Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Roman:

S tým sa netráp poznám keď niečo neprejde ;)

Dikes za ozrejmenie tých časov ako to analyzuješ musím to pozrieť cez víkend keď už bude pokoj. (tu) No viem moje obchodovanie je také že čakám na to čo predpokladám a nedelím obchody podla diania (skalp...) výstupy mám dosť mechanické a nejak si s tým neviem rady. Lebo sa zaťiaľ necítim nato uzavreť obchod keď si niečo myslím. Určite vieš že ked sa na niečo sústredíš tak to tam vidíš aj keď to tam nieje a toto sa mi darí odbúravať len pomaly.

Inak dneska sa mi stala dosť blbá vec a cítim sa troška urazený.. Konečne som sa dostal k obchodovaniu od pondelka a mal som čas pekne premyslieť čo a ako a ktorá zo situácií nastane. Prvý short som nesithol to ešte škola. Ale k veci šiel som long na americkom LOD presnejšie 1,32969 jedenu sadu som likvidoval s +10 kedže tam bola silenšia úroveň. Dal som to na BE a nastal short ale len k 1,32971 ale aj tak my to vyhodilo a čuduj sa svete kde je trh teraz.. S takýmito vecami sa ešte neviem vysporiadať ale toto mi ani nejde do hlavy stáva sa ti to? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak velké ryby v EU asi nadšené nebudú po tých ohlasoch eufórie ako summit zmenil smerovanie EU a ako zachránil dlhovú krízu. Rovnako držím palce aj tým čo si na tieto básne vsadili. Trhom generovaná informácia oveľa dôležitejšia ako eufória verejnosti.

V piatok bolo pekne vidieť ako akumulovali pod 1,337 no dnešné open ich asi trošku mrzelo okamžité likvidácie spôsobili silný short, ktorý prerazil aj pár podstatných úrovní (oplatí sa spomenúť 1,325). Som zvedavý čo to urobí na tom dlhodobom low 1,315 niekto má nejaké predstavý rád si prečítam:)

Som short od spomínanej 1.325 ešte držím jednu sadu.

(ešte ak je nniekto kto obchoduje cez OANDU tak prosím odpoveď na predchádzajúci príspevok) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq:

No na celodennom profile sa mi zdá že to flip bol. Vstupoval som ale na americkom profile a to bol návrat k open. Open bolo presne na tej úrovni a vytvorilo tam niečo ako mikro double top Ten druhý hrb poriadny predaj tak som sa pridal.

Predsa len ale včera niesom úplne spokojný chcel som 3x zvýšiť objem ale po tom veľkom down gape som ostal zlaknutý a neposluchal zdravý rozum. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska euro celkom váli dolu ale po tom včerajšom výpredaji sa tomu po pravde ani nečudujem. Jedine čo ma zaskočilo je ako s ľahkosťou breakol to dlhodobé low na 1,3145. Aby som sa vrátil k tomu výpreadaju bolo pekne vidieť že to nieje len dáky panický predaj ale niečo viac zmysluplné volume presunuté do spodnej časti profilu a bez nejakých naked TPO z dola. Nikto agresívne nevstupoval za na oko super ceny. Všetko dalo optimizmus dnešnému shortu.

Dnes rovnako short ako včera na 1,3205. Oblasť nízkeho volume zo včera, pri VAH odmietnutie rezšírenie IB do longu. Škoda že som ale likvidoval poslednú sadu na 1,316 ale aj tak spokojnosť musím urobiť dáky reserach na možno ponechanie jedej sady na swing trade ak bude potenciál..
Aj tak ale spokojnosť dnes už s väčším objemom eufória nechýba :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska sa konečne trh po výpredajoch usadil a našiel value. Zatiaľ zdola menší responzívny tail uvidíme čí sa podrží. Ak áno na zajtra by som uvažoval o hlbšej korekcii niekde ku 1,31 uvidíme. Zatiaľ len také holé scenáre analýzu budem robiť až po usa close.

Inak dneska jeden BE skúšal som o 15:39 long na 1,2988 a predpokladal som návrat k včerajšiemu POC. Ale bez sily.

Roman:

Zakreslil som si na daily cez vikend dáke TL podľa jednej bol dneska vstup na 1,2940 do longu samozrejme. Čo na to hovoríš zdá sa mi že by to z daily garfov mohlo znamenať výzanmnešiu úroveň dneska sa to potvrdilo. Aký máš na tento možný obchod názor? díkes

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo,

v podstate sa jedná o falošný break, kedy sa cena pokúsi preraziť povedzme S/R úroveň, ale už dochádzajú kupujúci a ku koncu dňa znovu výrazne poklesne k open. Vznikne niečo na spôsob PINu, ale na opačnú stranu trendu, niekedy to nemusí byť až tak ukážkové ako na tom screene. Skús si pozrieť i niektoré prognózy k aktuálnemu dianiu, ktoré každý deň Nial zverejňuje. Je tam toho viac na študovanie a ja tiež používam google translator ak mi niečo nie je jasné. Prípadne mu môžeš kľudne napísať, na maily odpovedá, len treba brať v úvahu časový posun.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak na eure dneska mizivé volume a range do teraz len 35 tickov slabota dneska som vôbec neobchodoval. Len čo som teraz skontroloval tak tam boli možné dáke skalpy max tých 10-15 tick ale tak malé obchody zatiaľ nerobím. Asi to tak bude už do vianoc pravdepodobne na 2011 končím. (tu)

Prajem pekné sviatky a veľa času na vzdelávanie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...