obchodny plan'. Uprimne neviem ci ho mozem nazvat vlastny, pretoze principialne kombinuje FinWin a Woodieho. Dalsim logickym krokom je pre mne backtestovanie. Tu prichadzaju moje otazky:

Question: Ako principialne backetestujete? Mam dispozicii SieraChart s rad by som moj system pattern po paterrne backtestoval na E-mini russel trhu (mozno navrhy na lepsie pre zaciatok?). K samotnemu backetestovaniu: myslim ze cca 10mesiacov je dostatocna doba pre backtesting, ci samylim? Postup: v podstate premyslam nad nastasvenim grafu a all indicatorov a potom pomocou spatneho prehravania (crtl R) grafov by som tieto grafy pozoroval. Ak by sa objavil signal na vstup, tak si to jednoducho zapisem spolu s vystupom (SL, PT, iny vystup) do Excel tabulky.

Je toto podla vas spravny pristup ako backtestovat, alebo mi nieco uslo?

Za kazdu rad pekne dakujem :)
t2t - traders 2 traders

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

zravim chcem sa spytat ako ten trailling stop funguje... klikam to na platforme no mam z neho bimbac uz... ked mam cenu 1.32456 a pomyslam na buy tak nastavim prv v ramci svojej strategie pevny stoploss 40pip(1.32056) a trailling nastavim 200bodov(20pip)... a teraz mi neni jasne ked cena vyskoci na 1.32656 aktivuje sa trailling je tak? takze do straty nepojdem budem na BE... ale dalej ked pojde cena na 1.32666 posunie sa moj trailling o 1 pip na uroven 1.32466? toto jedno mi neni jasne ci po aktvacii trailling stopu sa potom hybe po kazdom pohybe trhu mojim smerom alebo musim cakat na dalsich 20pip(1.32856) aby sa posunul vyssie ? a dalej viem ze traillin funguje len pri zapnutej platforme... co ak by som mal zapnute na mobile platformu... bude fungovat? thank you

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tukanec:
Neni jasné jakou pouzivas platformu. V kazde to muze byt trochu jinak. Bezne ale zadas po kolika tickach se aktivuje trail a po jakych krocich se posouva. Trail posouva platforma, ale prikaz by mel byt u brokera. Kdyz nejede platfoma, tak prikaz zustane tam kde byl naposled. Může to byt všude jinak (ruzni brokeri, ruzne platformy), ale takový zkušenosti mám já. NT + IB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, chtel bych si navrhnout obchodni system a tak trochu tapu se stop-lossem a profit targetem. Rozhodl jsem se, ze stop loss budu ridit podle PSARU, ale rad bych se jeste zeptal, jak je to v tomto pripade s PT? Zda -li si ho volim sam, popr. jake jsou moznosti ho zvolit. Uvazuji jen dlouhe pozice. Predem dekuji za odpovedi. M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím mám takovou základní otázku - jaký je základní rozdíl mezi historickými a intradenními daty v Sieře,

jestliže mi poskytovatel poskytuje oboje. Přeci přes intradenní data můžu jít i do minulosti. Je základní rozdíl jen ten že intradenní jsou ticková s více informacemi???? Pak dává smysl využívat jen ty intradenní???

Mohly by mi to někdo jen stručně odvětlit. Mockrát Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Karler:
Historická data jsou to co si stahneš od poskytovatele. Ty můžou být v různém detailu- denní, minutová, ticková,.
Pak jsou aktuální real-time data. To jsou data, který ti říkají, co se děje na trhu právě teď. Platforma si je ukládá a vytváří z nich historická data...
Intradenní data je nekonkrétní pojem.
Jako intradenní obchodník by jsi měl požadovat ticková real - time data Level I nebo lépe Level II.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky,Už jsem to odzkoušel je to tak že při downloadu Historical data - jsou data be tickových informací, nedají se přehrávat použitelné pro zkoumání indexu zpětně v řádu let -. Intrady data jsou data s více informacemi dají se přehrávat - jdou stáhnout i do historie (ale jen omezeně záleží zase dle poskytovatele)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
snažím se najít jak je to s pojištěním peněz u brokera. Konkrétně IB. Co jsem zatím byl schopen najít je, že pro různé typy účtú/zákazníků(Individual,Corporate) je to trochu jinak. Ale co mě překvapilo je že peníze pro komodity nejsou pojištěny, zatímco třeba pro akcie ano. Chápal bych že už nakoupené finanční instrumenty jsou na tom jinak, ale že jen peníze určené pro různé nákupy-tak to nechápu. A jak to jako posuzují? Když budu mít pro konto sjednané obchodování se vším včetně akcií, tak to mám pojištěné, i když budu následně kupovat komodity a měny?
Může mi prosím tedy někdo osvětlit jak to funguje? Stačí mi odkaz.
Díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

pomaly ale isto backtestujem svoju strategiu. Hoci zatial nema valne vysledky (ale o tom niekedy inokedy) premyslam nad roznymi variantami - najme nad 2mi kontraktami.

Kedze obchodovanie s dvomi kontratami je narocnejsie na pociatocny kapital, snazil som sa najist aky margin je pre e-mini Russell 2000 no nejako bezvysledne (hoci to bude velmi zavysle od brokera), viete mi aspon priblizit dane sumy?

Btw, zaplatil som si sierrachart. V historickych datach som si nasiel (a aj backetstujem) trh RJ Russell 2000 Mini - ICEUS. Jedna sa o 'ten dany' e-mini russell kde plati ze 1tick = 10$ a teda 1 bod = 100$

Dik za odpoved

t2t

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...