Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Roman:

Art of war mám to v kindle pravdepodobne vianočné čítanie:)

Možnosti sú velké aj tak najväčšia výhoda forexu je podľa mna v tom že aj s malým kapitálom je možný pekné rozdelovanie na sady a nieje to len all in all out.

Inak ja dneska SL a jeden mini profit. Po open celkom pená down aktivita tak som veril že to pôjde nižšie shorty pri 80 prvý ešte sl zlý timing a druhý som likvidoval prvú sadu inak BE. Ako vravíš dneska to bola lenivosť sama. Ale premarket ideálny long na 420 ten mal vysokú pravdepodobnosť škoda že UK seanciu nestíham.

Akurát idem robiť analýzu na zajtra tak uvidím čo vyhútam.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

fajn že som to nevidel len ja tak :)

Pekný profit na taký lenivý deň. Inak chcem sa ta opýtať jednu vec všimol som si že dávaš dôraz na čas. Nikdy som sa nad tým nejak nepozastavoval asi len z tej roviny že koľko trh trávi na určitých úrovniach teda či ich akceptuje a či nemôže prísť k dákemu "časovému tlaku". Celkom ma to zaujíma tak ak to máš aj nejak uchopené a vieš sa s tým podeliť rád by som sa poučil.

Inak dneska pokračujem vo včerajších úmysloch ideálny long na 1,342 ak bude silná nákupná tak možno už na 1,345. Ak bude ten short zdravý tak možno po FOMC naskočím niekde pri 1,348 do shortu.

Musím si urobiť v nedelu analýzu na piatky či nejak významne často drží hodnotu alebo je aj schopný robiť pohyby. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už len doplním k predchádzaujúcemu komentu nakoniec som realizoval scenár číslo 2 a pripojil som sa k trendu na 1,347 posledná sada exit na 1,342 kde som očakával obrat no nenastala žiadna responzívna aktivita tá koekcia čo tam bola nemala skoro žiadne nákupy ale pekná pasca na protitrend. Akurát idem na víkend preč tak už končím ale vsadil by som na pokračovanie shortu až niekde ku 1,334. Uvidíme

Pekný víkend (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis... jenom v rychlosti a pak ti dopisu zbytek... trh si to hrnul na 3360 tam zustal 1TPO, ja jsem 62 long na delsi obchod ktery bych chtel drzet i 500 pips kdyz da nebo rychle maly SL... akorat ze jsem ten long trefil "bohuzel" presne protoze jak nezvladl jit na 60 tak tam musi jit, takze bud dnes nebo idealne pondeli pod dnesek a velky long :) vsimas si jak ty high low dne jsou dulezite pro velke pohyby.... i dnes vyslo to co sem psal vcera... bohuzel jsem tam nebyl short ale az trochu niz jsem shortoval nezdalo se mi to dobre... i tak krasne obchody dnes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis....

ten cas je docela slozita vec, Dalton pise ze cas je jeden z nejvyznamejsich regulatoru na trhu, coz jsem dlouho nechapal, ale ted to zacinam hodne dobre chapat a treba vcera jsem mel obchody presne do momenta, ve fazi kdy trh byl uplne v chopu...

Ja to sleduju uz temer rok ty profily a az ted mi to zapada vsechno dohromady, na to si to ale musis nasledovat a jeste musis sledovat ty "spravne" veci, urcite nejdulezitejsi vec k profilu je volume by price a dale S/R urovne z mesicnich a tydennich tf + profilu.... ty S/R si asi neudelas ale i bez nich bys mel byt schopny ty profily s volumem nacitit...

vychazim ciste z Daltona a to co rika funguje, nektere veci jsou uz stare, cele je to dost slozite, vhodne je aby te to nekdo ucil nebo aby jsi moc tvrde pracoval....

ad 18:00 toto je muj nejoblibenejsi cas kdy sem tam delam fakt nadherne obchody, z 90% to beru na zavreni trhu do hodnoty.... situace na trhu musi vypadat nasledovne :

trh udela pres cely den sirokou hodnotu a peknou distribuci (gaussova krivka), a pokud je v 18:00 na kraji idealne mimo hodnotu tak to jenom otevres do smeru hodnoty, vetsinou tam ceka 30-80 pipu :)
nevhodne je to delat v pripade dvojitych distribuci, jako napr vcera....
jde o to ze pokud ma trh jasne vymezenou hodnotu tak v 18:00 kdy je close londyna + obed usa nema duvod hrnout dal z hodnoty....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman:

Dikes za rozpísanie, no je mi jasné že hneď nebudem rozmuieť všetkým súvislostiam ale predsa len už vidím čo trh robí a čo trh berie ako "zdravé". Ten čas ma pomerne zaujal dneska mám v pláne akurát znovu začať rozoberať markets in profile a ísť znovu viac do hĺbky. S tým 18:00 to znie pekne logicky ako si to tak rozpísal začnem to po mimo sledovať. Inak vravel si že obchoduješ od rána, ako si robíš analýzu pre londýn z jeho profilu alebo používaš rovnako us seanciu, poprípade nevieš o dákych materílaoch kde je niečo takéto rozoberané.

No ja by som bol najradšej za dáky mentoring respektíve rozoberanie "osobnejšie" ale bohužiaľ jediný kontakt s tradermi je práve tu a na zahraničných fórach osobne nepoznám nikoho kto sa na trhy pozerá takto.

Ja to na ponedelok vidím na možné 2 základné situácie ak to ostane pod mnou oplietanou 1,342 tak by som vedel pokračovať v predaji a naopak ak bude open opäť vo tej zátvokre od stredy tak long až k jej high možný pokus o prerazenie. Zatiaľ len taká základná myšlienka analýzu budem robiť večerom. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nakoniec euro otvorilo up gapom čím odmietol value do ktorého sa v piatok dostalo. Preto som čakal test vyšších cien z range streda štvrtok k čomu aj došlo. Trh tam našiel pomerne solídne predaje a ten pokles za pár minút okolo 20 mohol vklude znamenať iniciatívny predaj?. Súdim podľa toho že trh vklude prerazil cenu okolo 1,34 pod ktorou sa aj udomácnil. Jediné čo tento pohyb degraduje je nízke vol na low cenách a single TPO pri 1,337.

Uvidíme či trh teito nižšie ceny potvrdí tým že tam cena ostane a narastie tam volume, ak áno tak zajtra short. Naopak ak nie tak responzívny long pri 1,341 ideálne keby trh gapol nad túto cenu a urobil tam korekciu to by bol obchod s pravdepodobnosťou.

Keby som mal napozerané aj pozičnejšie obchody tak by som tam dačo s môjho dnešného shortu nechal ale na to mám čas. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq:

No ja mám ráno školu a v piatok idem mať stužkovú takže som fakt rád že som dneska stihol aspoň toto. Doobedne obchodovanie až po strednej. Ráno sú pekné obchody verím že ak niekto obchoduje euro celý deň tak sa môže pekne vyzabávať:) Každopádne tá 42 je úroveň pri ktorej sú obchody už vyše týždna tieto low volume nody z mesačných profilov sú pekne odmietané.

Vzhľadom na to že obchodujem len ameriku tak používam profil pre ňu. Takže všetko po hormade na analýzu používam prv mothly profil potom weekly a nakoniec profil ameriky. Ešte jedným okom na daily s obyč voloume aby som vedel či sme pod priemerom alebo normálne ale to fakt len minimálne ešte to nemám dáko presne uchopené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pertus:

Každá zo spomínaných zemí obchoduje svoju seanciu a teda: Treba si pozrieť kedy obchoduje londýn atď. Ak si zobrazíš 24h graf tak tam je všetko a konkrétne seancie sa začínajú vždy inak.

Preto sa to rozpráva tu lebo euro ráno obchoduje londýn od 8:00 potom nastupuje o 14:20 amerika a azia neviem kedy rád sa poučím.

Dneska som prišiel až o 17:00 takže už to nieje nič moč.. Celkovo sa mi zdá že trh oddychuje po včerajšom silnom downe. Každopádne sa dá zatiaľ z dneška usúdiť že trh pekne akcpetuje úroveň pod 1,342 takže by som bol za pokračovanie downu.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vospolok:

Ako ide obchodovanie utorok streda, ako sa tak na to kukám tak amerika je lenivá aj včera range len 50 a dneska to je tiež plazivé. Ja som nestihol ani dneska ten možný long pri americkom lod, včera by som pravdepodobne stratil kedže to bolo o ničom doslova. Už sa teším na pondelok kedy budem môcť konečne obchodovať lebo tieto opletačky a návrat o 18:00 mi lezie na nervy.

Dajte dáky report ak sa vám chce rád si pozriem čo robia iný v takéto dni:)

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, sory za "neodpoved" ale nepustil to admin tak to zkusim jinak :) s tim ranem to delam takto - od 8:00 jede Frankfurt a tam beru ohled na celodenni profil (celodenni profil vzdy), ale od 9:00 otevira London a tam uz dela vlastni IB a vlastni strukturu, samozrejme zase s ohledem na celodenni profil, spis je to tak ze sleduju aby si ty profily nesly proti sobe coz ted posledni 3 dny bylo dost casto.... potom 14:30 bacha ne 14:20 - open USA a IB do 15:30 a zase svuj profil s ohledem na celodenni... (open usa je 14:20 ale IB 14:30-15:30) co se tyce posledni 3 dny tak jsem tak udreny jak nikdy, hodne tem pohybum nerozumim, zkousim jen takove "testovaci" obchody, ale i tak jsem vydelal... na dennim grafu trh jede TL uvidime jak mu to pujde, kazdopadne pozicne/swingove long dneska na 3380 (v denni hodnote), a profilove na USA 3360 long s PT na 3410 (kousek pred TPOC).... Pokud ti muzu neco poradit, jsi moc uply na jednu uroven kdezto profily ti nabizi daleko vice prilezitosti nez tuto jednu uroven :), spis si to zkus nejak rozdelit ty obchody... ja napr jedu scalpy a profily, sem tam pozicne, ale porad vychazim ze stejnych grafu... a pak podle situace bud scalpnu nebo otevru delsi obchod... to jen tak pro inspiraci.... petrus... nevim jestli ti odpovim na to co se ptas.. ve screenu jsem ti dal 2 profily - vlevo americky a vpravo celodenni, zluta vertikala je range ameriky jen at mas predstavu....

17960

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...